Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jakiego MacBooka wybrać do Logica X, z retiną czy bez ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 fatman300

fatman300
  • 4 postów

Napisano 28 grudnia 2016 - 15:32

Cześć,
Potrzebuję kupić MacBooka którego głównie będę wykorzystywał do produkcji muzyki w Logic Pro X.
Sprzęt muszę kupić używany, mam budżet do 4000 zł
Po wstępnym rozeznaniu za kwotę powyżej 3k można znaleźć MacBooka 2012 bez retiny z i7, 16 GB ramu i SSD. 
Pytanie tylko czy wersja bez retiny jest aż tak zła? Znalazłem pare ofert z 15 cali z retiną ale 8 GB RAMu którego nie da się zmienić a wydaje mi się że 8 będzie dla mnie za mało,
pytanie czy warto odczekać, dołożyć trochę kasy i kupić wersje z retiną ? Te starsze macbooki faktycznie odstraszają wyświetlaczem ?
Pozdrawiam



#2 burczybass-0636a41136

burczybass-0636a41136
  • 473 postów
  • SkądWars i Sawa

Napisano 28 grudnia 2016 - 15:39

Hej.
Moim zdaniem MBP bez retiny wcale nie jest taki zły (wyświetlacz). Sam korzystam z Logic X na MBP 13" bez retiny i nie narzekam.
W pracy do edycji podłączam monitor zewnętrzny - a na wbudowanym wyświetlaczu wyświetlam mikser.
Sam prywatnie posiadam i5, 8GB, SSD na system i Logic X a zamiast CD dysk talerzowy na biblioteki do post produkcji, biblioteki Native Instruments, oraz partycję do Time Machine.
Komputer jeszcze daje radę - chociaż w bardziej wymagających sesjach potrafi przyciąć (przez bardziej wymagająca sesje rozumiem sesje z wieloma śladami, kilkoma dość ciężkimi instrumentami wirtualnymi i pełną automatyką) chociaż i tak można sobie z tym poradzić - chociażby bounceując instrumenty do plików audio.
Na którymś etapie kompozycji przed jakim kolwiek miksem przecież można to zrobić, prosto i bezpośrednio w Logicu

Aczkolwiek, nowszy sprzęt to nowy - żwawszy i dłużej będzie wspierany.

Użytkownik burczybass edytował ten post 28 grudnia 2016 - 15:43


#3 Damien Karras

Damien Karras
  • 284 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 grudnia 2016 - 16:01

Retina. Najlepiej będzie jak zerkniesz na oba obok siebie to zobaczysz porównanie.


Jak pomogłem, kliknij w Lubię to! ;)


#4 fatman300

fatman300
  • 4 postów

Napisano 28 grudnia 2016 - 16:22

Właśnie sprzęt będę kupował na odległość, bo nikt z moich okolic nie ma na sprzedaż ani takiej wersji ani takiej.
Poza tym zwykłego Pro można dorwać do 3 tyś z fajnymi parametrami, a retina od 4900 w górę :/
Znalazłem pare ofert 4500 za retine na i7 ale z 8 gb ramu, a to może mi nie starczyć przy Logicu :/



#5 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 29 grudnia 2016 - 07:02

Właśnie sprzęt będę kupował na odległość, bo nikt z moich okolic nie ma na sprzedaż ani takiej wersji ani takiej.
Poza tym zwykłego Pro można dorwać do 3 tyś z fajnymi parametrami, a retina od 4900 w górę :/
Znalazłem pare ofert 4500 za retine na i7 ale z 8 gb ramu, a to może mi nie starczyć przy Logicu :/

Lepiej kupić doposażonego MacBooka bez retiny niż z retiną, ale wykastrowanego. MacBooki z retiną w tej cenie mają mniej ramu i mniejszy dysk. Starszy MacBook to też lepsza konstrukcja z większą ilością portów i z fajnymi możliwościami ulepszenia.


Użytkownik tka11 edytował ten post 29 grudnia 2016 - 07:03


#6 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 stycznia 2017 - 20:58

15" late 2011 / 2012, dobre procki, opcja rozbudowy do 16gb RAM i 2x SSD i do tego firewire. za taką kasę bardzo sensowny komputer.



#7 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 07 stycznia 2017 - 21:21

15 2011 to bomba z opóźnionym zapłonem - radeony padają całymi legionami. 2012 z GF650 ost. model przed Retiną będzie lepszy.


Fallout ...war, war never changes...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych