Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy zostałeś zhackowany?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 02 września 2016 - 10:20

Na stronie https://haveibeenpwned.com podajecie swój e-mail lub login i już po chwili otrzymujecie tak ważne dla was informacje.

 

Moje konto nie zostało zhackowane  :D 

 

206iikj.jpg


  • krissolek lubi to

iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#2 michalniusz

michalniusz
  • 293 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 września 2016 - 11:41

A dla takich nie w temacie, jak ja... zhackowany w związku z czym?


MacBookPro 13,3"  |  iPhone 5 | iPhone 7


#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 02 września 2016 - 11:46

Ostatnio wyszły na jaw 2 duże wycieki danych. Z Drobpoxa i z Last.fm. Wycieki były dokonane w 2012 roku, więc jeśli miałeś konto w którymś z tych serwisów wtedy, to jesteś zagrożony. A szczególnie, jeśli ówczesnych haseł jeszcze gdzieś używasz.

 

Jednak mam duży dystans do takich stron, jak ta powyżej. To może być wyłudzaczka adresów.



#4 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 02 września 2016 - 12:11

A dla takich nie w temacie, jak ja... zhackowany w związku z czym?

kopiuje z pewnej strony:

 

''Jako użytkownik dbający o to, aby moje dane nie trafiły w niepowołane ręce, przeżywam kryzys wiary we współczesny Internet. No dobrze, ma sieć już od jakiegoś czasu i nigdy dobrze nie było, ale mam wrażenie, że wraz z czasem i powszechnością sieci stajemy się coraz bardziej narażeni na ataki.

Osobiście, codziennie łudzę się, że używanie narzędzi z firm pokroju Apple, czy Google gwarantuje mi jakiś poziom zabezpieczeń, ale po każdej kolejnej aferze z wyciekiem danych w tle coraz bardziej witki mi opadają.

Dlatego właśnie powstają strony jak HaveBeenPwned. Dzięki niej sprawdzicie, czy zostaliśmy zhackowani!

Na stronie tej podajecie swój e-mail lub login i już po chwili otrzymujecie tak ważne dla was informacje. Moje konta na szczęście złamane nie zostały, ale jestem pewien, że nie wszyscy takie szczęście mają. Ważne jest, aby przestrzegać kilku reguł, jeżeli nie chcemy paść ofiarami hackera. Najważniejsze jest to, aby używać do kont różnych, silnych haseł i nie podawać ich nikomu. Hasła są jak bielizna — osobiste! Jeżeli macie ich dużo, to używajcie menadżera haseł do ich przechowywania. Dobrze jest też zaprzyjaźnić się z dwustopniowa weryfikacją. Zdaje sobie sprawę, że jest ona dość męcząca, ale przynajmniej bezpieczna. Jestem nawet przekonany, że pomoże w 99% przypadków.

 
a więc w związku z tym  :) 

przykład zhackowanego konta: 

 

24mrqrm.png


dla tych co się boją tej strony to stworzył ją Troy Hunt:


''Troy Hunt is an Australian web security expert. He is known for creating the data breach search service Have I Been Pwned?,[1] as well as for authoring several popular security-related courses on Pluralsight.[citation needed] He also is the creator of ASafaWeb, a tool that performs automated security analysis on ASP.NET websites. Starting in 2011, Hunt was named a Microsoft Most Valuable Professional (MVP) in Developer Security,[2] and was recognized as a Microsoft MVP of the Year in 2011.[3] He was also named a Microsoft Regional Director in 2016''


Użytkownik maciek5s edytował ten post 02 września 2016 - 12:12

iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#5 michalniusz

michalniusz
  • 293 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 września 2016 - 12:36

Dzięki za info! :) Teraz już jest jasność w temacie ciemność ;)


MacBookPro 13,3"  |  iPhone 5 | iPhone 7


#6 krissolek

krissolek
  • 431 postów
  • SkądLubań/Wrocław

Napisano 02 września 2016 - 13:15

Również dziękuję za informację. Okazało się, że 7 stron na których posiadałem konta miały wycieki danych ! 


 iPhone X  iPad Pro 12,9  Pencil  Macbook Pro 13" Retina  Watch Steel


#7 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 02 września 2016 - 17:24

Również dziękuję za informację. Okazało się, że 7 stron na których posiadałem konta miały wycieki danych ! 

No to ładnie. Możesz się pochwalić jakie to były strony? Albo może screen? Czy to tajemnica?


iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#8 krissolek

krissolek
  • 431 postów
  • SkądLubań/Wrocław

Napisano 02 września 2016 - 18:07

iMesh.com (nawet nie pamiętam abym się tam kiedykolwiek rejestrował), MPGH.net, NextGenUpdate, Nexus Mods, Nulled.io oraz najważniejsze ... PLEX ! 
Screena nie zrobię, bo nie mieszczą się wszystkie  :D


 iPhone X  iPad Pro 12,9  Pencil  Macbook Pro 13" Retina  Watch Steel


#9 PanMikoo

PanMikoo
  • 40 postów
  • Płeć:
  • SkądPiaseczno

Napisano 19 września 2016 - 10:55

Nie dali rady mnie "zhackować" :D

 

 

aCvz2z1.png


                  iMac 27"(2013) - i7 3.4GHz/8GB/128GB SSD+1TB/GTX 680MX/10.12                MacBook 12"(2016)Core m3 1.1GHz/8GB/256GB SSD/HD Graphics 515/10.12

 iPhone 7 Plus 32 GB Matte Black  +   Apple Watch Matte Black 42mm Series 1


#10 hiloyt

hiloyt
  • 76 postów
  • SkądLondon, UK

Napisano 20 września 2016 - 14:43

W zależności od maila (a kilka ich mam), mam "czysty" stan konta lub maksymalnie dwie strony, gdzie nastąpił w ostatnich latach wyciek. Nie ma źle. Biorąc pod uwagę ilość moich kont w sieci, to nawet bym powiedział, że jest rewelacyjnie :).


MacBook Pro 16” (2019) // iPhone 11 Pro Max // Apple Watch Series 6 SS // AirPods Pro





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych