Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z zainstalowaniem dysku SSD w miejsce HDD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 saylor

saylor
  • 5 postów

Napisano 15 lutego 2016 - 21:03

Witam,

Mam drobny problem - otóż chciałem zmienić swoje leciwe HDD na młodsze i szybsze SSD.

I tu pojawia się w/w problem, wiem, że można przenieść cały dysk z pracującym systemem (oczywiście przy pomocy narzędzia OSX i w trybie recovery) na inny dysk. Trzeba wcześniej jedynie "uśrednić" wielkość obu dysków - czytaj zmniejszyć rozmiar aktualnej partycji do rozmiaru zakupionego dysku SSD (niestety mój budżet nie przewidywał zakup dysku SSD o takiej samej pojemności co rozwiązałoby problem). 

Próba zmniejszenia wielkości partycji jest niemożliwa, to znaczy wielkość partycji jest widoczna, ale na szaro (nie aktywna) :-( Nie ma żadnych kłódek czy innych zabezpieczeń - po prostu narzędzie dyskowe OSX.

Więcej, nic nie da się z tą partycją zrobić. Przy próbie utworzenia drugiej (jest trochę wolnego miejsca ok 20 MB. co mnie właściwie zastanawia) niby coś robi, ale partycji i tak nie tworzy...

Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem?

Pomożecie? Bo mi już ręce opadają...

 

 

 



#2 saylor

saylor
  • 5 postów

Napisano 16 lutego 2016 - 08:05

Może przyda się innym - zrobiłem backup danych na Time Machine, usunąłem partycje (zaorałem), odtworzyłem z TM i dopiero wtedy możliwa była zmiana rozmiaru partycji.

Problem rozwiązany.



#3 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 16 lutego 2016 - 08:06

Na ssd nie stawia się klona z HDD bo dysk ssd działa gorzej. Nie możesz zastosować czystej instalacji, a później Asystent migracji i za jago pomocą przeniesienie danych lub przywrócenie kopii z Time machine?


Fallout ...war, war never changes...

#4 saylor

saylor
  • 5 postów

Napisano 16 lutego 2016 - 09:20

A możesz przybliżyć temat?


Właściwie to myślałem o czymś takim, ale niestety OS X Yosemite nie jest już dostępny w App store i nie mam z czego zrobić "czystej" instalacji systemu (zależy ma na tej wersji OS ...)


A może któryś z kolegów dysponuje "czystą" instalacją tego OS'a?



#5 niumara

niumara
  • 148 postów
  • SkądOrzesze, Katowice, Poland, Poland

Napisano 16 lutego 2016 - 20:53

Na ssd nie stawia się klona z HDD bo dysk ssd działa gorzej. Nie możesz zastosować czystej instalacji, a później Asystent migracji i za jago pomocą przeniesienie danych lub przywrócenie kopii z Time machine?

 

Podejrzewam , że podczas instalowania czystej kopi z USB na nowym czystym SSD to moze być problem z ukrytą partycją RECOVERY która sama się chyba nie zainstaluje ? poprawcie mnie jeśli się mylę ! Sam teraz się szykuje do takiej operacji i nie wiem czego sie spodziewać !



#6 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 19 lutego 2016 - 10:32

Przy czystej instalacji z USB partycja Recovery jest tworzona.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych