Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak zrobić dzwonek?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ficek

Ficek
  • 44 postów

Napisano 19 stycznia 2008 - 01:29

Wiem, że był tem temat nie raz. Ale chciałem se dzwonka zrobić, ale mi się nie udaje... Wybieram w iTunesie mp3 co chce przerobić. Zaznaczam, żeby zrobił mi AAC, potem robie z tego 19 sekund. Później mam to na pulpicie, wybieram w opcjach pokaż rozszerzenie i zmieniam z .m4a na .m4r. Na pewno ma 19 sekund. Dodaje do dzwonków w iTunes. Podczas synchronizacji pisze mi, że plik nie może być odtwarzany w iPhonie... Co robię źle?

#2 sham4n

sham4n
  • 274 postów
  • SkądŻary => Wrocław

Napisano 19 stycznia 2008 - 09:31

a nie trzeba czasem zapłacić za taki dzwonek? :)

#3 Ronald

Ronald
  • 51 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 stycznia 2008 - 09:35

musisz go wrzucic przez SSH a nie przez iTunes. jak nie wiesz jak to sie robi to poszukaj na forum.

#4 przemekspider

przemekspider
  • 1 793 postów
  • SkądSosnowiec/Kraków

Napisano 19 stycznia 2008 - 11:28

Ale żeście chłopakowi pomogli.... W bardzo prosty sposób robisz własne dzwonki do iPhona: 1. Jeśli masz jakiś plik, który chcesz użyć jako dzwonek dodaj go do biblioteki iTunes. 2. Znajdź ten plik w bibliotece iTunes; walnij prawym klawiszem myszy i "przekształć na AAC". 3. Wyciągnij nowy plik (powstanie ci jak skonwertujesz do AAC) np. na pulpit. 4. Zmień roszerzenie tego pliku z m4a na m4r. 5. Dodaj ten nowy plik do biblioteki iTunes; zsynchronizuj z iPhonem 6. W iPhonie znajdziesz swój dzwonek w: Settings > Sounds > Ringtone. Jeśli pomogłem, to wiesz co robić (taki ludzik z lewej strony, przy opisie patrzy na Ciebie...; walnij go :-)
  • host lubi to

#5 moraf

moraf
  • 14 postów

Napisano 19 stycznia 2008 - 12:26

robie tak jak pisałeś i niestety nie mam żadnego dzwonka,jestes pewien że tak sie to robi?

#6 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 19 stycznia 2008 - 12:58

to jeszcze zależy od wersji :P

na 1.1.1 użyj SendSong-a
na 1.1.2 http://www.myapple.p...ead.php?t=51273

#7 moraf

moraf
  • 14 postów

Napisano 19 stycznia 2008 - 13:01

czy komus wogóle udało sie to zrobić?może mam za starą wersje itunes 7.4?napiszcie jak to sie robi,gdzie trzeba dodac ten plik,czy do biblioteki czy do dzwonków?

#8 przemekspider

przemekspider
  • 1 793 postów
  • SkądSosnowiec/Kraków

Napisano 19 stycznia 2008 - 13:15

Niemożliwe, robiłem tak z 1000 razy i nie ma żadnego problemu. Dodajesz plik do biblioteki. Rozszerzenie m4r jest rozszerzeniem dzwonka. Jak dodasz plik z rozszerzeniem m4r to iTunes będziesz je widział w "ringtones". Ja konwertowałem mp3 na dzwonki zarówno w iTunes 7.4, 7.5, jak i teraz 7.6.

#9 moraf

moraf
  • 14 postów

Napisano 19 stycznia 2008 - 13:37

niemożliwa jest użycie tego iphona ponieważ nie jest włączona usługa "apple mobile" taki komunikat mam po odpaleniu itunes

#10 przemekspider

przemekspider
  • 1 793 postów
  • SkądSosnowiec/Kraków

Napisano 19 stycznia 2008 - 13:51

Nie przejmuj się tym i kliknij "ok" w komunikacie. Po kilku takich monitach odpali Ci iPhona. To dziwny bug, który już pojawił się w iTunes 7.5 (i teraz też jest w 7.6). Nieszkodliwy.

#11 loleN

loleN
  • 131 postów

Napisano 19 stycznia 2008 - 15:05

bylo 854 razy na forum....

#12 Ficek

Ficek
  • 44 postów

Napisano 20 stycznia 2008 - 09:50

Ale żeście chłopakowi pomogli....

W bardzo prosty sposób robisz własne dzwonki do iPhona:

1. Jeśli masz jakiś plik, który chcesz użyć jako dzwonek dodaj go do biblioteki iTunes.
2. Znajdź ten plik w bibliotece iTunes; walnij prawym klawiszem myszy i "przekształć na AAC".
3. Wyciągnij nowy plik (powstanie ci jak skonwertujesz do AAC) np. na pulpit.
4. Zmień roszerzenie tego pliku z m4a na m4r.
5. Dodaj ten nowy plik do biblioteki iTunes; zsynchronizuj z iPhonem
6. W iPhonie znajdziesz swój dzwonek w: Settings > Sounds > Ringtone.

Jeśli pomogłem, to wiesz co robić (taki ludzik z lewej strony, przy opisie patrzy na Ciebie...; walnij go :-)


No właśnie dokładnie tak robie i podczas synchronizacji mówi mi, że nie prześle dzwonka bo nie może być w nim odtwarzany...

Gdy mi ktoś pomoże, to wiem co zrobić... :)

Używam: iPhone: 1.1.1, iTunes: 7.5.0.20

#13 sabress

sabress
  • 23 postów

Napisano 20 stycznia 2008 - 10:00

zamiast go sunchronizować plik m4r przez iTunes użyj programu iPhoneBrowser na pc'ta i wrzuć do Library>ringtones i już , mogą być nawet całe utwory :)
a tu link do programu
http://www.iphone4wo...com/?page_id=59

#14 IronMar

IronMar
  • 12 postów

Napisano 22 lutego 2008 - 16:57

Witam ja próbowałem dodać dzwonki przez Ibrickera i nic nie działa niby jest tam a jak restartuje Iphona dalej to samo czyli brak dzwonka .... próbowałem tez metoda LoBo ale jak zmieniam nazwe i daje rozszerzenie m4r i synchronizuje z Itunes to samo nic ...... nie wiem co jest grane ?????

#15 hajtaler

hajtaler
  • 87 postów

Napisano 24 lutego 2008 - 11:30

zamiast go sunchronizować plik m4r przez iTunes użyj programu iPhoneBrowser na pc'ta i wrzuć do Library>ringtones i już , mogą być nawet całe utwory :)
a tu link do programu
http://www.iphone4wo...com/?page_id=59



a czy ten program obsluguje ip po zipfonie bo mi sie pyta czy ukonczylem z powodzeniem jailbrek

#16 b4it

b4it
  • 537 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 lutego 2008 - 18:08

robie tak jak pisałeś i niestety nie mam żadnego dzwonka,jestes pewien że tak sie to robi?

Opis jest poprawny. Być może masz za długi dzwonek. Jest ograniczenie chyba do 40s.

No właśnie dokładnie tak robie i podczas synchronizacji mówi mi, że nie prześle dzwonka bo nie może być w nim odtwarzany...

Gdy mi ktoś pomoże, to wiem co zrobić... :)

Używam: iPhone: 1.1.1, iTunes: 7.5.0.20

Dziwisz się? 1.1.1 oficjalnie nie obsługuje dzwonków innych niż oryginalne.

Do reszty próbujących opisu przemekspidera: Pamiętajcie, że zmieniacie rozszerzenie (a nie nazwę) z m4a na m4r! To jest bardzo częsty błąd.

Nie rozumiem po co bawić się w jakieś wymyślne programy skoro można przez iTunes... Po co utrudniać sobie życie?

#17 Beathan

Beathan
  • 64 postów
  • SkądWrocek

Napisano 25 lutego 2008 - 17:28

Witam, zanim zrobiłem update z 1.1.1 na 1.1.3 nie miałem problemu z wgrywaniem własnych dzwonków. Zatem ta wersja jak najbardziej obsługuje takie pliki (to uwaga ad vocem: b4it); Jest jeden warunek, nazwa pliku, jest taki myk, żeby po nazwie, przed .m4r była 'spacja', zatem 'song.m4r' powinien mieć nazwę 'song .m4r' pomogło? - kliknij ludzika :)

#18 gromboy

gromboy
  • 130 postów

Napisano 26 lutego 2008 - 04:43

witam probuje zainstalowac send song-a na 1.1.1 i niemoge wyswietla ze dziala tylko na 1.1.3 jesli ktos moze niech poda zrodlo gdzie znajduje sie Send Song do 1.1.1

#19 chato.pl

chato.pl
  • 1 182 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 lutego 2008 - 10:18

(...) użyj programu iPhoneBrowser (...) a tu link do programu
http://www.iphone4wo...com/?page_id=59


[COLOR=maroon]Domain name sold, site back online April 2008........only if God wills[/COLOR]
więc :arrow: iphonebrowser - Google Code

#20 Dezydery1

Dezydery1
  • 1 postów

Napisano 09 września 2008 - 18:24

Wiem, że był tem temat nie raz. Ale chciałem se dzwonka zrobić, ale mi się nie udaje...

Wybieram w iTunesie mp3 co chce przerobić. Zaznaczam, żeby zrobił mi AAC, potem robie z tego 19 sekund. Później mam to na pulpicie, wybieram w opcjach pokaż rozszerzenie i zmieniam z .m4a na .m4r. Na pewno ma 19 sekund. Dodaje do dzwonków w iTunes. Podczas synchronizacji pisze mi, że plik nie może być odtwarzany w iPhonie...

Co robię źle?


Mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak zrobić z nagrania 19 sekund w iTunes. Wciskam "przekształć zaznaczenie na AAC" z zanaczeniem 19 sek. a prograqm przekształca mi całość. Od niedawna korzystam z iTuna i pewnie się coś motam. Albo nie mam odpowiedniej wersji. Proszę o pomoc.

#21 pangelard

pangelard
  • 140 postów

Napisano 15 września 2008 - 07:43

pytanie moze troche glupie, ale nie moge sobie z tym poradzic. jak w viscie zmienic nazwe na m4r? gdzie wybrac opcje pokaz rozszerzenie, zeby mozna bylo zmienic nazwe? w xp nie mialem z tym problemu a w viscie nie bardzo wiem jak to zrobic.

#22 rsnasa

rsnasa
  • 47 postów

Napisano 15 września 2008 - 08:31

Wydaje mi się, że dostęp uzyskasz przez 'Panel Sterowania' -> 'Opcje Folderów'. Osobiście w Viscie poustawiałem wyglądy klasyczne okienek i robiłem tak samo jak na XP. Co do samego dzwonka to u mnie wszystko działa, używam Total Commandera z wtyczką do przeglądania zawartości iPhone, rozszerzenie zmieniłem converterem na m4a później ręcznie na m4r, i ręczne wrzucanie do katalogu z dzwonkami iPhona. W przypadku edycji długości dzwonka używam Nero Wave Editor. Dzwonki pokazują się bez restartu iPhona, działają bezproblemowo.

#23 pangelard

pangelard
  • 140 postów

Napisano 15 września 2008 - 09:07

thnx. nie pomyslalem o tym. myslalem ze da rade jakos bez wchodzenia do panela sterowania. w sumie jakie to proste jak sie wie :-)

#24 tomasz23

tomasz23
  • 199 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 15 września 2008 - 10:28

A jak zrobić dzwonek naprawdę dobrej jakości? Boa jak robię metodą z itunes to dzwonki się pokazują, ale buczą i są ciche :(:(

#25 rsnasa

rsnasa
  • 47 postów

Napisano 15 września 2008 - 10:50

Musisz mieć jakiś dobry program do konwersji plików muzycznych, i nie wrzucać dzwonka przez iTunes tylko ręcznie przez katalogi, wtedy będziesz miał długość i jakość jaką tylko będziesz chciał.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych