Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jakiego Macbooka wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 bartek1203

bartek1203
  • 4 postów

Napisano 14 września 2016 - 21:55

Witam

 

Od niedawna zacząłem się interesować laptopami firmy Apple. Bardzo mi się podobają ale....przeraża mnie cena , która jest wygurowana jak za sprzęt o takich specyfikacjach . Mianowicie i5 , 8 gb ram i 128 dysk ssd za 5300zł (w sklepie media expert) ? Mam na myśli wersje pro 13 z wyświetlaczem retina. Z tego co słyszałem to laptopy firmy Apple są świetnymi komputerami , które się nie mają zwyczaju się zacinać , świetnie chodzą , płynnie , szybko , komputer uprzejemnia nam pracę na nim itp. Największym dla mnie problemem jest dysk...a mianowicie jego pojemność (128 gb) . Tu się pojawiają pytania do was....Czy taki dysk w zupełności wystarczy i nie sprawia ciągłego patrzenia na pojemność jeśli używa się go do korzystania z internetu , pobierania muzyki , napisania coś w edytorze tekstów bądz innym programie? Oczywiście , że nie zamierzam na nim grać w żadne gry , ponieważ to nie jest komputer do grania a po za tym posiadam konsolę ps4 do grania. Jeśli dysk 128 gb starczy to na filmy , zdjęcia itp większego rozmiaru pliki przechowywać na zawnętrznym dysku ? Czy taki dysk z portem załóżmy usb 3.0 działa podobnie do szybkości dysku w Macbooku? Czy takie ciągłe przerzucanie plików na przenośny dysk jest irytujące czy lepiej zainwestować w Macbooka z 226gb ? Ogólnie to posiadam  komputer pc z Windowsem 7 , i5 3,0 ghz ,4 gb ram , 500 gb dysk hdd. Ten komputer głównie służy mi do przeglądania internetu , obejrzenia filmu i innych czynności tego rodzaju. Za jakiś czas wybiore się na studia gdzie pewnie mobilny sprzęt będzie bardzo przydatny więc się zastanawiam nad zainwestowaniem w Macbooka ale czy warto ? Tak wgl. to jakiego Macbooka byście mi polecili ? Czy faktycznie widać dużą różnicę między ekranem z MCB air a tym pro z retina ? Czy może lepiej poczekać na nowego Macbooka , który będzie...właśnie kiedy ?

 

Z góry dziękuję za pomoc jaką mi ofiarowaliście



#2 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 15 września 2016 - 08:10

Sam sobie musisz odpowiedzieć czy ci wystarczy 128GB, nikt tego za ciebie nie zrobi. Mi wystarcza spokojnie.



#3 bartek1203

bartek1203
  • 4 postów

Napisano 15 września 2016 - 09:13

Tak, wydaje mi się, że wystarczy bo zdjęcia itp będę na dysk zgrywal. Ale i tak mam obawę, że mi nie starczy :(

#4 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 15 września 2016 - 09:19

Też myślałem że mi nie wystarczy, kupiłem dysk 256GB i mam 180GB wolnego :)



#5 bartek1203

bartek1203
  • 4 postów

Napisano 15 września 2016 - 11:14

Też myślałem że mi nie wystarczy, kupiłem dysk 256GB i mam 180GB wolnego :)


Czyli nie opłaca się kupować dysku z pojemnością 128gb. Tak wg. to jaki model Macbooka polecasz?

#6 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 15 września 2016 - 12:15

Dla niedzielnego użytkownika Air jest w zupełności wystarczający, jedynie ekran może skłaniać do kupna Pro. Jeżeli ekran w Air ci odpowiada to go bierz bo Pro nic więcej oprócz ekranu ci nie zaoferuje.

Jest jeszcze MacBook 12 z retiną ale swoje kosztuje, ma mały ekran i jest mniej wydajny niż pozostałe dwa.



#7 trus1991

trus1991
  • 10 postów

Napisano 16 września 2016 - 08:19

Teraz masz nawet zniżkę w ME:

http://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-apple-macbook-air-mmgf2ze-a-,id-681062?gclid=Cj0KEQjwsO6-BRDRy8bsxfiV2bkBEiQAF8EzKMCX-UfCMvU_JZJgrg5HHwTeYgDH0FPYnpjzqsKmfxcaAtAy8P8HAQ&gclsrc=aw.ds&dclid=CIq0oZ2sk88CFVNmGwodlr8GJg

#8 kogi

kogi
  • 131 postów

Napisano 16 września 2016 - 21:51

W media markt jest chyba jeszcze back to school i macbook pro w podstawie wychodzi mniej niż 5000. Zastanów się czy nie warto poczekać na nowy model, który za miesiac powinien sie pojawić. 


Użytkownik kogi edytował ten post 16 września 2016 - 21:52


#9 jemsnickersaiburakiwiecdostajeczestosraki

jemsnickersaiburakiwiecdostajeczestosraki
  • 29 postów

Napisano 17 września 2016 - 11:05

128gb to bardzo mało, w telefonie miałem więcej. Po jakimś czasie zacznie brakować, jeśli nie masz zewnętrznych dysków. Oczywiście takowe można dokupić, ale czy jest wygodnie? Nie za bardzo. Pomysłem jest jeszcze karta pamięci, którą można włożyć, ale już taniej wyjdzie dołożenie do 256gb. Będzie i wygodniej i praktyczniej, bo wszystkie sloty będą wolne i nie będziesz musiał latać z dodatkowymi kablami. 



#10 dawikos

dawikos
  • 139 postów
  • Płeć:

Napisano 18 września 2016 - 19:09

Pół roku temu sam miałem podobne rozterki do twoich, ale wybrałem Pro z Retiną 128GB i nie żałuję, ekran jest świetny, a pamięć, o którą się tak obawiałem, porównując z 500gb na windowsie okazała się być zupełnie wystarczająca. Tworzę masowo grafikę, jakieś klipy wideo i w tej chwili z przerzuconymi plikami ze starego komputera (było ich naprawdę dużo) mam nieco ponad 70GB wolnego. Do takich zastosowań jak podałeś naprawdę wystarczy. A Retina? Bajka, aż oczy mnie bolą od patrzenia na inny ekran ;) Ale skoro nie jesteś wymagającym użytkownikiem - polecam Air, bo jest w dosyć przyzwoitej cenie, a do twoich czynności jak najbardziej wystarczalny. 

 

Czyli nie opłaca się kupować dysku z pojemnością 128gb. Tak wg. to jaki model Macbooka polecasz?

 

Kolega, którego cytowałeś napisał, że z 256GB ma 180GB wolnego :) 


Komputer MacBook Pro 13" 2020 M1
Telefon iPhone X

#11 bartek1203

bartek1203
  • 4 postów

Napisano 02 października 2016 - 00:33

Pół roku temu sam miałem podobne rozterki do twoich, ale wybrałem Pro z Retiną 128GB i nie żałuję, ekran jest świetny, a pamięć, o którą się tak obawiałem, porównując z 500gb na windowsie okazała się być zupełnie wystarczająca. Tworzę masowo grafikę, jakieś klipy wideo i w tej chwili z przerzuconymi plikami ze starego komputera (było ich naprawdę dużo) mam nieco ponad 70GB wolnego. Do takich zastosowań jak podałeś naprawdę wystarczy. A Retina? Bajka, aż oczy mnie bolą od patrzenia na inny ekran ;) Ale skoro nie jesteś wymagającym użytkownikiem - polecam Air, bo jest w dosyć przyzwoitej cenie, a do twoich czynności jak najbardziej wystarczalny. 

 

 

Kolega, którego cytowałeś napisał, że z 256GB ma 180GB wolnego :)

Tak mnie ciekawi czy mała ilość wolnego miejsca na dysku (np 20gb) w komputerach z nadgryzionym jabłuszkiem powoduje , że komputer zamula i wolniej chodzi  tak jak często ma to miejsce w komputerach z Windowsem



#12 blend

blend
  • 24 postów

Napisano 02 października 2016 - 09:30

Tak mnie ciekawi czy mała ilość wolnego miejsca na dysku (np 20gb) w komputerach z nadgryzionym jabłuszkiem powoduje , że komputer zamula i wolniej chodzi  tak jak często ma to miejsce w komputerach z Windowsem


Tak, dzieje sie podobnie.

Zawsze można dokupić kartę 128GB. (Transcend JetLite 330) jak na kartę SD, szybka i nie wystaje z laptopa. :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych