Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhoto -> Zdjęcia -> Eksport...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 A-One

A-One
  • 194 postów

Napisano 15 lipca 2016 - 22:19

Cześć,

 

chciałbym zrobić eksport na dysk zewnętrzny wszystkich zdjęć, filmów, panoram itd. - wszystko co na początku siedziało w iPhoto, a przez ostatnie miesiące w Zdjęciach (Albumy z iPhoto zostały eksportowane do "Zdjęcia").

 

Żeby to zrobić znalazłem jedną opcję: wejść w "wszystkie zdjęcia" -> plik -> eksportuj kilkanaście tysięcy plików.

Boję się jednak, że to zostanie "połączone".

Jest opcja, aby to zrobić, żeby zostało podzielone na katalogi, tak jak to jest teraz podzielone na chwile i wydarzenia w "Zdjęcia"? 

 

 



#2 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 16 lipca 2016 - 00:43

Żeby to zrobić znalazłem jedną opcję: wejść w "wszystkie zdjęcia" -> plik -> eksportuj kilkanaście tysięcy plików.

Boję się jednak, że to zostanie "połączone".

Jest opcja, aby to zrobić, żeby zostało podzielone na katalogi, tak jak to jest teraz podzielone na chwile i wydarzenia w "Zdjęcia"? 

 

 

Użyj tego darmowego programu: https://code.google....share/downloads (pobierz najwyższą wersję czyli Phoshare-1.5.2.zip) - działa z najnowszą wersją iPhoto jaką ja miałem czyli 9.6.1

Uwaga, program wygląda jak zrobiony przez szwagra w piwnicy po pijaku, ale działa.

 

Odpalasz program, wskazujesz bibliotekę iPhoto.

 

Na zakładce LIbrary wybierasz co chcesz eksportować. Składnia jest opisana pod tym niebieskim znakiem "i".

Dla przykładu jeśli chcesz wyeksportować wszystkie albumy naraz - w linii Albums wstawiasz kropkę (jak na screenie). Jeśli chcesz eksportować wszystkie wydarzenia naraz to wstawiasz kropkę w pole Events, a pole Albums zostawiasz puste. Jeśli chcesz wyeksportować konkretny album, to musisz wpisać jego nazwę. 

 

Eksportuje wszystko ładnie do osobnych katalogów, z nazwami albumów lub wydarzeń. Jeśli wydarzenia nie mają nazw tylko daty, to nazwą katalogu będzie data)

 

vwDFsgv.jpg

 

Na zakładce Files wybierasz sobie ścieżkę gdzie chcesz, żeby ci zapisał wyeksportowane rzeczy. Możesz też ustawić sposób nazywania plików i inne pierdoły.

 

EDIT:

Okazało się, że chodziło o eksport z aplikacji Zdjęcia albumów zaimportowanych z iPhoto, kolega strasznie zakręcił swojego posta. No ale zostawiam, może komuś się przyda.


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 16 lipca 2016 - 01:04

Nie czytam prywatnych wiadomości.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych