Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone 7 plus-problem z wiadomościami sms -ORANGE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
412 odpowiedzi w tym temacie

#26 piotrofoto

piotrofoto
  • 118 postów

Napisano 30 listopada 2016 - 09:38

U mnie dokładnie to samo, rozmawiałem ze wsparciem Apple wykluczyliśmy sprzętowe wady miałem już trzy sztuki 7 na każdym to samo.
Aktualnie sprawa zgłoszona w Orange czekam na rozwój sytuacji. Może dziś będzie jakaś odpowiedz.
Jeszcze dodam ze gdy jestem w Krakowie i mam bardzo dobry zasięg to cały tydzień potrafią one działać bez problemu. Jak zjadę do mniejszej miejscowości to wtedy za chwile się blokują, udało mi się wydedukować ze przyłączenie ręcznie na 2G chyba pomogło. W sensie przez cały jeden dzień się nie zawiesiło

#27 lukaszsmolkowicz

lukaszsmolkowicz
  • 16 postów

Napisano 30 listopada 2016 - 09:55

Ja mam kolego podobnie , nie raz jest tak ze przez cały dzien fajnie wszystko dzisła , sms wysyła szybko i normalnie odbiera ale np od wczoraj wieczorem tel mi sie znowu zawiesił i do tej pory dupa nie dojdzie zaden sms prócz np sms wysyłanego z internetu z bramki orange . To jest tak dziwna sytuacja ze wydaje sie az nie mozliwa. Rowniez rozmawiałem z  Orange ale oni twierdza ze wina lezy po stronie oprogramowania a nie po ich . Dzwoniłem tez do apple , pomoc została mi udzielona ale tylko na chwile , po wgraniu tak jakby czystego ios bez kopii zapasowej problem tak jakby został na chwile rozwiazany ale tak jak mówie wczoraj wieczór tel znów mi sie zawiesiłl .Szlak mnie chce juz trafic !!!


W Orange powiedza Ci pewnie to co mi ze inżynieży sprawdzili problem i z ich strony jest wszystko ok , to wina opdogramowania bla bla bla i pocałuj sie w dupe  . Do póki miałem starego ip6 to przełozyłem karty i sms spłyneły ale teraz telefon sprzedałem i juz nie mam takiego ratunku a opcja wyciagniecia i włozenia spowrotem karty nic nie daje.



#28 piotrofoto

piotrofoto
  • 118 postów

Napisano 30 listopada 2016 - 10:17

Nie nie ani odtwarzanie anie przywracanie kopii zapasowych nic nie pomaga to już przerabiałem. Jednak się skłaniam do tego że to jednak Orange ma jakiś problem z ich ustawieniami. Bo nie wieżę aby 3 sztuki iPhone były wadliwe. Jednak ewidentnie blokują się gdy jest słabszy zasięg. U ciebie też tak jest?



#29 lukaszsmolkowicz

lukaszsmolkowicz
  • 16 postów

Napisano 30 listopada 2016 - 10:27

No tez mi sie nie wydaje. W moim przypadku to dwie sztuki. No ale skoro oni mowia ze z ich strony jest ok i na starszym telefonie wszystko dziala to to tez sklania sie wszystko do strony urzadzenia lub oprogramowania. Powiem tak ja mieszkam w forach i tu z zasiegiem jest roznie , czasami jest gorszy 3g czasami 2g sie wlacza a czasem 4g dziala normalnie i nie jestes w stanie powiedziec w ktorym trybie te sms sie zawieszaja ale napewno nie zawieszaja sie odrazu jak wskoczy slabszy zasieg.

#30 piotrofoto

piotrofoto
  • 118 postów

Napisano 30 listopada 2016 - 10:32

Ja w Krakowie mam 4G/3G i tutaj cały tydzień wszystko działało jak trzeba. Gdy wróciłem do lokalizacji gdzie najczęściej mam 2G rzadziej 3G to problem się pojawia. No tu masz rację co do urządzenia. Najgorsze to, że tak naprawdę nie wiem co dalej. Sprzedać telefon który kupiłem jako nowy będzie dla mnie tylko i wyłączenie stratą...



#31 lukaszsmolkowicz

lukaszsmolkowicz
  • 16 postów

Napisano 30 listopada 2016 - 11:15

Moze cos wymysla z kolejna aktualizacja no bo chyba jedynie w tym ratunek a jak nie to trzeba bedzie sie go pozbyc no bo przeciez nie bede trzymal
Nie sprawnego telefonu . Najgorsze jest to ze gdybym kupil telefon za 500 zl wszystko by dzialalo a mysmy wydali na sprzet ponad 3 tys i musimy sie jeszcze meczyc

#32 piotrofoto

piotrofoto
  • 118 postów

Napisano 30 listopada 2016 - 11:29

No właśnie też liczę że jakaś aktualizacja pomoże. Ostatnio Orange dzwoniło do mnie po 24h teraz coś dłużej to trwa więc może coś uda się zdziałać. Jak nie to poleci na gwarancję i jak wymienią na nowy to go sprzedam bo taka jedyna szansa żeby jak najmniej gotówki stracić. Ale najgorsze to, że z tego co widzę tylko w Orange takie jaja są. Bo nie znalazłem ani jednego postu aby takie coś działo się w TMobile czy też Play.



#33 lukaszsmolkowicz

lukaszsmolkowicz
  • 16 postów

Napisano 30 listopada 2016 - 11:32

no to teraz znów by wynikało ze to u nich cos jest nie tak... tylko co... daj znac jak sie cos od nich dowiesz , bo jak dalej ma tak byc to mam to gdzies i sprzedaje ten telefon , nie mam czasu na takie zabawy , ale to naprawde jest smiech na sali płacimy takie pieniadze i co za to mamy.. porazka. Kolego badzmy w kontakcie jak sie czegos dowiesz to daj znac 



#34 piotrofoto

piotrofoto
  • 118 postów

Napisano 30 listopada 2016 - 11:34

Ok jak będę coś wiedzieć z Orange albo od Apple to dam znać ! Pozdrawiam !



#35 lukaszsmolkowicz

lukaszsmolkowicz
  • 16 postów

Napisano 30 listopada 2016 - 11:35

trzymaj sie



#36 Flaww

Flaww
  • 6 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 30 listopada 2016 - 13:26

No właśnie też liczę że jakaś aktualizacja pomoże. Ostatnio Orange dzwoniło do mnie po 24h teraz coś dłużej to trwa więc może coś uda się zdziałać. Jak nie to poleci na gwarancję i jak wymienią na nowy to go sprzedam bo taka jedyna szansa żeby jak najmniej gotówki stracić. Ale najgorsze to, że z tego co widzę tylko w Orange takie jaja są. Bo nie znalazłem ani jednego postu aby takie coś działo się w TMobile czy też Play.

no to krótko szukałeś bo poniżej pełno tematów jest poniżej, ja mam w play i mam podobne problemy (co jakiś czas "wiadomość nie dostarczona") ;) mój kolega z pracy to samo. Ja mam 7 plusa on zwykłą 7. To jest problem softu, lipa tylko ze 10.2 nie pomaga przynajmniej, przynajmniej tak wynika z tego co piszecie.



#37 piotrofoto

piotrofoto
  • 118 postów

Napisano 30 listopada 2016 - 13:33

No widocznie, ja wracam do 6S szkoda kasy tyle za takie problemy

#38 lukaszsmolkowicz

lukaszsmolkowicz
  • 16 postów

Napisano 30 listopada 2016 - 14:25

Nie wiecie kiedy ma byc dostepna ta aktualizacja ? Myslicie ze juz w ogole nie ma ratunku i zostaje tylko sprzedac telefon ? Musza cos wymyslic bo w tego co widze problem istnieje prYpuszczam na wielu wielu urzadzeniach.

#39 Flaww

Flaww
  • 6 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 30 listopada 2016 - 15:35

mam wrażenie że na wszystkich ;) ale jakoś cicho o tym.. może nie każdemu przeszkadza od czasu do czasu nie dostarczony sms, mnie to irytuje bo jak sie wydaje tyle kasy to powinno wszystko zasuwać ;)



#40 lukaszsmolkowicz

lukaszsmolkowicz
  • 16 postów

Napisano 30 listopada 2016 - 15:37

U mnie nie jest to nie kazdy tylko wszystkie mi nie dochodza jak juz sie zawiesi. Ja duzo smsuje i przez caly dzien to nawet do 100 sms moze mi nie dochodzic , jak przekladalem
Karty do innego urzadzenia to po 30 sms na raz dochodzilo.

#41 piotrofoto

piotrofoto
  • 118 postów

Napisano 30 listopada 2016 - 17:39

...ale jakoś cicho o tym.. może nie każdemu przeszkadza od czasu do czasu nie dostarczony sms, mnie to irytuje bo jak sie wydaje tyle kasy to powinno wszystko zasuwać ;)

No dokładnie kolego, mnie to też irytuje jak pomyślę ile kasy poszło na telefon. Z tym że te sms blokują się na 24 godziny o ile dobrze pamiętam bo raz go przetrzymałem kiedy przyjdą i chyba to taki czas był.

 

Ciekaw jestem czy ten problem będzie jakoś za jakiś czas bardziej rozpowszechniony. Na zagranicznych forach też pojawiały się jakieś informacje o takim problemie



#42 lukaszsmolkowicz

lukaszsmolkowicz
  • 16 postów

Napisano 30 listopada 2016 - 21:49

dzwonmy wszyscy do nich i zgłaszajmy problem , moze sie w koncu za to wezma i naprawia usterke



#43 lukaszsmolkowicz

lukaszsmolkowicz
  • 16 postów

Napisano 01 grudnia 2016 - 07:42

To wina orange . Z innej sieci np T mobile sms normalnie mi dochodza

#44 piotrofoto

piotrofoto
  • 118 postów

Napisano 01 grudnia 2016 - 10:22

Czyli jak sms się zablokują to tylko te z Orange nie dochodzą? A Play, T-Mobile działa?



#45 lukaszsmolkowicz

lukaszsmolkowicz
  • 16 postów

Napisano 01 grudnia 2016 - 11:07

tak T-mobile działaja , play nie wiem , ale np z brakmi sms tez dochodza noi z innych zródeł np weryfikowałem konto na whatsuppie i normalnie kod weryfikacyjny mi odrazu doszedł . Zostaja tylko te numery z którymi najczesciej smsuje



#46 trial.biker

trial.biker
  • 78 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 02 grudnia 2016 - 10:35

ja po zmianie ustawień danych komórkowych na 3G przestałem mieć problem z niedostarczonymi smsami



#47 lukaszsmolkowicz

lukaszsmolkowicz
  • 16 postów

Napisano 02 grudnia 2016 - 12:39

Na jak dlugo ?

#48 trial.biker

trial.biker
  • 78 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 03 grudnia 2016 - 11:14

od 3 dni nie przytrafiło ni się to ani razu, wcześniej przynajmniej raz dziennie



#49 agatqa

agatqa
  • 27 postów

Napisano 05 grudnia 2016 - 21:04

od 3 dni nie przytrafiło ni się to ani razu, wcześniej przynajmniej raz dziennie

Zmiana na 3g pomaga ogólnie ten problem pojawia się gdy ma się włączone lte, a przełączenie na 3g rozwiązuje problem na stałe bo lte z jakis przyczyn koliduje z wysyłaniem sms, a nie da się zmienić w Polsce w technlogii lte na uzywanie lte dla samych danych w przeciwieństwie do volte. Także 3g załawti sprawę



#50 piotrofoto

piotrofoto
  • 118 postów

Napisano 06 grudnia 2016 - 15:33

U mnie na samym 3G też występują takie problemy. Więc nie do końca się zgodzę z tą tezą, u mnie dopiero na 2G działało. Z tym na 6s nie ma żadnego problemu przy ciągle uruchomionym LTE. A wcześniej ktoś testował na innej karcie sim czy taki problem sie powtórzył? Chodzi mi o innego operatora.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych