Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Safari, problem z wczytywaniem stron google/youtube


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 bartoszwuu

bartoszwuu
  • 29 postów

Napisano 16 lutego 2016 - 09:58

El Capitan 10.11.3 

MacBook Air 13 2015

Safari Wersja 9.0.3 

 

Witam, mam problem z wczytywaniem stron Google.

Na ogół wszystko działa ale czasami w najmniej spodziewanym momencie próbuje coś wyszukać, wpisuje hasło i... nic.

Wyszukiwanie zamarza. Gdy próbuje wpisać ręcznie google.pl też nie wczytuje, w tym samym momencie nie wczyta ani gmail ani Youtube. 

Pomaga tylko zamknięcie safari (cmd+Q) i ponowne otwarcie, i znowu wczytuje normalnie. Ale za jakiś czas znowu chwilowo nie działa... Niby drobnostka ale jak mam otwarte kilka okien to po zamknięciu muszę od nowa je pootwierać.

 

Nie znalazłem nigdzie rozwiązania działającego.

Postępowałem zgodnie z różnymi metodami. Cache wyczyszczone, IPv6 wyłączone, DNS też próbowałem.

 

Ma ktoś jakieś pomysły jeszcze ?



#2 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 16 lutego 2016 - 10:04

Jak awaryjnie zamkniesz safari i ponownie uruchomisz to można przywrócić ostatnią sesję i w oknie przeglądarki natychmiast otworzą sę wszystkie strony jakie miałeś przed zamknięciem.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#3 bartoszwuu

bartoszwuu
  • 29 postów

Napisano 16 lutego 2016 - 12:26

Dzięki za podpowiedź ale to jednak nie rozwiązuje problemu wczytywania stron od google. Co prawda zdarza się to dość "sporadycznie" ale czasami w ciągu godziny kilka razy. Przeszperałem różne fora i nie jestem odosobnionym przypadkiem. 

Mimo różnych kombinacji nic nie pomaga. Po prostu wyszukiwanie się zawiesza i można tylko zamknąć przeglądarkę i uruchomić ponownie ;/



#4 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 16 lutego 2016 - 12:40

Z usług googla nie korzystam a na YouTube jestem sporadycznie, ale jak do tej pory nigdy z tym nie miałem problemu. W appstore jest darmowy program do oglądania YouTube, ma połączenie z kontem gogle więc te tam dodane kanały masz jako jedna z pozycji. Oczywiście można też wyszukiwać.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#5 bartoszwuu

bartoszwuu
  • 29 postów

Napisano 16 lutego 2016 - 19:06

Tak się to objawia.

 

Załączony plik  Zrzut ekranu 2016-02-16 o 18.59.19.png   279,75 KB   8 Ilość pobrań

 

Wygląda jakby nie było internetu ale jest lecz chwilowo nie wczytuje - tylko stron googla



#6 shaqui

shaqui
  • 586 postów
  • SkądGdynia

Napisano 18 lutego 2016 - 09:01

Z jakiego Internetu korzystasz ? Play, UPC itp ? 


"Myślenie to najcięższa praca i pewno dlatego nie cieszy się zbytnią popularnością" 

 MacBook Air13 M1, SSD250 gb, Ram 16 gb 2020 |  iP 11 pro Max - 256 gb |  iPad Pro 11 |  AW5 - 44mm SG


#7 Gość_piomic75_*

Gość_piomic75_*

Napisano 18 lutego 2016 - 09:50

Mialem podobnie przed zmiana routera, po zmianie routera nie stwierdzilem tej przypadlosci. To juz moja druga zmiana routera u obecnego dostawcy i kolejny raz utwierdzam sie w slusznej decyzji o zakupie innego niz dedykowany router. 



#8 bartoszwuu

bartoszwuu
  • 29 postów

Napisano 18 lutego 2016 - 10:24

Z naszego "cudownego, najszybszego LTE" w Cyfrowym Polsacie - Plus.

Dziwne że w momencie jak google nie chce się wczytać, inne strony w innym oknie działają bez problemu. Więc nie jest to chwilowy brak dostępu do sieci.



#9 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 18 lutego 2016 - 17:21

Spróbuj może zmienić DNS-y na inne niż te od dostawcy netu. Na przykład na te Googlowe.

http://www.howtogeek...-or-google-dns/

http://pl.stealthset...ns-in-os-x.html


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 18 lutego 2016 - 17:21

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#10 bartoszwuu

bartoszwuu
  • 29 postów

Napisano 18 lutego 2016 - 18:58

Zmieniałem DNS, nadal problem występował.



#11 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 18 lutego 2016 - 19:27

To nie jest tylko twój problem zdaje się:

cos tam proponują, może pomoże...

https://discussions....tart=0&tstart=0


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#12 anx239

anx239
  • 679 postów
  • SkądWrocław

Napisano 18 lutego 2016 - 19:33

Wyłącz Adblock i sprawdź. Miałem podobnie.


Mac mini i7   -   Mac mini i5   -   MacBook Air 13"   -   Apple Watch 3 Nike (42 mm + 38 mm)

iPhone 7 Plus   -   iPhone 6S   -  iPhone SE   -   iPad Air   -   iPod 5 Video   -   iPod Shuffle   -   Qnap TS-453Be


#13 vithar

vithar
  • 38 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 lutego 2016 - 20:22

Ciekawe, mam tak samo, znajomy również. 3 routery sprawdzałem. Inea w Poznaniu. Zresztą przy łączeniu z internetem za pomocą Iphona czasem też się zdarza. Myślałem że to kwestia jakiegoś błędu Safari...


 MacBook Pro Retina 15'' 2017 R555 • iMac 27" •  iPhone 7 • Watch


#14 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 18 lutego 2016 - 20:25

To wina Safari. Podobnie jest z linkami Twittera t.co. El Capitan 10.11.4 ma to naprawić, ale tylko w przypadku TT.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#15 bartoszwuu

bartoszwuu
  • 29 postów

Napisano 18 lutego 2016 - 20:43

To nie jest tylko twój problem zdaje się:

cos tam proponują, może pomoże...

https://discussions....tart=0&tstart=0

 

Też znalazłem ten wątek, robiłem zgodnie z ich podpowiedziami, nie pomogło.

 

Wyłącz Adblock i sprawdź. Miałem podobnie.

Nie używałem żadnego rozszerzenia przez długi czas, to również nie miało wpływu na ładowanie się google.

Nie próbowałem innych przeglądarek typu chrome czy firefox.

Nie po to zapłaciłem tyle pieniędzy za ten sprzęt żeby teraz korzystać z Chrome czy Firefox - to miałem na windows-ssie (działa dobrze do pewnego momentu potem tylko muł) 



#16 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 18 lutego 2016 - 21:14

 

 

Nie po to zapłaciłem tyle pieniędzy za ten sprzęt żeby teraz korzystać z Chrome czy Firefox - to miałem na windows-ssie (działa dobrze do pewnego momentu potem tylko muł) 

 

Ssie to ostatnio Safari właśnie. Używam tylko jak muszę, czyli jak jestem na baterii.

I cały czas nie obsługuje WebM z VP8 ani VP9.


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#17 anx239

anx239
  • 679 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 lutego 2016 - 18:33

Tak się to objawia.

 

attachicon.gifZrzut ekranu 2016-02-16 o 18.59.19.png

 

Wygląda jakby nie było internetu ale jest lecz chwilowo nie wczytuje - tylko stron googla

 

 

Też znalazłem ten wątek, robiłem zgodnie z ich podpowiedziami, nie pomogło.

 

Nie używałem żadnego rozszerzenia przez długi czas, to również nie miało wpływu na ładowanie się google.

Nie próbowałem innych przeglądarek typu chrome czy firefox.

Nie po to zapłaciłem tyle pieniędzy za ten sprzęt żeby teraz korzystać z Chrome czy Firefox - to miałem na windows-ssie (działa dobrze do pewnego momentu potem tylko muł) 

Widać dodatek ADP i 10 zablokowanych :)


Mac mini i7   -   Mac mini i5   -   MacBook Air 13"   -   Apple Watch 3 Nike (42 mm + 38 mm)

iPhone 7 Plus   -   iPhone 6S   -  iPhone SE   -   iPad Air   -   iPod 5 Video   -   iPod Shuffle   -   Qnap TS-453Be


#18 bartoszwuu

bartoszwuu
  • 29 postów

Napisano 19 lutego 2016 - 19:22

Widać dodatek ADP i 10 zablokowanych :)

 Tak, napisałem że, "nie używałem żadnego rozszerzenia przez długi czas" - w czasie przeszłym, teraz używam ponieważ na niektórych stronach np: wp, onet itp nie da się nic przeczytać bez ad blocków.

 

Rozumiem że strony zarabiają i się utrzymują z reklam.

Nie blokuje reklam na stronach typu MyApple, czy OneTech, bo ich reklamy nie są zbyt nachalne. Ale inne portale to poprostu przeginają.



#19 anx239

anx239
  • 679 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 lutego 2016 - 11:24

Nie chodziło mi o "poprawność internetową" tylko o to, że konkretnie strona YT źle działa z adblokiem...


Mac mini i7   -   Mac mini i5   -   MacBook Air 13"   -   Apple Watch 3 Nike (42 mm + 38 mm)

iPhone 7 Plus   -   iPhone 6S   -  iPhone SE   -   iPad Air   -   iPod 5 Video   -   iPod Shuffle   -   Qnap TS-453Be


#20 bartoszwuu

bartoszwuu
  • 29 postów

Napisano 20 lutego 2016 - 16:49

To nic nie zmienia, nawet jak nie było żadnego adblocka, świeżo po instalacji najnowszego 10.11.3 z pendrive. Są problemy z Safari.

A dokładniej z wczytywaniem stron google (między innymi YouTube).

 

Najbardziej uciążliwe jest to że np będąc na jakiejś stronie, chce coś na szybko znaleźć, wpisuje w oknie adresu hasło i ...... %^&*.



#21 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 20 lutego 2016 - 16:52

Do Safari zdecydowanie polecm jednak uBlock https://www.ublock.org/ (właśnie ze względu chociażby na YT czy np. Google Grafika - można sobie porównać wyszukując jakieś słowo i porównać tempo wyświetlenia wyników). Jako filtry wystarczy zaznaczyć EasyList i Polskie filtry (bo co za dużo to niezdrowo)


To nic nie zmienia, nawet jak nie było żadnego adblocka, świeżo po instalacji najnowszego 10.11.3 z pendrive. Są problemy z Safari.

A dokładniej z wczytywaniem stron google (między innymi YouTube).

 

Najbardziej uciążliwe jest to że np będąc na jakiejś stronie, chce coś na szybko znaleźć, wpisuje w oknie adresu hasło i ...... %^&*.

 

Zmień na razie domyślną wyszukiwarkę w preferencjach na jakiegoś Binga i poczekaj może na aktualizację - chyba nic nie zdziałasz więcej. Przynajmniej nie będzie przymulał przy wpisywaniu czwegoś w pasek adresu.


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 20 lutego 2016 - 16:54

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#22 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 lutego 2016 - 17:02

Możesz jeszcze spróbować zmienić MTU.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#23 bartoszwuu

bartoszwuu
  • 29 postów

Napisano 22 lutego 2016 - 20:32

Jak na El Capitan znaleźć najlepszą wartość MTU ? 



#24 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 lutego 2016 - 10:53

To zależy od operatora, a nie od systemu. Potestuj.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#25 bartoszwuu

bartoszwuu
  • 29 postów

Napisano 11 marca 2016 - 17:47

Zmiana wartości MTU nic nie daje.

 

Ostatnio korzystałem z hotspot z mojego iphone w sieci Play Lte i problem nie-wczytywania stron się nie pojawia...

Po przełączeniu się na Cyfrowy Polsat (Plus Lte) praktycznie po kilku minutach pojawiają się problemy.

 

Wszystkie inne strony się wczytują w tym samym momencie google nie...

Po ręcznym wyłączeniu i włączeniu WiFi problem znika natychmiast (na jakiś czas) za chwilę znowu nie wczytuje, za chwilę działa. Doprowadza mnie to do białej gorączki.

 

Co może być z siecią nietak, że nie chce wczytywać chwilowo stron google...


 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych