Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Błąd podczas importu zdjęć z karty


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kovwal

Kovwal
  • 2 postów

Napisano 07 sierpnia 2016 - 12:28

Witam,

 

Nie znalazłem podobnego problemu, więc zakładam nowy temat:

 

Postanowiłem zaimportować zdjęcia z aparatu, włożyłem kartę w czytnik kart SD - usb, następnie usb do Macbooka. 

 

Automatycznie wyskoczyło mi okno do Importowania zdjęć z programu 'Zdjęcia'. 

 

Wybrałem swoje zdjęcia do importu i kliknąłem importuj zaznaczone. Co ważne, miałem odznaczoną opcję usuwania zdjęć po imporcie.

 

Nagle nie wiedzieć czemu, odłączyło mi czytnik z USB (nie ruszałem go) Mac po prostu go odmontował. Niestety zaimportował do biblioteki tylko 1 zdjęcie i co najgorsze - nie ma żadnego zdjęcia już na karcie z tych, które zaznaczałem do importu.

 

Próbowałem jeszcze programów do odzyskiwania danych z karty, ale nie widzą tych zdjęć niestety do odzysku.

 

Czy jest jakiś sposób na odzyskanie tych danych ? Możliwe że Mac gdzieś je wrzucił przed odpięciem się karty ?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 



#2 tomekkos

tomekkos
  • 815 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 sierpnia 2016 - 18:05

To chyba wadliwy czytnik- miałem tak samo z kilkoma tanimi czytnikami. Polecam Sandiska za 150 zł- nic nie zrywa i pięknie działa.

Możliwe, że karta też została uszkodzona.


Użytkownik tomekkos edytował ten post 07 sierpnia 2016 - 18:05

Komputer:  Mac Pro, macOS Monterey, Intel Xeon Quad Core 3,7 GHz, 64 GB DDR 3, Dual AMD Fire Pro D700, 1 TB SSD PCIe, 8 TB LaCie Thunderbolt 2 RAID 0

Telefon:  iPhone SE 32 GB, iOS 13, Watch 3, odtwarzacz: Fiio X5 III + Sennheiser HD 598


#3 Kovwal

Kovwal
  • 2 postów

Napisano 08 sierpnia 2016 - 17:04

Tomek - dzięki za odpowiedź. Ostatecznie udało mi się odzyskać zdjęcia przy pomocy jednego z darmowych programów do odzyskiwania danych. Karta również działa poprawnie. 

 

Temat można zamknąć !



#4 Marek Andrzej.Ewski

Marek Andrzej.Ewski
  • 12 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 listopada 2016 - 02:30

Mogę się założyc, że to wina karty. Niestety, ale coraz częściej spotykam się  tym problemem - kiedyś miałem kartę za którą dałem grube pieniądze a gubiła zdjęcia i nagrania, ogólnie pojedyncze pliki. Reklamacja i wymiana na nową.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych