Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook dla dziewczyny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Monika Piwowarska

Monika Piwowarska
  • 3 postów

Napisano 03 grudnia 2016 - 14:42

Czy doradziłby mi ktoś jakiego pierwszego maczka wybrać do zwykłej pracy, przeglądania internetów, offica, ewentualnie obróbki jakiś zdjęć. Ma to być komputer jak najbardziej przenośny, żebym mogła włożyć to torebki wyjąc wszędzie i coś napisać. Rozmawiałam z paroma osobami i nie polecają kupować nowego tylko używany, że szkoda przepłacać. 

 

Myślałam ciągle nad jakimś 12" ale teraz już sama nie wiem bo wszyscy mówią że 13" lepiej. 

 

 

Proszę o jakieś rady na co zwrócić uwagę, jaki byłby wystarczający,

i też nie chciałabym przepłacić za niego. 

 

Dziękuję za pomoc ;)



#2 assaabloy

assaabloy
  • 128 postów

Napisano 03 grudnia 2016 - 15:44

macbook air , rewelacja z tych małych 


  • Gregory, Me_69 i tka11 lubią to

#3 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 03 grudnia 2016 - 17:02

Zalety MacBook Air

- Mocniejszy

- Magsafe

- Nie przylutowany dysk

- USB

- Thunderbolt ( port do bardzo szybkiego przesyłu danych )

Zalety MacBooka 12'

- Matryca

- Kolorki i ogólnie jego wygląd

 

Różnica w cenie to prawie 3000 pln - wybór należy do ciebie.



#4 assaabloy

assaabloy
  • 128 postów

Napisano 03 grudnia 2016 - 17:48

co ma slabe air to dzwiek tragedia nie ale co mozna uzyskac z tak malych przetwornikow , raczej buzerków , mam Air i Pro dla porownania w Pro mam i7 

w air i5 air szybkoscia przewyzsza mojego pro ;-) pewnei to zasluga oryginalnie wbudowanego SSD w pro mam jeszcze talerzowca 



#5 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 03 grudnia 2016 - 21:48

co ma slabe air to dzwiek tragedia nie ale co mozna uzyskac z tak malych przetwornikow , raczej buzerków , mam Air i Pro dla porownania w Pro mam i7 

w air i5 air szybkoscia przewyzsza mojego pro ;-) pewnei to zasluga oryginalnie wbudowanego SSD w pro mam jeszcze talerzowca 

Akurat głośniczki w każdym MacBooku są niemal identyczne - każdy oferuję czysty dźwięk, wiadomo Air przy maksymalnej głośności może brzmieć nieco gorzej od dwa razy większego Pro.



#6 krissolek

krissolek
  • 431 postów
  • SkądLubań/Wrocław

Napisano 03 grudnia 2016 - 21:51

Akurat głośniczki w każdym MacBooku są niemal identyczne - każdy oferuję czysty dźwięk, wiadomo Air przy maksymalnej głośności może brzmieć nieco gorzej od dwa razy większego Pro.

Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo się mylisz. Posłuchaj dźwięku w 12" - zmienisz zdanie.

Nie oszukujmy się - nie będziesz na tym laptopie montować filmów w 4K. 12" jak dla mnie jest dla Ciebie idealny. Bardzo kobiecy, a różnicy w wydajności przy codziennym użytkowaniu i tak nie odczujesz. Zauważysz jednak różnicę w jakości obrazu - oczywiście na plus dla 12 :) 


 iPhone X  iPad Pro 12,9  Pencil  Macbook Pro 13" Retina  Watch Steel


#7 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 04 grudnia 2016 - 00:07

gimbaza powyzej chyba sobie jaja robi air i dobry dzwiek !!! mam air i pro i jak pisalem air to porazka , pro 17 calowy 1000 procent lepiej 

 

a dobry dzwiek to z HI FI a nie laptopa to przedewszystkim 

Kolego - szanujmy się nawzajem. ;) Mam do dyspozycji kilkanaście MacBooków, począwszy od najnowszych, a skończywszy na najstarszych i różnica jest naprawdę znikoma, jedynie 15 calowe modele mają dużo lepszy układ audio, no i rzecz jasna te nowe to kastraty bez usb i magsafe.

 

Po drugie przyjacielu Apple to jedyna firma, która dba o każdy detal w swoich laptopach, pomijam fakt że są to kastraty o zerowej użyteczności ( nowe modele ), wiele lat siedzę w tym biznesie i swoją opinię już wyrobiłem. :) Nie znajdziesz drugiego laptopa, który ma wszystko co najmniej na przeciętnym poziomie.

 

Air jest sporo mocniejszy i ma dużo lepszą baterię ( również pod względem konstrukcji ) ja się boję pomyśleć co będzie z baterią w 12' za 5 lat. Dwunastka ma retinę i to jej jedyna zaleta, poza tym to kastrat ( wszystko przylutowane ( nawet dysk xD )), bez USB większość osób nie wyobraża sobie pracy, dlatego popyt na dwunastkę jest mały wśród dorosłych klientów, którzy potrzebują sprzętu użytecznego. MacBook 12' adresowany jest do facebooka i tylko facebooka. ;)



#8 krissolek

krissolek
  • 431 postów
  • SkądLubań/Wrocław

Napisano 04 grudnia 2016 - 00:37

Kolego - szanujmy się nawzajem. ;) Mam do dyspozycji kilkanaście MacBooków, począwszy od najnowszych, a skończywszy na najstarszych i różnica jest naprawdę znikoma, jedynie 15 calowe modele mają dużo lepszy układ audio, no i rzecz jasna te nowe to kastraty bez usb i magsafe.

 

Po drugie przyjacielu Apple to jedyna firma, która dba o każdy detal w swoich laptopach, pomijam fakt że są to kastraty o zerowej użyteczności ( nowe modele ), wiele lat siedzę w tym biznesie i swoją opinię już wyrobiłem. :) Nie znajdziesz drugiego laptopa, który ma wszystko co najmniej na przeciętnym poziomie.

 

Air jest sporo mocniejszy i ma dużo lepszą baterię ( również pod względem konstrukcji ) ja się boję pomyśleć co będzie z baterią w 12' za 5 lat. Dwunastka ma retinę i to jej jedyna zaleta, poza tym to kastrat ( wszystko przylutowane ( nawet dysk xD )), bez USB większość osób nie wyobraża sobie pracy, dlatego popyt na dwunastkę jest mały wśród dorosłych klientów, którzy potrzebują sprzętu użytecznego. MacBook 12' adresowany jest do facebooka i tylko facebooka. ;)

Przecież to forumowy troll. 

Co do wypowiedzi odnośnie 12" - zgadzam się ze wszystkim, lecz osobiście nie wyobrażam sobie teraz pracować na ekranie o niskiej rozdzielczości. Do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja. Inna sprawa, że na 12" można zrobić więcej niż wskazuje na to specyfikacja, więc słowa, że jest dedykowany tylko Facebookowi są hiperbolą. Jest to sprzęt skierowany po prostu do innej grupy użytkowników do których, jak mniemam zalicza się autorka tematu. Nie potrzeba tutaj 4 rdzeniowych potworów z 16GB pamięci operacyjnej.

Brak standardowych USB nie jest także powodem niskiej sprzedaży w stosunku do Pro. Nowa generacja najwyższego modelu posiada tylko USB-C, a sprzedażą przebiła każdego maczka który pojawił się do tej pory. 


 iPhone X  iPad Pro 12,9  Pencil  Macbook Pro 13" Retina  Watch Steel


#9 Monika Piwowarska

Monika Piwowarska
  • 3 postów

Napisano 04 grudnia 2016 - 09:02

A czy mogłabym prosić o podanie jakiś konkretniejszych modeli za którymi mogłabym się rozejrzeć?



#10 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 644 postów
  • Płeć:

Napisano 04 grudnia 2016 - 09:54

Do tego, co piszesz, to każdy 12-calowy się nada.

#11 Monika Piwowarska

Monika Piwowarska
  • 3 postów

Napisano 04 grudnia 2016 - 10:46

dobra a jakbym chciała używany to od którego roku? chociaz raczej to chyba bezsesnu kupić używanego



#12 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 04 grudnia 2016 - 10:56

dobra a jakbym chciała używany to od którego roku? chociaz raczej to chyba bezsesnu kupić używanego

Jak używany to i tak tylko rocznik 2016, model z 2015 cierpi na problemy wieku dziecięcego.

Przecież to forumowy troll. 

Co do wypowiedzi odnośnie 12" - zgadzam się ze wszystkim, lecz osobiście nie wyobrażam sobie teraz pracować na ekranie o niskiej rozdzielczości. Do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja. Inna sprawa, że na 12" można zrobić więcej niż wskazuje na to specyfikacja, więc słowa, że jest dedykowany tylko Facebookowi są hiperbolą. Jest to sprzęt skierowany po prostu do innej grupy użytkowników do których, jak mniemam zalicza się autorka tematu. Nie potrzeba tutaj 4 rdzeniowych potworów z 16GB pamięci operacyjnej.

Brak standardowych USB nie jest także powodem niskiej sprzedaży w stosunku do Pro. Nowa generacja najwyższego modelu posiada tylko USB-C, a sprzedażą przebiła każdego maczka który pojawił się do tej pory. 

Core M pobierający zaledwie 4.5 W niema prawa być wydajniejszy od niskonapięciowej i5 pobierającej 9.5-15 W. USB C póki co nie jest w ogóle popularne, żaden poważny producent nie stosuję tego portu, bo liczba akcesoriów jest żenująco mała... Ten laptop przy oglądaniu filmików na youtube w 2k naprawdę ledwo wyrabia... Albo co gorsza... oglądania z sieci filimików bezpośrednio bez kompresji...  :mellow:



#13 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 04 grudnia 2016 - 11:30

Jeśli budżet pozwala to zdecydowanie Macbook 12 2016 w podstawowej wersji. Nie wiem, skąd informacja, że nie opłaca się kupować nowego. Jeżeli ktoś się na tym zna, to okej, ale na pierwszy komputer to bardzo zły pomysł, bo można się mocno naciąć (kupić np. zalany, itp.). Pamiętajmy, że kupując używany, nigdy nie znamy do końca pełnej historii komputera. Takim osobom jak ty zdecydowanie tego nie polecam, chyba, że masz jakiś znajomych, którzy się na tym znają i ci wybiorą odpowiedni sprzęt. Jaki masz w ogóle budżet, bo od tego powinna zacząć się rozmowa?


Użytkownik North edytował ten post 04 grudnia 2016 - 11:30


#14 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 04 grudnia 2016 - 12:23

Nowa 13" w najtańszej konfiguracji jest o wiele potężniejsza niż 12", a różnica w cenie jest niewielka. W przypadku zakupu nowego laptopa nie wybierałbym żadnego modelu oprócz tych które pojawiły się na ostatniej konferencji. Używanego nigdy nie kupowałem więc się nie znam.

 

MB 12" to fajne lekkie urządzenie dodatkowe jak już się i tak ma kilka innych, chociaż jako urządzenie dodatkowe to jednak wybrałbym iPada.

 

Trzeba też wziąć pod uwagę że w nowych macach niestety nie da się niczego wymienić, więc jeśli nie chcesz go za dwa, trzy lata wymieniać to trzeba się zastanowić nad mocniejszymi modelami.

 

Najważniejsze pytanie to jaki masz budżet.


Autokorekta iPhona zmienia "zrobiłam" na "zrobiłem", za to "zepsułam" zostawia w spokoju.

#15 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 644 postów
  • Płeć:

Napisano 04 grudnia 2016 - 13:16

Koleżanka nie potrzebuje potężnej maszyny, tylko poręcznej, mieszczącej się w torebce, nadającej się do podstawowych czynności. MB12 właśnie do tego został stworzony. Pasuje wręcz idealnie do ww. wymagań.
  • krissolek lubi to

#16 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 04 grudnia 2016 - 13:47

Gdybyśmy rozmawiali o tym rok temu to pewnie bym się z tobą zgodził, bo MB 12" naprawdę mi się podoba, mimo że brakuje mu mocy.

 

Powiem tak, MB 12" waży 0,92 kg, a MBP 13" 1,37 kg. Jeśli ta różnica w przenośności ma być czynnikiem decydującym to niech tak będzie.

 

Z drugiej strony:

- Jeśli naprawdę mają to być tylko podstawowe czynności to czemu nie iPad?

- Jeśli to naprawdę musi być pełny komputer to może dodatkowe pół kilo jest do przebolenia.


Autokorekta iPhona zmienia "zrobiłam" na "zrobiłem", za to "zepsułam" zostawia w spokoju.

#17 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 05 grudnia 2016 - 10:02

A pisałeś kiedyś jakiś dłuższy tekst na iPadzie? Do tego to jest porażka.


  • Gregory lubi to

#18 qb4hkm

qb4hkm
  • 529 postów

Napisano 05 grudnia 2016 - 11:20

Żona ma 12" i jest bardziej niż zachwycona, wcześniej był Air 2014. Air ma dużo gorszy ekran i głośniki, ekran niewiele większy a laptop sporo większy, lepsza bateria. Przy 12" obowiązkowa przejściówka na usb, bardzo rzadko ale się przydaje. Nie zauważyliśmy różnicy wydajności choć teoretycznie air był mocniejszy.



#19 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 05 grudnia 2016 - 11:56

dobra a jakbym chciała używany to od którego roku? chociaz raczej to chyba bezsesnu kupić używanego

 

Jak masz budżet wystarczający na nowy to oczywiście, że lepiej kupić nowy. Do tego co piszesz Macbook 12" będzie OK, konfiguracja wg uznania i możliwości portfela  :) tylko pamiętaj, że pewnie będą potrzebne przejściówki - do zwykłego USB, może HDMI, może czytnik kart SD (chyba, że te zdjęcia to z iPhone czy innej chmury) - to też "parę" zł kosztuje.



#20 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 05 grudnia 2016 - 13:15

Żona ma 12" i jest bardziej niż zachwycona, wcześniej był Air 2014. Air ma dużo gorszy ekran i głośniki, ekran niewiele większy a laptop sporo większy, lepsza bateria. Przy 12" obowiązkowa przejściówka na usb, bardzo rzadko ale się przydaje. Nie zauważyliśmy różnicy wydajności choć teoretycznie air był mocniejszy.

Ma wersję 2015 czy 2016?

#21 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 644 postów
  • Płeć:

Napisano 05 grudnia 2016 - 15:49

Ma wersję 2015 czy 2016?

Nie, no umówmy się, do zastosowań jak wyżej, to nie ma żadnego znaczenia. Nowy czy używany to oczywiście inny temat, wiadomo, gwarancja, ukryte wady itp. Ale myślę, że 2015 wciąż można kupić nówkę i to w tym przypadku może być optymalny wybór, bo jednak różnica w cenie nie jest pomijalna.



#22 dawid595

dawid595
  • 493 postów

Napisano 05 grudnia 2016 - 15:49

Dawno nie czytałem takich głupot, które wypisuje tka11
 MacBook 12",  iPad Pro 11”,  iPhone Xs Max

#23 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 05 grudnia 2016 - 16:16

Jakieś konkrety może?



#24 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 05 grudnia 2016 - 19:36

Dawno nie czytałem takich głupot, które wypisuje tka11

Przywykłem do tego, niestety to już nie jest Apple jak za Steve, gdzie sprzęt był naprawdę bezbłędny. Teraz zaczęli tworzyć kastraty, bo zauważyli że większość użytkowników Macintoshy to zwykli zjadacze chleba siedzący całymi dniami na facebooku, a profesjonalistów jest może garstka, niestety odbija się to na nas wszystkich... żenująca wydajność, konstrukcja baterii wołająca o pomstę do nieba, brak użytecznych portów, ceny szybujące w górę... No cóż... Całe szczęście, że konkurencja zaczyna przeganiać zgniłe jabłko, a nadchodzący kernel linux 5.0 zmiażdży macOS na dzień dobry, także to nie są żadne głupoty, a po prostu smutna prawda, apple produkuję coraz to gorszy sprzęt i nigdy już nie będzie tak fajnie jak za czasów Steve'a. Masz 12' i musisz jakoś sobie wytłumaczyć swój błąd.  :lol: Ja na najmocniejszym airze i7 @ 8gb @ 512gb mam zainstalowanego Debiana z xfce, po drobnych fixach bateria działa o 2-3 godziny dużej, a zużycie ramu w idle wynosi 150mb. Jedynie czego brakuję to pełna obsługa gestów, ale idzie się to tego przyzwyczaić, ogólnie rzecz biorąc polecam Aira, mimo gorszej matrycy to sprzęt de facto jeszcze za czasów Jobsa - w dodatku ma USB, a to teraz rzadkość. Air @ 2015 oraz Pro @ 2015 definitywnie zakończyły erę jabłka dla wielu osób.  ;)



#25 reverpl

reverpl
  • 171 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 grudnia 2016 - 20:27

Przywykłem do tego, niestety to już nie jest Apple jak za Steve, gdzie sprzęt był naprawdę bezbłędny. Teraz zaczęli tworzyć kastraty, bo zauważyli że większość użytkowników Macintoshy to zwykli zjadacze chleba siedzący całymi dniami na facebooku, a profesjonalistów jest może garstka, niestety odbija się to na nas wszystkich... żenująca wydajność, konstrukcja baterii wołająca o pomstę do nieba, brak użytecznych portów, ceny szybujące w górę... No cóż... Całe szczęście, że konkurencja zaczyna przeganiać zgniłe jabłko, a nadchodzący kernel linux 5.0 zmiażdży macOS na dzień dobry, także to nie są żadne głupoty, a po prostu smutna prawda, apple produkuję coraz to gorszy sprzęt i nigdy już nie będzie tak fajnie jak za czasów Steve'a. Masz 12' i musisz jakoś sobie wytłumaczyć swój błąd.  :lol: Ja na najmocniejszym airze i7 @ 8gb @ 512gb mam zainstalowanego Debiana z xfce, po drobnych fixach bateria działa o 2-3 godziny dużej, a zużycie ramu w idle wynosi 150mb. Jedynie czego brakuję to pełna obsługa gestów, ale idzie się to tego przyzwyczaić, ogólnie rzecz biorąc polecam Aira, mimo gorszej matrycy to sprzęt de facto jeszcze za czasów Jobsa - w dodatku ma USB, a to teraz rzadkość. Air @ 2015 oraz Pro @ 2015 definitywnie zakończyły erę jabłka dla wielu osób.  ;)

Ludzie, którzy polecają Aira chyba nigdy nie pracowali na Retinie...pracuję na Pro 13 po 8-10h dziennie - praca typowo Office + w przeglądarce. Do tego od 3 tyg mam jeszcze 12 z 2016 roku. Miedzy Pro 2015 a 12 2016 nie widzę żadnej różnicy w baterii i wydajności w tych czynnościach. Ale nie kumam jak można wychwalać Aira z tak słabą matrycą. Wcześniej (2014-2015) używałem przez rok Aira i nie rozumiem jak można go wychwalać. :P Co do braku wejść w 12 to przez 3 tygodnie tylko 2 razy przejsciówkę podłączyłem, żeby film obejrzeć na TV. 

Mam wrażenie, że jesteś po prostu użytkownikiem, który na siłę próbuje wcisnąć swoją ideologię, że ten Air jest najlepszy. Ja przynajmniej opieram swoją opinię na testach wszystkich 3 modeli przez długi czas. :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych