Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Router AC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Łukasz CIN

Łukasz CIN
  • 190 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 08 stycznia 2016 - 18:04

Witam

Potrzebuje dobry router AC w rozsądnych pieniądzach (200-500zł) z łatwą konfiguracją i dobrze działający za Mac'ami.

Musi mieć dobry zasięg, by ogarnął cały dom. Dodatkowo chciałbym by można było do niego podpiąć dysk z filmami i oglądać je na dowolnym urządzeniu w domu. Dysk mógłby również służyć jako Time Capsul dla Maca.

Prosił bym o jakieś propozycje i opinie, najlepiej z własnego doświadczenie.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc  :)



#2 edwa

edwa
  • 880 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 08 stycznia 2016 - 18:10

Dom czy mieszkanie? Bo jak dom to bez repeaterów nic nie zrobisz. Dodatkowo trzeba pamiętać, że sieć 5ghz jest bardzo wrażliwa na zakłócenia bo sam to właśnie przerabiam. Ja kupiłem Asusa RT-AC51U. Ma wszystko o czym piszesz, ale lepiej kup przez internet i sprawdź jak zasięg. W mieszkaniu w starym budownictwie 50m2 ściany miażdżą dosłownie sygnał na 5ghz, na 2.4 jest bardzo dobrze. 



#3 Łukasz CIN

Łukasz CIN
  • 190 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 08 stycznia 2016 - 19:16

Dom czy mieszkanie? Bo jak dom to bez repeaterów nic nie zrobisz. Dodatkowo trzeba pamiętać, że sieć 5ghz jest bardzo wrażliwa na zakłócenia bo sam to właśnie przerabiam. Ja kupiłem Asusa RT-AC51U. Ma wszystko o czym piszesz, ale lepiej kup przez internet i sprawdź jak zasięg. W mieszkaniu w starym budownictwie 50m2 ściany miażdżą dosłownie sygnał na 5ghz, na 2.4 jest bardzo dobrze. 

Dość rozległy dom 16x16m. Wcześniej miałem Airport Express i na dla pokoje wystarczał w zupełności. Teraz sięga tylko na salon i przyległe pomieszczenia a w bardziej odległych pokojach nie ma już zasięgu. Ewentualnie mogę w salonie zainstalować nowy router a Airporta użyć do rozszerzenia sieci i jako odbiornik Air Play do głośników w sypialni. To powinno rozwiązać problem zasięgu.

Rozważałem właśnie tego ASUSa. Cena jest dobra i jeśli spełnił by moje oczekiwania to super. 



#4 edwa

edwa
  • 880 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 08 stycznia 2016 - 19:41

No ja go mam od kilku dni i spina mi ATV i Macbooka tylko. Niestety jeszcze nie testowałem opcji serwera plików z dysku zewnętrznego więc się nie wypowiem o tej kwestii. Ale usiądę do tego może w niedzielę to dam znać.



#5 rafcioczajka

rafcioczajka
  • 69 postów
  • SkądMiędzyzdroje

Napisano 25 grudnia 2016 - 23:40

MIKROTIK



#6 marcusp

marcusp
  • 362 postów

Napisano 26 grudnia 2016 - 09:51

Ja bym powiedział, że jak dom 16x16m (piętrowy, czy parterowy?) to Mikrotik jako router (ale bez WiFi) i do tego punkty dostępowe Ubiquiti Unifi. Będzie działać bez problemu, ale w cenie 200-500 to całość się nie zmieści.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych