Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Gdzie najlepiej kupić iPhone SE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#1 Korkichan

Korkichan
  • 4 postów

Napisano 05 listopada 2016 - 15:44

Cześć, niedługo planuje zakup nowego iPhona SE (na prezent). Zrobiłem wstępny research i wychodzi na to, że w markecie mogę kupić go za 2000 zł.
Na allegro znalazłem aukcje gdzie można kupić takie iPhony po ok. 1750 zł:

http://allegro.pl/apple-iphone-se-16gb-lte-rose-gold-rozowy-krakow-i6574493947.html
http://allegro.pl/apple-iphone-se-16gb-lte-rose-gold-rozowy-krakow-i6574496050.html

http://allegro.pl/apple-iphone-se-16gb-rose-gold-krakow-od-reki-i6588699650.html
http://allegro.pl/polski-iphone-se-16-gb-rose-gold-krakow-i6588520131.html

 

Pytanie do Was bardziej doświadczonych osób. Gdzie lepiej kupić taki telefon? Zależy mi na tym, żeby telefon był objęty gwarancją. Czy telefony z tych aukcji różnią się czymś od tych kupionych w marketach typu mediamartkt itp.?



#2 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 05 listopada 2016 - 15:49

Ja mogę polecić allegrowicza KMKI_PL (1 i 2 link).

 

Z tego co mi się wydaje są to telefony z europejskiej dystrybucji (nie jest to polska dystrybucja), czyli jeśli oddasz do autoryzowanego serwisu to, przypisują pozostały czas gwarancji jaki ci pozostał.

Poza dystrybucją (mam na myśli telefony od KMKI_PL niczym się nie różnią, niż te kupione w MM, czy Saturnie.


Użytkownik Andaar edytował ten post 05 listopada 2016 - 15:50

MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#3 Korkichan

Korkichan
  • 4 postów

Napisano 05 listopada 2016 - 16:00

Rozumiem. A czym się różni dystrybucja polska od europejskiej?

Załóżmy, że:
wariant 1: kupiłem telefon w MM polska dystrybucja, objęty on jest gwarancją na X miesięcy. Gdzie mogę go oddać na tą gwarancje w razie awarii?
wariant 2: kupiłem na allegro, europejska dystrybucja, Gdzie mogę oddać go na gwarancje?

Domyślam się, że w pierwszym wypadku po prostu idę do MM i tam go oddaje, a w drugim odsyłam do sprzedawcy? Czy te telefony objęte są jakaś inną gwarancją i oddaje się je do specjalnych punktów Apple?



#4 Giallorosso

Giallorosso
  • 848 postów
  • SkądKatowice

Napisano 05 listopada 2016 - 16:19

W obu wariantach najlepiej oddać do serwisu Cortland w Katowicach.
<p>•Telefon• iPhone 3G• htc Touch HD•htc HD2•htc Desire HD•htc Sensation•htc One X•Samsung Galaxy Note 2•iPhone 4•iPhone 5•iPhone 5s•htc One m8•iPhone5s•iPhone 6•iPhone 5s•iPhone 6s•iPhone SE•iPhone 7•iPhone 8•iPhone XS Max•Tablet•Samsung Galaxy Tab 2 10.1•iPad 3•iPad mini 2 Retina• iPad Air 2

#5 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 06 listopada 2016 - 00:29

Jedyna różnica w dystrybucji jest taka, że jeśli masz polską, to podobno po oddaniu do autoryzowanego serwisu (iSpot/Cortland/itp.) gwarancja leci od nowa (jeśli urządzenie zostanie wymienione na "nowe, wolne od wad").


MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#6 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 06 listopada 2016 - 08:56

Szukaj telefonów w allegro z fakturą od operatora sieci komorkowej. Od kogoś kto przedłużył umowę z operatorem i sprzedaje telefon. 1600zł - 1700zł to cena za którą spokojnie kupisz SE.

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#7 Korkichan

Korkichan
  • 4 postów

Napisano 06 listopada 2016 - 10:33

Dziękuje serdecznie za wszystkie odpowiedzi.

Czyli jak dobrze rozumiem, to nieważne gdzie kupie nowego iPhona to będzie miał on 12 miesięcy gwarancji od chwili jego rejestracji/aktywacji?
np. gdybym kupił tego
https://www.olx.pl/oferta/nowy-apple-iphone-se-16-gb-rose-gold-sklep-krakow-szklo-gratis-CID99-IDhXDYr.html#ff71711b9a

To mogę go spokojnie zarejestrować na stronie Apple i będę miał gwarancje?  



#8 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 06 listopada 2016 - 10:50

Dziękuje serdecznie za wszystkie odpowiedzi.

Czyli jak dobrze rozumiem, to nieważne gdzie kupie nowego iPhona to będzie miał on 12 miesięcy gwarancji od chwili jego rejestracji/aktywacji?
...

Niekoniecznie.

http://myapple.pl/fo...#entry2105061

Może być 12 miesięcy może być trochę mniej, W przypadku nowego iPhone SE conajmniej 5 miesięcy gwarancji powinno jeszcze być .
W systemie Apple coraz częściej jest aktualizowana data sprzedaży np. przez operatora. Były nawet przypadki, że jak w momencie aktywacji nowego telefonu "wyskoczyło" w systemie że jest 365 dni to sprawdzając po paru miesiącach okazywało się, że w systemie gwarancji już nie ma.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#9 Damien Karras

Damien Karras
  • 284 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 listopada 2016 - 15:57

Z doświadczenia (niestety) odradzam Allegro i komisy. Dlaczego? Mój kolega kupił niby to prawie nie używanego iPhona 6 z Allegro jeszcze na gwarancji, kiedy oddał do serwisu okazało się, że miał wymieniony ekran na nieoryginalny - gwarancja przepadła. Z kolei moja koleżanka kupiła w komisie w jednym z centrów handlowych 5s, zafoliowanego, niby bez SimLocka. I co? SimLock na bodajże niemiecki T-Mobile :) Nie warto ryzykować, potem więcej problemów niż pożytku. Wolę normalne sklepy.


Użytkownik Damien Karras edytował ten post 13 listopada 2016 - 15:57

Jak pomogłem, kliknij w Lubię to! ;)


#10 Piotr X

Piotr X
  • 123 postów
  • SkądGdynia

Napisano 13 listopada 2016 - 16:19

Z doświadczenia (niestety) odradzam Allegro i komisy. Dlaczego? Mój kolega kupił niby to prawie nie używanego iPhona 6 z Allegro jeszcze na gwarancji, kiedy oddał do serwisu okazało się, że miał wymieniony ekran na nieoryginalny - gwarancja przepadła. Z kolei moja koleżanka kupiła w komisie w jednym z centrów handlowych 5s, zafoliowanego, niby bez SimLocka. I co? SimLock na bodajże niemiecki T-Mobile :) Nie warto ryzykować, potem więcej problemów niż pożytku. Wolę normalne sklepy.

 

Co masz na myśli pisząc "normalne sklepy"? Wiele przecież sklepów i tak wystawia swoje produkty na aukcjach.



#11 Damien Karras

Damien Karras
  • 284 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 listopada 2016 - 16:31

Co masz na myśli pisząc "normalne sklepy"? Wiele przecież sklepów i tak wystawia swoje produkty na aukcjach.

Normalne czyli nie od sprzedawców przez internet czy w komisach. Tzn. jak jest sklep i ma też swój sklep online to jest zrozumiałe, ale sprzedawcy którzy są aktywni tylko na Allegro zawsze budzą moje podejrzenia.


Jak pomogłem, kliknij w Lubię to! ;)


#12 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 13 listopada 2016 - 20:14

Dlatego pisałem żeby kupować telefony zafoliowane z fakturą od operatora. Od osób które przedłużyły umowy i sprzedają telefony. Ryzyko wpadki jest niewielkie.

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#13 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 13 listopada 2016 - 22:26

Najlepiej w Apple store potem Apple online store potem premium resseler resseler itp itd. 

Najlepiej nie znaczy najtaniej. 



#14 Piotr X

Piotr X
  • 123 postów
  • SkądGdynia

Napisano 13 listopada 2016 - 23:11

Nie zawsze najtaniej jest równoznaczne z najlepiej. Tania żywność też czasem jest popsuta.



#15 Wisiolek

Wisiolek
  • 12 postów

Napisano 09 marca 2017 - 12:25

Podbiję temat,

1. proszę o informację czy są jakieś zagrożenia/wady zakupy przez amazon.de ??

 

link

https://www.amazon.de/Apple-iPhone-Smartphone-Touch-Display-Speicher/dp/B01DF1ZVIG/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1488987823&sr=8-1&keywords=iphone%2Bse%2B64gb&th=1

w przypadku płatności kartą EURO wychodzi 1900,00zł czyli przeszło 20% taniej niż w AppleStore.pl

 

2. który z kolorów najlepiej wybrać jeśli jedynym kryterium jest to czy po np.2 latach używania będę chciał go sprzedać? czy są kolory na których bardziej widać rysy a na których mniej lub wogóle...



#16 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 09 marca 2017 - 12:47

Link który podałeś to firma jak poniżej, poczytaj recenzje a następnie kup sprzęt. Nic nie sugeruje czy firma dobra czy nie tylko warto wcześniej poczytać ! 

 

 

    • Nazwa firmy:Pacific Grand INC Limited
    • Rodzaj działalności:Limited
    • Numer rejestru handlowego:1941289
    • Imię i nazwisko przedstawiciela:Leung Kwun Fai
    • Adres firmy:
      • 2512
      • langham place office tower
      • 8 argyle street
      • mong kok
      • 0000
      • HK

Użytkownik kalvin edytował ten post 09 marca 2017 - 12:47

  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#17 mrrawhead12

mrrawhead12
  • 49 postów

Napisano 09 marca 2017 - 14:55

Polecam duże sieci typu Saturn czy Mediamarkt.

 

Ceny w Saturnie nie należą do najniższych, ale wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że można je negocjować. Dla przykładu: kupowałem ostatnio MacBooka Pro 13 w Saturnie, cena na stronie internetowej 5499zł - szału nie ma, na Ceneo ceny zaczynają się od 5299zł + przesyłka. Poszedłem do Saturna, wspomniałem o niższych cenach na Ceneo do jednego z konsultantów, a on za zgodą menadżera obniżył mi cenę do 5249zł. ;)



#18 Łukasz Banach

Łukasz Banach
  • 232 postów

Napisano 09 marca 2017 - 15:48

A ja polecam poszukać na OLX iphone SE, tylko zafoliowany z fakturą od osoby prywatnej, naprawdę można znaleźć w dobrej cenie, pojechać i kupić. Allegro odrazam, aktualnie toczy się sprawa na policji mojego kolegi który kupił 6ske nową i tyle ją widział.


 MacBook Pro (2019) | Intel Core i5 8 generacji Quad-Core TurboBoost do 3.9GHZ | 8GB 2133MHZ | Iris Pro 645 1536MB |  iPhone XS Max 64GB Gold | Apple Watch Series 5 44mm Silver | AirPods Pro


#19 mstanko

mstanko
  • 469 postów
  • SkądWągrowiec

Napisano 09 marca 2017 - 17:44

A ja polecam poszukać na OLX iphone SE, tylko zafoliowany z fakturą od osoby prywatnej, naprawdę można znaleźć w dobrej cenie, pojechać i kupić. Allegro odrazam, aktualnie toczy się sprawa na policji mojego kolegi który kupił 6ske nową i tyle ją widział.

Ja dokładnie tak zrobiłem i kupiłem SE 16 GB za 1450 zł, nowego, zafoliowanego z fakturą z oragne. Tylko rose gold :/



#20 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 09 marca 2017 - 18:54

Iphony z Orange mają simlocka.......chyba, że kupujący ten od faktury zlecił jego odblokowanie, lub gdy Ty masz usługi w Orange.



#21 mstanko

mstanko
  • 469 postów
  • SkądWągrowiec

Napisano 09 marca 2017 - 21:17

Iphony z Orange mają simlocka.......chyba, że kupujący ten od faktury zlecił jego odblokowanie, lub gdy Ty masz usługi w Orange.

Mam fakturę od sprzedającego, więc jego ściągnięcie nie będzie problemem, już to kiedyś robiłem. Niemniej ja korzystam z orange, więc to dla mnie nie problem.


Użytkownik mstanko edytował ten post 09 marca 2017 - 21:17


#22 036f6c57bf

036f6c57bf
  • 1 336 postów
  • Płeć:

Napisano 10 marca 2017 - 08:16

Kupić na OLX z fakturą i po problemie ;)

#23 doman18

doman18
  • 42 postów

Napisano 17 marca 2017 - 07:11

 

A ja polecam poszukać na OLX iphone SE, tylko zafoliowany z fakturą od osoby prywatnej, naprawdę można znaleźć w dobrej cenie, pojechać i kupić. Allegro odrazam, aktualnie toczy się sprawa na policji mojego kolegi który kupił 6ske nową i tyle ją widział.

Czy przypadkiem nie była to jedna z tych aukcji z kilkunastoma lub żadnym komentarzem na koncie? Jest MASĘ takich ofert i każda super atrakcyjna nawet czasem jest jakaś faktura



#24 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 17 marca 2017 - 10:40

Np. w Warszawie, Krakowie czy innym mieście istnieją tzw stacjonarne sklepy (ogłaszjące się na Allegro,OLX), gdzie można zafoliowanego iphona z historią kupić w dość atrakcyjnej cenie z mniejszym ryzykiem.



#25 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 17 marca 2017 - 11:19

Np. w Warszawie, Krakowie czy innym mieście istnieją tzw stacjonarne sklepy (ogłaszjące się na Allegro,OLX), gdzie można zafoliowanego iphona z historią kupić w dość atrakcyjnej cenie z mniejszym ryzykiem.

 

I wyższą ceną - ale jeśli ktoś nie umie wyszukać sobie telefonu samemu to lepiej kupić od osoby która się zna niż potem płakać że podróbka simlock czy np używny a miał być nowy.


  • Sound John lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych