Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone 7 plus-problem z wiadomościami sms -ORANGE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
412 odpowiedzi w tym temacie

#1 justynabialek

justynabialek
  • 18 postów

Napisano 24 października 2016 - 20:13

Witam,od 3 tygodni posiadam ipona 7 plusa i już trzy razy miałam problem z otrzymywaniem smsów od sieci orange( sama jestem tej sieci użytkownikiem)- ja wysyłam sms bez problemu i wszyscy je otrzymują.

Działo sie tak co tydzień i jedynie pomagało przełożenie karty sim do starego telefonu - tam wszystkie sms nagle dochodzą i w momencie kiedy włożę  kartę sim do iphona wszystko wraca do normy ,można już normalnie pisać sms.

Najważniejsze w tym wszystkim jest to że mogę telefonować,odbierać połączenia również od orange,oraz przeglądać internet ,dostaję sms od innych sieci bez problemu.

Co może być nie tak? Hard reset,reset ustawień sieciowych jak i całych i tworzenie nowego iphona nic z tych rzeczy nie pomogło.

Czy jeśli oddam telefon do serwisu do ispot to dostanę telefon zastępczy?czy jest możliwość wymiany na nowy.

Telefon zakupiłam przez stronę apple.com



#2 benedetti

benedetti
  • 459 postów

Napisano 24 października 2016 - 20:36

Sprawdź czy przypadkiem nie masz zaznaczone:

Ustawienia->Wiadomości-> Wyślij jako SMS (kiedy iMessage jest niedostępne). Powinno być włączone.



#3 justynabialek

justynabialek
  • 18 postów

Napisano 24 października 2016 - 20:45

Sprawdź czy przypadkiem nie masz zaznaczone:

Ustawienia->Wiadomości-> Wyślij jako SMS (kiedy iMessage jest niedostępne). Powinno być włączone.

 

 

włączone ,wiec to nie to :)



#4 MarcinJS

MarcinJS
  • 520 postów

Napisano 25 października 2016 - 14:44

Sprawdź czy przypadkiem nie masz zaznaczone:
Ustawienia->Wiadomości-> Wyślij jako SMS (kiedy iMessage jest niedostępne). Powinno być włączone.


Ale koleżanka ma problem z otrzymywaniem a nie wysyłaniem. Proponuje zresetować ustawienia sieci

#5 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 25 października 2016 - 23:44

...

Czy jeśli oddam telefon do serwisu do ispot to dostanę telefon zastępczy?czy jest możliwość wymiany na nowy.

Telefon zakupiłam przez stronę apple.com

Prawie każdy serwis autoryzowany oferuje telefony zastępcze, ale jeżeli telefon przyniesiony do serwisu był zakupiony gdzie indziej to za wypożyczenie na kilka dni najczęściej trzeba płacić.

W Twoim przypadku najprawdopodobniej nie jest to usterka sprzętowa, więc na wymianę telefonu w serwisie bym raczej nie liczył.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#6 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 października 2016 - 23:49

Ja bym zaczął od wymiany karty SIM. To że działa w innym telefonie, nie jest wyznacznikiem, ze nie jest uszkodzona.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#7 trial.biker

trial.biker
  • 78 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 26 października 2016 - 09:15

ja mam problem taki że nie mogę wysłać smsa ( iP7), też mam w Orange, a problem zaczął się od iOS10, wcześniej (na iP6) tego problemu nie miałem, więc obstawiał bym jakiś błąd w samym iOS10



#8 ufok17

ufok17
  • 3 postów

Napisano 26 października 2016 - 10:12

Iphone 7 - iOs 10.1 - orange - tez od poczatku mam problem z smsami - co dziesiata wiadomosc niedostarczona... zglaszalem juz ten problem do Apple - podobno pracuja nad rozwiazaniem



#9 trial.biker

trial.biker
  • 78 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 26 października 2016 - 16:18

dzisiaj pojawił mi się też problem z smsami przychodzącymi do mnie



#10 justynabialek

justynabialek
  • 18 postów

Napisano 27 października 2016 - 06:06

ustawienia sieciowe były resetowane kilkukrotnie i nie przyniosło to efektów :) niestety


Ja bym zaczął od wymiany karty SIM. To że działa w innym telefonie, nie jest wyznacznikiem, ze nie jest uszkodzona.

 

myślisz ,że powinnam to zrobić nawet jeśli w salonie orange wymieniałam kartę na nową przed zakupem iphone 7( wymieniałam ją ponieważ swoją miałam brzydko dociętą )



#11 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 października 2016 - 09:08

Wymiana nie zaszkodzi a może pomóc, ale przed tym zrób całkowite restore telefonu bez przywracania kopii i zobacz czy się czasem nie poprawi.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#12 tagan870715

tagan870715
  • 1 postów

Napisano 03 listopada 2016 - 20:51

Witam, 

też pojawił się u mnie problem z sms'ami przychodzącymi na iPhone 7 plus. Niestety telefon nagle przestaje odbierać sms'y.

Rozmawiałem na temat tego problemu na infolinii appel support ale niestety nie udało im się rozwiązać problemu. 

Resety ustawień, zerowanie statystyk nic nie pomagało.

Jedyne co to przywrócenie backupu telefonu. Właśnie wykonuje się po raz drugi. 

Pierwsza awaria wystąpiła 26.10 a druga dzisiaj (03.11).

 

Czy ktoś wie w czym leży problem i jakie jest rozwiązanie?



#13 spupkow12

spupkow12
  • 196 postów
  • SkądRybnik

Napisano 03 listopada 2016 - 21:11

Witam,
też pojawił się u mnie problem z sms'ami przychodzącymi na iPhone 7 plus. Niestety telefon nagle przestaje odbierać sms'y.
Rozmawiałem na temat tego problemu na infolinii appel support ale niestety nie udało im się rozwiązać problemu.
Resety ustawień, zerowanie statystyk nic nie pomagało.
Jedyne co to przywrócenie backupu telefonu. Właśnie wykonuje się po raz drugi.
Pierwsza awaria wystąpiła 26.10 a druga dzisiaj (03.11).

Czy ktoś wie w czym leży problem i jakie jest rozwiązanie?


Ja za to miałem problem z wykonywaniem połączeń. Nic nie pomagało. Kiedyś tam wchodząc w ustawienia odhaczylem opcje pokazywania numeru i ponownie ja zaznaczyłem.
Od tego czasu wszystko działa jak powinno. Odpukać

Coś dziwnego z tym Orange i iPhone

#14 Flaww

Flaww
  • 6 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 09 listopada 2016 - 23:11

to nie jest problem z orange...

 

Ja mam iphone 7 plus w play i też co 10 sms jest "niedostarczono"...

Powiem szczerze tyle hajsu poszło na telefon a tu takie coś, jestem delikatnie *****iony i zawiedziony ;) I co z takim fantem da się to jakoś zgłosić do apple?


a przepraszam nie widzę możliwości edycji więc dopisze tylko ze zamawiałem telefon ze stronki appla



#15 agatqa

agatqa
  • 27 postów

Napisano 15 listopada 2016 - 18:21

u mnie pomogła zmiana scieci z lte na 3g i to jest raczej wina operatora a nie telefonu, mnie kazano skontaktowac sie z biurem obsługi a moje siec to plus



#16 piotrofoto

piotrofoto
  • 118 postów

Napisano 20 listopada 2016 - 20:16

Witam na forum to mój 1 post :)

Do rzeczy, iPhone 7 Orange, jak wyżej, czasami problem z wysyłką sms. Co jakiś czas zawiesza się też odbiór sms. Przełożenie sim do innego telefonu na chwilkę gdzie do chodzą wszystkie sms naprawiają problem
Czy to jest szerszy problem? Konfigurowaliście telefon jako nowy iPhone czy z kopii zapasowej odtwarzany?



#17 rowers

rowers
  • 18 postów

Napisano 22 listopada 2016 - 22:27

Witam wszystkich :) Właśnie ciekawi mnie ta kwestia poruszona w poście wyżej. Czy problem wprowadza jedynie kopia zapasowa czy czysty soft też? Czy może jest tutaj ktoś z Orange i nie ma takiego problemu? Bo patrząc na forum, albo jest tak mało użytkowników Orange, albo problem występuje tylko w jakiś określonych przypadkach. Mam dylemat zakupowy, bo jednak smsy są mi niezbędne na codzień. Niby można powiedzieć błahostka, ale powstrzymuje mnie przed zakupem.



#18 piotrofoto

piotrofoto
  • 118 postów

Napisano 22 listopada 2016 - 22:33

Ja wgrałem betę 3 10.2 na razie działają (odpukać). Jednak zobaczymy gdy zjadę do miasta gdzie mam trochę gorszy zasięg niż w Krakowie. Jednak nie mam problemów z wysyłaniem, nie ma komunikatu o niepowodzeniu wysyłania. Wcześniej częściej się pojawiał.



#19 rowers

rowers
  • 18 postów

Napisano 22 listopada 2016 - 22:36

Ja wgrałem betę 3 10.2 na razie działają (odpukać). Jednak zobaczymy gdy zjadę do miasta gdzie mam trochę gorszy zasięg niż w Krakowie. Jednak nie mam problemów z wysyłaniem, nie ma komunikatu o niepowodzeniu wysyłania. Wcześniej częściej się pojawiał.

 

Ok, dzięki za informację ;) Mam nadzieje, że soft rozwiąże ten problem. Bardziej mnie jednak martwi zawieszanie sie odbioru sms. 



#20 piotrofoto

piotrofoto
  • 118 postów

Napisano 22 listopada 2016 - 22:40

No trochę lipa, mnie to wkurzało na początku do tego stopnia że po 2 dniach sprzedałem 7. Daj znać czy u ciebie problem występuję. Ja napiszę po weekendzie czy coś się poprawiło. Dzwoniłem na infolinię Apple gość powiedział żeby spróbować od nowa konfiguracji bez odtwarzania aby wykluczyć jakieś błędy na kopii zapasowej.



#21 piotrofoto

piotrofoto
  • 118 postów

Napisano 25 listopada 2016 - 21:59

Problem wystąpił ponownie na becie po przyjechaniu do mniejszej wioski gdzie zasięg jest słabszy :/ Kolejna próba to odtworzenie bez przywracania kopii.



#22 piotrofoto

piotrofoto
  • 118 postów

Napisano 26 listopada 2016 - 12:17

Po skonfigurowaniu jako nowy również zawiesiły się 2 razy w ciągu dnia. Pomaga tylko przełożenie karty do innego telefonu gdzie schodzą się sms.



#23 lukaszsmolkowicz

lukaszsmolkowicz
  • 16 postów

Napisano 30 listopada 2016 - 09:16

Witam , czy ktos row=zwiazał juz ten temat ? mam dokładnie identyczny problem na iphone 7 z sieci orange , Wymieniłem karte sim , bład kopi zapasowej tez został wykluczony , odesłałem rowniez telefon na gwarancje , dostałem całkiem nowy inny sprzet i dalej jest to samo , sms sie zawieszaja . co mam zrobic bo juz nnie mam sił do tego telefonu . pozdrawiam 



#24 msdiesel

msdiesel
  • 64 postów
  • Płeć:

Napisano 30 listopada 2016 - 09:27

A może problem leży w tym, że osoba która wysyła smsa pisze na Iphonie również ale nie ma zaznaczonej tej funkcji Ustawienia->Wiadomości-> Wyślij jako SMS (kiedy iMessage jest niedostępne) i jest po za wifi i nie ma włączone 3g czy LTE i dlatego sms się nie wysyła??


Macbook Pro i7 2.5 Ghz, 10Gb Ram, 750 hdd (late 2011) => Macbook Pro 13,3 i5 2.9 Ghz, 16 GB Ram, 256 ssd (early 2015) oraz PC Win 7 x64,
iPhone 3gs, IPhone 6 i iPad 4

#25 MC_

MC_
  • 6 828 postów

Napisano 30 listopada 2016 - 09:28

Nie.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych