Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Pro 13'3 Mid 2012


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marcin Miller

Marcin Miller
  • 2 postów

Napisano 10 maja 2016 - 16:34

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Proszę o kilka wskazówek i opinii bardziej doświadczonych użytkowników, które mam nadzieję pomogą mi w dokonaniu trafnej decyzji bez zbędnych emocji.

 

Interesuje mnie Macbook Pro 13'3 cala bez wyświetlacza Retina Mid 2012. 

Konfiguracja sprzętu:

Procesor i5 2,5 ghz z boostem do 3,1

4 Gb ramu - po zakupie rozbudowa odrazu do 16 GB (koszt około 400 zł)

Dysk standard HDD 500 - po zakupie wymiana na Samsung Evo 850 250 SSD

Grafika Intel HD Graphics 4000 w systamie Yosemite pokazuje 1024 MB. 

 

KWESTIA 1.

 

Czy taki Macbook Pro 13 Mid 2012 z procesorem i5 2,5 ghz, 16 Gb ramu, dyskiem SSD Samsung Evo 850 i Grafiką Intel HD 4000 będzie się sprawdzał przy obróbce wideo do Full HD? Obrabiać mam zamiar głównie filmy szkoleniowe, szkolenia internetowe itp... bez zaawansowanych graficznych operacji i efektów specjalnych. Do tego będę używać zewnętrznego monitora. 

 

KWESTIA 2.

 

Czemu na systemie Yosemite ta grafika Intel HD 4000 ma 1024 MB. A na systemach El Capitan w tym samym komputerze pokazuje już 1,5 GB? Czy to prawda, że EL Capitan ma w sobie jakiś sterownik, który rozszerza możliwości tej grafiki do 1536 MB? Proszę o odpowiedz. 

 

 

Załączone pliki



#2 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 12 maja 2016 - 07:08

Po co chcesz kupić Macbooka PRO ? Kup Mac Mini 2012 i5 - to dokładnie ta sama baza sprzętowa tyle ze bez wyświetlacza, wbudowanej klawiatury i baterii czyli tych elementów MBP które są najbardziej awaryjne. Zaoszczędzony grosz przeznacz na:

 

1) Lepszy monitor

2) wybór "nieco" lepszego Mac Mini z procesorem i7 (do video jest baaaaardzo wskazany)

 

HD4000 robi w FCP jako akcelerator OpenCL (to właśnie on renderuje w tle każdy projekt) Karta ta nie ma własnej pamięci tylko korzysta z ogólnego RAM (współdzieli go)

Jeśli chcesz kupić 16GB -  te 1.5GB lepiej jest poświęcić dla HD4000 żeby sprawniej działała. Tym bardziej ze pamięć ta jest zarządzana dynamicznie tzn 1.5 GB to jest wartość maksymalna. Na starym poczciwym ML  zanim rozszerzyłem RAM miałem info że HD4000  zużywa raptem 512 MB...

Przy pracy z FCP zużycie pamięci wynosi średnio ok 8-9GB więc te 16GB to rozsądne optimum. Tylko - na Boga - po co kupujesz wynalazki za 400zl ? Kup kompet Hyper'x ów za 280 i po problemie (mam takie i działają znakomicie- właśnie  w takim mini. Inni używają ich z powodzeniem również w iMAC'ach, do MBP tez się nadadzą)


Użytkownik michobo edytował ten post 12 maja 2016 - 08:32


#3 Marcin Miller

Marcin Miller
  • 2 postów

Napisano 12 maja 2016 - 20:52

1. Wolę mimo wszystko Macbooka Pro. Jakoś bardziej mnie przekonuje po prostu. 

 

Generalnie rozważam jeszcze zakup Macbooka Pro z Retiną z 2015r. Oczywiście sprzęt raczej używany w takiej rozsądnej kwocie.

 

Czy ten Macbook Pro z Retiną i Intel Iris 1,5 gb jest dużo lepszy od Mid 2012? Kwestia samej grafiki przy ewentualnym renderingu, obróbce wideo itp... Proszę o jakąś rzeczową odpowiedź tak jak kolega powyżej, któremu bardzo dziękuję.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych