Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPad Pro + Pencil czy Macbook na studia medyczne?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 rockstar8323

rockstar8323
  • 96 postów

Napisano 18 października 2016 - 14:21

Czesc, potrzebuje porady dot. wyboru sprzętu na studia. Jest to medycyna, a więc nie będę potrzebował żadnego specjalistycznego laptopa, tudzież po prostu lapka z Windą, aby mieć konkretnie jakieś tam programy. Potrzebny mi tylko mobilny sprzęt do notatek, zdjęć, prezentacji itd. W czym problem? A no w tym, że po prostu nie wiem czy iPad w tym przypadku nie będzie bardziej uniwersalny, od razu aparat, fota i cyk można coś na niej zakreślić, podkreślic itd. Natomiast laptop będzie lepszy w tym, że ma potężny system OS X, w dodatku możliwość instalacji Windy w potrzebie, dodatkowo spora moc itd.. Jak to widzicie? 



#2 krissolek

krissolek
  • 431 postów
  • SkądLubań/Wrocław

Napisano 18 października 2016 - 15:18

Jeżeli masz już jakiegoś laptopa lub PC - nie zastanawiałbym się i kupił iPad'a. Możliwość robienia odręcznych notatek + mobilność. 1 i 2 rok iPad będzie Ci towarzyszył w torbie non stop. Bardzo użyteczne - tym bardziej w wersji Cellular, gdzie masz możliwość bezpośrednio na zajęciach znalezienia odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie. Na nudniejszych wykładach typu biochemia - słuchawka do ucha i film w tle - polecam  ^_^


 iPhone X  iPad Pro 12,9  Pencil  Macbook Pro 13" Retina  Watch Steel


#3 rockstar8323

rockstar8323
  • 96 postów

Napisano 18 października 2016 - 15:42

Jeżeli masz już jakiegoś laptopa lub PC - nie zastanawiałbym się i kupił iPad'a. Możliwość robienia odręcznych notatek + mobilność. 1 i 2 rok iPad będzie Ci towarzyszył w torbie non stop. Bardzo użyteczne - tym bardziej w wersji Cellular, gdzie masz możliwość bezpośrednio na zajęciach znalezienia odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie. Na nudniejszych wykładach typu biochemia - słuchawka do ucha i film w tle - polecam  ^_^

Nie mam ani laptopa, ani tym bardziej drukarki z Wi-Fi, mam tylko na USB, ale za to bardzo dobrą, dosyć starą, ale mega dobrą, więc nie miałbym jak drukować :/ 



#4 krissolek

krissolek
  • 431 postów
  • SkądLubań/Wrocław

Napisano 18 października 2016 - 16:51

Akurat na lekarskim za dużo drukowania nie ma  :D

Według mnie iPad choć niekoniecznie Pro + Pencil. Rozsądniejsze będzie chyba kupienie 16 GB Air 2 i do tego jakiś laptop/PC do prostych operacji czy do tak prozaicznej czynności jak stworzenie prezentacji multimedialnej.


 iPhone X  iPad Pro 12,9  Pencil  Macbook Pro 13" Retina  Watch Steel


#5 rockstar8323

rockstar8323
  • 96 postów

Napisano 18 października 2016 - 17:01

Najlepiej duet.. Macbook Pro 13" + Air 2 z rysikiem. 



#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 644 postów
  • Płeć:

Napisano 18 października 2016 - 17:33

Albo MS Surface.

#7 rockstar8323

rockstar8323
  • 96 postów

Napisano 18 października 2016 - 18:10

To tez jest mysl.. Łaczy to wszystko. Praktyczne to jest? Bo jak na razie spotkałem się z nim tylko w Saturnach, MM.. ??



#8 krissolek

krissolek
  • 431 postów
  • SkądLubań/Wrocław

Napisano 18 października 2016 - 18:36

Sam myślałem nad SP, lecz jednak ekosystem Apple mnie zbyt przekonuje. Prawdopodobnie następnym zakupem będzie właśnie Surface Pro jeżeli Apple nie zaprezentuje nic godnego zainteresowania tak, jak to miało miejsce w przypadku iP7.

Sprzęt sam w sobie jest bardzo responsywny i jeżeli jesteś przyzwyczajony do "windy" to bez problemu się w nim odnajdziesz. Mi osobiście interfejs 10 w wersji tabletowej średnio przypadł do gustu. Urządzenie jest w miarę lekkie, bardzo dobrze wykonane. 

Jeżeli nie masz nic z Apple to bardziej bym się skłaniał ku Surface szczerze mówiąc. Niedługo ma być premiera nowej generacji, lecz z przecieków wynika, że za wiele się nie będzie różnić od obecnej.


Użytkownik krissolek edytował ten post 18 października 2016 - 18:39

 iPhone X  iPad Pro 12,9  Pencil  Macbook Pro 13" Retina  Watch Steel


#9 rockstar8323

rockstar8323
  • 96 postów

Napisano 18 października 2016 - 18:55

Tylko iPhone i Watch. 



#10 filip71

filip71
  • 168 postów
  • SkądWiśniowa Góra

Napisano 18 października 2016 - 21:46

Ja posiadam MacBook-a Pro 13" i iPad Pro 12,9" + Apple Pencil.
Po zakupie iPada Prio z Pencil-em i dedykowaną klawiaturą laptop zaczął się kurzyć w domu.
W 99% iPad dał radę zastąpić laptopa a że jest bardziej poręczny to z reguły go wybieram idąc do pracy.
Ekosystem iOS jest na tyle dobry, że tylko 2-óch rzeczy nie mogę wykonać i muszę sięgać po lapka (1. pobranie np. Ze strony banku potwierdzenia przelewu w PDF i przesłanie go poprzez e-mail [tutaj może nie znalazłem jeszcze odpowiedniego rozwiązania] oraz profesjonalna obróbka zdjęć gdyż Photoshop-y na iOS są okrojone w stosunku do desktopowych wersji) - reszta zadań w mojej pracy bez problemu wykonuję na tablecie.
Dodatkowo robienie notatek Pencil-em w programach Notes Plus, Nebo i Notability to czysta przyjemność i frajda gdzie ten drugi jeszcze Ci przekonwertuje pisany tekst na "komputerowy".
Na lapku mam 4x większy dysk niż na tablecie ale pracuję na "chmurze" i to załatwia sprawę braku miejsca.
Dużym ułatwieniem wg mnie jest:
- internet w tablecie (karta SIm),
- dedykowana klawiatura - niewiele ustepuje tej z laptopa,
- Apple Pencil,
- fajna wielozadaniowość pozwalająca pracować na dwóch programach na raz (wiem, że na lapku jest lepsza),
- duża mnogość dedykowanych programów,
- aparat w tablecie,
- pasywne chłodzenie, które powoduje, że iPad jest cichy i nie nagrzewa się podczas pracy, tak jak potrafi laptop.
Nie zmienia to faktu, że paru rzeczy mi brakuje m.in. Podświetlanej klawiatury, gładzik w wielu sytuacjach jest ergonomiczniejszym rozwiązaniem niż dotykowy ekran gdy pracuję na tablecie z klawiaturą, szybsze wg mnie przełączanie się pomiędzy programami w macOS.
Oczywiście dla wielu osób aplikacje na iOS mogą być za bardzo okrojone w stosunku do desktopowych np. MS Office, Photoshop Lighgtroom itp. Jednakże oprócz wyżej wymienionych przykładów, funkcjinalniość oprogramowania na iOS jest wystarczająca dla moich celów przydatnyych i zawodowych co w połączeniu z poręcznością i wszechstronnością iPad-a Pro daje urządzenie, które wybieram zdecydowanie częściej niż MacBook-a.

Na koniec zostawiłem jedną rzecz, która mnie "trochę" irytuje w tablecie - zabawa w origami przy przygotowywaniu tabletu do pracy z dedykowaną klawiaturą.

I tyle moich subiektywnych opinii na ten temat - wybór zostawiam Tobie.

#11 barty96

barty96
  • 101 postów

Napisano 18 października 2016 - 21:50

Tyle medstudentów :D ja sam używam iPada mini i wystarcza, notatki od znajomych, ale książki przy sobie w wersji elektronicznej warto mieć - to oczywiście mobilnie, w domu MacBook :)

#12 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 19 października 2016 - 13:53

 Na nudniejszych wykładach typu biochemia - słuchawka do ucha i film w tle - polecam  ^_^

A potem w zyciu i gabinecie nie potraficie odroznic zwyklego przeziebienia od anginy, o powazniejszych symptomach szkoda nawet wspominac  :rolleyes:


Mac Mini i7(Late2012)-2.3GHz/16GB/128GB SSD+1TB/HD4000/10.12+DELL U2412M,iMac24"C2D(Late2006)2.16GHz/4GB/320GB/7300GT/10.6.8,PM G5 Quad Core(Late2005)-2.5GHz/8GB/2.5TB/7800GT/10.5.8,iPhone 6+ 16GB


#13 rockstar8323

rockstar8323
  • 96 postów

Napisano 19 października 2016 - 14:28

A potem w zyciu i gabinecie nie potraficie odroznic zwyklego przeziebienia od anginy, o powazniejszych symptomach szkoda nawet wspominac  :rolleyes:

dobrze ze ty umiesz:) 



#14 krissolek

krissolek
  • 431 postów
  • SkądLubań/Wrocław

Napisano 19 października 2016 - 19:42

A potem w zyciu i gabinecie nie potraficie odroznic zwyklego przeziebienia od anginy, o powazniejszych symptomach szkoda nawet wspominac  :rolleyes:

 

Patrząc na budowane przez Ciebie zdania, Tobie pozostaje jedynie leczenie się kapustą. Z resztą - to nie forum od dywagacji na temat kompetencji lekarzy. Polecam udać się na forum Faktu - prawdopodobnie tam znajdziesz swoich zwolenników, którzy chętnie podejmą temat do dalszej dyskusji.


Użytkownik krissolek edytował ten post 19 października 2016 - 19:44

  • rockstar8323 lubi to

 iPhone X  iPad Pro 12,9  Pencil  Macbook Pro 13" Retina  Watch Steel


#15 rockstar8323

rockstar8323
  • 96 postów

Napisano 19 października 2016 - 21:10

Najbardziej to mi się marzy zestaw :

 

w domu iMac 27 5k

do mobilnej pracy Macbook 12

na wykład iPad Pro + pencil + klawa



#16 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 19 października 2016 - 21:36

Niestety i Macbook 12, i iPad Pro mają swoje ograniczenia. Jeżeli masz już jakiegoś laptopa, to bardziej bym szedł w kierunku iPada z klawiaturą (daje możliwość robienia zdjęć slajdów, bardzo pomocne).

 

Btw, krissolek, widzę, że jesteś z Wrocławia, który rok?;)



#17 rockstar8323

rockstar8323
  • 96 postów

Napisano 19 października 2016 - 22:20

Niestety i Macbook 12, i iPad Pro mają swoje ograniczenia. Jeżeli masz już jakiegoś laptopa, to bardziej bym szedł w kierunku iPada z klawiaturą (daje możliwość robienia zdjęć slajdów, bardzo pomocne).

 

Btw, krissolek, widzę, że jesteś z Wrocławia, który rok? ;)

panie North, pan też przyszły lekarz?  :D

 

 

ciężki wybór, ajj, laptop czy tablet przebudowany do laptopa 



#18 krissolek

krissolek
  • 431 postów
  • SkądLubań/Wrocław

Napisano 20 października 2016 - 10:52

Według mnie laptop jest bardziej uniwersalnym urządzeniem. Jaki to już zależy od własnych preferencji, a przede wszystkim zasobności portfela. Najbardziej rozsądnym wyborem jest Pro 13". Najtańszym Air, a jeżeli kierujemy się "sercem" - 12. 
Tablet jest świetny - to fakt. U mnie jednak nie sprawdził się jako podstawowy sprzęt. Wiele czynności wygodniej wykonuje się na laptopie, a doczepiana klawiatura na dłuższą metę jest męcząca.

 

@north

II rok, a Ty ?  :D


 iPhone X  iPad Pro 12,9  Pencil  Macbook Pro 13" Retina  Watch Steel


#19 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 20 października 2016 - 16:03

Już V, czas szybko leci;D



#20 rockstar8323

rockstar8323
  • 96 postów

Napisano 23 października 2016 - 10:53

Wiadomo coś na temat nowych MBPr?



#21 krissolek

krissolek
  • 431 postów
  • SkądLubań/Wrocław

Napisano 24 października 2016 - 12:55

Czas prezentacji się zbliża. Na pewno usuną gniazda - lubią to robić w ostatnim czasie. 

Panel OLED też wydaje się być ciekawą propozycją - unowocześnienie designu, który nie oszukujmy się - choć ładny jest stary.

W 90% nie pojawią się nowe procesory Intela. Prawdopodobnie będzie to obecna generacja. 

Podobno ma zostać zastosowany nowy system chłodzenia, aby obniżyć temperaturę pracy MBP.

Swoją drogą bardzo kusi mnie sprzedanie iPada Mini i przesiadkę na Pro 9.7 + Pencil :( 


 iPhone X  iPad Pro 12,9  Pencil  Macbook Pro 13" Retina  Watch Steel


#22 rockstar8323

rockstar8323
  • 96 postów

Napisano 30 października 2016 - 13:19

nic ciekawego nie pokazali :(



#23 krissolek

krissolek
  • 431 postów
  • SkądLubań/Wrocław

Napisano 30 października 2016 - 13:31

Na Twoim miejscu rozejrzałbym się za Surface Pro. Apple od dłuższego czasu nie pokazuje niczego ciekawego.


 iPhone X  iPad Pro 12,9  Pencil  Macbook Pro 13" Retina  Watch Steel


#24 rockstar8323

rockstar8323
  • 96 postów

Napisano 30 października 2016 - 16:02

iPhone 7 to chyba jest mój ostatni iPhone. 

 

Nowy Surface, oo otak. Podoba mi sie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych