Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook 12 m7 i FCPX oraz ProRes


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 kopan

kopan
  • 160 postów

Napisano 20 czerwca 2016 - 18:41

Witam.

Mam pytanie czy ktos uzywa wyzej wymienionego zestawu do obrobki video? Jest sporo filmikow na youtube i widac ze daje rade. Sam w salonie apple uruchomilem FCPX i na m3 plynnie wszystko chodzilo, nie wiem tylko czy pliki byly "optimized" czy prosto z powiedzmy iphona. Przymierzam sie do kupna najlepszej wersji z m7 i 512 gb. Wiem ze sa lepsze maki do edycji ale bardzo zalezy mi na mobilnosci. A ze obecnie zmienilem troche profil działalnosci bo edytuje 1-3 wesel w roku wiec jesli daloby rade to sklanialbym sie do do tego wlasnie macbooka. Wiem ze najwiecej czasu traci sie na renderinu i eksporcie ale to nie robi mi roznicy. Chodzi mi czy da sie swobodnie edytowac pliki jesli beda "optimized" czyli przekonwertowane do prores.

#2 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 24 czerwca 2016 - 06:06

To FATALNY pomysł  Te procki się nie nadają do takiej roboty. Kup coś na normalnym procku serii i5 lub lepiej i7

To że się pobawiłeś w salonie nie oznacza że robota będzie miła i sympatyczna. Jak nawalisz w projekt klipów i efektów to dopiero się przekonasz jakie jest miejsce w szeregu tego typu konstrukcji

2-3 minutowy projekt jeszcze na tym zrobisz ale wesele ? Chłopie... To już lepiej weż coś na windzie. Za 4 koła dostaniesz coś na SKylake'u (i7) z 8GB DDR4 które możesz dopakować za grosze do 32GB i do tego na pokładzie GeForce z serii 9XX z CUDA


Użytkownik michobo edytował ten post 24 czerwca 2016 - 06:08

  • Kuba2000 lubi to

#3 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 25 czerwca 2016 - 14:53

Potwierdzam. Ja mam model 13 late 2013 z i5, 8GB RAM i SSD 256GB. Wydajnościowo, ten komputer przewyższa m7 12-tki 2016. Mimo to w FCPX, iMovie czy Lightroom komputer bardzo się poci. Nie jestem profesjonalistą, który z tego żyje a jedynie amatorsko obrabiam RAW-y i montuję time lapse'y. Gdybym miał pracować na swoim zestawie zarobkowo to by mnie krew zalała. Czasem mnie zalewa podczas robienia tego co robię. Zrobienie time lapse'a z 600 RAW-ów to już jest nie lada wyzwanie.

 

Do edycji na poważnie trzeba mieć minimum i7 (2 rdzenie dla amatora ; 4 rdzenie do pracy czyli model ''15).


Użytkownik l.gajewski edytował ten post 25 czerwca 2016 - 14:54





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych