Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Polski opis aplikacji w iTunes


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 droopy

droopy
  • 15 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 01 kwietnia 2016 - 15:53

Mam do Was pytanie, mam aplikację w kilku językach, chciałbym aby opis w iTunes był także w języku polskim, ale takowego nie ma. Widzę jednak, że część aplikacji ma polskie opisy i nazwy aplikacji w sklepie. Czegoś nie widzę, czy to po prostu polskie teksty wklejane w formularzu dla wersji angielskiej?

Można jakoś dodać polski opis i nazwę aplikacji nie tracąc przy tym posiadania angielskiego opisu?



#2 iMB

iMB
  • 27 postów
  • Płeć:

Napisano 03 kwietnia 2016 - 19:27

Niestety nie można wybrać języka polskiego w iTunes. Można wybrać inny język i dodać opis po polsku.
Nie rozumiem czemu Apple tego nie zmieni. Może polski rynek nie jest aż tak ważny by tłumaczenie opisu aplikacji było po polsku.

Tak czy owak Apple Store dobrze rozpoznaje tłumaczenia i np mimo dodania polskiego opisu dla en_gb pokazuje go w polskim sklepie.
Angielski opis można dać dla en_us.

Moje aplikacje iOS: Kalendarz PL | Modlitewnik+


#3 droopy

droopy
  • 15 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 04 kwietnia 2016 - 11:41

Czyli na razie rozwiązaniem jest dodanie polskiego opisu do UK,.

Tylko się upewnię jak to się wówczas zachowuje dla użytkowników z UK. Kiedy szukają np angielskich słów kluczowych to zobaczą polski opis czy opis angielski ze sklepu w US?



#4 iMB

iMB
  • 27 postów
  • Płeć:

Napisano 04 kwietnia 2016 - 13:32

Dla UK prezentowany będzie opis z US.


Moje aplikacje iOS: Kalendarz PL | Modlitewnik+


#5 droopy

droopy
  • 15 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 04 kwietnia 2016 - 16:54

Dzięki!



#6 Betimo

Betimo
  • 25 postów
  • Płeć:

Napisano 13 kwietnia 2016 - 11:08

Czyli na razie rozwiązaniem jest dodanie polskiego opisu do UK,.

Tylko się upewnię jak to się wówczas zachowuje dla użytkowników z UK. Kiedy szukają np angielskich słów kluczowych to zobaczą polski opis czy opis angielski ze sklepu w US?

 

 Jeżeli dla UK, zrobisz polski opis, to pokaże dla wszystkich z UK ten właśnie opis (słowa kluczowe nie mają tutaj znaczenia - w sensie język, ktokolwiek z UK wpadnie do AppStora do Twojej aplikacji to będzie taki opis jak zdefiniujesz), jeżeli nie wybierzesz UK dodatkowo, to wtedy rzeczywiście pojawi się standardowo US. 


Użytkownik Betimo edytował ten post 13 kwietnia 2016 - 13:44

www.betimo.com info@betimo.com

Aplikacje: Battle of Words - Taboo like Party Game, Tap and Buy - Simple Shopping List


#7 iMB

iMB
  • 27 postów
  • Płeć:

Napisano 13 kwietnia 2016 - 12:56

Betimo ma rację. Faktycznie przekierowałem się na sklep GB i jest opis w PL.

 

Gdzie jest więcej w potencjalnych odbiorców w UK (sklep ma chyba opcje GB) czy US. W UK też są polacy. Jeśli chcemy w sklepie po polsku to trzeba gdzieś to podpiąć.


Moje aplikacje iOS: Kalendarz PL | Modlitewnik+


#8 droopy

droopy
  • 15 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 13 kwietnia 2016 - 13:47

Kurdę, ale to szajs kurdę jest. UK to jednak duży rynek, Polska to też duży rynek. Słowem żeby mieć polski opis aplikacji to muszę zrezygnować z opisu dla UK?



#9 Betimo

Betimo
  • 25 postów
  • Płeć:

Napisano 13 kwietnia 2016 - 13:56

Betimo ma rację. Faktycznie przekierowałem się na sklep GB i jest opis w PL.

 

Gdzie jest więcej w potencjalnych odbiorców w UK (sklep ma chyba opcje GB) czy US. W UK też są polacy. Jeśli chcemy w sklepie po polsku to trzeba gdzieś to podpiąć.

 

Jeżeli uderzacie tylko do polskiego klienta to co stoi na przeszkodzie, żeby dać polski opis w US? Nie wiem gdzie jest większy potencjał, ale pamiętaj chociażby o samym Chicago :D

 

Problem pojawia się, gdy piszemy aplikację i po polsku i po angielsku... Tutaj nie ma dedykowanego sklepu PL (niestety). 


Kurdę, ale to szajs kurdę jest. UK to jednak duży rynek, Polska to też duży rynek. Słowem żeby mieć polski opis aplikacji to muszę zrezygnować z opisu dla UK?

 

Najczęściej stosuję się angielski opis i pod spodem polski, nie jest to idealne rozwiązanie, ale jak ktoś jest zainteresowany to pewnie doczyta :) 

 

I tak, jeżeli chcesz mieć w Polsce opis PL, to musisz zrezygnować z UK. 


  • wojtkow lubi to

www.betimo.com info@betimo.com

Aplikacje: Battle of Words - Taboo like Party Game, Tap and Buy - Simple Shopping List


#10 droopy

droopy
  • 15 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 13 kwietnia 2016 - 14:30

Betimo, wszystko jasne odnośnie opisu, a słowa kluczowe, jest sens wrzucić polskie słowa kluczowe do wersji UK (opis będzie po angielsku). Zastanawiam się nad mechanizmem wyszukiwania, z tego co czytam polski sklep szyka słów kluczowych w UK. W myśl za tym, niejako teraz dubluję słowa kluczowe bo mam te same w US i UK, może warto chociaż polskie słowa kluczowe do UK wrzucić.

Tylko pytanie jak z wyszukiwaniem wówczas dla użytkowników z UK, szuka tylko po słowach kluczowych w UK czy też w US? Jeśli też w US to w zasadzie przynajmniej polskiego klienta można spróbować przyciągnąć słowami kluczowymi, a angielski klient będzie brany z keywords US.

Dobrze myślę?



#11 Betimo

Betimo
  • 25 postów
  • Płeć:

Napisano 14 kwietnia 2016 - 07:55

droopy, na temat algorytmu wyszukiwania AppStore to powstały już książki. W skrócie nikt nie wie jak on działa, ale jedno na pewno. Każdy sklep działa niezależnie, czyli jeżeli do US wrzucisz słowa, to tylko po tych słowach są wyszukiwania, więc, przy UK jeżeli żadnego z nich nie powtórzysz to skutek jest taki, że w sklepie UK(PL) nie będzie wyników po słowach wpisanych w US.  


  • wojtkow lubi to

www.betimo.com info@betimo.com

Aplikacje: Battle of Words - Taboo like Party Game, Tap and Buy - Simple Shopping List





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych