Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Gdzie najlepiej kupić iPhone SE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#26 Wisiolek

Wisiolek
  • 12 postów

Napisano 17 marca 2017 - 14:35

Czy jest sens dopłacać ok 200-250zł do faktu by mieć gwarancję 24m-c ?

taką gwarancję oferuje np. sklep ELECTRO,

przyznam, że nie doczytałem czy to jest taka sama gwarancja jak typowa 12miesięczna ale w przypadku dalszej odsprzedaży telefonu np. po roku używania jest to fajny argument?

Czy raczej nie ma wydłużoną gwarancją sugerować bo jest ona znacznie bardziej ograniczona pomiędzy 13-24m-cem a niżeli ta obowiązująca przez 12 miesięcy



#27 Łukasz Banach

Łukasz Banach
  • 232 postów

Napisano 17 marca 2017 - 21:21

Pierwsze 12 miesięcy do gwarancja , kolejne 12 miesięcy można reklamować na zasadzie rękojmi, niezgodności towaru z umową, lepiej mieć niż nie mieć.


 MacBook Pro (2019) | Intel Core i5 8 generacji Quad-Core TurboBoost do 3.9GHZ | 8GB 2133MHZ | Iris Pro 645 1536MB |  iPhone XS Max 64GB Gold | Apple Watch Series 5 44mm Silver | AirPods Pro


#28 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 18 marca 2017 - 00:23

Rękojmia nie przechodzi na kolejnego właściciela telefonu.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#29 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 marca 2017 - 13:23

Niby nie ale 3 lata temu reklamowałem iPhone 5 w Saturn i obyło się bez problemu, a pierwszym właścicielem nie byłem. 



#30 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 18 marca 2017 - 22:10

Niby nie ale 3 lata temu reklamowałem iPhone 5 w Saturn i obyło się bez problemu, a pierwszym właścicielem nie byłem. 

Miałeś kwity od poprzedniego właściciela ?


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#31 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 marca 2017 - 10:00

Tak. Chyba, że bez kwitów nie da się, a z nimi bez problemu. Nie wiem jak to wygląda. 


Użytkownik Molimo edytował ten post 19 marca 2017 - 10:01


#32 MW

MW
  • 5 postów

Napisano 26 marca 2017 - 17:24

Cześć, 

 

proszę poradźcie, czy ta aukcja jest ok? 

http://allegro.pl/apple-iphone-se-64gb-krakow-mobile4u-gsm-1769zl-i6750673479.html



#33 Piotr X

Piotr X
  • 123 postów
  • SkądGdynia

Napisano 29 marca 2017 - 00:42

Naprawdę, nie da się określić, czy taka a taka aukcja jest ok. Wiem co mowię - kiedyś pomagałem znajomej kupić iPhona i wybrałem dla niej aukcję. Telefon dostała, wszystko ok, papiery, gwarancja. Po kilku tygodniach coś zaczęło szwankować z ekranem więc poszedł na reklamację - okazało się, że ekran był wymieniony w nieautoryzowanym serwisie. Dlatego teraz jak chcę coś kupić jeżeli chodzi o Apple to albo idę do komputera i zamawiam przez Apple.pl albo idę do Cortland. W serwisy też inne się nie bawię.



#34 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 29 marca 2017 - 07:41

Rozumiem że w zafoliowanym pudełku w telefonie który nie był aktywowany ktoś wymienił ekran? 



#35 Piotr X

Piotr X
  • 123 postów
  • SkądGdynia

Napisano 29 marca 2017 - 11:18

Rozumiem że w zafoliowanym pudełku w telefonie który nie był aktywowany ktoś wymienił ekran? 

 

tel był używany ale podobnież mało używany, nie miał blokady iCloud itp a biorąc pod uwagę jego modyfikację to jego cena była mocno przegięta bo ekran był zamiennikiem



#36 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 marca 2017 - 12:56

To kupiłeś używany telefon i dziwisz się, że ekran był w nim wymieniony? Trzeba nowe kupować, to wtedy unikniesz takich przygód.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#37 Piotr X

Piotr X
  • 123 postów
  • SkądGdynia

Napisano 29 marca 2017 - 13:17

To kupiłeś używany telefon i dziwisz się, że ekran był w nim wymieniony? Trzeba nowe kupować, to wtedy unikniesz takich przygód.

 

Teraz to wiem. W opisie aukcji nie było słowa o naprawie. Teraz nauczony sytuacją nie kupiłbym drugi raz tel przez Allegro. Lub co lepsza z Ali jak co poniektórzy polecają :D



#38 Giallorosso

Giallorosso
  • 848 postów
  • SkądKatowice

Napisano 29 marca 2017 - 14:20

Eeee tam. Kupiłem kilka razy na Allegro i wszystko było Ok. Trzeba szukać z głową!
<p>•Telefon• iPhone 3G• htc Touch HD•htc HD2•htc Desire HD•htc Sensation•htc One X•Samsung Galaxy Note 2•iPhone 4•iPhone 5•iPhone 5s•htc One m8•iPhone5s•iPhone 6•iPhone 5s•iPhone 6s•iPhone SE•iPhone 7•iPhone 8•iPhone XS Max•Tablet•Samsung Galaxy Tab 2 10.1•iPad 3•iPad mini 2 Retina• iPad Air 2

#39 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 29 marca 2017 - 14:49

Teraz to wiem. W opisie aukcji nie było słowa o naprawie. Teraz nauczony sytuacją nie kupiłbym drugi raz tel przez Allegro. Lub co lepsza z Ali jak co poniektórzy polecają :D

 

Uważasz że może się trafić sytuacja gdzie sprzedawca odfoliował pudełko od nowego ajphona potem wymienił ekran w nowym zafoliowanym telefonie na zamiennik przykleił folię na ten zamiennik tak żeby nie było widać a następnie zafoliował opakowanie i teraz sprzedaje telefon na allegro. 



#40 Piotr X

Piotr X
  • 123 postów
  • SkądGdynia

Napisano 29 marca 2017 - 15:54

Uważasz że może się trafić sytuacja gdzie sprzedawca odfoliował pudełko od nowego ajphona potem wymienił ekran w nowym zafoliowanym telefonie na zamiennik przykleił folię na ten zamiennik tak żeby nie było widać a następnie zafoliował opakowanie i teraz sprzedaje telefon na allegro. 

 

Gdzie tak napisałem?


Inna sprawa, że zafoliowanie nie jest problemem. Wystarczy mieć odpowiednie urządzenie które ma np. Empik, Neonet. Można zafoliować tak, że ciężko się będzie połapać, chociaż tutaj wchodzimy już w skrajne przypadki chamstwa i oszustwa. ALE moja wypowiedź odnosiła się do ogólnych aukcji telefonów używanych.


Użytkownik Piotr X edytował ten post 29 marca 2017 - 15:55


#41 Giallorosso

Giallorosso
  • 848 postów
  • SkądKatowice

Napisano 29 marca 2017 - 17:21

Wiadomo jacy są handlarze. Też kiedyś się naciąłem kupując iphone'a 3G w komisie, ale to było wieki temu. Dzisiaj na Allegro spokojnie można kupować nowy lub używany sprzęt, wystarczy znaleźć odpowiedniego sprzedawcę.
  • Piotr X lubi to
<p>•Telefon• iPhone 3G• htc Touch HD•htc HD2•htc Desire HD•htc Sensation•htc One X•Samsung Galaxy Note 2•iPhone 4•iPhone 5•iPhone 5s•htc One m8•iPhone5s•iPhone 6•iPhone 5s•iPhone 6s•iPhone SE•iPhone 7•iPhone 8•iPhone XS Max•Tablet•Samsung Galaxy Tab 2 10.1•iPad 3•iPad mini 2 Retina• iPad Air 2

#42 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 30 marca 2017 - 07:29

Dokładnie. Poza tym nie można porównywać kupowania nowego sprzętu do używanego.

#43 xavras

xavras
  • 40 postów

Napisano 04 kwietnia 2017 - 19:26

Obecnie najlepszą ofertę ma chyba xkom. 1699 zł za 16gb 



#44 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 05 kwietnia 2017 - 17:01

Jedyna różnica w dystrybucji jest taka, że jeśli masz polską, to podobno po oddaniu do autoryzowanego serwisu (iSpot/Cortland/itp.) gwarancja leci od nowa (jeśli urządzenie zostanie wymienione na "nowe, wolne od wad").

 

Nie podobno ale NA PEWNO. Sprawdzone osobiście w po wymianie na nowy (refurbrished?) egzemplarz w serwisie iMad.



#45 PlayTronics

PlayTronics
  • 73 postów
  • SkądGliwice, PL

Napisano 05 kwietnia 2017 - 18:16

Niby co nie tak jest z Allegro? Jak się kupuje z głową to ryzyko jest minimalne. Jest Program Ochrony Kupujących więc jak tylko ktoś nie jest naiwniakiem i nie robi przelewu bezpośrednio na konto - kasę można odzyskać w przypadku wyjebki.

Oczywiście, w przypadku używki jest ryzyko otrzymania jakiegoś strucla z wymienionym ekranem itd. Aukcje, które powinny być w centrum zainteresowania to te na których ktoś wystawia produkt nowy, zafoliowany, z fakturą z któregoś z telekomów, przyjmuje płatności PayU oraz nie robi problemów z ew. odbiorem osobistym. Sam wlasnie tak sprzedałem kilka rzeczy, m.in. nowego iPhona 7 z przedłużenia umowy. 

Omijałbym szerokim łukiem Alli - tam sobie możesz zamówić coś za parę baksów a nie tak wartościowy przedmiot. Polecam także omijać na Allegro aukcje z atrakcyjną ceną i wysyłką z NiewiadomoSkąd, która trwa 45 dni roboczych. Nie dość, że naczekasz się pół życia to jeszcze nie wiadomo co dostaniesz.

W przypadku poszukiwania używanego sprzętu, bardzo mocno odradzam OLX. Ryzyko, że dostaniesz sprzęt w którym coś zostało wymienione lub coś nie gra jest bardzo wysokie. Mam znajomych, którzy skuszeni niższą ceną zakupili iPhony. Co z tego, że odebrali osobiście i co z tego, że otrzymali od sprzedającego dowód zakupu. I wreszcie co z tego, że sprzęt był jeszcze na gwarancji. W obu przypadkach, w krótkim czasie, oba urządzenia nawaliły (jeden problemy z baterią a drugi z przyciskiem power). W obu przypadkach gwarancja została unieważniona. Ten od baterii był rozbierany a od przycisku power zalany. Oba rzeźbione gdzieś w budce gsm. Nie mieli nawet namiarów na sprzedających, gdyż Ci umówili się gdzieś poza miejscem zamieszkania. OLX jest dobry aby sprzedać lub kupić mebel do domu. W przypadku elektroniki - za dużo tam kombinatorów.

Oczywiście najpewniejszym miejscem jest sklep stacjonarny - najlepiej reseller. Po odświeżeniu przez Apple iPhona SE, np w Cortlandzie można było znaleźć duże obniżki wersji 16GB.

Podsumowując: pomijając sklepy stacjonarne, można kupić w wielu innych miejscach. Należy jednak robić to z głową - nie wysyłać kasy, zaliczek itd. Kupować przez portale, które zapewniają ochronę kupującego w przypadku oszustwa (nie tylko nie wysłania towaru w ogóle, ale także wysłania towaru niezgodnego z opisem, powodując niekorzystne rozporządzenie mieniem Kupującego).

Na tym forum można przeczytać setki takich porad. Pomimo ostrzeżeń, wielu użytkowników daje się nabić w butelkę, myśląc, że zrobią interes życia. I proszę pamiętać o jeszcze jednym - używany sprzęt Apple utrzymuje swoją wartość przez dłuższy czas niż urządzenia konkurencji, dlatego podejrzanie niska cena powinna być wyraźnym sygnałem, że coś jest nie tak. Pamiętajcie - nie ma okazji! 


Użytkownik PlayTronics edytował ten post 05 kwietnia 2017 - 18:19

 iMac 21,5" + Time Capsule |  iPhone 7 Plus Onyx Black + Apple Silicone Case (PRODUCT) RED  iPhone 4s Black  WATCH + Band (PRODUCT) RED |  iPad Pro 12,9" Space Gray Wi-Fi+Cellular +  Pencil


#46 Damien Karras

Damien Karras
  • 284 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 kwietnia 2017 - 21:24

W kwestii kupowania na Alle, OLiKSach i innych

 


  • Piotr X lubi to

Jak pomogłem, kliknij w Lubię to! ;)


#47 lumaka

lumaka
  • 13 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 maja 2017 - 07:46

Po modelu widać, że firmy, które wychodzą teraz wysoko na ceneo mają iPhone'y z dystrybucji czeskiej (np. MP862CS/A).



#48 Geble

Geble

  • 1 178 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 15 maja 2017 - 06:46

Żeby nie zakładać niepotrzebne nowego tematu pozwolę sobie podpiąć się tutaj, sprawa podobna, tylko model inny. Wraz z rodziną szukamy prezentu i każda złotówka jest tutaj niemal na wagę złota. Różnica między sklepem Apple jest stosunkowa duża, więc pytanie do obeznanych. Mam takie coś -> Apple iPhone 7 32GB BLACK MAT PL 24H Gliwice
https://www.olx.pl/o...99-IDlQq5C.html

Czy tutaj można się na coś naciąć? Folia jest, nieużywany pewnie tez skoro w folii oryginalnej.

Co prawda jest tylko VAT marża, ale czy to ma aż tak wielkie znaczenie skoro i tak gwarancja jest roczna od momentu aktywacji?

Z góry dzięki za pomoc

BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#49 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 15 maja 2017 - 07:10

Powtórzę się z innego wątku. Sprzedaż nowych, nieużywanych produktów na fakturę VAT-marża nie jest zgodna z prawem. Tyle moich 0,03 zł.


  • Janusz MB lubi to

#50 premislausg

premislausg
  • 311 postów

Napisano 15 maja 2017 - 09:33

Żeby nie zakładać niepotrzebne nowego tematu pozwolę sobie podpiąć się tutaj, sprawa podobna, tylko model inny. Wraz z rodziną szukamy prezentu i każda złotówka jest tutaj niemal na wagę złota. Różnica między sklepem Apple jest stosunkowa duża, więc pytanie do obeznanych. Mam takie coś -> Apple iPhone 7 32GB BLACK MAT PL 24H Gliwice
https://www.olx.pl/o...99-IDlQq5C.html

Czy tutaj można się na coś naciąć? Folia jest, nieużywany pewnie tez skoro w folii oryginalnej.

Co prawda jest tylko VAT marża, ale czy to ma aż tak wielkie znaczenie skoro i tak gwarancja jest roczna od momentu aktywacji?

Z góry dzięki za pomoc


Geble,
Odezwij się do mnie na maila: premislausg@gmail.com

Co do oferty, którą podałeś, to byłbym ostrożny. Dystrybucja pewnie europejska, co do VAT marża odpowiedź jest już powyżej.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych