Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MBA 128 gb plus karta czy 256 gb ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Neeku

Neeku
  • 11 postów

Napisano 19 sierpnia 2016 - 10:21

Hej,

 

nosze się z zakupem swojego pierwszego maca, wybór padł na MBA 13',

będzie używany głównie do internetu, muzyki, czasem jakiś film, prosta edycja plików, zdjęć itp,

 

dlatego myślę że air jest dobrym wyborem, poza tym mega podoba mi się jego design,

 

zdecydowałem ze lepiej dopłacić do wersji z 8 gb ram, aktualnie jest to cena około 300 zl więcej  niż 4gb,

 

a jak wiemy za jakiś czas nie da się tej pamięci rozszerzyć,

 

teraz moje pytanie co do dysku,

 

różnica między 128 gb a 256 w cenie jest już dość spora, znalazłem w internecie kartę pamięci dedykowana do macka, 128 gb za około 350zl, i pytanie co lepiej wybrać ? tańszego macka z karta czy większą opcje dysku ?

 

czy odczuje duża różnice mając kartę, 

 

i małe wyjaśnienie, wolę kartę pamięci której nie będę musiał wyciągać niż dysk zewnętrzny który jednak zajmuje trochę więcej miejsca i jest podłączony na kabel,



#2 aquatarion

aquatarion
  • 962 postów
  • SkądZabrze

Napisano 19 sierpnia 2016 - 10:36

Na Twoim miejscu brałbym 128 GB i 8 GB Ram. Bo z tego co napisałeś, za dużo na tym kompie robić nie zamierzasz. Z czasem bym dokupił kartę pamięci dedykowaną pod MacBooki jeżeli zacznie brakować miejsca na dysku. 120 GB to sporo miejsca. Chyba że już teraz masz rzeczy, które sporo miejsca zajmują a chcesz je wrzucić na laptop.

 

Zobacz tę ofertę: 

http://allegro.pl/ne...6427684214.html

 

Może akurat pod Ciebie.


Użytkownik aquatarion edytował ten post 19 sierpnia 2016 - 10:45


#3 Neeku

Neeku
  • 11 postów

Napisano 19 sierpnia 2016 - 10:58

Hej,

 

dzięki za radę, jakiś bardzo wymagających prac nie będę wykonywał dlatego taki wybór,

aktualnie mam starego acera z 250 gb dyskiem i spoko wystarcza, a do zdjęć które najwięcej zajmują są dyski zewnętrze,

 

a jak jest z kartami pamięci nie dedykowanymi ? są wgl czytane przez MB ? czy jednak bardziej się opłaca kupić szybszą i dedykowaną ? 



#4 aquatarion

aquatarion
  • 962 postów
  • SkądZabrze

Napisano 19 sierpnia 2016 - 11:08

To wszystko zależy od tego czy chcesz zgrywać np dużą ilość plików lub takie które posiadają dużą wagę(GB) z lapka na kartę i na odwrót. Bo jak nie zależy Ci na tym, to taka troszkę lepsza karta z SanDisc'a powinna Ci wystarczyć.

 

Tak patrzę po allegro to za 3800 zł dostaniesz nówkę 8 GB RAM/128 GB SDD. Niestety, te 256 GB są o wiele droższe tak jak pisałeś.

 

Te dedykowane - lepsze pod Air'a (mniejsze, nie wystają poza obudowę laptopa): 

http://www.komputron...cB&gclsrc=aw.ds


Użytkownik aquatarion edytował ten post 19 sierpnia 2016 - 11:11


#5 Neeku

Neeku
  • 11 postów

Napisano 19 sierpnia 2016 - 11:35

na karcie planowałem mieć jakieś zdjęcia, powiedzmy nowsze, plus muzykę, film i jakieś tam śmieciowe pliki które się zbierają, dlatego kartę żeby robiła za 2 dysk.

bo pewnie czy jakaś gra, (mam może teraz 2-3, które odpalę raz w miesiącu) i programy będę instalował na dysku żeby działały lepiej, 



#6 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 19 sierpnia 2016 - 16:15

Bierz nowego Air z 256GB. Na allegro wyrwiesz za 4.5k.



#7 x__Donker__xc

x__Donker__xc
  • 7 postów

Napisano 21 sierpnia 2016 - 13:06

Weź 8GB, 128GB i kup dysk sieciowy do domu, w chwili w której wchodzisz do domu i łączysz się z wifi, masz dostęp do nawet pare tera plików ;)

#8 Delano90

Delano90
  • 434 postów
  • SkądW-wa

Napisano 22 sierpnia 2016 - 12:51

Ja aktualnie korzystam z MBA z 128GB SSD i kartą 128GB dedykowaną pod Aira.

Uważam, że to dobre połączenie, bo kartę zawsze mogę sobie wymienić na kolejną, a ta nie wystaje i traktuję ją jako miejsce do przechowywania dokumentów, plików których często nie używam, muzyki etc. Dysk komputera został na aplikacje i to co trzymam na pulpicie. 

 

Używam tego komputera na codzień do pracy i swobodnie utrzymuję z 60GB wolnego miejsca na SSD dzięki tej karcie bo sporo miejsca zajmują wirtualki :).

Ja akurat mam dedykowaną kartę AData. Daje radę.


MBA 13" 2015 8/128GB -/- iPhone 6S 16GB -/- iPod Nano 3rd Gen -/- Moto360 1st gen & Xiaomi Mi Band 2


#9 qismo1

qismo1
  • 4 postów

Napisano 22 sierpnia 2016 - 13:11

Witam, 

Też zastanawiam się nad MBA 128GB, ale nurtuje mnie pytanie, czy podczas prezentacji iPhone7 nie będzie odświeżonego MBA ze Skylake?

Jeżeli tak no to MBA 256GB powinny potanieć. Z drugiej strony wiele jest na necie komentarzy, że MBA będzie wycofany na rzecz Macbooka 12"... 
Myślicie, że czekać ten miesiąc licząc, że będzie odświeżony MBA a co za tym idzie potanieją wersje MBA z 128GB? 



#10 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 22 sierpnia 2016 - 15:15

MBA już miało jakieś niewielkie odświeżenie na wiosnę, w tym roku nie spodziewałbym się aktualizacji. No może przy okazji premiery nowych MBP, ale to dopiero październik/listopad jak już.

#11 Delano90

Delano90
  • 434 postów
  • SkądW-wa

Napisano 23 sierpnia 2016 - 11:54

Witam, 

Też zastanawiam się nad MBA 128GB, ale nurtuje mnie pytanie, czy podczas prezentacji iPhone7 nie będzie odświeżonego MBA ze Skylake?

Jeżeli tak no to MBA 256GB powinny potanieć. Z drugiej strony wiele jest na necie komentarzy, że MBA będzie wycofany na rzecz Macbooka 12"... 
Myślicie, że czekać ten miesiąc licząc, że będzie odświeżony MBA a co za tym idzie potanieją wersje MBA z 128GB? 

 

Moim zdaniem raczej MBP pokażą, za stare to już modele są jak na standardy Apple :). MBA wyszedł nowy w 2016 (tak naprawdę to tylko nieco ulepszony 2015, więc szału nie ma) ale kto ich tam wie.

Ja kupiłem bo był mi potrzebny, a nie dlatego że musiałem mieć najnowszego ;).


MBA 13" 2015 8/128GB -/- iPhone 6S 16GB -/- iPod Nano 3rd Gen -/- Moto360 1st gen & Xiaomi Mi Band 2


#12 qismo1

qismo1
  • 4 postów

Napisano 24 sierpnia 2016 - 15:49

Nie chodzi mi o to, że  muszę mieć najnowszego. Wręcz przeciwnie. Kupiłbym teraz bo w Media markt jest za 3950zł, ale jeżeli wyjdzie nowsza wersja to stare będą sprzedawane taniej. A właśnie o to mi chodzi. Tylko pytanie kiedy to zrobią... ;)
Bo jeżeli we wrześniu to już bym poczekał i kupił we wrześniu, ale tak jak mówiłeś @Delano90, nikt nie wie co zaprezentują we wrześniu...



#13 qismo1

qismo1
  • 4 postów

Napisano 29 sierpnia 2016 - 21:36

Więc wybór padł ostatecznie kilka dni temu na MBA 13 128GB 8GB. 
Sprzęt jest doskonały. Nic dodać nic ująć. Bateria magia, 12h bez problemu, wyświetlacz też jest dobry mimo jego złych opinii. Kąty widzenia dobre. Układ klawiatury po przesiadce z win jest trochę upierdliwy, ale przyzwyczajam się.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych