Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook, ale jaki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Flossfan

Flossfan
  • 1 postów

Napisano 17 października 2016 - 19:36

Cześć,
Parę miesięcy temu kupiłam iPhone se, złożyło się na to wiele czynników... jestem bardzo zadowolona z tej decyzji. Nigdy nie kupuję niczego pod wpływem impulsu. Jakiś czasu temu umarł mi PC i po przemyśleniu chcę kupić laptopa z jabłuszkiem... mam fundusze, które pozwalają na zakup każdego z trzech modeli, nie lubię jednak wydawać pieniędzy w błoto. Postanowiłam, więc zasięgnąć Waszej porady.

1. Chcę kupić nowy komputer
2. Jestem studentką i zależy mi na mobilności, co przemawia za MacBookiem Air,
ale
3. Robię dużo zdjęć, to moja pasja i lubię dobre programy do edycji, boję się, że bedą mi się często wywalać, a poza tym ekran o takiej rozdzielczości, hmmm, ale to już drugorzędne
Podsumowując,
Najbardziej zastanawia mnie czy na wersji Air da się w miarę responsywnie obrabiać fotki w zaawansowanych programach, czy jest to na tyle uciążliwe, że dla swojego zdrowia psychicznego warto dopłacić do wersji Pro?
Z góry dzięki za odpowiedzi,
Miłego dnia!

#2 jaco88

jaco88
  • 781 postów

Napisano 17 października 2016 - 19:59

hmmm... Air z założenia nie był raczej tworzony do zaawansowanej obróbki graficznej... na jakich programach pracujesz? na jakiej specyfikacji działałaś do tej pory? 

również obrabiam sporo zdjęć głównie ps i lr ale ma to tego mini z czterordzeniowym i7 i 16 GB ram + małego laptopa do mobilności ale nie każdemu rozwiązanie z dwoma komputerami pasuje :) 



#3 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 17 października 2016 - 20:20

Wszyscy się spodziewamy ogłoszenia nowych modeli jeszcze w tym miesiącu. Może się okazać że całkowicie zmieni się oferta, więc jeśli tylko możesz to poczekaj chociaż dwa tygodnie. Obecne modele są już troszeczkę przestarzałe.

 

Swoją drogą, przy obecnej ofercie nie kupiowałbym Aira, tylko Pro i tyle RAMu ile pozwolą ... ale to ja.


Autokorekta iPhona zmienia "zrobiłam" na "zrobiłem", za to "zepsułam" zostawia w spokoju.

#4 timot

timot
  • 47 postów

Napisano 17 października 2016 - 22:58

Cześć,
Parę miesięcy temu kupiłam iPhone se, złożyło się na to wiele czynników... jestem bardzo zadowolona z tej decyzji. Nigdy nie kupuję niczego pod wpływem impulsu. Jakiś czasu temu umarł mi PC i po przemyśleniu chcę kupić laptopa z jabłuszkiem... mam fundusze, które pozwalają na zakup każdego z trzech modeli, nie lubię jednak wydawać pieniędzy w błoto. Postanowiłam, więc zasięgnąć Waszej porady.

1. Chcę kupić nowy komputer
2. Jestem studentką i zależy mi na mobilności, co przemawia za MacBookiem Air,
ale
3. Robię dużo zdjęć, to moja pasja i lubię dobre programy do edycji, boję się, że bedą mi się często wywalać, a poza tym ekran o takiej rozdzielczości, hmmm, ale to już drugorzędne
Podsumowując,
Najbardziej zastanawia mnie czy na wersji Air da się w miarę responsywnie obrabiać fotki w zaawansowanych programach, czy jest to na tyle uciążliwe, że dla swojego zdrowia psychicznego warto dopłacić do wersji Pro?
Z góry dzięki za odpowiedzi,
Miłego dnia!

Macbook Air ma paletę kolorów rgb na poziomie 59% więc odpada jeśli chodzi o obrabianie zdjęć. Moim zdaniem lepiej będzie zainwestować w coś lepszego. Jak możesz to poczekaj do premiery nowych urządzeń. Wtedy starsze też powinny zejść z ceny 



#5 jaco88

jaco88
  • 781 postów

Napisano 18 października 2016 - 08:09

w moim odczuci ekran w każdym laptopie odpada jeśli chodzi o obróbkę zdjęć, raz z uwagi na wielkość, dwa z uwagi na błyszczącą matrycę i przeważnie podrasowane kolory\

więc tak czy siak zewnętrzny monitor :) 



#6 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 18 października 2016 - 09:11

w moim odczuci ekran w każdym laptopie odpada jeśli chodzi o obróbkę zdjęć, raz z uwagi na wielkość, dwa z uwagi na błyszczącą matrycę i przeważnie podrasowane kolory\

więc tak czy siak zewnętrzny monitor :)

 

Dokładnie tak, na laptopie można sobie obrabiać fotki z imienin cioci.

I nie przesadzajmy, MacBook Air wydajnościowo sobie spokojnie poradzi z taką obróbką. Ekran słaby ale tragedii nie ma, 90% laptopów na rynku taki ma.

Może MacBook 12 cali? Ekran dobry ale jak dla mnie za mały.



#7 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 19 października 2016 - 21:53

MacBook 12" to bardzo szybki laptop, ale mało wydajny.


Autokorekta iPhona zmienia "zrobiłam" na "zrobiłem", za to "zepsułam" zostawia w spokoju.

#8 jaco88

jaco88
  • 781 postów

Napisano 20 października 2016 - 07:44

MacBook 12" to bardzo szybki laptop, ale mało wydajny.

MB 12" do obróbki graficznej? no nie wiem... :P 



#9 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 20 października 2016 - 08:25

MB 12 ma za mały ekran żeby zajmować się grafiką.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych