Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Chmura rodzinna - czy może być bez dodawania konta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 jacob31

jacob31
  • 361 postów

Napisano 20 listopada 2015 - 23:13

Witam!
W związku z aktualizacjami IOS musiałem wylogować się z ICloud z iphone'ow w rodzinie, ponieważ sparowaly się tak, że nawet historia połączeń się zgrała. Chciałbym jednak korzystać ze Znajdź mój iPhone.
Stąd moje pytanie czy można skonfigurować chmurę rodzinną BEZ KARTY KREDYTOWEJ NA KAŻDYM Z KONT?, ponieważ przy konfiguracji przerzuciło mnie do panelu dodawania karty.
Nadmieniam że chodzi głownie o Znajdź mój iPhone bo aplikacji płatnych nie ściągam.

#2 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 20 listopada 2015 - 23:24

https://support.appl.../pl-pl/HT204034

O to chodziło ?

Natomiast jak musisz mieć chmure rodzinną to " ... podczas konfigurowania chmury rodzinnej osoba, która jest organizatorem, musi podać metodę płatności. Jeśli któryś z członków rodziny korzysta z konta dla dzieci, organizator Chmury rodzinnej musi podać kartę kredytową jako metodę płatności. Ta metoda płatności będzie używana przy wszystkich zakupach dokonanych przez członków rodziny i tylko organizator będzie mógł ją zmienić ..."


Użytkownik bee3 edytował ten post 20 listopada 2015 - 23:27

Pomogłem ?   -  Lubię to 


#3 jacob31

jacob31
  • 361 postów

Napisano 21 listopada 2015 - 12:24

Właśnie chodzi o to że organizator nie ma dodanego konta i nie chce tego robić bo nie ściągamy płatnych apek. Da się to jakoś obejść?

#4 kris2k

kris2k
  • 321 postów

Napisano 21 listopada 2015 - 14:39

Wpisać jakiekolwiek, losowe dane karty?


iMac 21,5 i5 2,7 quad, 8GB RAM, 1TB HDD, Intel Iris Pro ; iPad4 64GB Wi-Fi + Cellular ; iPhone 4 8GB/ iPhone 4S 8GB ; iPod Nano 8GB


#5 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 listopada 2015 - 15:30

Wpisać jakiekolwiek, losowe dane karty?


Taaaa... biorąc pod uwagę, że Apple weryfikuje każde grzebanie w danych karty. Widać, że nie ustawiałeś nigdy płatności na koncie, więc po co wprowadzasz w błąd jak nie wiesz?

Właśnie chodzi o to że organizator nie ma dodanego konta i nie chce tego robić bo nie ściągamy płatnych apek. Da się to jakoś obejść?


Nie da się, bo właśnie zasadą działania chmury rodzinnej jest dzielenie się płatnymi aplikacjami/usługami. W innym przypadku każdy sobie sam może ściągnąć darmową aplikację.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#6 kris2k

kris2k
  • 321 postów

Napisano 21 listopada 2015 - 16:00

A czy nie weryfikuje przypadkiem tylko podczas dokonywania zakupu? Ja karty dopisywałem już dwie: jedną z PKO z którą ostatnio miałem problem, a o dziwo wcześniej na niej płatności przechodziły choć wielu miało problemy, niestety ostatnio po 15 próbie i blokadzie na 130zł dałem za wygraną, i wyrobiłem przez net w WBK gdzie wszystko chodzi jak powinno. W każdym bądź razie, z żadnej z tych kart apple nie ściągało ani grosika w celu weryfikacji dokąd nie dokonywałem jakiegoś zakupu. Dlatego wysnułem hipotezę że w celu samego skonfigurowania chmury rodzinnej można spróbować wpisać jakiekolwiek dane karty. Lepsza chyba taka pomoc niż odsyłanie do supportu albo wujka google co się tutaj notorycznie zdarza.

Ale widać, że jako moderator posiadłeś moc wróżbity Macieja i widzisz rzeczy jakie się fizjonomom nie śniły jak to kto co ustawiał na swoim koncie.


iMac 21,5 i5 2,7 quad, 8GB RAM, 1TB HDD, Intel Iris Pro ; iPad4 64GB Wi-Fi + Cellular ; iPhone 4 8GB/ iPhone 4S 8GB ; iPod Nano 8GB


#7 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 listopada 2015 - 19:50

Ale widać, że jako moderator posiadłeś moc wróżbity Macieja i widzisz rzeczy jakie się fizjonomom nie śniły jak to kto co ustawiał na swoim koncie.


Gdybyś kiedykolwiek dopisywał kartę, wiedziałbyś, że przy każdym grzebaniu przy metodzie płatności, pobiera 2€ w celu weryfikacji karty, ale widocznie jesteś tak wyjątkowy, że nie miało u Ciebie to miejsca, choć raczej wytłumaczeniem jest skleroza bądź niewiedza.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#8 kris2k

kris2k
  • 321 postów

Napisano 21 listopada 2015 - 20:17

Starą kartę jak dopisywałem nie pamiętam czy coś pobrało, natomiast nową, internetową z WBK jak dopisywałem to nie mogło nic pobrać bo dopisywałem ją przed zasileniem ze stanem zero zł. Dopiero później przelałem na nią pieniądze z konta, jak przelew przeszedł dokonałem zakupu i wtedy faktycznie zeszło z karty i na weryfikację i za aplikację.

Natomiast z kartą z PKO były problemy, każdorazowo musiałem podawać na nowo CVV i za każdym razem ściągało 2euro a pomimo tego nie mogłem sformalizować zakupu.


iMac 21,5 i5 2,7 quad, 8GB RAM, 1TB HDD, Intel Iris Pro ; iPad4 64GB Wi-Fi + Cellular ; iPhone 4 8GB/ iPhone 4S 8GB ; iPod Nano 8GB


#9 jacob31

jacob31
  • 361 postów

Napisano 21 listopada 2015 - 20:28

Panowie, mi chodzi tylko o znajdź mój IPhone bo z aplikacji wygodniej się korzysta niż ze strony internetowej. Czy podanie losowych cyferek np spamych zer przejdzie? Jak nie to oczywiście zostaje tylko strona internetowa
A drugie pytanie: przy chęci zalogowania z telefonu na icloud.com/#find nie ma pola do logowania tylko są 3 opcje ( stwórz iCloud, znajdź mój iPhone i cos jeszcze) jak przejść do panelu logowania? Taki problem mam tylko na IP bo na Mac jest normalnie

#10 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 listopada 2015 - 21:09

Starą kartę jak dopisywałem nie pamiętam czy coś pobrało, natomiast nową, internetową z WBK jak dopisywałem to nie mogło nic pobrać bo dopisywałem ją przed zasileniem ze stanem zero zł. Dopiero później przelałem na nią pieniądze z konta, jak przelew przeszedł dokonałem zakupu i wtedy faktycznie zeszło z karty i na weryfikację i za aplikację.
Natomiast z kartą z PKO były problemy, każdorazowo musiałem podawać na nowo CVV i za każdym razem ściągało 2euro a pomimo tego nie mogłem sformalizować zakupu.


Przy dodawaniu czy uaktualnianiu karty ZAWSZE pobiera 2€, jak się nie uda mu zablokować kwoty autoryzacyjnej nie można przejść dalej, więc jak dodawałeś kartę z WBKu to musiałeś mieć na niej środki, bo inaczej byś jej nie dodał. Wynika to z tego, że Apple nie zawsze obciąża kartę w momencie zakupu, tylko często później i muszą być pewni, ze podałeś właściwe dane karty. DO tego sprawdzają też region karty czy jest wydana w tym samym kraju co sklep do którego ją dodajesz. Dlatego polskiej karty nie użyjesz w żadnym innym AppStore poza polski. A co do PKO to setki razy było o tym, że PKO i Pekao łamią standardy Visa/MC i tymi kartami nie zapłacisz w APple, Google, Amazonie czy PayPalu.

Panowie, mi chodzi tylko o znajdź mój IPhone bo z aplikacji wygodniej się korzysta niż ze strony internetowej. Czy podanie losowych cyferek np spamych zer przejdzie?


Nie, nie możesz podać bzdurnych danych. A w ogóle w czym problem, tak ciężko wpisać dane swojej karty? No chyba, ze jak prezes nie masz konta w banku.

A drugie pytanie: przy chęci zalogowania z telefonu na icloud.com/#find nie ma pola do logowania tylko są 3 opcje ( stwórz iCloud, znajdź mój iPhone i cos jeszcze) jak przejść do panelu logowania? Taki problem mam tylko na IP bo na Mac jest normalnie


Bo na iOS są aplikacje do tego. Strona iCloud.com jest dla komputerów, dlatego chce, zebyś skorzystał z dedykowanych aplikacji dla iOS a nie strony.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#11 jacob31

jacob31
  • 361 postów

Napisano 21 listopada 2015 - 21:16

Czyli jest jakiś sposób zeby widzieć urządzenia z różnymi Apple ID? Oprócz tych które już poruszyliśmy. Mozę inna przeglądarka?

#12 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 listopada 2015 - 23:30

Czyli jest jakiś sposób zeby widzieć urządzenia z różnymi Apple ID? Oprócz tych które już poruszyliśmy. Mozę inna przeglądarka?


Użyj aplikacji, działa tak samo jak strona tylko jest Aplikacją dedykowaną. Coś się tak uparł na korzystanie z tego przez przeglądarkę?
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#13 jacob31

jacob31
  • 361 postów

Napisano 24 listopada 2015 - 13:35

No o wracamy do punktu wyjścia
Chciałbym korzystać z aplikacji ale jak to zrobić na innych Apple ID? Za pomocą chmury rodzinnej, a pierwsze moje pytanie: Jak skafonfigurowac chmurę bez konta bankowego?

#14 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 listopada 2015 - 14:18

No o wracamy do punktu wyjścia
Chciałbym korzystać z aplikacji ale jak to zrobić na innych Apple ID? Za pomocą chmury rodzinnej, a pierwsze moje pytanie: Jak skafonfigurowac chmurę bez konta bankowego?

 

Dostałeś odpowiedź, możesz się,przelogowywać między kontami, albo wpisać tę kartę. I tyle. Więcej opcji nie ma.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#15 Se6o

Se6o
  • 14 postów

Napisano 21 maja 2016 - 18:15

A ja mam pytanie odnośnie ilości miejsca w chmurze rodzinnej ile mamy tego miejsca ? 5gb czy to jakoś osobno jest to liczone?



#16 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 maja 2016 - 10:10

A ja mam pytanie odnośnie ilości miejsca w chmurze rodzinnej ile mamy tego miejsca ? 5gb czy to jakoś osobno jest to liczone?

 

Każdy ma swoje miejsce, któ®e przypisane jest do jego konta. Powierzchnia nie jest wspólna. Tylko zakupy.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#17 Se6o

Se6o
  • 14 postów

Napisano 23 maja 2016 - 18:15

ok rozumiem ale ile jest tego miejsca w chmurze? 



#18 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 maja 2016 - 18:21

ok rozumiem ale ile jest tego miejsca w chmurze? 

 

Tyle ile miałeś przed będziesz tyle miał po założeniu chmury rodzinnej.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#19 Se6o

Se6o
  • 14 postów

Napisano 23 maja 2016 - 19:32

to może inaczej bo nie rozumiem :) 
dostaje 5gb i chmura to wspódzieli czy ma swoje odrebne miejsce np 1gb?



#20 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 maja 2016 - 22:15

5GB dostajesz w iCloud. Chrmura rodzinna to wspóldzielenie zakupów. Nie ma nic wspólnego z miejscem w iCloud Drive. Jak dokupisz miejsce to tylko Ty będziesz miał go więcej inni będą nadal mieli po 5GB darmowych.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#21 Se6o

Se6o
  • 14 postów

Napisano 25 maja 2016 - 18:54

ok pomieszałem trochę chodziło mi o udostępnianie zdjęć ikona chmury mnie zmyliła chodziło mi o pojemność właśnie tej opcji czy te udostępnione zdjęcia są zapisywane na moim telefonie czy icloud?



#22 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 maja 2016 - 20:37

Miejsce zajmują tylko zdjęcia, które ktoś Tobie udostępnił. Na iPhone na pewno, a czy waga udostępnionych zdjęć zmniejsza miejsce na Twoim iCloud to nie wiem, nie sprawdzałem, ale podejrzewam że tak.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#23 Se6o

Se6o
  • 14 postów

Napisano 27 maja 2016 - 09:58

Po tygodniu szukania udało mi się znaleźć odp. w opcji udostępniania można udostępnić 5000 zdjęć lub filmów które nie zabierają miejsca icloud ani iphona.



#24 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 maja 2016 - 10:31

Czyli ograniczyli ilość ale nie obciążają iCloud. Fajnie.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#25 wojtekjasiek

wojtekjasiek
  • 12 postów

Napisano 15 września 2016 - 21:16

witam, pozwole sobie odgrzać kotleta. Dzisiaj sprawiłem córce iphona, jako,że małoletnia to nie może założyć konta icloud. Chciałem założyć chmure rodzinną ale mam kłopot z danymi płatności. Sprawa wygląda następująco: mam konto w banku ale nie mam karty bo z niej zrezygnowałem kilka lat temu, jak w tej sytuacji można to załatwić? z góry dziękuje za odpowiedzi






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych