Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Macbook Pro 15" 2015] Nie dopasowana górna klapa laptopa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 fredyshox

fredyshox
  • 18 postów

Napisano 08 grudnia 2016 - 12:18

Witam. Wczoraj upadła mi torba w ktorej znajdował sie moj rMBP powodując mały uszczerbek aluminium w lewym górnym rogu obudowy(obok zawiasu). Jakoś przeżyłem ten defekt gdyz komputer nadal jest sprawny, lecz podczas używania komputera zauważyłem kolejny, a wiec gdy zamknę laptopa górna klapa z ekranem jest lekko przesunięta w lewo(jakoś o 0.5 do 1 mm). Na naprawę gwarancyjna raczej liczycz nie moge przyjmując ze jest widoczny skutek upadku. Z tego co czytałem to jesli zawias jest ok to naprawa wiąże sie z dokreceniem 6 śrubek przytwierdzajacych go do obudowy. Zatem czy mozna ten problem rozwiązać samemu, czy raczej powinienem kierować sie do serwisu? Ile kosztowała by taka usluga(wyrównania klapy, przyjmując ze zawias jest ok)?
Z góry dziękuje za odpowiedzi.

#2 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 08 grudnia 2016 - 13:41

Skoro jest to 0.5 do 1 mm to nie ma co się przejmować. Wątpię aby to się nie dokręciło. Prędzej obudowa się delikatnie wygięła. Co prawda możesz odkręcić skrzydło i próbować to lepiej dopasować ale wcale nie musi być lepiej po złożeniu a nawet gorzej. 


MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#3 fredyshox

fredyshox
  • 18 postów

Napisano 08 grudnia 2016 - 16:46

Teraz zauważyłem że plastikowa osłonka zawiasu wydaje dźwięk pod naciskiem jak by była luźna. Czy odkręcenie dolnej pokrywy powoduje utratę gwarancji?



#4 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 grudnia 2016 - 16:51

Trzeba sprawdzić co tam się stało. Zazwyczaj można wyregulować klapę aby była dobrze spasowana.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych