Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jawne plusy i minusy w komentarzach do artykułów.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szemot

Szemot
  • 1 545 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 kwietnia 2016 - 22:07

Drodzy moderatorzy czy też blogerzy. Czy możecie włączyć jawność plusów i minusów w komentowaniu newsów na MyApple? Niby błahostka ale anonimowość to pożywka dla troli i właściwie wszędzie gdzie jest system plusów i minusów nie ma opcji anonimowej oceny co jest bardzo dobrym rozwiązaniem wg mnie. Da radę? 

 

 


 iPhone 14ProMax (256),  ATV 4K 2gen (64),  2x HomePod Mini,  iPodTouch3Gen (32),  AirTag,  PowerBeats3


#2 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 17 kwietnia 2016 - 23:26

Czy widoczność coś zmieni? Zaczną się jazdy w drugą stronę, ktoś da minus, to po chwili osoba się odwdzięczy. Weź pod uwagę, że większość ludzi i tak nie przedstawia się z imienia i nazwiska, a z nicków, z których i tak nic nie wynika. Oczywiście przekażę Twoją sugestię ;)


NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#3 Szemot

Szemot
  • 1 545 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 kwietnia 2016 - 12:15

To jest czysta psychologia. Jasne, że nie przedstawiają się z imienia i nazwiska. Niemniej jeśli ktoś ma swój nik 2-3 lata i coś jawnie zrobi to ponosi potem tego moralne konsekwencje. Traci anonimowość swojego niku. Można też sprawdzić profil i widać, że plusuje Cię ktoś mający jakąs renomę i nik od 5 lat to zawsze miło się robi bo wiesz, że dobrze działasz. I odwrotnie, jak autorytet Cie minusuje to też jest jakiś znak, że może coś nie tak? A czasem też można sprawdzić czy 10 minusów jakie masz to cz 8 z nich nie pochodzi od kont założonych wczoraj. Ale przede wszystkim chodzi o anonimowość. Odkąd na disqus zlikwidowali minusowanie i plusowanie od anonimów to nagle stał się spokój bo trole minusowały, czyściły cache i dawały tak minusa 40x To ich ukróciło z miejsca bo szkoda im będzie życia by zakładać 40 kont i się przelogowywać :-)


 iPhone 14ProMax (256),  ATV 4K 2gen (64),  2x HomePod Mini,  iPodTouch3Gen (32),  AirTag,  PowerBeats3


#4 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 18 kwietnia 2016 - 13:29

Niby tak, ciężko się nie zgodzić z tym. Zobaczymy ;)

 

 trole minusowały, czyściły cache i dawały tak minusa 40x To ich ukróciło z miejsca bo szkoda im będzie życia by zakładać 40 kont i się przelogowywać :-)

 

Ludziom to się nieźle musi nudzić w domach... ;x


NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#5 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 18 kwietnia 2016 - 13:35

albo zrobić jak to ktoś kiedyś powiedział, plusy dodatnie i plusy ujemne 

 

żartuje! nie wiem czy to dobry pomysł  :mellow: plus minus średni  :unsure:

 

Szemot:

Plus i minus to jedyne co widzisz,

Plus i minus to jedyne co słyszysz(jedyne), 
Plus i minus to jedyne czym żyjesz... :D
 


Użytkownik maciek5s edytował ten post 18 kwietnia 2016 - 13:35

iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#6 Szemot

Szemot
  • 1 545 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 kwietnia 2016 - 17:21

Ludziom to się nieźle musi nudzić w domach... ;x

 

I to jak, artykuł sprzed 4h :-) http://myapple.pl/po...pple-sa-hakerzy

Czy tu jakieś nieco starsze. http://myapple.pl/po...e-ich-produkcji

Co więcej. Jakbym miałdostep do IP nieminujących to by się okazało, że 10 z tych minusów to jedna osoba i domyślam się nawet która :-] 


 iPhone 14ProMax (256),  ATV 4K 2gen (64),  2x HomePod Mini,  iPodTouch3Gen (32),  AirTag,  PowerBeats3


#7 jasiecki

jasiecki
  • 4 271 postów
  • Płeć:
  • SkądKonin, Poland

Napisano 18 kwietnia 2016 - 18:11

Serio chyba masz problem z własnym ego kolego Szemot.
Przejmujesz sie minusami czy dowartosciowujesz plusami.

Olej te plusy i minusy i zacznij żyć swoim życiem a nie podjarany jesteś tematem jakby od tego mała zależeć twoja pensja.

Black 3gs/8 ---> Black 4s/16 ---> Black 4/16 ---> White 4s/16 ---> White 5/32 ---> Sliver 5s/64 -->Sliver 6 PLUS/16 ---> Sliver 6s/16 --> Rose gold 6s/64 ---> Black mat 7/128 ---> Black X/64  --> Black 12/128
 


#8 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 18 kwietnia 2016 - 19:27

no właśnie, przejrzałem to wszystko w tym temacie i zauważyłem, że tylko kolegę Szemota tak minusują, no i dla jednej osoby zmieniać zasady? BEZ SENSU :ph34r:


  • Szemot lubi to

iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#9 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 18 kwietnia 2016 - 20:21

Może złotym środkiem byłoby tak jak na Facebooku... albo plus (like) albo nic?


  • wojtkow lubi to

#10 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 kwietnia 2016 - 20:45

Dokładnie tak jak jest na forum i jak było proponowane kiedyś. Jestem za.


Moje programy:
iOS => Project Planner | Project Planner HD | Sub Edit HD | Snooker Scoreboard Pro | Expedition Planner | Subtitles Player
OSX => Project Planner OSX | Project Planner Viewer | Sub Edit | Mapper | Site Monitor

tvOS => Subtitles Player

Nie udzielam porad poprzez Prywatną Wiadomość. To uderza w charakter i sens istnienia forum, które daje każdemu prawo do zadania pytań i poznania odpowiedzi na nie..


#11 Szemot

Szemot
  • 1 545 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 kwietnia 2016 - 12:23

no właśnie, przejrzałem to wszystko w tym temacie i zauważyłem, że tylko kolegę Szemota tak minusują, no i dla jednej osoby zmieniać zasady? BEZ SENSU :ph34r:

Ale tu nie chodzi o to żeby mi było dobrze tylko o walkę z trolami.

 

Może złotym środkiem byłoby tak jak na Facebooku... albo plus (like) albo nic?

Ale czy na pewno? Przecież po coś są minusy. Nie chodzi o to żeby przysłowiowo lizać sobie tyłki. Zawsze znajdzie się ktoś komu przeszkadzać będzie wypowiedź i od tego są minusy. Ale gdy zaczyna się minusować osobę a nie jej wypowiedzi to idea ta zaczyna być zachwiana. On robi to bo może i mechanika portalu na to pozwala. Gdy wszystko będzie jawne to wszystko się skończy. Co prawda zawsze znajdą się trole, które nie mają życia ale które zarazem mają umiejętności. Taki trol żyje na komórkomani i włada disqusem a administracja jest absolutnie bezsilna bo nie mogą zbanować jego IP a jedynie konto. A ten jakimś cudem (prawdopodobnie zmyślny programik napisał) potrafi założyć 15 kont w ciągu minuty i z każdego oddzielnie pisać w tym samym czasie i robi to często. Jak widać są ludzie bez życia. Ale tu problem wg mnie rozwiąże prosty brak anonimowości. Pomijając fakt, że jak napisałem powyżej w uzasadnieniu są pewne osoby na MA które mają jakiś autorytet. Gd taka Cie plusuje to wiesz, że dobrze robisz, jak minusuje to może czas się pizgnąć w łeb ;-)

 

 

P.S. Jeśli ktoś ewentualnie wątpi w zakładanie lipnych kąt przez troli to niech sprawdzi tu. W 20 min 18 minusów. Podejrzewam, że w normalnych warunkach 18 osób nawet nie przeczyta tyle osób tego newsa. Widać komentuje nik właśnie założony admin mapple. Amini pewnie mogą sprawdzić sobie ile osób założyło konto 2 tygodnie temu a ile w ostatnim tygodniu ;-) Zwiększony ruch który niebawem połączony będzie ze spamem to już zacznie być problemem portalu a nie moim tylko. 


Użytkownik Szemot edytował ten post 19 kwietnia 2016 - 14:02

 iPhone 14ProMax (256),  ATV 4K 2gen (64),  2x HomePod Mini,  iPodTouch3Gen (32),  AirTag,  PowerBeats3





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych