Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro 13.3 czy 15.4 dla WebDevelopera + Grafika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 orient247

orient247
  • 17 postów

Napisano 01 kwietnia 2016 - 20:38

Witam,

 

Zamierzam zakupić Mac-a który będzie mi służył głównie do Projektowania/Nauki pisania Aplikacji internetowych (php,js itp) 

Więc głównie będzie wykorzystywane środowisko programistyczne + jakiś lokalny serwer - xampp

 

Nie zajmowałem się dotychczas zbyt intensywnie grafiką, jednak aby rozwijać się w dziedzinie WebDevelopementu chciałbym potrenować pracę nad projektami w Photoshopie lub innych podobnych programach, chciałbym projektować grafiki dla stron www - ciąć szablony itp.

 

Do takiej pracy lepszy będzie model:

13.3 z procesorem i5 i 8 GB ramu

czy

15.4 z procesorem i7 i 16 GB ramu ?

(obie wersje ssd 256 GB)

 

Na razie wersja 13.3 jest wystarczająca do takich zadań, jednak chciałbym aby komputer posłużył przynajmniej kilka lat, więc czy nie lepiej zaopatrzyć się w mocniejszą wersję, aby nie pozostała "w tyle" w przyszłości i nie ograniczała w żaden sposób pracy?

 

Rozmiar ekranu 13.3 jest dla mnie możliwy do pracy szczególnie że mam monitor, jednak 15.4 na pewno byłby na plus.

 

Proszę o pomoc, pozdrawiam :)



#2 inuictus

inuictus
  • 1 023 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 kwietnia 2016 - 21:08

To trochę porównanie typu lepiej BMW 3 2.0 150KM, czy BMW 5 3.0 250KM, przede wszystkim pytanie co do wielkości matrycy, czy chcesz większą, czy nie, następnie zastanawiać się nad procesorem/ramem, przecież każdy z tych modeli (13, 15) może być w innej konfiguracji.

iPhone 12 Pro, MacBook Pro, iPad Air, Apple Watch, AirPods, AppleTV


#3 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 10 kwietnia 2016 - 10:01

Jeżeli masz wystarczający budżet to wersja 15''.



#4 KubusTST

KubusTST
  • 77 postów

Napisano 10 kwietnia 2016 - 16:12

Przesiadłem się ze starszego Mac'a 13" ('08) na nową Retinę 15", bardzo długo zastanawiałem się czy napewno chce 15", teraz nie żałuje, ba nawet przestałem podłączać go pod monitor :)


MBP 15" /  i7 / 16GB / 512 / M370X +  u2515 + iPhone 6s 64gB + iPad

 


#5 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 10 kwietnia 2016 - 19:06

Do takich zastosowań moc 13-calowca wystarczy z zapasem. Do grafiki zapewne i tak myślisz o dokupieniu zewnętrznego, dużego monitora, bo, umówmy się, nawet 15" to nie jest szczyt komfortu, więc tym akurat bym się specjalnie nie kierował.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych