Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zakup Photoshop CS6 na mac


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 MichałStar

MichałStar
  • 7 postów

Napisano 09 września 2016 - 11:12

Witam potrzebuję pomocy,

planuję zakup Photoshopa CS6 na Macbooka pro. Ma ktoś jakieś doświadczenie w pracy z tą wersją na macu lub może poradzić co innego ewentualnie wybrać.



#2 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 09 września 2016 - 11:56

Poczytaj czy wszystko działa na nowszych wersjach OS X.
Fallout ...war, war never changes...

#3 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 września 2016 - 12:00

Na Yosemite działa dobrze


Komputer:  Mac Pro, macOS Monterey, Intel Xeon Quad Core 3,7 GHz, 64 GB DDR 3, Dual AMD Fire Pro D700, 1 TB SSD PCIe, 8 TB LaCie Thunderbolt 2 RAID 0

Telefon:  iPhone SE 32 GB, iOS 13, Watch 3, odtwarzacz: Fiio X5 III + Sennheiser HD 598


#4 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 09 września 2016 - 12:06

Ale jak ma 10.11 lub 10.12 to warto czytać co nie chce działać.
Fallout ...war, war never changes...

#5 Śfierzyk

Śfierzyk
  • 358 postów

Napisano 09 września 2016 - 13:10

Photoshop CS6 działa. AI CS6 pluje się o wersję JAVA. Premiere CS6 zwisa na starcie z niewiadomych powodów. Podobnie AfterEffects CS6. Bridge i Acrobat działają bez zająknięcia.

Testowane dziś rano na MacOS Sierra w wersji GolenMaster.


  • JacekM3 lubi to

Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.


#6 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 09 września 2016 - 17:54

Photoshop CS6 działa. AI CS6 pluje się o wersję JAVA. Premiere CS6 zwisa na starcie z niewiadomych powodów. Podobnie AfterEffects CS6. Bridge i Acrobat działają bez zająknięcia.

Testowane dziś rano na MacOS Sierra w wersji GolenMaster.

 

Możesz sprawdzić czy działa "Save for web" z Photoshopa, bo ktoś tu marudził, że chyba nie i nie wiem czy się przymierzać do Sierry czy na razie nie.


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#7 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 września 2016 - 20:17

PS CS 6 był testowany na Yosemite i nie znaleźli żadnych błędów- ja zostaję na 10.10.5. Co do Save for Web też czytałem w wątku kompatybilność oprogramowania że na Sierra wywala PSa ta funkcja. Z kolei na Capitanie miałem problem z Adaptive Wide Angle


Komputer:  Mac Pro, macOS Monterey, Intel Xeon Quad Core 3,7 GHz, 64 GB DDR 3, Dual AMD Fire Pro D700, 1 TB SSD PCIe, 8 TB LaCie Thunderbolt 2 RAID 0

Telefon:  iPhone SE 32 GB, iOS 13, Watch 3, odtwarzacz: Fiio X5 III + Sennheiser HD 598


#8 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 09 września 2016 - 21:06

U mnie Adaptive Wide Angle pod CS6 na El Capitan działa bez problemu. 
Ale może mieć znaczenie nie tylko system, ale też sprzęt chyba. A szczególnie pewnie karta graficzna. Ja mam zwyłkego intela HD Graphics 4000. 

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#9 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 września 2016 - 21:27

Witam potrzebuję pomocy,

planuję zakup Photoshopa CS6 na Macbooka pro. Ma ktoś jakieś doświadczenie w pracy z tą wersją na macu lub może poradzić co innego ewentualnie wybrać.

@ciotka_paszczaka- możliwe (ja miałęm problem na Mac Mini Early 2009). Za to co do innych opcji o które pyta MichałStar to jest jeszcze Affinity Photo- ludzie chwalą choć ja od wielu lat związany jestem z PS i bym nie zmienił


Użytkownik tomekkos edytował ten post 09 września 2016 - 21:38

Komputer:  Mac Pro, macOS Monterey, Intel Xeon Quad Core 3,7 GHz, 64 GB DDR 3, Dual AMD Fire Pro D700, 1 TB SSD PCIe, 8 TB LaCie Thunderbolt 2 RAID 0

Telefon:  iPhone SE 32 GB, iOS 13, Watch 3, odtwarzacz: Fiio X5 III + Sennheiser HD 598


#10 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 09 września 2016 - 21:48

@ciotka_paszczaka- możliwe (ja miałęm problem na Mac Mini Early 2009). Za to co do innych opcji o które pyta MichałStar to jest jeszcze Affinity Photo- ludzie chwalą choć ja od wielu lat związany jestem z PS i bym nie zmienił

 

Przyznaję rację co do przyzwyczajeń, po tylu latach w Photoshopie (tak mam tyle lat, że uczyłem się na PS 3.0) same palce mi klikają i nawet sie nie zastanawiam co, bo nie muszę.

 

Ale jakbym nie miał kupionego Photoshopa i miał przejść na abonament, to bym sie zmusił do Affinity Photo bo to jedyny program, który "daje radę" w ogóle. A w DTP to już w ogóle jedyny poza Photoshopem z dobrze działającym CMYK. 


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 09 września 2016 - 21:55

  • JacekM3 lubi to

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#11 MichałStar

MichałStar
  • 7 postów

Napisano 10 września 2016 - 07:01

Mam El Capitan 10.11.6. Sprzedawca zapewnił, że będzie działał, ale wolałem zapytać tutaj.

Dzięki za pomoc



#12 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 10 września 2016 - 10:35

Nie zapominaj że większość sprzedawców czegokolwiek zawsze będzie zapewniać bo oni tylko sprzedają.  :)



#13 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 10 września 2016 - 10:48

Zamiast PS zainteresuj się Affinity Photo


  • JacekM3 lubi to

MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#14 Śfierzyk

Śfierzyk
  • 358 postów

Napisano 10 września 2016 - 12:43

IMHO na nowych kompach trzeba rozważać abonament CC, albo programy Affinity. W przypadku Photoshopa to raptem 12€ miesięcznie.

Osobiście jednak wolałbym Affinity z uwagi na dużo lepsze zarządzanie pamięcią, większą płynność działania i cenę (49€ jednorazowo.


Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.


#15 MichałStar

MichałStar
  • 7 postów

Napisano 11 września 2016 - 20:40

Dzięki za odpowiedzi :) Już testuję Affinity Photo i Designer w trialu. Ale nie wszystko jest na nim oczywiste. Czy istnieje może jakaś nakładka - spolszczenie tego programu? 



#16 Śfierzyk

Śfierzyk
  • 358 postów

Napisano 11 września 2016 - 21:05

Nie ma spolszczenia i mam nadzieję, że nie będzie! A jeśli się pojawi, to sam je usunę z programu!

Wystarczy mi bełkotu z polskiego tłumaczenia Photoshopa!


Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.


#17 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 września 2016 - 15:35

Nie ma spolszczenia i mam nadzieję, że nie będzie! A jeśli się pojawi, to sam je usunę z programu!

Wystarczy mi bełkotu z polskiego tłumaczenia Photoshopa!

Możesz kupić PS PL albo EN- masz wybór. Osobiście też nie znoszę spolszczeń i cały soft mam EN


Komputer:  Mac Pro, macOS Monterey, Intel Xeon Quad Core 3,7 GHz, 64 GB DDR 3, Dual AMD Fire Pro D700, 1 TB SSD PCIe, 8 TB LaCie Thunderbolt 2 RAID 0

Telefon:  iPhone SE 32 GB, iOS 13, Watch 3, odtwarzacz: Fiio X5 III + Sennheiser HD 598


#18 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 12 września 2016 - 17:48

Dzięki za odpowiedzi :) Już testuję Affinity Photo i Designer w trialu. Ale nie wszystko jest na nim oczywiste. Czy istnieje może jakaś nakładka - spolszczenie tego programu? 

 

Na stronie Affinity jest dużo filmików opisujących możliwości programu i omówienie narzędzi. Po takiej lekcji obsługa programu będzie o wiele prostsza.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#19 blend

blend
  • 24 postów

Napisano 20 września 2016 - 14:48

Witam potrzebuję pomocy,

planuję zakup Photoshopa CS6 na Macbooka pro. Ma ktoś jakieś doświadczenie w pracy z tą wersją na macu lub może poradzić co innego ewentualnie wybrać.

Jaki Macbook Pro? Jeżeli z retina to średnia opcja bo interfejs będziesz miał rozmazany i nie ostry (no chyba, że pracujesz na zewnętrznym monitorze). Jeżeli chodzi o działanie na Yosemite i El Capitan wszystko jest ok bez większych problemów ale wersja CC 2015.5 działa o niebo lepiej :)



#20 iJasiu

iJasiu
  • 32 postów

Napisano 21 września 2016 - 20:05

Możesz sprawdzić czy działa "Save for web" z Photoshopa, bo ktoś tu marudził, że chyba nie i nie wiem czy się przymierzać do Sierry czy na razie nie.

Działa bezproblemowo.



#21 malkor

malkor
  • 2 postów

Napisano 21 września 2016 - 21:01

Podaj dokładna specyfikacje sprzętu :)

ile kosztuje cały pakiet CS6 ? :)


 


#22 m-graficzny

m-graficzny
  • 477 postów

Napisano 22 września 2016 - 08:39

ile kosztuje cały pakiet CS6 ? :)

 

Cały, czyli wszystko od Adobe? Jakieś tam licencje krążą po 6 500 zł (same klucze). Ja trzymam pudełkową wersje CS6 Design Standard tak na wszelki. Już 5 tysi mi za nią oferowali :) Ogólnie widzę, że mało kto to sprzedaje. Każdy kto kupił ostatnie pudełkowe wersje, trzyma je przy sobie, choć i tak subskrybują CC, tak jak ja.


Fenix 6X Pro *** Apple Watch SS series 6 *** iPhone 11 Pro Max *** MacBook Pro Retina i7, 16GB, SSD 500GB *** IPad Air 16GB *** AirPods Pro


#23 JacekM3

JacekM3
  • 170 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 września 2016 - 15:43

Każdy kto kupił ostatnie pudełkowe wersje, trzyma je przy sobie, choć i tak subskrybują CC, tak jak ja.

 

ja dostałem swoje CS6 za darmo do kupionego chwilę wcześniej upgrade CS5.5 wykonanego z CS5 (którego też dostałem za darmo gdy kupiłem CS4) :) ale ja jak wielu nie zamierzam wchodzić w CC przez najbliższe lata. Nie każdy kto ma CS6 wchodzi w CC a nawet mniejszość ludzi posiadających CS6 wchodzi w CC. (6-7 mln ludzi w CC przy czym tylko połowa to coś więcej niż zestaw dla fotografów przy kilkudziesięciu milionach użytkowników starszych wersji). Przy druku nie ma po co. W InDesignie nie ma nic nowego co przyspieszyłoby pracę. Dlatego Adobe, od kilku lat, mniej więcej co 3 miesiące oferuję kolejną "ostatnią" promocję dla użytkowników CS6 - czyli śmieszną zniżkę na pierwszy rok. Działają jak dealer narkotykowy z nadzieją na uzależnienie i duże wpływy w przyszłości. ;)


  • bogdanh lubi to

#24 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 25 września 2016 - 16:27

Ja miałem swoją "subskrypcje" jak wziąłem CS6 ze sprzętem w Leasingu na dwa lata.

Na koniec dopłaciłem jakieś grosze i teraz mam ich głęboko.

 

Te nowe wersje nie oferują nic czym byłbym zainteresowany. Tak jak i nowe macOS-y. Może dla klikaczy Facebookowych najwyżej.

Robią wielkie halo, przedstawiają nowości i usprawnienia, a potem prawie nikt tego nie używa na codzień.

 

Zainstalowałem na próbę to CC, żeby sprawdzić - nainstalowało jakiegoś dodatkowego syfu uruchamianego w tle. A i chodziło zauważalnie gorzej. 


  • JacekM3 lubi to

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#25 kaslapek

kaslapek
  • 256 postów
  • SkądGliwice

Napisano 21 października 2016 - 15:29

Witam. Chciałbym zakupić pakiet Adobe CS6 na maca.
Znalazłem info na jednej stronie : "Obecnie na aukcjach internetowych można znaleźć wiele ofert wersji angielskich w bardzo niskich cenach, jednak są to wyłącznie wersje edukacyjne przeznaczone na rynek azjatycki."

 

Macie jakieś rady jak i gdzie zakupić ten pakiet w przystępnej cenie? Pakiet będzie używany komercyjnie/zarobkowo. 


"Say, we gonna rock down through, Electric Avenue And then we'll take it higher Say, we gonna rock down through, the Brooklyn Avenues And then we'll take it higher!"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych