Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

"Zdjęcia" totalnie zawiesza imaca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Matii121

Matii121
  • 27 postów

Napisano 20 listopada 2016 - 20:53

Witam 
U mnie problem polega na tym że po uruchomieniu aplikacji "zdjęcia" komputer praktycznie przestaje reagować .Żeby go zrestartować potrzeba dobrych 5 minut. Pisałem już o tym problemie wcześniej ale administrator forum uznał że odpowiedź , iż  należy przeinstalować system jest całkowicie wystarczająca i zamknął temat... System zainstalowałem od nowa problemu to nie rozwiązuje . Dodam że mam zainstalowany system ze wszystkimi aktualizacjami które wyszły do tej pory. Zdjęcia które mam w galerii są robione iphonem 6 i 5 . W monitorze aktywności proces com.apple.photomodel pożera praktycznie cała pamieć . Po podłączeniu iphona 30 zdjęć kopiuje się dobre 20 minut . System sprawdziłem antywirusem nic nie znajduje... . Wyszukiwałem w google ale to co tam znalazłem a nie ma tego wcale wiele nie pomaga. Czy ktoś ma podobny problem ? lub spotkał się z czymś takim ? . Komputer mam nowy ale wątpię by wizyta w serwisie w czym kolwiek pomogła . Pewnie też wgrają system od nowa a za kilka dni problem wróci.. 



#2 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 21 listopada 2016 - 15:26

Zobacz to:

https://discussions....tart=0&tstart=0



#3 ermin

ermin
  • 3 postów

Napisano 27 listopada 2016 - 20:56

Witam. Czy udało Ci się rozwiązać problem z procesem com.apple.photomodel ?? bo mam identyczny problem i nie mam pomysłu jak go rozwiązać.



#4 Piotr X

Piotr X
  • 123 postów
  • SkądGdynia

Napisano 27 listopada 2016 - 23:59

Otwórz Zdjęcia z klawiszem "alt" i utwórz nową bibliotekę - sprawdź, czy pustej dzieje się to samo. Jeżeli będzie wszystko dobrze to przenieś zdjęcia ze starej biblioteki do nowej (zdjęcia możesz wyjąć ręcznie przez "pokaż zawartość pakietu" pod menu kontekstowym na bibliotece Zdjęć w teczce Obrazki.



#5 ermin

ermin
  • 3 postów

Napisano 28 listopada 2016 - 19:36

Otwórz Zdjęcia z klawiszem "alt" i utwórz nową bibliotekę - sprawdź, czy pustej dzieje się to samo. Jeżeli będzie wszystko dobrze to przenieś zdjęcia ze starej biblioteki do nowej (zdjęcia możesz wyjąć ręcznie przez "pokaż zawartość pakietu" pod menu kontekstowym na bibliotece Zdjęć w teczce Obrazki.

Dzięki wielkie, pomogło :)


  • Piotr X lubi to

#6 Piotr X

Piotr X
  • 123 postów
  • SkądGdynia

Napisano 29 listopada 2016 - 01:11

Polecam się na przyszłość :)



#7 Matii121

Matii121
  • 27 postów

Napisano 02 grudnia 2016 - 06:25

Polecam się na przyszłość :)

To jest chyba to , i u mnie póki co wszystko chodzi normalnie ! , właśnie na taką pomoc liczyłem dzięki wielkie ! :D 



#8 slubowskimateusz

slubowskimateusz
  • 54 postów

Napisano 18 stycznia 2017 - 23:26

Witam  

MacBook Air (13-inch, Mid 2011)  A1369 OS Sierra 

Ja utworzyłem nową bibliotekę zdjęć , skopiowałem wszystko do niej ze starej , a starą usunąłem. Niestety uruchamiając "Zdjęcia" wyskoczył komunikat żeby połączyć się z iCloud i" uzupełnić braki ". Wybrałem tą opcję i znowu to samo . Proces com.apple.photomodel zabiera cały procesor i pamięć ram. 

Nie wiem co dalej . Nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania tego problemu .

Pozdrawiam Mateusz


Użytkownik slubowskimateusz edytował ten post 18 stycznia 2017 - 23:27


#9 Matii121

Matii121
  • 27 postów

Napisano 19 października 2017 - 16:26

Witam High Sierra i problem wrócił , założona nowa baza na zdjęcia nic nie zmienia , kiedy wejdę w monitor sieci i wymuszę wyłączenie tego procesu wszystko chodzi idealnie . Ktoś coś ?? 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych