Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Endomondo vs Trening, a moze inna apka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#26 Gość_Łukasz Taruć_*

Gość_Łukasz Taruć_*

Napisano 01 maja 2017 - 12:01

U mnie Apple watch połączona z iphone pokazywał prawidłowo dystans. Miałem swoje kółka równe 10 km. Z iphone zawsze było 10 z hakiem. Sam Apple watch bez połączenia z iphone pokazywał prawie 12 km.

#27 masi0

masi0
  • 332 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 maja 2017 - 15:22

czy endomondo wspiera czujniki tetna po BT?



#28 kurtis

kurtis
  • 26 postów

Napisano 18 maja 2017 - 08:47

czy endomondo wspiera czujniki tetna po BT?

Jak najbardziej.



#29 raVonline

raVonline
  • 33 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 lipca 2017 - 13:36

hej,

 

1. czy w endomondo można zmienić informacje wyświetlane na AW podczas treningu?

2. czy jest apka która monituje zakres tempa biegu? (wolniej/szybciej?)



#30 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 02 października 2017 - 09:39

Jak to jest z tymi aplikacjami sportowymi dla zegarka, jutro prawdopodobnie będę mieć zegarek i chciałbym się dobrze przygotować, bo jak mi nie spisuje to go oddam. Czy aplikacja endomondo na zegarku ma pełna funkcjonalność czy trzeba mieć telefon przy sobie? Chodzi mi głównie o działanie GPS i Tętna. A jak nie to czy jakaś inna aplikacja wspiera? ( sport tracker, runnkepper, strava) A jak nie działa to tak jak powinno to czy można z automatu przesyłać dane z wbudowanej aplikacji sportowej Apple to jednego z wyżej wymienionych systemów?

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#31 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 02 października 2017 - 22:01

Jak to jest z tymi aplikacjami sportowymi dla zegarka, jutro prawdopodobnie będę mieć zegarek i chciałbym się dobrze przygotować, bo jak mi nie spisuje to go oddam. Czy aplikacja endomondo na zegarku ma pełna funkcjonalność czy trzeba mieć telefon przy sobie? Chodzi mi głównie o działanie GPS i Tętna. A jak nie to czy jakaś inna aplikacja wspiera? ( sport tracker, runnkepper, strava) A jak nie działa to tak jak powinno to czy można z automatu przesyłać dane z wbudowanej aplikacji sportowej Apple to jednego z wyżej wymienionych systemów?


A odnośnie tego GPS. Zegarek posiada gps, gdy włączam lokalizacje uruchamia się mi również lokalizacja na IPhone. To na kiego ten gps w zegarku?

#32 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 03 października 2017 - 10:19

A odnośnie tego GPS. Zegarek posiada gps, gdy włączam lokalizacje uruchamia się mi również lokalizacja na IPhone. To na kiego ten gps w zegarku?

 

GPS w zegarku jest używany gdy nie ma połączenia z iPhone, czyli np. idziesz biegać i iPhone zostawiasz w domu. To akurat dobre rozwiązanie bo GPS pobiera sporo energii i na zegarku jest to bardziej odczuwalne niż na iPhone.



#33 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 03 października 2017 - 10:31

Endomondo nie potrafi używać GPSa w zegarku. Obecność iPhona w pobliżu jest niezbędna do prawidłowego działania programu.

 

https://support.endo...hes#Apple Watch

 

Please note that the Endomondo app on Apple Watch will not work as standalone app (using the built-in GPS on Apple Watch 2), so you'll need to carry your iPhone with you during your workouts. 
If your iPhone gets out of range of the Apple Watch you will get a notification on the watch screen and one more notification when the connection is reestablished. 


#34 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 03 października 2017 - 12:40

Wyczytałem że RunnKeeper dziłała niezależnie od telefonu. Testował ktoś?


Runkeeper działa dobrze bez telefonu, szkoda tylko ze jest dość ubogi w porównaniu z endomondo. Czekam aż endomondo będzie działać tylko z samym Apple Watch.

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#35 michal3434

michal3434
  • 2 postów

Napisano 08 października 2017 - 22:11

A ja mam problem z odczytywanie pulsu przez Endomondo tzn. nie odczytuje wogole. I nie wiem co jest nie tak. Mam AW3. Może ktoś coś wie. W opcjach nigdzie nie znalazłem że trzeba coś ustawić. Strava działa OK, ale jest dla mnie nie wystarczająca pod kątem ilości dyscyplin. Podczas instalacji Stravy pojawił się ekran gdzie była możliwość dania uprawnień do odczytu pulsu przez aplikację, w endomondo nigdzie tego nie ma. Pomocy.



#36 pantomasz431

pantomasz431
  • 123 postów

Napisano 20 listopada 2017 - 21:33

A da się jakoś podglądnąć trasę na systemowej aplikacji AW Trening w mapach ? Mam AW 2 i biegam bez iphona a mam stałą trasę i fajnie by było śledzić postępy. Zawsze korzystałem z Runkeepera ale strasznie źle się spisuje na basenie i w lesie mam pomierzone trasy i pokazuje głupoty aplikacja trening jakoś lepiej wykorzystuje GPS. 


A da się jakoś podglądnąć trasę na systemowej aplikacji AW Trening w mapach ? Mam AW 2 i biegam bez iphona a mam stałą trasę i fajnie by było śledzić postępy. Zawsze korzystałem z Runkeepera ale strasznie źle się spisuje na basenie i w lesie mam pomierzone trasy i pokazuje głupoty aplikacja trening jakoś lepiej wykorzystuje GPS. 

Ewentualnie czy da się jakoś eksportować dane treningowe do aplikacji firm trzecich np Runkeeper czy Endomondo ? Bo wiem, że jedynie można eksportować do aplikacji Zdrowie z innych aplikacji. 



#37 masi0

masi0
  • 332 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 grudnia 2017 - 09:19

Polecam: fitiv.com/fitness-info/ - co prawda wspiera tylko Stravę ale ma to co potrzeba. 

Pracuje stand-alone

Wspiera zewnętrzne czujniki BT (na klatę, kadencji czy rowerowy)

Można customizować ekran

Gada/wibruje przez AW jak prawdziwy sportowy zegarek

Integruje się z AH



#38 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 11 grudnia 2017 - 09:50

A czy jest może jakaś aplikacja, która na AW by wskazywała np przewidywalny czas ukończenia biegu w aktualnym tempie, oczywiście żeby nie brać ze sobą dodatkowo telefonu.

#39 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 04 stycznia 2018 - 19:19

Rozwiązałem wszystkie problemy podczas biegania i korzystania z aplikacji zewnętrznych. Wrócił na treningi fenix 5:)

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#40 Matii121

Matii121
  • 27 postów

Napisano 04 marca 2018 - 14:12

Witam AW3 i dwa pytania... Endomondo po skończonym treningu nie pokazuje mi w podsumowaniu na zegarku spalonych kalorii - zawsze mam 0 ? ale w aplikacji na tel. pokazuje kalorie normalnie...i drugie pytanie , pierwszy raz byłem z zegarkiem na basenie ustawiłem dł basenu tak jak applowksa aplikacja prosiła . Ale pomiary były całkowicie inne niż  rzeczywistość, przykładowo kiedy ja zrobiłem 50m w basenie , zegarek pokazywał już mi 75m . I jeszcze jedno... zawsze kiedy robie przerwę muszę sam manualnie zrobić pauzę na zegarku ? to 3 miesiąc z AW3 i jak narazie jestem z niego średnio zadowolony , sport który tak był promowany strasznie , blado wypada przy konkurencji.



#41 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 06 marca 2018 - 08:22

Witam AW3 i dwa pytania... Endomondo po skończonym treningu nie pokazuje mi w podsumowaniu na zegarku spalonych kalorii - zawsze mam 0 ? ale w aplikacji na tel. pokazuje kalorie normalnie...i drugie pytanie , pierwszy raz byłem z zegarkiem na basenie ustawiłem dł basenu tak jak applowksa aplikacja prosiła . Ale pomiary były całkowicie inne niż  rzeczywistość, przykładowo kiedy ja zrobiłem 50m w basenie , zegarek pokazywał już mi 75m . I jeszcze jedno... zawsze kiedy robie przerwę muszę sam manualnie zrobić pauzę na zegarku ? to 3 miesiąc z AW3 i jak narazie jestem z niego średnio zadowolony , sport który tak był promowany strasznie , blado wypada przy konkurencji.

 

1. Na to nie zwróciłem uwagi ale tak jak piszesz na pewno później w apce i na stronie pokazuje kalorie.

2. W trakcie pływania te odległości czasem są błędne ale po zakończeniu treningu i jego zapisaniu on sobie przelicza i jest OK. Przerw nie ma potrzeby robić manualnie, później w podsumowaniu treningu masz czasy pływania i odpoczynku, rozpoznaje też style. Moim zdaniem działa to bardzo fajnie.



#42 IQM1

IQM1
  • 185 postów

Napisano 07 marca 2018 - 03:54

1. Na to nie zwróciłem uwagi ale tak jak piszesz na pewno później w apce i na stronie pokazuje kalorie.

2. W trakcie pływania te odległości czasem są błędne ale po zakończeniu treningu i jego zapisaniu on sobie przelicza i jest OK. Przerw nie ma potrzeby robić manualnie, później w podsumowaniu treningu masz czasy pływania i odpoczynku, rozpoznaje też style. Moim zdaniem działa to bardzo fajnie.

Również pływam praktycznie codziennie co prawda z 2, ale po aktulizacji do wersji watch 4 wszystko działa świetnie 



#43 douglas

douglas
  • 613 postów

Napisano 07 marca 2018 - 09:48

Również pływam praktycznie codziennie co prawda z 2, ale po aktulizacji do wersji watch 4 wszystko działa świetnie 

 

Ja też z 2 :) i zgadza się - w watchOS 4 dużo usprawnili w rejestrowaniu danych pływania.



#44 ekhm

ekhm
  • 64 postów

Napisano 14 marca 2018 - 13:02

Witam,

Przymierzam się do zakupu AW3. Chciałbym go wykorzystywać m.in. do celów treningowych. Powiedzcie czy obecnie Endomondo działa bez telefonu? Czy jest możliwość korzystania z GPS w AW jeśli mamy podłączony telefon? Udało się komuś porównać dokładność czujnika tętna z nadgarstka do czujników na klatkę piersiową?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.



#45 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 14 marca 2018 - 14:55

Różnica między czujnikami a z nadgarstka jest kolosalna. Najmniejsza różnica jest podczas biegania a największa różnica podczas ćwiczeń np. Na siłowni wtedy niemalże konieczny jest pas z czujnikiem na klatkę. Dotyczy to wszystkich producentów. Ale najlepiej w zestawieniu czujników nadgarstkowych wypada polar w szczególności model m430. Testowałem różne zegarki i np. Podczas grani w futsal Apple Watch czy fenix 5 zaniżały maksymalne tętno o ponad 40 a polar Max o 5-10! To kolosalna różnica. Podczas biegu każdy z tych 3 pokazywał praktycznie identyczne wyniki.

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#46 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 14 marca 2018 - 23:24

Witam,

Przymierzam się do zakupu AW3. Chciałbym go wykorzystywać m.in. do celów treningowych. Powiedzcie czy obecnie Endomondo działa bez telefonu? Czy jest możliwość korzystania z GPS w AW jeśli mamy podłączony telefon? Udało się komuś porównać dokładność czujnika tętna z nadgarstka do czujników na klatkę piersiową?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

 

Co do czujników tętna to mam AW3 i czujnik piersiowy Polar t34 wykorzystywany przy wioślarzu i ja nie widzę różnic. Czasem drobne, ale być może zależne od tego że dane z zegarka by odczytać, to jednak musze przerwać ćwiczenie i mija ok. 2 sek. zanim spojrzę na niego. Natomiast czujnik piersiowy wyświetla mi dane bezpośrednio na wyświetlaczu od wioślarza na przeciwko mnie, wiec widzę je na bieżąco. Także moim zdaniem czujniki w AW3 są ok.

 

Co do biegania to AW3 ma apkę od NIKE, ale z niej (podobnie jak z Endomodo) nie korzystam, więc nie odpowiem na pozostałe pytania. Wydaje mi się że GPS powinien jednak działać niezależnie od telefonu, bo po to jest...


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#47 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 15 marca 2018 - 11:14

Co do czujników tętna to mam AW3 i czujnik piersiowy Polar t34 wykorzystywany przy wioślarzu i ja nie widzę różnic. Czasem drobne, ale być może zależne od tego że dane z zegarka by odczytać, to jednak musze przerwać ćwiczenie i mija ok. 2 sek. zanim spojrzę na niego. Natomiast czujnik piersiowy wyświetla mi dane bezpośrednio na wyświetlaczu od wioślarza na przeciwko mnie, wiec widzę je na bieżąco. Także moim zdaniem czujniki w AW3 są ok.

 

Co do biegania to AW3 ma apkę od NIKE, ale z niej (podobnie jak z Endomodo) nie korzystam, więc nie odpowiem na pozostałe pytania. Wydaje mi się że GPS powinien jednak działać niezależnie od telefonu, bo po to jest...

 

Czujnik nadgarstkowy działa dobrze w konkretnych treningach między innymi takich jak bieganie, rower, wioślarz, piesze wędrówki i tego typu aktywności. Natomiast już przy graniu w futsal, ćwiczenia siłowe, tabata, ćwiczenia cardio nadgarstkowy pomiar tętna jest nieskuteczny, najczęściej zaniżony i to sporo. Wyjatkiem jest tu POLAR np. model m430, choć i tak nie jest idealnie. Jeśli ważne jest śledzenie postepu treningu, stanu organizmu podczas ćwiczeń wynik tętna jest bardzo ważny i potrzebny do poprawy swoich wyników. A jeśli mierzymy tylko aktywność i nic z tym nie robimy to nie ma co zakładać pasów. 
Więc jak biegasz, jeździsz nie wyczynowo na rowerze, lubisz używać wioślarza to nadgarstkowy pomiar tętna wystarczy.


Użytkownik EMU edytował ten post 15 marca 2018 - 11:18

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#48 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 15 marca 2018 - 12:26

Czujnik nadgarstkowy działa dobrze w konkretnych treningach między innymi takich jak bieganie, rower, wioślarz, piesze wędrówki i tego typu aktywności. Natomiast już przy graniu w futsal, ćwiczenia siłowe, tabata, ćwiczenia cardio nadgarstkowy pomiar tętna jest nieskuteczny, najczęściej zaniżony i to sporo. Wyjatkiem jest tu POLAR np. model m430, choć i tak nie jest idealnie. Jeśli ważne jest śledzenie postepu treningu, stanu organizmu podczas ćwiczeń wynik tętna jest bardzo ważny i potrzebny do poprawy swoich wyników. A jeśli mierzymy tylko aktywność i nic z tym nie robimy to nie ma co zakładać pasów. 
Więc jak biegasz, jeździsz nie wyczynowo na rowerze, lubisz używać wioślarza to nadgarstkowy pomiar tętna wystarczy.

 a mogę zapytać skąd ta pewność, ze polar m430 to wyjątek ?... przepraszam, ale moim zdaniem to trochę subiektywne.... generalnie wiadomo, ze wszelkie urządzenia pomiarowe nadgarstkowe nie zawsze precyzyjnie wykazuje dane i związane jest to nie tyle z rodzajem ćwiczeń co m.in. z faktem oddalenie od serca. To dotyczny także np. ciśnieniomierzy...

Po zatym t34 to pas pomiarowy tętna zakładany na klatkę piersiową, a nie na nadgarstek. Skoro więc pokazuje podobne wskazania ja AW3 to nalezy przyjąc że AW3 ma całkiem wiarygodne pomiary. Czy tak bedzie w każdym przypadku - trudno stwierdzić, bo nie testowałam go na innych urzadzeniach na siłowni czy podczas biegu... 

Nie zgadzam się że AW3 nie sprawdzi się przy ćwiczeniach cardio, bo jak powszechnie wiadomo ćwiczenia na wioślarzu mogą mieć właśnie taki charakter i u mnie działa prawidłowo...


Użytkownik a.s edytował ten post 15 marca 2018 - 12:44

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#49 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 15 marca 2018 - 12:52

Pewność mam bo czynnie uprawiam sport 4 razy w tygodniu od nastu lat, a od przynajmniej 6-7 z pulsometrem, testowałem wielem sprzętów. Polar m430 ma świetny pulsometr nadgarstkowy. Nie musisz się ze mną zgadzać. Zobacz poniżej zdjęcia pulsometrów: POLAR M430, AW3, Fenix 5 (Dodam że czym bardziej naświetli to lepiej, ale oczywiście światło to nie wszytko.)

 

Zrzut_ekranu_2018_03_15_o_12_46_30.png

Zrzut_ekranu_2018_03_15_o_12_47_09.png
Zrzut_ekranu_2018_03_15_o_12_47_27.png

Użytkownik EMU edytował ten post 15 marca 2018 - 12:54

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#50 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 15 marca 2018 - 13:04

nie kwestionuje pulsometru polara (sama jestem zdania, ze to jedna z lepszych firm produkujących tego typu sprzęt) , tylko twierdze, ze każdy nadgarstkowy pulsometr może się sprawdzać lepiej i gorzej w zależności od okoliczności... Moim zdaniem zwyczajnie on Tobie odpowiada, ale czy faktycznie w każdej sytuacji będzie idealny to inna sprawa.... Tego typu ocena zawsze będzie trochę subiektywna i nieprecyzyjna... AW3 jest ok. jak na nadgarstkowy i moim zdaniem jest wiarygodny.... gdyż potwierdza on dane z urządzenia t34 a to jest całkiem wiarygodne w porównaniu z nadgarstkowymi ... przynajmniej tak powinno być...


Użytkownik a.s edytował ten post 15 marca 2018 - 13:08

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych