Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czym czyścicie szybę od wewnątrz w iMac 27" 2010?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 dayus

dayus
  • 13 postów

Napisano 22 grudnia 2016 - 03:03

Dzień dobry,

zastanawiam się czym czyścicie szyby od środka, przy ewentualnych modernizacjach i naprawach tychże komputerów.

Musiałem ściągnąć szybę, żeby wymienić napęd optyczny i niestety cieżko jest się pozbyć drobnych paprochów.

Matrycy nie czyściłem żadnym płynem, jedynie mikrofibrą odgoniłem wszelkie paprochy, ale zawsze coś tam zostanie :(

 

Szybę od wewnątrz przejechałem płynem do mycia szyb. 

Zacieków, żadnych nie mam, tylko te paprochy.

 

Jak Wy sobie z nimi radzicie?

 

Dotyczy: iMac 27" MId-2010.

 

Pozdrawiam,

dayus



#2 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 grudnia 2016 - 10:29

Po pierwsze musisz pracować w środowisku ESD, bo jak szyba jest naelektryzowana od wycierania syntetyczną ścierką to przyciąga wszystkie paprochy. Potem szybę i matrycę przejeżdża się rolką, która ściąga wszelkie pyłki i paproszki, a na sam koniec podczas zakładania szyby dmucha się kompresorem i wydmuchuje to co pozostało. I tak do skutku. Ja tak robię od lat, czasem trzeba przez pół godziny ściągać i zakładać szybę no ale jak klient odbiera komputer to jest on perfekcyjnie wyczyszczony bez żadnych pyłków.


Użytkownik macsupport edytował ten post 22 grudnia 2016 - 10:29

Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#3 dayus

dayus
  • 13 postów

Napisano 22 grudnia 2016 - 10:32

A czyszczenie plam, opłaca się w ogole samemu do tego zaglądac?

 

https://www.ifixit.com/Guide/iMac+LCD+Cleanup/19829



#4 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 grudnia 2016 - 10:44

Oczywiście ja pisałem o czyszczeniu samej szyby, a teraz pytasz o czyszczenie wnętrza matrycy. Chyba dobrze się zrozumieliśmy.

Powiem tak - ja tych matryc wyczyściłem osobiście kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt, więc dla mnie to wydaje się proste ale dla osoby, która nigdy tego nie robiła to jest raczej trudna operacja. Jest bardzo dużo momentów kiedy można matrycę zupełnie zniszczyć np. przy rozbieraniu czy podczas podnoszenia LCD z nad podświetlenia. Oczywiście wszystko da się zrobić samemu, bo każdy kiedy robił to pierwszy raz, ale co innego jak np. mnie kiedyś kolega krok po kroku mówił co robić i na co zwracać uwagę, a co innego jak ktoś to robi sam w domu.

Poza tym jeśli masz problem z wydmuchaniem pyłków z samej szyby to dodam, że między LCD, a podświetlenie po wyczyszczeniu też dostaje się kurz, pyłki itd. i widzisz to dopiero po włączeniu matrycy jako kolorowe kropki na białym tle i musisz ją znów rozbierać. Dlatego ważne jest tutaj doświadczenie, odpowiednie warunki do takiej pracy, płyny, ściereczki bezpyłowe czy choćby kompresor. Musisz też mieć taśmy aluminiowe do zaklejenia tego tak jak było wcześniej.

W najgorszym przypadku gdyby matryca uległa uszkodzeniu to my mamy nowe matryce i najwyżej zamontujemy klientowi na swój koszt. Nie było nigdy takiej potrzeby no ale teoretycznie może się to zdarzyć, a jak Tobie matryca padnie to ona kosztuje 1500-2000 złotych.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#5 dayus

dayus
  • 13 postów

Napisano 22 grudnia 2016 - 10:46

Tak, dobrze sie zrozumielismy. Pytanie bylo tylko o szybe,a to jest drugie pytanie ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych