Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak przystosować pendrive do Microsoft Windows?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 23 grudnia 2015 - 17:51

Gdy nagrywam coś na pen drive w MacBooku, to potem nie mogę tego odtworzyć u znajomych na komputerach z systemem Windows. Jednak gdy sformatuję pendrive na komputerze z Windowsem, to potem już nie mam tego problemu. Chciałem zapytać się, czy nie mogę przygotować już pendrive na MacBooku, aby działał w systemie Windows? Dziękuję za pomoc. 



#2 circos

circos
  • 462 postów
  • Skąd

Napisano 23 grudnia 2015 - 18:53

System plików - exFAT


there's no day off for heroes

 A1181 |  A1342 |  A1502


#3 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 26 grudnia 2015 - 08:45

Przeczytałem na pewnej stronie że jeśli chcemy aby dysk twardy lub pendrive działał nie tylko na komputerze Mac, ale też na PC z systemem Windows, to z rozwijanego menu Format należy wybrać polecenie MS-DOS (FAT) znany powszechnie jako FAT32. Oto link

http://artykuly.softonic.pl/mac-jak-sformatowac-dysk-aby-mozna-go-bylo-otworzyc-zarowno-na-macu-jak-i-na-zwyklym-komputerze-pc

Niestety u mnie na komputerze Windows XP nie działa ten sposób.

 

System plików - exFAT

Dziękuję Circos za pomoc, ale wybór exFAT również nie uruchamia mojego Pendrive w Systemie Windows. Nawet gdy formatuję Pendrive na Windowsie a potem nagrywam MP3 na MAC OS X to nie może odtworzyć go system Windows XP. Proszę o pomoc, bo nie mam pojęcia o co tu chodzi.


Użytkownik bielin edytował ten post 26 grudnia 2015 - 08:46


#4 DanielF

DanielF
  • 5 725 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 26 grudnia 2015 - 10:07

Dla Windows co był dodatek do obsługi exfat. Dzielisz pendrive na 2 części exfat u fat32, partycja fat32 na tyle mała aby zmieścił sie plik do obsługi exfat. Teraz masz pendrive który działa wszędzie. Jak wspinasz do Windows xp to on widzi fat32 i instalujesz dodatek do exfat
Fallout ...war, war never changes...

#5 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 26 grudnia 2015 - 10:46

Dla Windows co był dodatek do obsługi exfat. Dzielisz pendrive na 2 części exfat u fat32, partycja fat32 na tyle mała aby zmieścił sie plik do obsługi exfat. Teraz masz pendrive który działa wszędzie. Jak wspinasz do Windows xp to on widzi fat32 i instalujesz dodatek do exfat

Doceniam Twoją pomoc DanielF, ale dla mnie to zbyt skomplikowane i nierozumiem jak mogę tego dokonać. Musiałbym mieć wypisane to jaśniej, krok po kroku, ale takie prośby zwykle kończą się tym że zbyt wiele bym chciał. 



#6 circos

circos
  • 462 postów
  • Skąd

Napisano 26 grudnia 2015 - 11:14

chodzi o to, że musisz PenDrive otworzyć w narzędziu dyskowym i sformatować go dzieląc na dwie partycje. Dajmy na to 8GB pendrive dzielisz na 7,8GB exFAT a pozostałe 200mb na FAT32. Tym sposobem pendrive będzie odczytywany zarówno w środowisku Windows jak i w Mac OSX


there's no day off for heroes

 A1181 |  A1342 |  A1502


#7 DanielF

DanielF
  • 5 725 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 26 grudnia 2015 - 13:46

Na partycji fat trzymasz sterownik dla Windows xp - jeśli znajomy go nie ma to odczytuje z tej partycji sterownik i instaluje, potem Windows xp normalnie czyta exfat. Sterownik instaluje sie tylko 1 raz
Fallout ...war, war never changes...

#8 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 26 grudnia 2015 - 17:42

chodzi o to, że musisz PenDrive otworzyć w narzędziu dyskowym i sformatować go dzieląc na dwie partycje. Dajmy na to 8GB pendrive dzielisz na 7,8GB exFAT a pozostałe 200mb na FAT32. Tym sposobem pendrive będzie odczytywany zarówno w środowisku Windows jak i w Mac OSX

Wewnętrzny dysk fizyczny wiem jak podzielić na dwie partycje, ale pendrive nie mogę podzielić bo gdy klikam na opcję partycja, to nie działa.

Przypuszczam że odkąd zainstalowałem EL Capitan to problem pojawił się z Windowsem XP. Proszę o pomoc bo wymiana plików pomiędzy MAC OS X, a Windowsem XP, jest mi niezbędna.



#9 circos

circos
  • 462 postów
  • Skąd

Napisano 26 grudnia 2015 - 18:48

Sformatuj pendrive w Windows jako exFAT - wrzuć go do MAC i sformatuj dzieląc na dwie partycje: exFAT i FAT32


there's no day off for heroes

 A1181 |  A1342 |  A1502


#10 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 26 grudnia 2015 - 22:12

Sformatuj pendrive w Windows jako exFAT - wrzuć go do MAC i sformatuj dzieląc na dwie partycje: exFAT i FAT32

 

W Windowsie XP, mam tylko dwie opcje FAT i FAT 2. Opcji exFAT nie posiadam. Postanowiłem sformatować pendrive w FAT, i po uruchomieniu go w MacBooku pokazały mi się dwa pliki pendrive. Pierwszy w formacie exfat i drugi w formacie MS-DOS (FAT16). Pogubiłem się już całkiem.


Na partycji fat trzymasz sterownik dla Windows xp - jeśli znajomy go nie ma to odczytuje z tej partycji sterownik i instaluje, potem Windows xp normalnie czyta exfat. Sterownik instaluje sie tylko 1 raz

Jak czytam słowo sterownik i w dodatku dla Windows XP, to od razu wiem że sobie nie poradzę, bo temat ten jest za trudny dla mnie. 

 

W każdym bądź razie wielkie dzięki Circos i DanielF, jednak ja nadal nie radze sobie z problemem.


Użytkownik bielin edytował ten post 26 grudnia 2015 - 22:13


#11 DanielF

DanielF
  • 5 725 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 26 grudnia 2015 - 22:16

https://www.microsof...s.aspx?id=19364


a z czytm tu problem - pobierasz, klikasz dalej, czytasz licencję i zgadzasz się na oddanie nerki, klikasz dalej i uruchamiasz ponownie xp inżynierki do tego nie trzeba robić.


Fallout ...war, war never changes...

#12 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 27 grudnia 2015 - 08:47

https://www.microsof...s.aspx?id=19364


a z czytm tu problem - pobierasz, klikasz dalej, czytasz licencję i zgadzasz się na oddanie nerki, klikasz dalej i uruchamiasz ponownie xp inżynierki do tego nie trzeba robić.

 

Wielkie dzięki za pomoc, ale nadal sobie nie radzę. Już byłem bliski sukcesu, ale po ściągnięciu sterownika na Windows XP, pokazała mi się następująca wiadomość, instalator nie może zaktualizować plików produktu Windows XP, ponieważ język zainstalowany w systemie jest inny niż język aktualizacji”.

Wierzyć się nie chce że kiedyś pendrive działał mi dobrze, a teraz z czymś tak prostym jest tyle problemów. Myślę że musi być jakiś prostszy sposób, bo wymienność danych pomiędzy MAC OS X, a Windowsem jest potrzebna dla użytkowników. 



#13 DanielF

DanielF
  • 5 725 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 27 grudnia 2015 - 08:50

Przed pobraniem sterownika masz opcję wyboru języka, jeśli masz xp po angielsku wybierz odpowiedninjęzyknprzybpobieraniu sterownika.
Fallout ...war, war never changes...

#14 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 27 grudnia 2015 - 09:20

Przed pobraniem sterownika masz opcję wyboru języka, jeśli masz xp po angielsku wybierz odpowiedninjęzyknprzybpobieraniu sterownika.

 

Próbowałem już sterownik ściągnąć zarówno z językiem polskim i angielskim. W Windowsie mam oryginalny język angielski, ale w ustawieniach zamieniony na język polski. Sterowników już ściągnąłem kilkanaście ale żaden nie da się zainstalować, bo pojawia się ten sam komunikat. 



#15 DanielF

DanielF
  • 5 725 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 27 grudnia 2015 - 10:26

To zrób zgodnie z logika i przywróć w ustawieniach angielski uruchom ponownie xp po angielsku zainstaluj ang sterownik, zmień język na pl i uruchom windowsa. Nie wiem co masz za dziwna wersje xp ale oryginalnie chyba wersja multilanguage xp nie występowała
Fallout ...war, war never changes...

#16 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 27 grudnia 2015 - 12:49

To zrób zgodnie z logika i przywróć w ustawieniach angielski uruchom ponownie xp po angielsku zainstaluj ang sterownik, zmień język na pl i uruchom windowsa. Nie wiem co masz za dziwna wersje xp ale oryginalnie chyba wersja multilanguage xp nie występowała

 

Ogólne ustawienia PC zmieniłem z języka polskiego na angielski. (Przycisk Start, klikając kolejno polecenia Panel sterowania, Zegar, język i region, a następnie klikając polecenie Opcje regionalne i językowe). Trzymałem się zasad ze strony jaką podaję, ale to nic nie pomogło.

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-vista/change-the-display-language

 

Wersję Windows XP, posiadam oryginalną wraz z zakupem komputera. Oryginalna wersja była po angielsku, a ja podczas przywracania ustawień fabrycznych nastawiłem w opcjach na język polski. Tylko częściowo język polski został zainstalowany. Nie chciałbym przywracać znów komputer z Windowsem XP do ustawień fabrycznych, bo zrobiłem to niedawno i straciłem mnóstwo czasu. Jeśli nie ma innego wyjścia to może za miesiąc znajdę na to czas, ale jeśli ktoś ma jakiś inny pomysł, to będę zaglądał co dzień na forum. Wielkie dzięki.



#17 circos

circos
  • 462 postów
  • Skąd

Napisano 27 grudnia 2015 - 14:43

Próbowałeś z uprawnieniami administratora odpalać te stery na windows xp ?


there's no day off for heroes

 A1181 |  A1342 |  A1502


#18 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 28 grudnia 2015 - 10:58

Próbowałeś z uprawnieniami administratora odpalać te stery na windows xp ?

Dopiero uczę się jak tego dokonać. Na stronie https://help.ea.com/...-administrator/ znalazłem informacje

Ustawienia administratora w Windows XP

Otwórz menu Start i kliknij przycisk „Panel sterowania”.

Kliknij „Konta użytkowników”.

Kliknij swoją nazwę użytkownika.

Nie wiem jeszcze jak połączyć te informacje z problemem otwarcia sterownika, bo otwarcie ściągniętego pliku to jedno, a klikanie w „konta użytkowników” to dla mnie osobna rzecz.


Użytkownik bielin edytował ten post 28 grudnia 2015 - 11:01


#19 circos

circos
  • 462 postów
  • Skąd

Napisano 28 grudnia 2015 - 11:25

chodzi o to, że czasem problem z instalacją w windowsie leżał po stronie uprawnień konta z jakiego się tego dokonywało. Uprawienia rozwiążą (być-może) tylko kwestię instalacyjną sterownika a nie dalszy proces przygotowania pendrive do Mac OSX / Windows.


there's no day off for heroes

 A1181 |  A1342 |  A1502


#20 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 04 stycznia 2016 - 18:14

Coś posunęło się do przodu. W Windowsie w końcu system automatycznie podzielił pendrive na dwie partycje. Jednak teraz nie wiem jak na komputerze dodać więcej miejsca do partycji MAC OS X, gdyż do partycji z maciem system przypisał mi aż ponad 15 GB, a do Windowsa nie cały 1 GB. Gdy w narzędziach dyskowych klikam na opcję partycje, to opcja nie reaguje. Napis partycje jest ledwo widoczny, co oznacza że funkcja nie działa. Jedynie dzielić mogę na partycję twardy dysk MacBooka. Dziękuję za pomoc. 



#21 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 04 stycznia 2016 - 19:39

Nie wiem co masz za dziwna wersje xp ale oryginalnie chyba wersja multilanguage xp nie występowała

 

Jak najbardziej występowała. Nawet mam taką w którymś z segregatorów. 6 płyt - 1 z podstawą po angielsku + 32 pakietów językowych na pozostałych 5.


Użytkownik pedros edytował ten post 04 stycznia 2016 - 19:41


#22 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 06 stycznia 2016 - 10:55

Odkryłem że mam podobny problem który jest przedstawiony w starym wątku tego forum  http://myapple.pl/fo...-pod-osx-i-win/  Chodzi o to że kiedy klikam w Windowsie XP aby formatował pendrive, to pojemność jaka jest tylko do wyboru to 200MB. Nie wiem jak to zmienić i ogólnie nie widzę żadnego rozwiązania aby pendrive mógł działać zarówno pod OSX i Windows XP.

 

 

Jak najbardziej występowała. Nawet mam taką w którymś z segregatorów. 6 płyt - 1 z podstawą po angielsku + 32 pakietów językowych na pozostałych 5.

Ja zakupiłem laptop poza granicami Polski, zatem to normalne że mam język angielski zamiast polskiego. 



#23 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 07 stycznia 2016 - 12:37

Sformatuj pendrive w Windows jako exFAT - wrzuć go do MAC i sformatuj dzieląc na dwie partycje: exFAT i FAT32

Udało mi się zainstalować sterownik do Windows XP. Sformatowałem na Windowsie pendrive do Ex FAT. Teraz chciałbym w Macu podzielić na dwie partycje pen drive, ale nie mam takiej możliwości, bo opcja partycja nie działa. Dodam też że gdy w Macu klikam na opcję wymarz, to nie widzę opcji FAT32. Nie wiem też dlaczego w pendrive pisze że mam tylko 209.4 MB, skoro wiem że mogę mieć 16 GB. Byłbym wdzięczny za pomoc. 



#24 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 15 stycznia 2016 - 13:21

Znalazłem jakąś nadzieję aby pendrive działał zarówno na Macu jak i na Wndowsie, ale czy mógłby ktoś to przetłumaczyć na j. polski? http://osxdaily.com/...-pc-compatible/



#25 DanielF

DanielF
  • 5 725 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 15 stycznia 2016 - 13:27

Ale tu proponują Ci fat, który niestety nie umożliwia zapisywania plików większych niż 4 GB.

 

Widzę, że strasznie kombinujesz:

- na windowsie 7 (nowszym) sformatuj pendrive cały na EXFAT

i tyle, skoro na WINDOWS XP masz już sterownik do tego formatu to już nie musisz kombinować z podziałem pendrive.

Ten podział zasugerowałem Ci, gdybyś nosił ten pendrive do znajomych z Windows XP.


Fallout ...war, war never changes...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych