Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MAC BOOK do projektowania w AutoCad


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 mastal8

mastal8
  • 2 postów

Napisano 13 grudnia 2016 - 22:41

Witam,

przymieżam się do zakupu mac booka i pytanie moje brzmi chce projektowac w autocadzie i innych programach autodesku, chcialbym zmiescic sie w 3000 tysiacach zastanawiam sie miedzy air 13 a pro 15 czy moze ktos mi podpowiedziec na co zwrocic uwage przy wyborze i co najwazniejsze zebym wiedzial bo do tej pory pracowalem na windowsie,

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi



#2 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 14 grudnia 2016 - 06:23

Autocad potrzebuje grafiki Nvidia. Pamiętaj o tym.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#3 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 14 grudnia 2016 - 09:41

Kup Asusa za 4500

Dostaniesz konfig który u Apple kosztuje 3x tyle (i7 4core+nvidia) a do tego z mozliwością instalacji 32GB RAM...

Nawet SSD dołożysz se sam bo nie jest wlutowany :)

 

Ewentualnie maszyna dedykowana pod CAD'a : HP mini Z2

 

No ale te 3 koła to letko za mało - nawet na PC


Użytkownik michobo edytował ten post 14 grudnia 2016 - 09:42


#4 Krzyssp2

Krzyssp2
  • 128 postów

Napisano 14 grudnia 2016 - 10:51

Na PC akurat, ale bez monitora (który do pracy jest najważniejsza rzeczą w komputerze moim zdaniem)

#5 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 14 grudnia 2016 - 13:32

starczy na PC ...ale w dużej budzie



#6 mastal8

mastal8
  • 2 postów

Napisano 15 grudnia 2016 - 21:58

Czyli polecacie bardziej windowsa do projektowania niż mac-a?


nie mogę mieć stacjonarnego bo bardzo dużo pracuje poza domem, kurde namieszaliście mi trochę :P



#7 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 16 grudnia 2016 - 18:49

Bo widzisz - brutalnie Ci powiem - z takim budżetem raczej nie stać Cię na nadmierne przesmradzanie :)



#8 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 16 grudnia 2016 - 23:58

Do Autocada tylko windows na PC. Mak pod ten program, to wyrzucony pieniądz. No chyba, że się chcesz chwalić ładnym laptopem.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#9 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 17 grudnia 2016 - 11:25

Czyli polecacie bardziej windowsa do projektowania niż mac-a?


nie mogę mieć stacjonarnego bo bardzo dużo pracuje poza domem, kurde namieszaliście mi trochę :P

Po pierwsze budżet, a po drugie nowe Macintoshe są wyjątkowo... słabe. Za 3k nie dostaniesz żadnego konkretnego jabłka.

 

W tej cenie dostaniesz dobrego Della - zdecydowanie lepszy wybór aniżeli ASUS. Dell jest drugi w mojej hierarchii pod względem jakości zaraz po Jabłku.


Użytkownik tka11 edytował ten post 17 grudnia 2016 - 11:25


#10 slubowskimateusz

slubowskimateusz
  • 54 postów

Napisano 04 lutego 2017 - 00:23

Jak jeszcze nie kupiłeś to polecam wybrać coś w ofercie poleasingowe . Jest dużo firm zajmujących się sprzedażą takich sprzętów , a i w tej kwocie znajdziesz coś naprawdę mocnego na Windowsie . Dla Ciebie rozwiązanie idealne wg mnie . 

Pozdrawiam 



#11 Krzysztof Niedziela

Krzysztof Niedziela
  • 3 postów

Napisano 02 marca 2017 - 22:19

Witam, posiadam Macbooka Air 13" 2015 z procesorem Intel Core i5, 8GB ram i zainstalowałem na niego autocada. Muszę powiedzieć że autocad na tym komputerze działa bardzo wolno, praca jest bardzo uciążliwa. Komputer dodatkowo bardzo się nagrzewa po około 10 minutach pracy w programie. Pracowałem na autocadzie na komputerach o znacznie gorszych parametrach i nigdy nie mialem takiego problemu jaki mam z MacBookiem. Myślicie, że to wina zbyt słabego procesora czy może z komputerem jest coś nie tak. Z góry dziękuję za odpowiedź.



#12 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 03 marca 2017 - 12:52

Witam, posiadam Macbooka Air 13" 2015 z procesorem Intel Core i5, 8GB ram i zainstalowałem na niego autocada. Muszę powiedzieć że autocad na tym komputerze działa bardzo wolno, praca jest bardzo uciążliwa. Komputer dodatkowo bardzo się nagrzewa po około 10 minutach pracy w programie. Pracowałem na autocadzie na komputerach o znacznie gorszych parametrach i nigdy nie mialem takiego problemu jaki mam z MacBookiem. Myślicie, że to wina zbyt słabego procesora czy może z komputerem jest coś nie tak. Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Maki tak mają. Nie nadają się do Autocadów. Jedyne rozwiązanie, to instalacja Windows, ale za dużo się nie poprawi, bo mają słabe grafiki. W cenie ejPla dostaniesz o wiele lepszy sprzęt do tego programu.


Użytkownik Iro edytował ten post 03 marca 2017 - 13:03

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#13 Krzysztof Niedziela

Krzysztof Niedziela
  • 3 postów

Napisano 03 marca 2017 - 17:56

Maki tak mają. Nie nadają się do Autocadów. Jedyne rozwiązanie, to instalacja Windows, ale za dużo się nie poprawi, bo mają słabe grafiki. W cenie ejPla dostaniesz o wiele lepszy sprzęt do tego programu.

A czy MacBook Air z procesorem Intel Core i7, 2,2 GHz byłby odpowiedni do pracy na AutoCad?



#14 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 03 marca 2017 - 19:39

A czy MacBook Air z procesorem Intel Core i7, 2,2 GHz byłby odpowiedni do pracy na AutoCad?

 

Musisz wybrać. Albo lans, albo praca.

AutoCad tylko na PC i tylko na windows.

Przerabiałem to wielokrotnie. Ten program z niewiadomych przyczyn na makach nie działa tak jak trzeba.


Użytkownik Iro edytował ten post 03 marca 2017 - 19:41

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#15 Krzysztof Niedziela

Krzysztof Niedziela
  • 3 postów

Napisano 03 marca 2017 - 20:05

Musisz wybrać. Albo lans, albo praca.

AutoCad tylko na PC i tylko na windows.

Przerabiałem to wielokrotnie. Ten program z niewiadomych przyczyn na makach nie działa tak jak trzeba.

Wybór jest oczywisty, dziwi mnie po prostu, że komputer o tak dobrych parametrach nie radzi sobie z takim programem, pracując tylko na podstawowych komendach i tylko w 2D. Tak jak pisałem wcześniej, miałem AutoCada na gorszych komputerach i działał bez zarzutów. A na Macu ledwo działa. Jestem rozczarowany ponieważ pytałem o działanie AutoCada na Macu sprzedawców w iSpot i innych punktach i wszyscy twierdzili, że będzie działał płynnie. Czy ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia w pracy w AC na macu?



#16 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 04 marca 2017 - 14:25

Wybór jest oczywisty, dziwi mnie po prostu, że komputer o tak dobrych parametrach nie radzi sobie z takim programem, pracując tylko na podstawowych komendach i tylko w 2D. Tak jak pisałem wcześniej, miałem AutoCada na gorszych komputerach i działał bez zarzutów. A na Macu ledwo działa. Jestem rozczarowany ponieważ pytałem o działanie AutoCada na Macu sprzedawców w iSpot i innych punktach i wszyscy twierdzili, że będzie działał płynnie. Czy ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia w pracy w AC na macu?

 

To masz powód do oddania sprzętu.

Sprzedawcy zachwalają, to co obecnie mają na półkach.

Ja bym im pokazał to o czym piszesz i zarządał zwrotu kasy.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych