Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Monitor UltraWide Full HD 2560 x 1080 do MBP 13"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 /<rz'/5|3/<

/<rz'/5|3/<
  • 3 postów

Napisano 05 lipca 2016 - 12:20

Zastanawiam się czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie.

Obecnie pracuje na MBP 13" (z 2015), który leży sobie z zamkniętą klapką obok monitora FullHD 22". Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad nowym monitorem, ponieważ mój obecny to wyjątkowo złe urządzenie. Drugim powodem jest mała przestrzeń robocza. Zazwyczaj pracowałem na dwóch monitorach. Teoretycznie mogę otworzyć klapkę MacBooka i mieć drugi ale pomiędzy tymi dwoma monitorami jest zbytnia różnica i praca staje się przez to męcząca. 

Raczej wolę HDMI niż Thunderbolt, ponieważ jest bardziej uniwersalny. Sama rodzielczość FullHD jest mi wystarczająca. 

Przez to wszystko zainteresowałem się monitorami UltraWide, które teoretycznie mogą zastępować dwa monitory, przy zaletach jednego. 

Najbardziej zainteresował mnie monitor LG 29UC97C-B. Jest w przystępnej cenie a ja sam nie jestem grafikiem, więc jakość obrazu nie musi być powalająca.

 

Chciałbym zapytać teraz czy koledzy z forum znają i mogą ujawnić jakieś powody dla których nie powinienem tego robić. A może powinienem się szarpnąć i kupić coś droższego?



#2 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 05 lipca 2016 - 12:26

Jeżeli nie potrzebujesz 21:9 to nie lepiej kupić coś normalnego z rozdzielczością 2560x1440? Np. Dell U2515H?



#3 /<rz'/5|3/<

/<rz'/5|3/<
  • 3 postów

Napisano 05 lipca 2016 - 12:42

Jeżeli nie potrzebujesz 21:9 to nie lepiej kupić coś normalnego z rozdzielczością 2560x1440? Np. Dell U2515H?

 

Dziękuję za sugestię. Myślałem o tym, ale ten monitor jest tylko dwa cale większy od mojego. A mi zależy na większej przestrzeni do pracy.

 

Oczywiście dzięki większej rozdzielczości mogę więcej pomieścić ale elementy pulpitu staną się mniejsze i bardziej męczące dla oczu. 

 

 

21:9 wydaje się dobrym rozwiązaniem, tylko nie wiem czy nie nazbyt egzotycznym ... Osobiście nie znam się wcale na monitorach, i nie chcę bez sensu wydawać pieniędzy. 



#4 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 05 lipca 2016 - 13:29

Dziękuję za sugestię. Myślałem o tym, ale ten monitor jest tylko dwa cale większy od mojego. A mi zależy na większej przestrzeni do pracy.

 

Oczywiście dzięki większej rozdzielczości mogę więcej pomieścić ale elementy pulpitu staną się mniejsze i bardziej męczące dla oczu. 

 

 

21:9 wydaje się dobrym rozwiązaniem, tylko nie wiem czy nie nazbyt egzotycznym ... Osobiście nie znam się wcale na monitorach, i nie chcę bez sensu wydawać pieniędzy. 

Jeżeli zależy Ci na większej przestrzeni do pracy to oczywiście chodzi o rozdzielczość, dlatego 2560x1440 będzie lepsze niż 2560x1080, bo na szerokość zmieścisz tyle samo zakładek/ikon/czegochcesz, a dodatkowo zyskasz jeszcze miejsce na wysokości. Jeżeli nie chcesz pomniejszać elementów to oczywiście możesz kupić większy monitor. Ja podałem przykład della, bo sam go używam, ale wcześniej używałem iMaca 27" z taką samą rozdzielczością i też było super. Dlatego proponuję poszukać monitora 2560x1440 na 27" - jest ich na pęczki. Jeżeli nie masz jakiegoś poważnego powodu do korzystania z 21:9 to do pracy zdecydowanie lepiej się nada standardowe 16:9 - ten monitor co podałem jest też w wersji 27" - http://www.x-kom.pl/...ell-u2715h.html



#5 /<rz'/5|3/<

/<rz'/5|3/<
  • 3 postów

Napisano 05 lipca 2016 - 14:15

Jeżeli zależy Ci na większej przestrzeni do pracy to oczywiście chodzi o rozdzielczość, dlatego 2560x1440 będzie lepsze niż 2560x1080, bo na szerokość zmieścisz tyle samo zakładek/ikon/czegochcesz, a dodatkowo zyskasz jeszcze miejsce na wysokości. Jeżeli nie chcesz pomniejszać elementów to oczywiście możesz kupić większy monitor. Ja podałem przykład della, bo sam go używam, ale wcześniej używałem iMaca 27" z taką samą rozdzielczością i też było super. Dlatego proponuję poszukać monitora 2560x1440 na 27" - jest ich na pęczki. Jeżeli nie masz jakiegoś poważnego powodu do korzystania z 21:9 to do pracy zdecydowanie lepiej się nada standardowe 16:9 - ten monitor co podałem jest też w wersji 27" - http://www.x-kom.pl/p/220543-monitor-lcd-led-27-dell-u2715h.html

 

Nie zależy mi na 21:9, tylko na miejscu na monitorze. I po krótkim namyśle musze się z Tobą zgodzić. Poza tym sprawdziłem te monitory della i wydają się konkretne. Najprawdopodobniej skorzystam z Twojej rady. Dzięki wielkie za wyjaśnienia.



#6 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 05 lipca 2016 - 14:19

ja byłem w podobnej sytuacji i też przez chwilę rozważałem 21:9, ale po namyśle doszedłem do wniosku, że to nie ma zupełnie sensu. Filmy tylko lepiej na tym wyglądają, ale nic poza tym.



#7 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 05 lipca 2016 - 18:49

Skoro monitor ma byc podlaczony do lapka, to co za problem zabrac go pod pache, podjechac do MM czy innego nie dla idiotow i na miejscu podlaczyc pod 21:9 i 16:9.


Mac Mini i7(Late2012)-2.3GHz/16GB/128GB SSD+1TB/HD4000/10.12+DELL U2412M,iMac24"C2D(Late2006)2.16GHz/4GB/320GB/7300GT/10.6.8,PM G5 Quad Core(Late2005)-2.5GHz/8GB/2.5TB/7800GT/10.5.8,iPhone 6+ 16GB


#8 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 06 lipca 2016 - 10:38

Zwą mnie angel ares i używam takiego monitora już 2 lata. Nie mam wyrzutów sumienia...

Zalety:

- duży obszar roboczy

- nie ma ramki (a w zasadzie 2óch) pomiędzy monitorami

- oglądasz/czytasz tutorial i okno Xcoda masz zaraz obok (naprawdę fajne do pracy) - splitview jest ok

- filmy wyglądają fajniej 

 

Wady:

- jeśli jest słaba karta graficzna w lapku trzeba zmieniać rozdzielczość i nie zwracać uwagi na paski po bokach

- ze względu na ten monitor poskładałem sobie eGPU i gram w pełnej rozdziałce - choć są już jaskółki na wypusty gigabyte czy acera które będą chodziły z mac'ami (więc odpadnie majsterkowanie). Jesli ktoś będzie pytał czy to wada - dla mnie tak ze względu na dodatkowe koszty( rozwinięcie tematu w postach eGPU)

 

Pozzdro, aa

 

P.S.

Co co twierdzą, że FullHD wystarczy nie wiedzą co czynią



#9 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 06 lipca 2016 - 11:22

Zwą mnie angel ares i używam takiego monitora już 2 lata. Nie mam wyrzutów sumienia...

Zalety:

- duży obszar roboczy

- nie ma ramki (a w zasadzie 2óch) pomiędzy monitorami

- oglądasz/czytasz tutorial i okno Xcoda masz zaraz obok (naprawdę fajne do pracy) - splitview jest ok

- filmy wyglądają fajniej 

 

Wady:

- jeśli jest słaba karta graficzna w lapku trzeba zmieniać rozdzielczość i nie zwracać uwagi na paski po bokach

- ze względu na ten monitor poskładałem sobie eGPU i gram w pełnej rozdziałce - choć są już jaskółki na wypusty gigabyte czy acera które będą chodziły z mac'ami (więc odpadnie majsterkowanie). Jesli ktoś będzie pytał czy to wada - dla mnie tak ze względu na dodatkowe koszty( rozwinięcie tematu w postach eGPU)

 

Pozzdro, aa

 

P.S.

Co co twierdzą, że FullHD wystarczy nie wiedzą co czynią

Kolego, ale dokładnie te same zalety (tylko zamiast filmów, seriale będą wyglądały lepiej) będzie miał monitor 16:9 w rozdzielczości 2560x1440 - będziesz miał tyle samo miejsca na szerokość i dodatkowo, jako bonus jeszcze więcej miejsca na górze i dole względem monitora 21:9.


Użytkownik klnt edytował ten post 06 lipca 2016 - 11:26





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych