Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Brak podglądu np .AVI


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 mondeo

mondeo
  • 291 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 września 2016 - 13:55

Witam

Zakupiłem nowego iMaca 27 z El Capitan

Zanim wrócę do 10.7 jeszcze dam mu szansę

Nie mam podglądu do plików innych niż .mov etc.

Co mam zassać aby wszystko chodziło?

Z innej beczki np w poczcie nie mogę zmienić czcionki listy wiadomości

Na 27 prawie nie widzę liter:(

Dzięki za info



#2 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 września 2016 - 14:40

co do wideo to sprawdź VLC


Komputer:  Mac Pro, macOS Monterey, Intel Xeon Quad Core 3,7 GHz, 64 GB DDR 3, Dual AMD Fire Pro D700, 1 TB SSD PCIe, 8 TB LaCie Thunderbolt 2 RAID 0

Telefon:  iPhone SE 32 GB, iOS 13, Watch 3, odtwarzacz: Fiio X5 III + Sennheiser HD 598


#3 mondeo

mondeo
  • 291 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 września 2016 - 16:22

mam już VLC i DViX i naturalnie wszystko odtwarza

W 10.7 wszystkie pliki były wyświetlane w podglądzie /spacja/

Także jak próbuję uruchomić taki plik pokazuje się info iż quick time tego nie odtwarza…?:(



#4 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 września 2016 - 17:38

mam już VLC i DViX i naturalnie wszystko odtwarza

W 10.7 wszystkie pliki były wyświetlane w podglądzie /spacja/

Także jak próbuję uruchomić taki plik pokazuje się info iż quick time tego nie odtwarza…? :(

wydaje mi się, że na 10.7 musiałeś mieć doinstalowane kodeki- OS X raczej nie wspiera windowsowych formatów bez dodatkowych kodeków


Komputer:  Mac Pro, macOS Monterey, Intel Xeon Quad Core 3,7 GHz, 64 GB DDR 3, Dual AMD Fire Pro D700, 1 TB SSD PCIe, 8 TB LaCie Thunderbolt 2 RAID 0

Telefon:  iPhone SE 32 GB, iOS 13, Watch 3, odtwarzacz: Fiio X5 III + Sennheiser HD 598


#5 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 30 września 2016 - 19:43

Pewnie miałeś zainstalowanego Periana. Był to dodatek, który działał w starszych systemach. Pozwalał na podgląd różnych formatów wideo w Quick Look oraz na wyświetlanie ich w QuickTime Playerze, nawet razem z napisami SRT. Stąd między innymi wzięła się funkcja konwersji napisów na SRT w PYM Playerze – żeby QuickTime + Perian mogły wszystko wygodnie odtwarzać.

 

Później Apple zrobiło małą rewolucję w systemie i wywaliło QuickTime, zastępując go przez AVFoundation. Z zewnątrz (dla użytkownika) wygląda to tak samo, QuickTime Player nadal nazywa się QuickTime Player, ale wewnętrznie odwołuje się nie do QuickTime, tylko do AVFoundation. Pluginy używające starego API (zestawu poleceń rozpoznawanych przez system) przestały działać. Co więcej, nowe API w zasadzie nie pozwala na zrobienie pluginu z podglądem wideo. Autorzy Periana pochylili się nad problemem, zapłakali, wzruszyli ramionami i poszli do domu  ;)

 

Możesz sobie zainstalować https://github.com/M...al/QLVideo/wiki — ten plugin wyświetla w Quick Look stopklatki z filmów avi, mkv i innych. Nie jest to pogląd wideo, ale daje radę, aby zobaczyć co jest w środku.

 

co do wideo to sprawdź VLC

 

Eeee… VLC…  ;)

 

Z innej beczki np w poczcie nie mogę zmienić czcionki listy wiadomości

Na 27 prawie nie widzę liter:(

 

Przełącz sobie w preferencjach wyświetlanie na widok klasyczny (Mail > Preferencje > Widok > Używaj widoku klasycznego), a wtedy będziesz mógł dostosować wielkość czcionki listy wiadomości (Mail > Preferencje > Czcionki/kolory > Czcionka listy wiadomości).


PYM Player 8.1.1 — działa od Cataliny po Sonomę

Klawiatura PYM też jest fajna – ma przecinek na klawiaturze numerycznej, twardy łącznik, jabłko  i symbol bitcoina ₿

VR, AR, XR – wszystko, co potrzebujecie wiedzieć, i czego nie potrzebujecie też.

> [ pym.uce.pl ]


#6 mondeo

mondeo
  • 291 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 września 2016 - 21:19

WIELKIE DZIEKI ZA INFO!!!

po instalacji softu z linku wrocil podglad chocby systemowego textedit!

filmy kiepsko ale sa chociaz te klatki:)

po przejsciu na widok klayczny w mailu czcionki powrocily!

ogolnie to jakas kupa z tym kapitanem 

mniemam iz Sierra jest w tej samej konwencji?

dotychczas uzywalem 10.8 /mountain lion/. 

ktos gdzies pisal ze jeszcze przejscie na yosemitee jest oplacalne

jesli faktycznie to jak to zassac

pozdrawiam



#7 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 30 września 2016 - 22:08

Trochę zrobiło się „100 pytań do”. Zamykam. Proszę zakładać osobne wątki do innych pytań i w odpowiednich działach. Ułatwi to innym wyszukiwanie odpowiedzi.

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych