Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z Instalacją OS 9 na Emac 1,25GHz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 pedzell

pedzell
  • 11 postów

Napisano 23 października 2016 - 19:56

Witam

 

Jak w tytule , mam eMaca 1,25Ghz 1GB RAM 80HDD Super Drive i OSX 10.5.8 - stwierdziłem że wolałbym jednak OS 9 , mam trochę starych gier a na 10.5.8 i tym sprzęcie i tak ciężko jest co kolwiek zrobić.

 

Mam płytę z os 9.2.2. ze swojego starego Imac-a G3 , ale niestety nie działa , chociaż iMaca bootwałem bez problemu z niej . Testowo ściągnąłem kilka dystrybucji 9.1 , 9.2.1 , 9.2.2 live i za każdym razem jak chce bootować trzymając C , wysuwa się tacka napędu i startuje 10.5.8.

 

Taka sama sytuacja jak chciałem zainstalować Tigera ( na 4 cd z Imaca ) też tacka się wysuwała . 

 

Płyty wypalałem na PC oraz na eMacu pod 10.5.8 , próbowałem 3 rodzaje CD , nawet na DVD wypaliłem i nic.

 

Dodam że był na tym eMacu kiedy os9 i bez problemu zbootowałem z DVD 10.5.8 .

 

Nie mam juz pomysłu :(

 

 


chociaż nie pamiętam w zasadzie czy był na nim os 9 kiedyś czy jakis starszy OSX , ale pamiętam że instalowałem z DVD 10.5.8 i bootwał sie bez problemu



#2 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 23 października 2016 - 20:13

ZTCP, ten eMac (o ile to PowerMac6,4) nie działa natywnie z OS 9. Tylko w trybie emulacji środowiska "Classic". 10.5.8 to najwyzszy OS jaki na nim uruchomisz... Sorry, ale to zabytek już...


Użytkownik pedros edytował ten post 23 października 2016 - 20:17


#3 pedzell

pedzell
  • 11 postów

Napisano 23 października 2016 - 20:25

czekaj czekaj . Zabytek - owszem ,ale z tym "czymś"

 

emulować środowiska  classic nie można z tego co wiem na 10.5.8 . A że to maksymalny to wiem , bo go mam .

 

Zdaje się z Tigera jest emulacja środowiska classic , ale chce os 9 jako jedyny i główny system. 

dziwi mnie Twoje podejście że "sory to zabytek" , wiem mam dużo lepsze komputery ( parametrowo ) ale lubię emaca i będą spędzał z nim czas jak nie na os 9 to na aros-ie lub morph-osie

 

Mam maca z capitanem ,ale chce pograć w civ2 i inne stare gry nie w trybie emulacji, tylko na crt jak to było pisane.



#4 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 23 października 2016 - 21:32

Nie zainstalujesz na tym eMacu OS9 inaczej, niż w trybie Classic. Owszem, max. 10.4 - o 10.5 zapomnij. A podobnych 'zabytków' mam w domu sporo. I znam zarówno ich ograniczenia, jak i możliwości. Też lubię stare gry od czasu do czasu...

Może Sheep Shaver coś ci pomoże?


Użytkownik pedros edytował ten post 23 października 2016 - 21:37


#5 pedzell

pedzell
  • 11 postów

Napisano 24 października 2016 - 07:07

Dziękuje tym razem za bardziej "rzeczową" odpowiedz. W takim razie instalacja 10.4 potem dogranie classica .

 

Powiedz mi jeszcze proszę , bo nie używałem w takim trybie os9 . Pamiętam mając kiedyś Tigera że  napotkał mnie  jakiś problem z instalacją .

 

- Do 10.4 mogę dograć obojętnie jaką dystrybucję os. 9 ?

- Jak z użytkowaniem w takim trybie classica? Pracuje w pełnym oknie ? są jakieś ograniczenia? 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych