Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone 5,5 cala zamiast tabletu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 29 września 2016 - 13:01

Witam
Posiadam w tej chwili tablet ipad air2 i iphone SE. Jestem zadowolony z obydwu urządzeń. Korci mnie jednak nowa siódemka. Zastanawiam się jednak czy iphoone 7 Plus o przekątnej 5,5 cala byłby w stanie zastąpić ipada 9,7 cala? Wiem że komfort przenoszenia telefonu 5,5 cala w porównaniu do mojego iphonea SE radykalnie spadnie i tego się boję. Druga sprawa czy telefon 5,5 cala byłby w stanie całkowiecie zastąpić tablet. Tablet na kanapie jest mega wygodny i komfortowy, robię na nim wszystko. Zakupy, filmy, gry itp. Nie wiem czy 5,5 cala będzie równie wygodne. Jakie są wasze odczucia w tym temacie?

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#2 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 29 września 2016 - 13:07

Przerabiałem to jakiś rok temu - u mnie się nie udało - moja rada kup 6plusa poużywaj przez jakiś czas jak się nie spodoba to sprzedaż w tej samej cenie co kupiłeś jak się podoba to sprzedajesz iPada i 6 Plusa i kupujesz 7 plus. 



#3 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 29 września 2016 - 13:20

To nie takie proste. To nie są bułki w sklepie żeby tak żąglować telefonami i gotówką. Cena 7 Plus to 4tys. Interesuje mnie tylko nowy telefon a ewentualna odsprzedaż łączy się z późniejszą stratą części gotówki. Tak oglądam filmiki na youtube gdzie są pokazane 6s/7 plus razem z ipadem 9,7 cala i jednak różnica w wielkości jest mega duża.

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#4 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 29 września 2016 - 13:24

http://myapple.pl/fo...s-vs-ipad-mini/

przy ipadzie mini jest to mocno umowna zamiana a przy 9,7" wg mnie niemozliwa



#5 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 29 września 2016 - 13:29

Dlatego napisałem ci żebyś oprócz tego sprzętu co masz kupił 6 plusa używanego pewnie jak kupisz za 1500zł to za miesiąc będziesz chciał sprzedać to weźmiesz tyle samo - masz darmowy test na miesiąc - ewentualnie 50-100zł będzie Ciebie to kosztować. 

Jeśli zdecydujesz że taki sprzęt zastąpi ci IPada to sprzedajesz 6+, SE i iPada i kupujesz 7+ nowego. 



#6 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 29 września 2016 - 13:32

Dziękuję na pewno wezmę to pod uwagę. 6 Plus może mnie mocno zniechęcić. To jest trochę mułowaty telefon z 1GB Ramu.

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#7 Taxinspector

Taxinspector
  • 27 postów

Napisano 29 września 2016 - 16:45

Bez przesady z tym muleniem 6+. Mam i nie narzekam. Mam też iPada Air 2 i nie wyobrażam sobie, żeby iPhone, nawet z "plusem" mógł go zastąpić.



#8 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 30 września 2016 - 13:02

Mówi się że sprzedaż tabletów z roku na rok coraz mocniej spada. Czyli ludzie kupują laptopy? Czy może jest tak że smartfony zastępują komputery i tablety? Ja osobiście odkąd mam tablet to komputer włączam aby przejrzeć płytę albo coś wydrukować ale to rzadko. Tablet zastąpił mi prawie całkowicie komputer. Znam dużo ludzi którzy komputerów nie posuadają a mają tylko i wyłącznie dyże telefony.

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#9 Mirek 59

Mirek 59
  • 398 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 września 2016 - 14:59

Mam IP 6S+ i Ipada PRO 9.7

Do dziennego zastosowanie IP jest OK 

Kiedy ląduję w Hotelu to wręcz szukam Ipada :)

Dla mnie takie rozwiązanie jest IDEALNE ;)



#10 rmae

rmae
  • 7 postów

Napisano 01 października 2016 - 19:23

Niestety nie zastąpi. Jednak w biegu Plus to dobra alternatywa. W domu, na kanapie, ewentualnie w pociągu lepiej korzystać z iPad'a- o wiele większa wygoda.



#11 Skinneq

Skinneq
  • 117 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 października 2016 - 11:40

Mi spokojnie zastepuje. Moim zdaniem iPad jest bezuzytecznym takim duzym iPhonem, tylko bez mozliwosci dzwonienia z karty sim. Dla mnie osobiscie ekran 5,5'' spokojnie wystarcza do tego, co opisujesz powyzej, ale kazdy ma wolnosc wyboru. Odkad zakupilem 6 Plusa to nawet komputer odpalam sporadycznie, gdyz wszystko robie na smartfonie.


Komputer: MacBook 12'' 2016 Space Gray
Telefon: iPhone X Silver


#12 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 02 października 2016 - 11:57

Skinneq ale uzywales wczesniej ipada? bo jak sie uzywalo wczesniej to ciezko jest sie odzwyczaic. z Mini jeszcze jako taki idzie na tylko Plusa ale przy Duzych ipadach juz sie nie da.



#13 Skinneq

Skinneq
  • 117 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 października 2016 - 16:13

Do tej pory moj iPad Air lezy w pudelku i sie kurzy, a mam go sporo czasu. Tablet dla mnie to zupelnie niepotrzebne urzadzenie, przy takim iPhonie w wersji Plus lub MacBooku jest po prostu zbedny. Nie mowie, ze wszyscy tak maja sadzic, ale tlumacze tylko i wylacznie moj poglad. Dla mnie aktualnie moj 6 Plus spokojnie starcza mi do tych samych zadan co iPad, dodatkowo mam po reka 12 calowego MacBooka i nie widze sensu kupna duzego iPhona bez mozliwosci dzwonienia.


Komputer: MacBook 12'' 2016 Space Gray
Telefon: iPhone X Silver


#14 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 02 października 2016 - 18:09

No to mi pomogliście nie ma co :) Mamy chyba remis.

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#15 radkowski

radkowski
  • 146 postów
  • SkądPRA

Napisano 02 października 2016 - 20:17

W moim przypadku przejście na 5,5" w iP, nie ograniczyło korzystania z iPada. Powrotu do 4,7", nie biorę pod uwagę.



#16 krissolek

krissolek
  • 431 postów
  • SkądLubań/Wrocław

Napisano 03 października 2016 - 14:37

U mnie tak samo. 5,5" jest według mnie najlepszym rozmiarem iPhone choć to też zależy. Jeżeli w przyszłym roku plotki okażą się prawdziwe i zostanie wykorzystana cała powierzchnia telefonu - super, natomiast jeżeli powiększenie ekranu miałoby skutkować zwiększeniem rozmiarów telefonów - tutaj niestety już słabo. I tak jest wystarczająco nieporęczny dla użytkownika jedną ręką choć ja z jego obsługą problemów nie mam. 
Co do pytania - Air 2 dalej był najczęściej używanym urządzeniem pomimo przesiadki na "plusa". Jedno drugiego nie wyklucza, bo dla mnie najważniejsza jest wygoda użytkowania, która jest nieporównywalna. iPhone jest świetny w komunikacji miejskiej czy ogólnie w szeroko pojętym transporcie. Stacjonarnie natomiast Air 2 wygrywa zdecydowanie. Tak samo jak np. na uczelni.


 iPhone X  iPad Pro 12,9  Pencil  Macbook Pro 13" Retina  Watch Steel





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych