Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 7 - wiadomość niedostarczona


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 ufok17

ufok17
  • 3 postów

Napisano 18 października 2016 - 21:30

Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem nowego cudeńka. Zakupiony w iSpot. Karta sim Orange. Najnowszy iOS 10.0.3. Niestety od początku użytkowania zdarza się, ze od czasu do czasu przy próbie wysyłki zwykłego sms pojawia się komunikat wiadomość niedostarczoną. Zdarza się to przy wysyłce do wszystkich sieci. Potem okazuje się, ze adresat dostał trzy razy te sama wiadomość choć komunikat był o jej niedostarczeniu. Czy ktoś z Was tez tak ma? Jakie jest rozwiązanie problemu?

#2 aquatarion

aquatarion
  • 962 postów
  • SkądZabrze

Napisano 19 października 2016 - 08:09

Mi się też tak zdarza ale w PLAY.



#3 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 19 października 2016 - 08:11

Też tak miewam, Orange.

 

Coś mi się wydaje, że to ten problem z łącznością, który niby miała 10.0.3 zlikwidować.

Ot, ficzer.


  • MasterM lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#4 trial.biker

trial.biker
  • 78 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 19 października 2016 - 09:15

mam ten sam problem od początku użytkowania iP7, po ostatniej aktualizacji ten błąd dalej występuje.



#5 ufok17

ufok17
  • 3 postów

Napisano 19 października 2016 - 09:20

Zatem niepotrzebnie robiłem hard reset :) - czekamy zatem na rozwiązanie.



#6 agatqa

agatqa
  • 27 postów

Napisano 10 listopada 2016 - 00:27

czyli jeśli telefon się tak zachowuje to nie ma potrzeby oddawac go do serwisu, a jedynie czekać na aktualizacje systemu?

 

Dobrze rozumiem, dzis pierwszy raz uzywać iphona 7 (nowy) i właśnie zauwazyłam ten sam problem



#7 Flaww

Flaww
  • 6 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 10 listopada 2016 - 08:38

http://myapple.pl/forums/topic/291478-iphone-7-plus-problem-z-wiadomo%C5%9Bciami-sms-orange/

 

wygląda na to że dużo ludzi ma ten sam problem ;) mam w play i to samo, zauważyłem to przy update 10.1.1



#8 agatqa

agatqa
  • 27 postów

Napisano 15 listopada 2016 - 18:17

Mnie sie tak robi kiedy zamiast 3g mam włączoną siec lte ( mam telefon w plusie) i mimo ze mam wykupione lte to tak sie działo jak zmieniam na 3g problem znika więc zobaczcie jakie macie ustawienia to może rozwiazać problem



#9 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 16 listopada 2016 - 13:27

Ja mam ten sam problem w 6S Plusie.

#10 agatqa

agatqa
  • 27 postów

Napisano 19 listopada 2016 - 16:45

Ja mam ten sam problem w 6S Plusie.

a masz włączone lte czy 3g?



#11 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 19 listopada 2016 - 18:06

Tak

#12 agatqa

agatqa
  • 27 postów

Napisano 19 listopada 2016 - 22:24

Tak

to u mnie przełączenie na 3g rozwiązało to co nie zmieni faktu że jest to strasznie irytujące, że nie mogę normalnie używac lte, jescze możesz spróbować wuzerowac ustawienia sieciowe ( te w ustawieniach ogólnych) i wpisać od nowa dane dla plusa może wtedy coś pomoże?



#13 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 19 listopada 2016 - 23:48

Wybaczcie, za szybko przeczytałem :) Mam normalnie włączone 4G, oczywiście jak trzeba telefon przełącza się na 3G. Podobny problem z niedostarczoną wiadomością mam często także na iMessage, w sensie, wiadomość się wysyła, ale potem jest napisane "niedostarczona", ale w rzeczywistości ta druga osoba musiała dostać tę wiadomość, bo mi na nią odpisuje… Pewnie jakiś bug w systemie. Widać nie jesteś(my) sam(i) :)



#14 Flaww

Flaww
  • 6 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 20 listopada 2016 - 15:19

Hmmm czyli mówicie ze na wysyłanie zwykłych smsow ma wpływ czy odpalone jest LTE czy 3G zonk. Zaraz protestuje czy problem występuje tylko przy lte, jak tak to możliwe ze kolejna aktualizacja załatwi sprawę..
Hmm zauważyłem ze na buildzie 10.1.1 dostępnym po podłączeniu przez iTunes jest dużo lepiej i niewyslanie smsa zdarza się bardzo rzadko.

#15 piotrofoto

piotrofoto
  • 118 postów

Napisano 20 listopada 2016 - 20:23

A czy również macie problem (iPhone 7 Orange), że blokują się sms tzn nie przychodzą? A po przełożeniu karty sim do innego telefonu wszystko wraca do normy?

 

Pozdrawiam!



#16 agatqa

agatqa
  • 27 postów

Napisano 25 listopada 2016 - 19:22

Hmmm czyli mówicie ze na wysyłanie zwykłych smsow ma wpływ czy odpalone jest LTE czy 3G zonk. Zaraz protestuje czy problem występuje tylko przy lte, jak tak to możliwe ze kolejna aktualizacja załatwi sprawę..
Hmm zauważyłem ze na buildzie 10.1.1 dostępnym po podłączeniu przez iTunes jest dużo lepiej i niewyslanie smsa zdarza się bardzo rzadko.

 

Tak nawet na zagraniczych forach znalazłam takie problemy, i na stronie appla ale zagranicznej była rada by wyłączyć lte wiec to musi być powód, ja robiłam aktuaizacje ale to nie pomogo, esemesy przy włączanym lte nie psuja się tylko wtedy gdy mam słaby zasięc o dziwne?

 

Ogolnie jest na to opcja ale nie w polskich iphonach, bo w tych "angielskich" wersjach jest możliwość czy lte używamy dla głowowych połączeń czy też samych danych, podobno pomga wyłączenie połączeń głosowych a zostawienie edynie danych, niestety w polskiej wersji nie ma możliwości wyboru :(



#17 Flaww

Flaww
  • 6 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 25 listopada 2016 - 20:46

jedna osoba na forum pisała że w becie 10.2 już te problemy nie występują może wystarczy poczekać ;)



#18 piotrofoto

piotrofoto
  • 118 postów

Napisano 25 listopada 2016 - 20:50

Tak ja pisałem, do dziś na razie nie ma problemu od niedzieli. Aczkolwiek czekam jeszcze do poniedziałku bo zmieniłem lokalizację.



#19 agatqa

agatqa
  • 27 postów

Napisano 25 listopada 2016 - 22:30

Tak ja pisałem, do dziś na razie nie ma problemu od niedzieli. Aczkolwiek czekam jeszcze do poniedziałku bo zmieniłem lokalizację.

Czyli rozumiem, że zainstalowałeś betę, i od tego momentu nie ma żadnych problemów?



#20 agnes_pc

agnes_pc
  • 39 postów

Napisano 09 grudnia 2016 - 08:58

u mnie to samo w T-mobile :-(

Do tego wszyscy rozmówcy skarżą się na bardzo złą jakość dźwięku podczas rozmowy ze mną (różne sieci).

Czy ktoś ma ten sam problem?



#21 agatqa

agatqa
  • 27 postów

Napisano 09 grudnia 2016 - 20:05

u mnie to samo w T-mobile :-(

Do tego wszyscy rozmówcy skarżą się na bardzo złą jakość dźwięku podczas rozmowy ze mną (różne sieci).

Czy ktoś ma ten sam problem?

u mnie nie ma problemu z dźwiękiem



#22 Pistel

Pistel
  • 83 postów

Napisano 13 grudnia 2016 - 21:46

u mnie nie ma problemu z dźwiękiem

 

Ja niestety mam problemy z dźwiękiem - i to nie jest odosobniony przypadek (https://discussions....rt=300&tstart=0)   Czasami jakość pogarsza się w czasie rozmowy - druga osoba mówi, że zanikam albo że nic nie słychać.... Sieć Orange



#23 agatqa

agatqa
  • 27 postów

Napisano 16 grudnia 2016 - 17:55

Dziś weszła aktualizacja będę próbować włączać lte i zobaczymy czy będą problemy



#24 piotrofoto

piotrofoto
  • 118 postów

Napisano 16 grudnia 2016 - 17:55

Czekamy na info w takim razie czy coś naprawili.



#25 agatqa

agatqa
  • 27 postów

Napisano 16 grudnia 2016 - 19:51

Czekamy na info w takim razie czy coś naprawili.

 

ok będę dawać znać, chociaż najlepsze jest to że czasem przez chwile nie ma problemów a potem się znowu zaczyna to samo, oby coś pomogło może apple coś z tym zrobił, bo na prawde denerwujący jest dość ten wolny internet 3g...


Więc tak jak na razie ( chociaż ja nie będę zapeszać) problem nie wystąpił, zauważyłam że nie ma tego paska ładowania na górze przy wysyłaniu sms od razu sie on wysyła ( jest ten dzwięk wysyłania), a jak miałam włączone 3g to często był ten pasek i jak sie zładował to był dzwięk informujacy o wysłaniu.

 

Zobaczymy co będzie dalej






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych