Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Strona Apple wyróżniona nagrodą home .net


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 matdys

matdys
  • 1 253 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 12 stycznia 2008 - 21:20

Dołączona grafika

Oficjalna strona Apple została nagrodzona przez “.net”, brytyjski magazyn traktujący o kulturze.

Strona została wybrana jako najlepszy redesign roku. Zmiany dotyczą nowego górnego paska, specjalnego okna z produktami oraz niektórych podstron dotyczących nowych urządzeń oraz programów. Nowa strona Apple została uznana za lepszą niż odświeżone strony Manchesteru United, New York Times’a oraz Guardian Unlimited.

Myślę, że firma produkująca Maki w pełni zasłużyła na to wyróżnienie, nowa strona świetnie wygląda i jest bardzo intuicyjna w obsłudze.



#2 krkrkrkrkrkr

krkrkrkrkrkr
  • 22 postów

Napisano 12 stycznia 2008 - 21:36

zgadza sie to swietna strona, bardzo czytelna, prosta i estetyczna

#3 Bartch

Bartch
  • 438 postów
  • SkądWarsaw, PL

Napisano 12 stycznia 2008 - 22:11

zgadza sie to swietna strona, bardzo czytelna, prosta i estetyczna

Dokladnie!

#4 present_day

present_day
  • 975 postów

Napisano 12 stycznia 2008 - 22:19

Za każdym razem jak grzebię przy jakimś projekcie wchodzę na strony Apple'a i patrzę jak to oni mają. Nie chodzi mi tylko o design, ale często sprawdzam jak mają niektóre rzeczy zakodowane i często na ich bazie uczę się jakichś nowych tricków. W skrócie: zgadzam się zatem z przedmówcami, redesign jest rewelacyjny :)

#5 menik69

menik69
  • 322 postów
  • SkądNDG

Napisano 12 stycznia 2008 - 23:10

Ale przede wszystkim prostota obsługi. Nawet mój ojciec bez problemu śmiga po tej stronce, bez dobrej znajomości angielskiego bez problemu sprawdza produkty i ich ceny w poszczególnych stanach. Wszystko bez mojej pomocy, świadczy to o jego sprycie i dobrej jakości strony i sklepu.

#6 cake

cake
  • 176 postów

Napisano 12 stycznia 2008 - 23:28

a moze jakis redesign myapple.pl ? jakos mam wrazenie, ze spory balagan tu jest

#7 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 12 stycznia 2008 - 23:33

a moze jakis redesign myapple.pl ? jakos mam wrazenie, ze spory balagan tu jest


Mam wrażenie, że ktoś nie chce korzystać z naszego forum ;)

#8 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 13 stycznia 2008 - 00:03

Nie wiem co w tym wyglądzie jest wspaniałego, widziałem lepsze strony ale niech im będzie... mnie to ryba, ze by się tak zachwycać zwykła www.

#9 iBiker

iBiker
  • 25 postów
  • SkądKatowice

Napisano 13 stycznia 2008 - 00:11

Faktycznie nowy design strony , zresztą jak i poprzedni jest bardzo przejrzysty i czytelny. Jest taka jedna ciekawa rzecz. Chodzi o to że w sumie w ogóle twórcy stron apple nie korzystają z bardzo popularnej technologii jaką jest flash. Właściwie wszelkie "animacje" bazują na javie script co jest dość ciekawym podejściem w czasach gdy można powiedzieć w tej kwestii najpopularniejszy jest właśnie flash. Ale to dyskusja chyba nie na ten wątek :)

#10 cake

cake
  • 176 postów

Napisano 13 stycznia 2008 - 00:18

Mam wrażenie, że ktoś nie chce korzystać z naszego forum ;)


jak najbardziej chce i codziennie szuka tu rozwiazania swoich problemow, bo jestem poczatkujacym mac'donaldem, ale jakos strona wydaje mi sie taka.. zimna, w ogole to sorry za offtopa

#11 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 13 stycznia 2008 - 00:44

jak najbardziej chce i codziennie szuka tu rozwiazania swoich problemow, bo jestem poczatkujacym mac'donaldem, ale jakos strona wydaje mi sie taka.. zimna, w ogole to sorry za offtopa


Intensywnie nad tym myślimy, naprawdę....

Na 100% będzie i u nas "redezajn" :)

#12 KrisP

KrisP
  • 802 postów

Napisano 13 stycznia 2008 - 00:53

Faktycznie nowy design strony , zresztą jak i poprzedni jest bardzo przejrzysty i czytelny. Jest taka jedna ciekawa rzecz. Chodzi o to że w sumie w ogóle twórcy stron apple nie korzystają z bardzo popularnej technologii jaką jest flash. Właściwie wszelkie "animacje" bazują na javie script co jest dość ciekawym podejściem w czasach gdy można powiedzieć w tej kwestii najpopularniejszy jest właśnie flash. Ale to dyskusja chyba nie na ten wątek :)


I bardzo dobrze, ze nie ma flash'a jako jednego z głównych elementów strony! Mój MB wtedy by latał na wiatrakach swoich :P Wystarczy, że przy YouTube to robi ;)

#13 mda

mda
  • 75 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 stycznia 2008 - 00:56

Generalnie przy tworzeniu stron od flash'a już stopniowo się odchodzi, zastępując go elementami wykonanymi za pomcą AJAX'a.

#14 b_jan

b_jan
  • 683 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 stycznia 2008 - 01:03

A ja tam nie marudzę. Podoba mi się i strona "jabcowska" jak i szanowne Forum MyApple.pl. :-) Co do strony Apple: w końcu jednym z głównych cech, jakie użekają nas w tej firmie to ten przemyślany i nowatorski design produków. Zdziwił bym się, żeby ze stroną internetową było inaczej.

#15 iBiker

iBiker
  • 25 postów
  • SkądKatowice

Napisano 13 stycznia 2008 - 11:54

>>mda Rzeczywiście jest taki trend aby pewne "animacje" czy tam powiedzmy zmiany w wyglądzie realizować za pomocą Ajax + modyfikowanie CSS'a jako odpowiedź czy DHTML, lecz wydaje mi się że mimo wszytko Flash będzie nadal używany i nie odejdzie tak szybko w zapomnienie. Są pewne zadania gdzie obie nazwijmy to technologie są dla siebie alternatywą lecz nie jest to regułą. Pozostawiając na moment kwestię optymalności, wydaje mi się że naprawdę ciężko było by stworzyć zaawansowane interaktywne animacje z możliwością korzystania z różnych języków skryptowych nie korzystając z Flash'a. Faktem jest że strony takie bywają "ciężkie" ale czasem bardziej liczą się efekty. Zresztą co zapewne nie jest tajemnicą wspomniane technologie można ze sobą łączyć. Generalnie nie umniejszał bym znaczenia żadnej z nich.

#16 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 13 stycznia 2008 - 13:27

E tam, powiedzmy sobie wprost: nagroda troche po znajomosci, tak za kultu Apple. Zaloze sie, ze wiara w jury sama uzywa Makow w pracy na codzien :)

#17 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 14 stycznia 2008 - 18:48

Pozwolę sobie powrócić do offtopu nt. MyApple: jeżeli chodzi o porównanie z innymi polskimi forami to nasze małe poletko wyróżnia się zdecydowanie na plus (trudno żeby phpBB by Przemo miał z nami jakiekolwiek szanse... ;)) za co szacunek dla całej ekipy "technicznej" :) Niemniej jednak w porównaniu do przejrzystości apple.com wyglądamy raczej... mizerniutko ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych