Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Surface Pro 4 vs Macbook Pro Retina 13"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#26 50mlfree

50mlfree
  • 138 postów

Napisano 23 grudnia 2015 - 15:21

Dzisiaj w Saturnie macałem sobie Surface. Zauważyłem, że gdy mocniej nacisne rysikiem dzieją się dziwne rzeczy, ekran zaczyna się mulić po prostu w tym miejscu (wiem, złe nazewnictwo). Czy tak ma być?  Mój nacisk był bardzo lekki, a zaczynał się dziać dziwne rzeczy. 

 


Użytkownik 50mlfree edytował ten post 23 grudnia 2015 - 15:22


#27 50mlfree

50mlfree
  • 138 postów

Napisano 24 grudnia 2015 - 11:32

Molimo, też masz ten problem?



#28 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 grudnia 2015 - 13:03

Po weekendzie będę mógł odpowiedzieć na to pytanie. Nie mam przy sobie rysika.

#29 50mlfree

50mlfree
  • 138 postów

Napisano 24 grudnia 2015 - 14:09

Nie chodzi nawet o rysik. Dotknij troszkę mocniej i powiedz. 



#30 delikt

delikt
  • 49 postów

Napisano 24 grudnia 2015 - 15:30

W moim coś takiego się występuje ale trzeba naprawdę mocno nacisnąć. Przy normalnej pracy, rysowaniu itp. efekt widoczny na filmie nie występuje.


Użytkownik delikt edytował ten post 24 grudnia 2015 - 15:32


#31 50mlfree

50mlfree
  • 138 postów

Napisano 24 grudnia 2015 - 15:52

Wiem, że nie występuje, zwykłe klikanie to nie problem, ale zdziwiłem się, że rysując coś "grubszego" zaczyna się dziać wiks. 



#32 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 grudnia 2015 - 21:56

Aby wywołać taki efekt jak na filmie muszę nienaturalnie mocno nacisnąć na ekran. Szukanie dziury w całym. ;)



#33 cecef5961c

cecef5961c
  • 305 postów

Napisano 07 stycznia 2016 - 22:32

I jak Molimo z baterią w Surface Pro? Czy coś jest lepiej od momentu kiedy kupiłeś? Jakieś aktualizacje przybliżyły Ciebie do obiecywanych 9 godzin?



#34 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 stycznia 2016 - 15:02

Bateria stoi. Bez zmian. Z tego co czytałem w styczniu ma pojawić się update WIN10. 

Cały dzień poza gniazdkiem - nie ma szans. 

Jak tylko będzie update napiszę czy obietnice miały pokrycie. 



#35 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 lutego 2016 - 09:38

I jak Molimo z baterią w Surface Pro? Czy coś jest lepiej od momentu kiedy kupiłeś? Jakieś aktualizacje przybliżyły Ciebie do obiecywanych 9 godzin?

Po nowym update SP4 pozbył się wszystkich wad w oprogramowaniu. Dodatkowo uporali się z trybem Sleep oraz czasem pracy na baterii. W tym momencie w typowym użytkowaniu praca na baterii wynosi około 9h, czyli przyjmijmy, że dolna granica to 8h SP4, a rMBP 9h.



#36 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 sierpnia 2016 - 00:31

Widzę, że temat lekko ucichł. Jak teraz Wam się używa tego surface? Planuje zakup w najbliższym czasie w konfiguracji i5 oraz 256gb ssd. 


iPhone 12 mini 


#37 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 sierpnia 2016 - 18:21

No to stało się!

Od 3 dni jestem szczęśliwym posiadaczem Surface Pro 4 w konfiguracji procesor i5 oraz dysk 256GB.

 

Plusy jakie zaobserwowałem przez te dni to:

 

- Komputer jest bardzo szybki. Aplikacje uruchamiają się błyskawicznie, aż dziw bierze, że to Windows :)

 

- Jakość matrycy na bardzo dobrym poziomie, można spokojnie porównać z retiną w MBPr. 

 

- Dotykowy ekran i funkcje rysika - rewelacja. Zwłaszcza dla kogoś, kto wiele notuje, rysuje, zaznacza itp. Wiem, że będę z tego często korzystał, zwłaszcza z onenote, który jest kompatybilny z rysikiem. 

 

- Doczepiana klawiatura, tu również można zauważyć wiele korzyści: 

    - z komputera można korzystać bardziej uniwersalnie.

    - komputer nie uszkodzi się kiedy coś np. wylejemy na klawiaturkę

    - wygodniej się czyści taki sprzęt podczas odczepienia klawiaturki

    

- Zasilacz podobnie jak w przypadku MB jest na magnez jednak mógłby być dłuższy.

 

- Tego typu sprzęt 2 in 1 bezpieczniej korzysta się np. w łóżku pościeli, nie musimy się już bać, że nam się przegrzeje. Otwory wentylacyjne umiejscowione są na górze i bokach tabletu. 

 

 

A teraz wady jakie udało mi się wyłapać:

 

- System: 

   - Aktualizacji po uruchomieniu laptopa miałem już chyba z 20. Najgorsze jest to, że one od razu się nie ściągają tylko po jakimś czasie kolejne. I tu miałem pierwszy mały problem, który już całe szczęście się rozwiązał. Bardzo chciałem uruchomić tak przez wielu zachwalanych funkcję Windows Hello. Niestety nie mogłem jej zarejestrować, aplikacja nie skanowała mojej twarzy. Dopiero po ok 24h Windows wykrył najnowszą dużą aktualizację roczną bodajże 1607, która wprowadziła w WIN10 sporo zmian no i wreszcie aplikacja zeskanowała mi twarz i teraz działa bez problemów. 

 

- Obudowa się grzeje jak głupia, nie trzeba nic konkretnego robić. Np. oglądnie filmów na YT już potrafi podgrzać sprzęt. Jeśli już robimy jeszcze poważniejsze operacje to można powiedzieć, że jest nawet gorąca. Temperatury w aplikacji HWmonitor wskazywały ok 50-65 stopni.

Przy tym również wentylatory działają dość głośno. 

 

To chyba tyle. Ogólnie ze sprzętu jestem zadowolony, choć to tylko kilka dni. Po czasie będzie można napisać więcej. Myślę jednak, że sprzęt zostanie u mnie na dłużej :)


Użytkownik effe edytował ten post 29 sierpnia 2016 - 18:22

iPhone 12 mini 


#38 krissolek

krissolek
  • 431 postów
  • SkądLubań/Wrocław

Napisano 29 sierpnia 2016 - 18:26

Sam się noszę z zamiarem kupna Surface Pro jako przenośnej alternatywy na uczelnie dla rMBP. 
Jestem bardzo ciekaw wrażeń z użytkowania po np. dwóch tygodniach. Niektórzy twierdzą, że system bardzo szybko łapie różnego rodzaju "syfy" i tragicznie zwalnia. 
Będę obserwował wątek i czekam na relację !  ^_^


 iPhone X  iPad Pro 12,9  Pencil  Macbook Pro 13" Retina  Watch Steel


#39 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 637 postów
  • Płeć:

Napisano 29 sierpnia 2016 - 19:02

Drobna informacja nt. awaryjności. Może się komuś przyda, może nie. Mój ojciec używa SP4 w dość mocnej konfiguracji. Któregoś dnia przestała działać dołączana klawiatura. Polecono mu odesłać klawiaturę, gdyż serwis myślał, że tam tkwi problem. Niestety musiał odesłać także i tablet. Naprawa polegała na jego wymianie. Nie wiem, co dokładnie uległo uszkodzeniu. Sprzęt na gwarancji, więc nie było większego problemu. No ale po gwarancji to byłby niestety duży kłopot, skoro wymiana całego urządzenia. Nie wiem, na ile to odosobniony przypadek a na ile nie, ale warto wiedzieć.



#40 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 sierpnia 2016 - 19:14

No to akurat nie tajemnica, że każdy sprzęt się psuje :) 


iPhone 12 mini 


#41 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 637 postów
  • Płeć:

Napisano 29 sierpnia 2016 - 19:22

No to akurat nie tajemnica, że każdy sprzęt się psuje :)

Nie, no nie robię z tego jakiejś mega przełomowej informacji. Ot, krótka notka. Choć w przypadku SP4 awaria może być szczególnie bolesna, bo chyba naprawialność tego sprzętu jest bliska zerowej.



#42 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 sierpnia 2016 - 19:46

Sprzęt ma 2 lata gwarancji i to mnie interesuje. Wiadomo, że po gwarancji jakby coś strzeliło to bym tego nie naprawiał tylko kupił nowy. Zwłaszcza, że serwisu M$ nie ma w Polsce z tego co mi wiadomo. 


iPhone 12 mini 


#43 Jackpe

Jackpe
  • 187 postów

Napisano 29 sierpnia 2016 - 21:11

Tak nie ma serwisu i sprzętu nie naprawiają, w przypadku usterki jest wymieniany na nowy. Przynajmniej na razie. 

Nie powinien się grzać przy takim obciążeniu. Miałem jakiś czas w tej samej konfiguracji z i5 i praktycznie w ogóle wentylatory się na załączały. 

Dla mnie niestety miał więcej wad jak zalet i z wielką przyjemnością się go pozbyłem. Ale co kto lubi.  :)



#44 dwaeuro

dwaeuro
  • 89 postów
  • Płeć:
  • SkądNowa Huta

Napisano 06 września 2016 - 00:02

Od roku użytkuję Surface Pro 3 (i5/256GB), a od kilku lat mam Apple Pro 13 z 2013r.(i5/8GB/256) i powiem szczerze, ciężko byłoby mi wybrać, który z nich jest lepszym sprzętem. Surface ma wielką zaletę jaką jest uniwersalność, można z niego korzystać jak z tabletu, jak z pełnoprawnego notebooka oraz jako z tabletu graficznego (choć w tym przypadku polecam wszystkim użytkownikom Pro 3 wymienić rysik na ten z modelu Pro 4 - jest wygodniejszy, a koszt takiej operacji to 150 zł). Poza tym, do plusów można zaliczyć wygodną, podświetlaną klawiaturę, bardzo szybkie wstawanie systemu (5 sekund i mogę korzystać z komputera - genialne!), no i serwis - wymiana w 4 dni przez jednego z lepszych kurierów (firmę dpd) robi wrażenie - tylko Dell z NBD pokonuje na tym polu M$ - a no i gwarancja dłuższa. Rzeczą gorszą w stosunku do MBPro jest bateria, która pomimo młodego wieku nie wytrzymuje tyle co w produkcie z jabłuszkiem (średnio 6-7 h) i czasami grzanie się komputera. Kolejną wadą dla mnie jest słabsza możliwość integracji iPhone'a z komputerem - choć to bardziej wina Apple :P

W czym Apple jest lepsze? Na pewno w baterii - po prostu trzyma o te 2-3 godzin dłużej i mniej się grzeje. Poza tym wolę osobiście ich system, choć zbyt dużo złego na temat W10 działającej na Surface Pro 3 nie mogę powiedzieć (w przeciwieństwie do posiadanego Vaio z tymże systemem). A i mega dla mnie duża zaleta to to, że na Macu mogę pracować na kolanach, na SPro3 nie jest to niestety wygodne. 

 

Dla mnie idealnym sprzętem byłoby połączenie obydwu i powiem szczerze, że myślałem, że w taką stronę pójdzie iPad Pro, niestety Cook zafundował nam zabawkę z napisem Pro, nie umywającą się do sprzętu M$. Głupio to przyznać, ale Apple zostało strasznie w tyle w tym segmencie. I jak na razie nie widać, aby umiało się obronić, ale to już dyskusja do innego tematu.

P.S. Pro 3 wybrałem zamiast Pro 4 dlatego, że w niższej cenie oferuje de facto to samo (no poza Hello) i ma bardzo przydatny przycisk z logo Win, którego zabrakło u następcy. I pomimo, iż Pro 3 nie były oferowany nigdy oficjalnie na PL rynku serwis w Bydgoszczy, jak i infolinia M$ obsługują je bez żadnego problemu.  


Od roku użytkuję Surface Pro 3 (i5/256GB), a od kilku lat mam Apple Pro 13 z 2013r.(i5/8GB/256) i powiem szczerze, ciężko byłoby mi wybrać, który z nich jest lepszym sprzętem. Surface ma wielką zaletę jaką jest uniwersalność, można z niego korzystać jak z tabletu, jak z pełnoprawnego notebooka oraz jako z tabletu graficznego (choć w tym przypadku polecam wszystkim użytkownikom Pro 3 wymienić rysik na ten z modelu Pro 4 - jest wygodniejszy, a koszt takiej operacji to 150 zł). Poza tym, do plusów można zaliczyć wygodną, podświetlaną klawiaturę, bardzo szybkie wstawanie systemu (5 sekund i mogę korzystać z komputera - genialne!), no i serwis - wymiana w 4 dni przez jednego z lepszych kurierów (firmę UPS) robi wrażenie - tylko Dell z NBD pokonuje na tym polu M$ - a no i gwarancja dłuższa. Rzeczą gorszą w stosunku do MBPro jest bateria, która pomimo młodego wieku nie wytrzymuje tyle co w produkcie z jabłuszkiem (średnio 6-7 h) i czasami grzanie się komputera. Kolejną wadą dla mnie jest słabsza możliwość integracji iPhone'a z komputerem - choć to bardziej wina Apple  :P

W czym Apple jest lepsze? Na pewno w baterii - po prostu trzyma o te 2-3 godzin dłużej i mniej się grzeje. Poza tym wolę osobiście ich system, choć zbyt dużo złego na temat W10 działającej na Surface Pro 3 nie mogę powiedzieć (w przeciwieństwie do posiadanego Vaio z tymże systemem). A i mega dla mnie duża zaleta to to, że na Macu mogę pracować na kolanach, na SPro3 nie jest to niestety wygodne. 

 

Dla mnie idealnym sprzętem byłoby połączenie obydwu i powiem szczerze, że myślałem, że w taką stronę pójdzie iPad Pro, niestety Cook zafundował nam zabawkę z napisem Pro, nie umywającą się do sprzętu M$. Głupio to przyznać, ale Apple zostało strasznie w tyle w tym segmencie. I jak na razie nie widać, aby umiało się obronić, ale to już dyskusja do innego tematu.

P.S. Pro 3 wybrałem zamiast Pro 4 dlatego, że w niższej cenie oferuje de facto to samo (no poza Hello) i ma bardzo przydatny przycisk z logo Win, którego zabrakło u następcy. I pomimo, iż Pro 3 nie były oferowany nigdy oficjalnie na PL rynku serwis w Bydgoszczy, jak i infolinia M$ obsługują je bez żadnego problemu.  



#45 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 637 postów
  • Płeć:

Napisano 23 lutego 2017 - 16:23

 

Po nowym update SP4 pozbył się wszystkich wad w oprogramowaniu. Dodatkowo uporali się z trybem Sleep oraz czasem pracy na baterii. W tym momencie w typowym użytkowaniu praca na baterii wynosi około 9h, czyli przyjmijmy, że dolna granica to 8h SP4, a rMBP 9h.

 

I jak, dalej używasz tego komputera? Widzę, że w stopce masz nowego MBP. Czyżby jednak SP4 nie przetrwał próby czasu?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych