Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Edycja wideo - Rożnice systemowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 iNYC152

iNYC152
  • 5 postów

Napisano 27 marca 2016 - 14:02

Witam serdecznie.

Jestem osobą, która zaczyna swoją przygodę z nagrywaniem wideo i edycją. Nadszedł czas wyboru systemu operacyjnego, sprzętu oraz oprogramowania.
Może dla ułatwienia napiszę, czego oczekuję od komputera oraz zadam kilka pytań, które pomogą mi podjąć decyzję.

Moje oczekiwania:
1. Edycja wideo oraz zdjęć (uczenie się ich).
2. Niezawodny system operacyjny, który będzie działać stabilnie.
3. Dostęp do programów. Dla początkującego (iMovie?) oraz zmiana i przejście na coś bardziej zaawansowanego.
4. Obraz na poziomie Retina.
5. Intuicyjne poruszanie się po systemie.
6. Podzespoły komputera dobrze dobrane do obróbki wideo oraz zdjęć.

Pytania:
I. Czy OS X będzie wygodniejszym systemem do takiej pracy od Windowsa?
II. Czy w kwocie 2000-2500 zł dostanę sprzęt apple przenośny bądź stacjonarny do takiej pracy?
III. Czy złożenie wydajniejszego komputera dla Windowsa bedzie procentowało wygodniejszą i szybszą pracą od słabszego komputera z OS X? Czy jednak optymalizacja Apple jest na tyle wysoka, że wystarczy używany sprzęt w tej kwocie?
IV. Czy praca na Hackintoshu jest tak samo przyjemna jak praca na pełnoprawnym produkcie Apple?

Proszę o wyrozumiałość gdyż nigdy nie miałem stycznosci z systemem Apple.

Pozdrawiam!

#2 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 27 marca 2016 - 19:37

Do video wpierw zacznij raczej od PC - więcej narzedzi przydatnych do edycji w tym spory wybór softu różnej maści

Jak się nie zrazisz, biznes wypali (a to jest na prawdę baaardzo trudne w dzisiejszych czasach) - wtedy będziesz wiedział czy potrzebny Ci MAC i dlaczego.

Do edycji w HD wystarczy Ci nawet laptop ale grunt to dobry procek (i7 - czterojajeczny z HT a nie żaden kastrat ultraniskonapięciowy) i minimum 8GB RAM

W MACu jak chcesz pełne i7 i 8GB RAM wybór masz wysoooko ponad Twoim budżetem (sensowne rozwiązania zaczynają się na pułapie 10 000)

Do renderingu jeszcze przyda się w miarę sprawna karta ze stajni NVIDII choć sam i7 ma na pokładzie stosowny dopalacz


Użytkownik michobo edytował ten post 27 marca 2016 - 19:41


#3 iNYC152

iNYC152
  • 5 postów

Napisano 27 marca 2016 - 22:42

Dziękuję serdecznie za odpowiedź! Ulatwileś mi wybór. Duży plus dla ciebie.

Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych