Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przedłużenie zasięgu sieci Wifi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 PiotrLL

PiotrLL
  • 1 postów

Napisano 26 października 2016 - 09:08

Cześć!

 

Mam problem z domową siecią wifi. Dystans między pokojem, w którym się znajduje, a modemem nie pozwala na komfortowe przeglądanie stron www . Chcę więc wykorzystać leciwy router firmy Pentagram oraz fakt, że podczas wprowadzania się do mieszkania, poprowadziłem kabel ethernet rzez wszystkie pomieszczenia, aż do pokoju, z którym jest największy problem. 

 

Tak więc zakładając, że mój dostawca internetu nie zablokował takiej możliwości (bo może, prawda?) podłączyłem z jednej strony kabel ethernet do modemu, z drugiej, do routera i zacząłem konfiguracje. Skończyło się na tym, że internet pojawia się w różnych momentach, jeśli jest, to do sieci mam dostęp tylko na swoim komputerze, generalnie 70% czasu jego działania to po prostu bezskuteczne wczytywanie strony/rozłączanie. Czy ktoś z Was borykał się z podobnym problemem?  Co do sprzętu jaki chciałem wykorzystać:

 

Router Pentagram P361

 

Cerberus_P_6361.jpg?1378884761

 

Modem THOMSON TWG870

 

341959433_1_1000x700_router-thomson-twg8



#2 burczybass-0636a41136

burczybass-0636a41136
  • 473 postów
  • SkądWars i Sawa

Napisano 26 października 2016 - 14:17

Po routerze Thomson wnioskuję - że Twój dostawca to UPC?
Jeśli tak - to bez problemu powinno działać.
Chyba że router Pentagram skonfigurowałeś jako ta sama sieć (nazwa - hasło)?
Ten router nie posiada raczej funkcji repeater (Pentagram).
Jeśli stworzyłeś jednak druga sieć - upewnij się czy obie sieci nie pracują na tym samym kanale WiFi - bo wtedy zasięg może być pełny, ale poziom interferencji tak duży - że sygnał staje się bezużyteczny.
Ja u siebie skonfigurowałem to tak - że router Thomson pracuje w częstotliwości 5 GHz, router Pentagram pracuje w 2,4 (zresztą inaczej nie umie).
Dzięki temu:
- nie zakłócaja się wzajemnie
- mam szybsze wifi w salonie (tam gdzie stoi router Thomson i gdzie najczęściej z WiFi korzystam)
- w pozostałych pomieszczeniach mam mocny i stabilny zasięg 2,4 GHz z Pentagram

Oczywiście skorzystaj ze skanera sieci WiFi i zobacz które kanały są najlepsze dla Twojej lokalizacji (nie ma np innych sieci WiFi).
Można to zrobić na Macbooku, lub darmowym programem na androida (wifi analyser).
Jedyny minus tych programów to fakt - że nie uwzględniają sieci WiFi które mają ukryta nazwę.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych