Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

sprawdzenie iPhone refurbished (odnawiany) po IMEI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#26 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 07 grudnia 2016 - 08:53

A skąd posiadasz taką wiedzę że jest to refurbished a nie nowy ?



#27 assaabloy

assaabloy
  • 128 postów

Napisano 07 grudnia 2016 - 13:26

z dwoch zrodel 

 

a stad , najlepsza stronka uzywam jej od lat 

 

http://iunlocker.net/check_imei.php

 

i od konsultanta apple

 

kiedy dzwoniilem w sprawie aktywacji rowniez potwierdzil po imei ze tel refurbished  



#28 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 07 grudnia 2016 - 13:49

No przecież pisalem wyżej że te strony pokazują bzdury. Najprawdopodobniej czytają z numeru SN kod fabryki lub to czy telefon był wymieniony w serwisie i zakładają że wszystkie modele z danej fabryki albo wszystkie modele wymienione mają status refurbished. 

 

Jak mówiłem wrzuciłem imei telefonu faktycznie odnowionego przez Apple gdzie czarno na białył jest taka inforamcja

https://www.google.p...-HzWq94cuZpIUM:

 

 

i pokazuje że nie jest odnowiony. To na ile można ufać tym super stronom ?


  • wopo lubi to

#29 assaabloy

assaabloy
  • 128 postów

Napisano 07 grudnia 2016 - 13:58

mimo to w moim przypadku jest refurbished a ze nie zawsze to oznacza ze byl naprawiany czy odnawiany to juz inna sprawa ja sie sladow 

rozbierania nie dopatrzylem a z elektronika i naprawami mam doczynienia od wielu lat , takze byle chłopek roztropek mnie fizycznie nie oszuka  , konsultant w apple tez potiwerdzil ze tel faktycznie po numerze seryjnym widnieje u nich jako  odnawiany  :-) pewnie jak mowisz ida z jednej fabryki co sie zajmuja wymianami gwarancyjnymi i odrazu sa zaznaczane jako refurb i do klienta


Użytkownik assaabloy edytował ten post 07 grudnia 2016 - 13:59


#30 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 grudnia 2016 - 14:06

A co Ty myślałeś, że jak telefon jest refurbished to będą śrubki obrobione albo w środku jakieś ślady?


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#31 assaabloy

assaabloy
  • 128 postów

Napisano 07 grudnia 2016 - 14:17

myslalem ze chociaz dopatrze sie odcisku palca :-) a tu zonk 



#32 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 grudnia 2016 - 14:19

Nie ma takiej możliwości. Niczym się taki telefon nie różni od takie sprzedawanego w sklepie.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#33 assaabloy

assaabloy
  • 128 postów

Napisano 07 grudnia 2016 - 14:27

i to zdanie potwierdza ze niema co sie bac refurbów , ludzie jak widze jednak panikuja :-) 



#34 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 grudnia 2016 - 14:30

U nas się przewinęło kilkaset takich telefonów z wymian, więc wiem. Ale jak ktoś się naczyta głupot w Internecie to panikuje.


  • krzysztofsds lubi to

Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#35 lucas144

lucas144
  • 182 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 grudnia 2016 - 15:50

Ja mam 6s+ odnawianego według wszystkich stron i pewnie tak jest,zreszta to dla Mnie żadna róznica.

Ale ktoś napisał tutaj,ze nie maja imei na tackach jesli odnawiane, a mój ma,takze chyba jednak maja :) 


  •  Macbook Air 13 
  •  iPhone Xs Max - Gold 
  •  iPad Mini 3
  •  Apple Watch Series 3 - SS

#36 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 grudnia 2016 - 15:53

Każdy iPhone 6S i 6S Plus ma IMEI na szufladce.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#37 tomasov

tomasov
  • 581 postów
  • SkądPolska

Napisano 07 grudnia 2016 - 20:49

Otrzymałem takie informację odnośnie mojego 5S

 

Initial Activation Policy ID: 55
MEID: 
Activation Policy Description: EMEA Service.
Applied Activation Policy ID: 235
Part Description: iPhone 5s
Applied Activation Policy Description: Retail Unlock.
Product Version: 10.1.X
Next Tether Policy ID: 235
Last Restore Date: 
Next Tether Activation Policy Description: Retail Unlock.
Bluetooth MAC Address: 
First Unbrick Date: 08/12/14
Last Unbrick Date: 
Unbricked: 
Unlocked: true
Unlock Date: 12/06/16

 

Co to dokładnie jest? Next Tether Activation Policy Description: Retail Unlock

 

 

Co w ogóle ważnego można wywnioskować z tych informacji?


Użytkownik tomasov edytował ten post 07 grudnia 2016 - 21:07


#38 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 07 grudnia 2016 - 21:01

Że telefon jest fabrycznie bez simlocka ma ios 10 oraz pierwsza aktywacja nastąpiła 8.12.2014 - pytanie czy to data pierwotnej jednostki czy jeśli była wymiana tej wymienionej. Czyli w sumie nic nowego - wywałiłeś 10zł.

 

Jak ci piałem jak chcesz robić dochodzenie to sprawdź datę produkcji telefonu po numerze seryjnym. Sprawdź ile bateria ma cykli ładowania i sprawdź czy i jeśli był wymieniony to jaki był wcześniej imei. 


Użytkownik nie_lubie_jablek edytował ten post 07 grudnia 2016 - 21:02


#39 tomasov

tomasov
  • 581 postów
  • SkądPolska

Napisano 07 grudnia 2016 - 21:38

Sprzedawca twierdzi, że wymiana była.Telefon wydaje się być ok.Wywaliłem 10zł.Trudno :)



#40 MickeyM

MickeyM
  • 35 postów
  • SkądNisko

Napisano 08 grudnia 2016 - 20:54

Ja dostałem refurbished z wymiany gwarancyjnej tel wyglada jak nowy przyszedł w foliach z ciekawości pod lupą oglądałem śrubki śladu zdartej farby niema

Ja teraz właśnie sprawdzam z ciekawości śrubki pod dużym szkłem powiększającym - dzień po wymianie baterii w serwisie na miejscu i też żadnych śladów zadrapań czy innych nie widzę.
A przecież do wymiany baterii w 6s musieli go nie tylko rozkręcić i skręcić, ale przecież też rozkleić i skleić.



#41 assaabloy

assaabloy
  • 128 postów

Napisano 08 grudnia 2016 - 21:07

A skąd wiesz ze to ten sam tel ? Zreszta ty możesz być amator i rycia nie rozpoznać
Ja siedzę w temacie wiele lat nie łatwo mnie w hardwarze oszukać

#42 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 09 grudnia 2016 - 06:49

Szacun, jestes hardcorem! Ocieracie sie coraz bardziej o absurd, rozumiem ze nikt z was nie kupuje rzeczy wytworzonych z recyklingu bo przeciez ktos z tego wczesniej korzystal :lol:

#43 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 grudnia 2016 - 09:31

Poważnie oglądacie śrubki po odebraniu telefonu z wymiany lub naprawy?  I myślicie, że będą obdarte albo przeorane? To Wam uchylę rąbka tajemnicy i powiem, że śrubki za każdym razem są wymieniane na nowe i wkręcane wkrętakiem dynamometrycznym, więc nie ma opcji żeby były na nich jakieś ślady odkręcania. No ale rozumiem, że jak ktoś się przyzwyczaił do serwisów, które śrubki odkręcają łomem albo nożem kuchennym to może sądzić, że po innym normalnym serwisie śrubki też będą zniszczone.


  • iErnest lubi to

Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#44 MickeyM

MickeyM
  • 35 postów
  • SkądNisko

Napisano 10 grudnia 2016 - 11:50

A skąd wiesz ze to ten sam tel ? Zreszta ty możesz być amator i rycia nie rozpoznać
Ja siedzę w temacie wiele lat nie łatwo mnie w hardwarze oszukać

Skąd wiem, że dostałem swój telefon z serwisu zostawiając go na godzinę ?

No proszę cię ... :)

 

 

Poważnie oglądacie śrubki po odebraniu telefonu z wymiany lub naprawy?  I myślicie, że będą obdarte albo przeorane? To Wam uchylę rąbka tajemnicy i powiem, że śrubki za każdym razem są wymieniane na nowe i wkręcane wkrętakiem dynamometrycznym, więc nie ma opcji żeby były na nich jakieś ślady odkręcania. No ale rozumiem, że jak ktoś się przyzwyczaił do serwisów, które śrubki odkręcają łomem albo nożem kuchennym to może sądzić, że po innym normalnym serwisie śrubki też będą zniszczone.

Obejrzałem śrubki po przeczytaniu paru wpisów na forum, że podobno nowy telefon od serwisowanego czy odnowionego można odróżnić po śladach na śrubkach.
Mój telefon właśnie był serwisowany (osobiście go zawiozłem na wymianę baterii i odebrałem po godzinie) i nie ma żadnych śladów na śrubkach - więc napisałem że brak śladów to żaden dowód na to ze nie był otwierany.
 



#45 demandred

demandred
  • 305 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 grudnia 2016 - 07:57

Otrzymałem takie informację odnośnie mojego 5S
 
Initial Activation Policy ID: 55[/size]MEID: [/size]Activation Policy Description: EMEA Service.[/size]Applied Activation Policy ID: 235[/size]Part Description: iPhone 5s[/size]Applied Activation Policy Description: Retail Unlock.[/size]Product Version: 10.1.X[/size]Next Tether Policy ID: 235[/size]Last Restore Date: [/size]Next Tether Activation Policy Description: Retail Unlock.[/size]Bluetooth MAC Address: [/size]First Unbrick Date: 08/12/14[/size]Last Unbrick Date: [/size]Unbricked: [/size]Unlocked: trueUnlock Date: 12/06/16[/size]
 
Co to dokładnie jest? Next Tether Activation Policy Description: Retail Unlock
 
 
Co w ogóle ważnego można wywnioskować z tych informacji?


Podstawowa informacja z tego raportu jest ta iz telefon pochodzi z wymiany serwisowej. Swiadczy o tym fakt iz mial zalozona polise serwisowa EMEA.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych