Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zniszczony MacBook Pro 13 Retina 2014


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 moriis

moriis
  • 2 postów

Napisano 03 stycznia 2017 - 13:27

Witam wszystkich serdecznie (z racji, że to mój pierwszy post na forum)!

Spotkałem się z nieciekawym problemem, gdyż niefortunnie mój laptop wspomniany w temacie tj: MacBook Pro 13 Retina dual-Core i5 2.7GHz/ 8GB/ 128GB/ Iris Graphics, ucierpiał.

Cały nie, ale jego ekran.

I moje pytanie co możecie poradzić w tej sytuacji, bo z mojej perspektywy jestem w lekkim pacie, ponieważ komputer kosztował mnie ok. 5000 pln, a naprawa w serwisie (w zależności od serwisu) oscyluje w przedziale 2300-2800 pln. W tej sytuacji nie wiem szczerze co mam robić, czy go sprzedać w tym stanie i sprawić sobie nowego, bo laptop z końcówki 2014 i jednak wkładać w niego blisko 3k to chyba lekka przesada... :(

Ogólnie do wymiany jest całe skrzydło, bo i obudowa ekranu od tyłu uszkodzona (uderzenia) i matrycy rozwalona (pająk).

 

Proszę o poradę ;)



#2 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 03 stycznia 2017 - 15:05

Najtaniej będzie poszukać używanego skrzydła i zamontować w miejsce zniszczonego. Najtaniej nie znaczy jednak tanio.



#3 moriis

moriis
  • 2 postów

Napisano 03 stycznia 2017 - 17:09

Hmmm, a czy to ma znaczenie czy kupię early 2015, czy mid 2014, jak laptop z końcówki 2014? W sensie, że może nie działać ten nowszy czy jak?



#4 circos

circos
  • 462 postów
  • Skąd

Napisano 03 stycznia 2017 - 19:12

Gościu ma ten sam problem tylko, że z MF839 z early 2015 i zobacz jak wygląda jego sytuacja finansowa ze sprzedażą na allegro:

http://allegro.pl/ma...6659509678.html


there's no day off for heroes

 A1181 |  A1342 |  A1502


#5 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 04 stycznia 2017 - 01:02

Witam wszystkich serdecznie (z racji, że to mój pierwszy post na forum)!

Spotkałem się z nieciekawym problemem, gdyż niefortunnie mój laptop wspomniany w temacie tj: MacBook Pro 13 Retina dual-Core i5 2.7GHz/ 8GB/ 128GB/ Iris Graphics, ucierpiał.

Cały nie, ale jego ekran.

I moje pytanie co możecie poradzić w tej sytuacji, bo z mojej perspektywy jestem w lekkim pacie, ponieważ komputer kosztował mnie ok. 5000 pln, a naprawa w serwisie (w zależności od serwisu) oscyluje w przedziale 2300-2800 pln. W tej sytuacji nie wiem szczerze co mam robić, czy go sprzedać w tym stanie i sprawić sobie nowego, bo laptop z końcówki 2014 i jednak wkładać w niego blisko 3k to chyba lekka przesada... :(

Ogólnie do wymiany jest całe skrzydło, bo i obudowa ekranu od tyłu uszkodzona (uderzenia) i matrycy rozwalona (pająk).

 

Proszę o poradę ;)

Jak znalazłeś serwis za 2300zł. to dlaczego rozważasz wkładanie "blisko 3k" ?

Dostałeś tylko dwie oferty czy więcej ?
(Im droższa naprawa tym bardziej warto dzwonić/pisać do większej ilości serwisów: ja zbiłem tak cenę przy wymianie klapy w jednym z firmowych MBPR13 (Late 2013, ale to chyba taka sama matryca jak w Mid 2014) jakiś czas temu z podobnego pułapu "blisko 3k" do 2k (z opłatą za kuriera w obie strony) ).


Pomogłem ?   -  Lubię to 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych