Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Orange Oferta Przedłużeniowa Samsung S7 Edge vs Iphone 7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 PressionLife

PressionLife
  • 10 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 grudnia 2016 - 12:42

Cześć Panowie wink.png

 

Wróćiłem po prawie dwóch latach na forum znów się Was poradzić - straciłem dane do użytkownika poprzedniego, ostatnio rozważałem Samsunga S5 vs Sony Z3.

 

Wasze rady, opinie były bardzo przydatne, suma sumarum miałem Samsunga S5 i Sonego Z3 każdy miał coś w sobie lecz z Sonego bardziej byłem zadowolony.

 

Umowa się kończy w orange, wysłałem pismo według Waszych rad o rozwiązaniu umowy z dniem końca umowy.

 

Zadzwoniła Pani z działu utrzymania klienta, zaproponowała warunki takie :

 
Samsung S7 Edge
 
30 miesięcy abonament 87,69 bez dopłaty 
 
Iphone 7 32 gb
 
30 miesięcy 93,69 zł abonament bez dopłaty
 
Jestem przed wyborem dwóch telefonów które mnie ciekawią, chciałbym usłyszeć Wasze ZA i PRZECIW - co sądzicie o ofercie i tych telefonach ?
 
Co dla mnie najważniejsze ? Duży telefon, aparat dobry, stabilny. Iphone 7 ma 4,7 cala jak dobrze zobaczyłem i niestety to za mało dla mnie lecz ta marka mnie bardzo ciekawiła, nigdy nie pracowałem na IOS-ie.
 
5,5 cala zawsze chciałem duży telefon, stawiam na stabilność, oby dwa to flagowce, posłucham Waszych opini.
 
Pani z orange twierdzi, że ta propozycja to jest MAX co może mi zaoferować i taniej nie będzie.
 
BTW.
 
Wchodzi w gre zakup telefonu na allegro na raty, jeżeli to by była oferta lepsza niż abonament lecz z moich wyliczeń finansowo się opłaca ( chyba ) jeżeli mylę się, mam złe ceny proszę poprawcie mnie.
 
NJU 13 GB Internet + all FREE 39 zł  miesięcznie
 
S7 EDGE
 
30 miesięcy abonament 87,69 bez dopłaty  = 2630,70
 
ALLEGRO = 2400 z abonamentem 3570
 
 
Iphone 7 32 gb
 
30 miesięcy 93,69 zł abonament dopłata 0 zł = 2810,70
 
ALLEGRO = 2900 z abonamentem 4070
 
 
Iphone 7 plus 32 gb
 
ALLEGRO = 3700 zł z abonamentem 4870
 
 
Cena podana przez konsultantkę już zawiera ratę urządzenia.
 
Liczę na Wasze sugestie, rady.
 
Pozdrawiam, Ł :)

 


Samsung S4 -> Lumia 930 -> Samsung S4 -> Samsung S5 -> Sony Z3 -> Sony M4 Aqua -> Samsung S3 LTE


#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 30 grudnia 2016 - 12:50

 

Cześć Panowie wink.png

 

[...]

 

Iphone 7 ma 4,7 cala jak dobrze zobaczyłem i niestety to za mało dla mnie

Na forum są też panie, więc warto uważnie dobierać zwroty grzecznościowe ;)

 

A w temacie - chyba zacytowane wyżej zdanie zamyka temat, o ile nie rozważasz iP7+, który ma większy ekran ale też i odpowiednio większą cenę.



#3 PressionLife

PressionLife
  • 10 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 grudnia 2016 - 12:52

Mój błąd - nie mogę edytować postu, wybaczcie.

 

Czekam na opinie bo może mylę się co do cen, Iphone 7 + bardzo mi się podoba ale nie chce brać nic w ciemno :)


Samsung S4 -> Lumia 930 -> Samsung S4 -> Samsung S5 -> Sony Z3 -> Sony M4 Aqua -> Samsung S3 LTE


#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 30 grudnia 2016 - 12:58

"Co dla mnie najważniejsze ? Duży telefon, aparat dobry, stabilny"

 

iP7+ spełnia wszystkie te wymagania. Z tym, że należy pamiętać, że w przeciwieństwie do Samsunga nie da się do niego włożyć karty pamięci, więc warto pomyśleć o wersji 128GB. Skoro aparat jest dla Ciebie istotny, zaletą tego modelu jest dodatkowy obiektyw o 2-krotnie większej ogniskowej. Muszę powiedzieć, że jestem zadowolony z tego aparatu (i w ogóle z telefonu). Nawet zdjęcia w relatywnie słabych warunkach oświetleniowych nie wychodzą tragicznie. Mam go praktycznnie od premiery.



#5 PressionLife

PressionLife
  • 10 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 grudnia 2016 - 13:18

"Co dla mnie najważniejsze ? Duży telefon, aparat dobry, stabilny"

 

iP7+ spełnia wszystkie te wymagania. Z tym, że należy pamiętać, że w przeciwieństwie do Samsunga nie da się do niego włożyć karty pamięci, więc warto pomyśleć o wersji 128GB. Skoro aparat jest dla Ciebie istotny, zaletą tego modelu jest dodatkowy obiektyw o 2-krotnie większej ogniskowej. Muszę powiedzieć, że jestem zadowolony z tego aparatu (i w ogóle z telefonu). Nawet zdjęcia w relatywnie słabych warunkach oświetleniowych nie wychodzą tragicznie. Mam go praktycznnie od premiery.

 

Sporo czytałem o Iphonie, bardzo mnie ten system, telefon ciekawi od lat.

 

Trochę martwi mnie to, że jest dużo droższy, budżet miesięczny maksymalny na telefon wraz z kartą ( bez różnicy czy abonament czy nie ) to 100 złotych miesięcznie.

 

Zwykły IP7 będzie mały, mniejszy od S3 który teraz mam w ręku więc nie wchodzi w grę.

 

Przed wyborem jak dwa lata temu wolę, dowiedzieć się wszystkiego na temat owych telefonów.

 

Zapomniałem dodać, że dużo prowadzę Wideo Rozmów - mam Rodziców Głuchoniemych to jedyna forma rozmów dla Nas.


Samsung S4 -> Lumia 930 -> Samsung S4 -> Samsung S5 -> Sony Z3 -> Sony M4 Aqua -> Samsung S3 LTE


#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 30 grudnia 2016 - 13:27

No ale czego właściwie chcesz się dowiedzieć? Skoro już dużo czytałeś, to zapewne znasz odpowiedzi na większość pytań. Więc chyba nie ma sensu, żeby ktoś tutaj sie rozpisywał ogólnie o telefonie. Ogólnych recenzji na pewno widziałeś już bez liku. Jak brakuje Ci jakiejś konkretnej informacji, to pytaj.

 

To, że nie jest tanio, to wiadomo, też w sumie nie ma o czym pisać.

 

Wideorozmowy prowadzę dość często. Co tu gadać - aplikacje typu Skype działają normalnie. Jakość rozmowy zależy od jakości łącza a od telefonu prawie w ogóle.



#7 aquatarion

aquatarion
  • 962 postów
  • SkądZabrze

Napisano 30 grudnia 2016 - 13:28

Po 1 i najważniejsze nie bierz tel z abonamentem bo się przepłaca i to srogo. Kup tel na np allegro i kup abonament tylko sim. Jeżeli chodzi o te telefony które wymieniłeś, czy zaokrąglony ekran w s7edge nie będzie Ci przeszkadzał? Po 2 polecam Tobie zobaczyć je w sklepie i wtedy zdecydować co będzie dla Ciebie najlepsze.


Użytkownik aquatarion edytował ten post 30 grudnia 2016 - 13:28


#8 PressionLife

PressionLife
  • 10 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 grudnia 2016 - 13:30

Po 1 i najważniejsze nie bierz tel z abonamentem bo się przepłaca i to srogo. Kup tel na np allegro i kup abonament tylko sim. Jeżeli chodzi o te telefony które wymieniłeś, czy zaokrąglony ekran w s7edge nie będzie Ci przeszkadzał? Po 2 polecam Tobie zobaczyć je w sklepie i wtedy zdecydować co będzie dla Ciebie najlepsze.

 

Właśnie tak też myślałem lecz z moich wyliczeń ( mogę się mylić ) podane są wyżej, wychodzi na to, że trochę taniej jest.

 

Właśnie nie widziałem na żywo S7 Edge, nie potrafie się wypowiedzieć ale jeżeli chodzi o Iphone to jak to Iphone, jest ładny.


Samsung S4 -> Lumia 930 -> Samsung S4 -> Samsung S5 -> Sony Z3 -> Sony M4 Aqua -> Samsung S3 LTE


#9 aquatarion

aquatarion
  • 962 postów
  • SkądZabrze

Napisano 30 grudnia 2016 - 13:56

Widzę, że poprzednio miałeś prawie same samsungi, więc nie ma co się zrażać bo nowego s7 wyglądają równie ładnie jak ip6s/7. A s7 chodzi na prawdę bardzo płynnie. Przejdź się do jakiegoś sklepu i zobacz s7e. :). Ewentualnie zastanów się nad nowym 6s plus. 



#10 PressionLife

PressionLife
  • 10 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 grudnia 2016 - 14:06

Widzę, że poprzednio miałeś prawie same samsungi, więc nie ma co się zrażać bo nowego s7 wyglądają równie ładnie jak ip6s/7. A s7 chodzi na prawdę bardzo płynnie. Przejdź się do jakiegoś sklepu i zobacz s7e. :). Ewentualnie zastanów się nad nowym 6s plus. 

 

Właśnie tak zrobię, sprawdzę jak leżą w dłoni jednak nie ukrywam, APPLE bardzo mnie ciekawi :)

 

Dziękuje za wypowiedź, póki co czekam na innych, mam jeszcze parę dni na spokojną decyzje :)


Samsung S4 -> Lumia 930 -> Samsung S4 -> Samsung S5 -> Sony Z3 -> Sony M4 Aqua -> Samsung S3 LTE


#11 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 30 grudnia 2016 - 14:45

Ja bym nie brał juz S7 - zaraz wyjdzie S8 i będzie w tej samej lub porównywalnej cenie co obecnie S7. 



#12 PressionLife

PressionLife
  • 10 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 grudnia 2016 - 15:23

Ja bym nie brał juz S7 - zaraz wyjdzie S8 i będzie w tej samej lub porównywalnej cenie co obecnie S7. 

 

Poważnie ? Nie słyszałem tego jeszcze.

 

No coś muszę wybrać telefon ma być sprawny, nie musi być gwiazdą :)


Samsung S4 -> Lumia 930 -> Samsung S4 -> Samsung S5 -> Sony Z3 -> Sony M4 Aqua -> Samsung S3 LTE


#13 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 30 grudnia 2016 - 18:34

Udaj się do MM lub Saturna , zobacz który telefon Ci bardziej pasuje, są wystawiony wszystkie interesujące modele i podejmij decyzje....pytając innych sugerujesz się ich doświadczeniami, a telefon ma pasować TOBIE....



#14 PressionLife

PressionLife
  • 10 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 grudnia 2016 - 19:28

Udaj się do MM lub Saturna , zobacz który telefon Ci bardziej pasuje, są wystawiony wszystkie interesujące modele i podejmij decyzje....pytając innych sugerujesz się ich doświadczeniami, a telefon ma pasować TOBIE....

 

Tak właśnie zrobiłem, IP7 troszkę za mały, IP 7 + Marzenie ale oferta abonamentowa jest drożdza od tego na co mnie stać, będę musiał chyba wybrać S7 Edge, troche z przymusu.


Samsung S4 -> Lumia 930 -> Samsung S4 -> Samsung S5 -> Sony Z3 -> Sony M4 Aqua -> Samsung S3 LTE


#15 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 30 grudnia 2016 - 21:43

Miałem wszystkie iphony jakie były w Polsce od 2008, ale s7 edge bardzo mi się podoba i obok Huaweia Mate 9, myślę o zakupie....jak dla mnie czas na zmiany...



#16 PressionLife

PressionLife
  • 10 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 stycznia 2017 - 16:53

Temat do zamknięcia, posiedziałem dzień na IP 5s, ogarniam system ale czegoś mi w nim brakuje - widocznie nie dla mnie jest.

 

Dziękuje za rady :)

 

Pozdrawiam, Ł.


Samsung S4 -> Lumia 930 -> Samsung S4 -> Samsung S5 -> Sony Z3 -> Sony M4 Aqua -> Samsung S3 LTE





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych