Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Hotspot osobisty w iPhone 5 a automatyczne łączenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 wachstiel

wachstiel
  • 42 postów

Napisano 10 czerwca 2016 - 23:40

Witam.

Mam pytanie, posiadam iPhona 5 i iPada mini. W iPhonie robie hotspot osobisty przez wifi i dzięki temu w iPadzie mam neta. Wszystko dobrze działa. Jednak gdy wygasze iPada i ponownie chce się połączyć to muszę w iPhonie wchodzić w ustawienia/hotspot osobisty. Jest to niezbędne żeby iPod widział sieć. Czy jest możliwość aby iPod łączył się automatycznie bez konieczności uruchamiania iPhona.

#2 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 11 czerwca 2016 - 08:15

Na trzeba w ustawienia wchodzić, Wystarczy wybudzić i po chwili powinien być widoczny. Chyba, że coś zmienili, bo przyznam się, że dawno nie używałem hotspota.

EDIT: Chociaż sprawdziłem. Mój iPad widzi hotspota w iPhone bez włączania go. Hotspot w iPhone jest wyłączony, ale mogę z iPada się połączyć z nim i wtedy na czas połączenia sam się włącza.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#3 Driff

Driff
  • 423 postów

Napisano 11 czerwca 2016 - 10:24

Szkoda, że Macbook nie jest na tyle inteligentny co Twój iPad. U mnie nie ma opcji żeby komputer połączył się z hotspotem na wyłączonym ekranie telefonu. Mówię tu oczywiście o przypadku z włączonym hotspotem, o wyłączonym nawet nie mam co wspominać. 


<p>MacBook Air 13" Early 2014 + iPhone 12 Pro Max + AirPods Pro

#4 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 11 czerwca 2016 - 10:58

Oczywiście, że jest. Mój Mac widzi zarówno iPada jak i iPhone i mogę się zarówno do jednego jak i drugiego podłączyć. Oczywiście mówię o przypadku kiedy hotspot jest WYŁĄCZONY. Mac umie go włączyć sobie sam i po rozłączeniu wyłączyć. Tak samo iPhone->iPad i iPad->iPhone...

 

hsmac.jpg


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#5 Dziadu1993

Dziadu1993
  • 728 postów

Napisano 11 czerwca 2016 - 12:41

U mnie tak samo jak u kolegi OleYek, macbook widzi zarowno hotspot z iphone oraz ipada bez koniecznosci recznego uruchamiania hotspota, po prostu kilkam w macbooku na jedno z urzadzen i sam sie laczy

#6 Bolsu07

Bolsu07
  • 604 postów

Napisano 12 czerwca 2016 - 08:13

U mnie tak samo jak u kolegi OleYek, macbook widzi zarowno hotspot z iphone oraz ipada bez koniecznosci recznego uruchamiania hotspota, po prostu kilkam w macbooku na jedno z urzadzen i sam sie laczy

wuut? no miałem wcześniej połączony z hotspot, ale jak wyłącze tą opcje w tel to znika też na maku. Jak dziecku możecie wytłumaczyć bo wydaje się spoko sprawa. U mnie żeby to działało to trzeba odpalić w ustawieniach i chwile nie wyłączać i dopiero łączy. Na zgaszonym nie idzie


MacBook Pro 13 M1 | iMac 5K 27" 2017 | iPhone 12 Pro 128GB | ATV 3 gen | iPad Air Space Gray WIFI


#7 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 czerwca 2016 - 08:25

A używasz na wszystkich urządzeniach tego samego AppleID, masz włączone WiFi i Bluetooth?
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#8 Bolsu07

Bolsu07
  • 604 postów

Napisano 12 czerwca 2016 - 08:29

A używasz na wszystkich urządzeniach tego samego AppleID, masz włączone WiFi i Bluetooth?

 

Jedno apple ID, na iP wifi i bluetooth włączone. A teraz zadam głupie pytanie.. Na maku też ma być bluetooth włączone? 


MacBook Pro 13 M1 | iMac 5K 27" 2017 | iPhone 12 Pro 128GB | ATV 3 gen | iPad Air Space Gray WIFI


#9 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 czerwca 2016 - 08:53

Jedno apple ID, na iP wifi i bluetooth włączone. A teraz zadam głupie pytanie.. Na maku też ma być bluetooth włączone?


Tak. Włącz i zobacz czy zadziała.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#10 Bolsu07

Bolsu07
  • 604 postów

Napisano 12 czerwca 2016 - 09:58

działa :) dzieki wielkie!


MacBook Pro 13 M1 | iMac 5K 27" 2017 | iPhone 12 Pro 128GB | ATV 3 gen | iPad Air Space Gray WIFI


#11 bapko

bapko
  • 151 postów
  • SkądKatowice

Napisano 22 maja 2017 - 22:08

a czy da sie zrobic tak zeby Mac z automatu laczyl sie z hotspotem iPada? tz bez wchodzenia w wifi i wybieraniu i ipada



#12 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 24 maja 2017 - 12:40

Nie da się i myślę że jest to celowe. Pozwy za drenowanie limitu gigabajtów posypałyby się lawinowo gdyby komputer zawsze łączył się z hotspotem iPhone i sobie z niego korzystał.


Użytkownik imrik edytował ten post 24 maja 2017 - 12:41


#13 bapko

bapko
  • 151 postów
  • SkądKatowice

Napisano 24 maja 2017 - 13:12

Nie da się i myślę że jest to celowe. Pozwy za drenowanie limitu gigabajtów posypałyby się lawinowo gdyby komputer zawsze łączył się z hotspotem iPhone i sobie z niego korzystał.

Rozumiem. To moze jest jakis trik lub program ktory by to umozliwil? zna ktos?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych