Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MB Pro - Kopia w TimeMachine z Parallels


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 raiden25

raiden25
  • 32 postów

Napisano 29 listopada 2016 - 11:35

Witam, czy kopia zapasowa która się robi przez Time Machine działa tak samo jak kopia w iPhonie, czyli jest to totalne odwzorowanie wszystkiego?

Pytam głównie ze względu na Windowsa którego trzymam na Parallelsie i zastanawia mnie czy cały windows też będzie przywrócony ze wszystkimi plikami.

 

Muszę przeinstalować system zanim ewentualnie oddam na serwis przez problemy które mam z nim.



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 listopada 2016 - 11:46

Nie. Windows raczej w ogóle nie jest backupowany.
To jest typowy backup plikowy, a nie 'obraz dysku' albo coś takiego.

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 raiden25

raiden25
  • 32 postów

Napisano 29 listopada 2016 - 13:17

Nie. Windows raczej w ogóle nie jest backupowany.

To jest typowe backup plikowy, a nie 'obraz dysku' albo coś takiego.

Zastanawia mnie właśnie czy jest jakaś lista rzeczy które wchodzą w skład backupu.



#4 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 29 listopada 2016 - 15:19

Jeżeli ten Windows jest jako obraz dysku to TimeMachine go będzie backupować bo to jest normalny plik.



#5 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 listopada 2016 - 15:26

Ja miałem przypadki, że w kopii Time Machine nie było obrazu systemu Windows, który jest przecież jednym plikiem gdzieś tam w Dokumentach użytkownika. Po formacie, zainstalowaniu systemu i przywróceniu danych użytkownika z Time Machine program Parallels normalnie działał ale systemu Windows już w nim nie było.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#6 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 29 listopada 2016 - 16:47

A bo w preferencjach Parallels  jest taki ptaszek do od/zaznaczenia. "Do not backup virtual machine"... Chodzi o to, że OS X widzi maszynę wirtualną jako jeden duży plik i każda na nim zmiana wiąże się z przewaleniem kilkunastu, a nawet -dziesięciu GB. Ot, co...


Użytkownik pedros edytował ten post 29 listopada 2016 - 16:50

  • macsupport lubi to

#7 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 30 listopada 2016 - 08:42

O i to ma sens :)



#8 raiden25

raiden25
  • 32 postów

Napisano 30 listopada 2016 - 09:45

A bo w preferencjach Parallels  jest taki ptaszek do od/zaznaczenia. "Do not backup virtual machine"... Chodzi o to, że OS X widzi maszynę wirtualną jako jeden duży plik i każda na nim zmiana wiąże się z przewaleniem kilkunastu, a nawet -dziesięciu GB. Ot, co...

Czyli jeśli ja nie mam zaznaczonej tej opcji, to powinien robić się backup całego windowsa - tak to mam rozumieć?



#9 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 30 listopada 2016 - 10:04

Dokładnie. Po prostu 'wejdź' na dysk TM i sprawdź, czy maszyna wirtualna została zarchiwizowana.



#10 raiden25

raiden25
  • 32 postów

Napisano 30 listopada 2016 - 10:17

Dokładnie. Po prostu 'wejdź' na dysk TM i sprawdź, czy maszyna wirtualna została zarchiwizowana.

To mój kolejny problem bo mam dysk WD Live jakos mi go nie widzi pomimo że mogę na niego wejść. Kiedyś go widział, zrobiłem nawet jedną kopie pomimo że przez miesiąc nie chciał zrobić kopii z powodu jakiegoś błędu, usunąłem go i od tej pory już go nie chce znaleźć. Jednak to pewnie temat na inny wątek.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych