Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Apple Pay w Polsce


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
66 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamilns

kamilns
  • 232 postów

Napisano 26 grudnia 2016 - 19:57

Witajcie. Jak myślicie apple pay trafi w ogóle do polski? Jeżeli tak to kiedy? 



#2 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 26 grudnia 2016 - 20:01

Witajcie serdecznie.

 

Temat wróżebny, zatem i odpowiedź taka będzie.

 

Tak, osobiście myślę, że trafi. 1 kwietnia 2017 roku. Jeżeli się mylę, proszę, niech ktoś bardziej doinformowany mnie poprawi.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#3 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 774 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 grudnia 2016 - 20:08

Ja słyszałem, że w czwartek o 14:37 włączają. A potem przywrócą Dudka na mundial. To będzie dobry dzień.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#4 kamilns

kamilns
  • 232 postów

Napisano 26 grudnia 2016 - 22:13

2017,2018,2019 czy może 2020?



#5 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 26 grudnia 2016 - 23:25

Witajcie. Jak myślicie apple pay trafi w ogóle do polski? Jeżeli tak to kiedy? 

 

Jeśli są tu tacy, co wiedzą, to nie napiszą, bo nie mogą.

 

Kiedyś na pewno trafi. Kiedy – nie wiadomo, ale na pewno później, niż powinien. Ja nie mogę się doczekać, bo chętnie płaciłbym zegarkiem, nawet nie mając ze sobą karty czy telefonu.

 

A jakby mi się udało podać np. prawidłowy rok, to coś wygram? ;)


  • cronopioverde lubi to

PYM Player 8.1.1 — działa od Cataliny po Sonomę

Klawiatura PYM też jest fajna – ma przecinek na klawiaturze numerycznej, twardy łącznik, jabłko  i symbol bitcoina ₿

VR, AR, XR – wszystko, co potrzebujecie wiedzieć, i czego nie potrzebujecie też.

> [ pym.uce.pl ]


#6 kamilns

kamilns
  • 232 postów

Napisano 27 grudnia 2016 - 09:05

Jeśli są tu tacy, co wiedzą, to nie napiszą, bo nie mogą.

 

Kiedyś na pewno trafi. Kiedy – nie wiadomo, ale na pewno później, niż powinien. Ja nie mogę się doczekać, bo chętnie płaciłbym zegarkiem, nawet nie mając ze sobą karty czy telefonu.

 

A jakby mi się udało podać np. prawidłowy rok, to coś wygram? ;)

Wygrasz talon :)


Znalazłem ciekawy link zapraszam do zapoznania się i komentowania :) http://www.applecent...e-potwierdzone/



#7 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 27 grudnia 2016 - 14:17

Podobnie jest z Siri, która już od dawna ma część instrukcji przetłumaczonych na język polski i dalej ani widu ani słychu o polskiej siri.



#8 kamilns

kamilns
  • 232 postów

Napisano 02 stycznia 2017 - 09:18

Jeżeli ktoś znajdzie w internecie jakieś informacje to wklejajcie tu linki :)



#9 kamilns

kamilns
  • 232 postów

Napisano 04 stycznia 2017 - 09:01

Ktoś ma info czy millennium wdrożyła hce z tokenizacja? Link do artykułu; http://www.cashless....stepni-w-iii-kw

 

Bank jako pierwszy na polskim rynku ma szansę dysponować platformami tokenizacyjnymi dostarczanymi przez dwie najważniejsze organizacje płatnicze

Informację o planach rozwojowych związanych z płatnościami mobilnymi prezes Millennium Joao Bras Jorge przekazał w trakcie obchodów 25. rocznicy wydania pierwszej w Polsce karty płatniczej Visa. – Obecnie Millennium pracuje z Visa Europenad uruchomieniem mobilnych płatności zbliżeniowych opartych o technologię HCE. Przy tym rozwiązaniu bank jako pierwszy w Polsce wykorzysta system tokenizacyjny Visa zapewniający najwyższy poziom bezpieczeństwa i nowe możliwości w zakresie płatności – czytamy w komunikacie opublikowanym z okazji rocznicy.

Chodzi o system VEPTS. Tym samym Millennium może stać się pierwszym w Polsce bankiem dysponującym platformami tokenizacyjnymi oferowanymi przez dwie najważniejsze organizacje płatnicze. Wcześniej Millennium informował już bowiem, że prowadzi prace nad wdrożeniem także platformy tokenizacyjnej MasterCarda, czyli MDES. Mogliście przeczytać o tym tutaj.


Oba rozwiązania pozwalają na zwiększenie bezpieczeństwa i wygody korzystania z kart płatniczych. Dzięki tokenizacji numer karty można zastąpić powiązanym z nią ciągiem cyfr, tzw. tokenem. Token można na przykład wykorzystać przy płatnościach mobilnych lub w sklepie internetowym. W razie ewentualnej jego kradzieży staje się bezużyteczny, gdyż działa tylko w tym urządzeniu czy miejscu, do którego został przypisany. Do każdej karty można wydać wiele tokenów a w razie kradzieży jednego z nich nie trzeba zastrzegać samej karty. Tokenizacja pozwala więc na dodatkowe oszczędności po stronie wydawcy.

Tokenizacja jest wykorzystywana przy coraz częściej oferowanych przez banki płatnościach mobilnych HCE. Pozwalają one na dokonywanie transakcji zbliżeniowych telefonem na podobnej zasadzie jak odbywa się to kartą bezstykową. Zgodnie ze złożoną dziś przez prezesa Millennium deklaracją klienci tej instytucji będą mogli korzystać z HCE od III kw. bieżącego roku. Wcześniej na łamach Cashless przedstawiciel banku informował, że zamierza zakończyć prace nad HCE w pierwszej połowie roku.

 

Implementacja tych platform otworzy drogę do zaoferowania rozwiązań płatniczych takich jak Android PayApple Pay czy Samsung Pay. Operatorzy wszystkich tych systemów korzystają bowiem z platform MDES i VEPTS.

 

Proszę pisać normalną wielkością czcionki, a nie robić z postu plakat. Dziękuję.


Użytkownik cronopioverde edytował ten post 04 stycznia 2017 - 12:57
Powiększona czcionka.


#10 kamilns

kamilns
  • 232 postów

Napisano 05 stycznia 2017 - 08:14

http://alebank.pl/te...58033&catid=947



#11 kamilns

kamilns
  • 232 postów

Napisano 08 stycznia 2017 - 10:25

Apple Pay w Polsce zbliża się wielkimi krokami? Może oni już wiedzą ze lada moment wejdzie ta usługa u nas? W przeciwnym razie po bo by naklejali takie naklejki? https://zapodaj.net/...eb4da2.jpg.html



#12 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 08 stycznia 2017 - 18:03

Te naklejki pojawiały się już chyba parę miesięcy temu.

#13 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 10 stycznia 2017 - 11:09

I co im wyszło z tej tokenizacji ? :D kilka banków ma Android Pay, który wymaga tokenizacji, a oni nadal nie mają :)


  • jasiecki lubi to

#14 kamilns

kamilns
  • 232 postów

Napisano 11 stycznia 2017 - 12:54

I co im wyszło z tej tokenizacji ? :D kilka banków ma Android Pay, który wymaga tokenizacji, a oni nadal nie mają :)

Rozumiem ze nadal w Polsce żaden bank nie posiada tokenizacji która by wspierała Apple Pay?


Te naklejki pojawiały się już chyba parę miesięcy temu.

Widziałeś je w innych miejscach czy tylko na automatach?



#15 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 11 stycznia 2017 - 21:23

To jest ta sama tokenizacja co Android Pay, tak więc oferują ją wszystkie banki, które wspierają Android Pay. Podsumowując nie ma żadnych przeszkód, aby weszło Apple Pay :)


Użytkownik krzysztofsds edytował ten post 11 stycznia 2017 - 21:29

  • kamilns lubi to

#16 kamilns

kamilns
  • 232 postów

Napisano 12 stycznia 2017 - 15:21

Myślicie ze te screeny to była prawda czy fejk? http://thinkapple.pl/2016/12/14/apple-pay-coraz-blizej-polskiej-premiery/#more-18126



#17 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 14 stycznia 2017 - 00:55

Fejk. Jak już zostało wspomniane Apple Pay obsłużą te banki które obsługują Android Pay. O wprowadzeniu Apple Pay napewno nie poinformuje którykolwiek bank a samo Apple. Na taki przeciek Apple po prostu sobie nie pozwoli. Dlatego nie ma co się podniecać. Trzeba czekać na sygnał bezpośrednio od nich. Mamy bardzo rozwinięty sektor płatności zbliżeniowych. Natomiast wszystko rozchodzi się o iPhone'y i ich sprzedaż. Tyle.


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#18 kamilns

kamilns
  • 232 postów

Napisano 14 stycznia 2017 - 13:15

Wiadomo cos o następnych państwach w których będzie wprowadzane Apple Pay?

#19 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 14 stycznia 2017 - 18:24

Na razie na wprowadzenie oczekują Niemcy ;)


NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#20 kamilns

kamilns
  • 232 postów

Napisano 15 stycznia 2017 - 11:20

Na razie na wprowadzenie oczekują Niemcy ;)

Przy jakiej okazji można się spodziewać podania następnych państw?



#21 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 15 stycznia 2017 - 11:51

Jak sobie Apple tego zażyczy ;)


  • kristof461 lubi to

NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#22 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 16 stycznia 2017 - 03:08

Dokładnie to nie jest tak że czekają do konferencji. Kamils wrzuć na luz bo jeszcze sobie na Apple pay poczekamy.

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#23 kamilns

kamilns
  • 232 postów

Napisano 16 stycznia 2017 - 22:41

W 2017 musi już być w pl :(



#24 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 17 stycznia 2017 - 00:02

Ta a Siri po polsku miało być już kilkukrotnie. Apple to jedna z tych firm co nic nie musi. Robią to co chcą. Naprawdę nie ekscytuj się. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#25 kamilns

kamilns
  • 232 postów

Napisano 17 stycznia 2017 - 08:49

Ta a Siri po polsku miało być już kilkukrotnie. Apple to jedna z tych firm co nic nie musi. Robią to co chcą. Naprawdę nie ekscytuj się. 

Apple się skończy zanim u nas wejdzie cokolwiek :) 


Temat do zamknięcia prawdopodobnie w Polsce NIGDY nie będzie Apple Pay :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych