Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pierwszy Mac na co zwracać uwagę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 SmolenRM

SmolenRM
  • 39 postów
  • SkądTułowice, Poland

Napisano 08 listopada 2015 - 19:21

Cześć, jako że juz długo korzystam z systemu iOS zarówno w iPhonie jak i iPadzie to jakoś jeżeli chodzi o komputer to jestem wierny Windowsowi, ale nadszedł czas na upragnione zmiany. Chce zakupić używany sprzęt jednak nie mam pojęcia na co zwracać uwagę i jakich modeli konkretnych szukać. Jak myślicie lepiej jest zakupić sprzęt z jakiegoś serwisu czy osoby fizycznej? Moze macie jakieś sprawdzone źrodła? Myśle o modelu MacBook PRO. Komputer bedzie używany na codzień do zwykłych czynności, tj. internetu, filmów itp.

#2 Marceli99-6b378dd9d9

Marceli99-6b378dd9d9
  • 156 postów

Napisano 08 listopada 2015 - 19:25

Używane maci najbezpieczniej kupić u osoby prywatnej. Owszem zawsze jest ryzyko oszustwa, ale w przypadku serwisów bardzo duże. Chyba że mówimy tu o autoryzowanych serwisach, które sprzedają używany sprzęt, a to z kolei wiąże się z nieopłacalnością, gdyż życzą sobie mnóstwo $$$. Przede wszystkim nie kupuj żadnego macbooka ze spolszczoną klawiaturą i nieoryginalnymi częściami np. bateria i ładowarka. Zawsze dopytuj się o oryginalność baterii i ładowarki.

 

Model - to zależy od budżetu, jeśli nie jesteś zbyt wymagającym użytkownikiem to polecam serie Air. Bardzo leciutkie i ładne maci. ;)


Użytkownik Marceli99 edytował ten post 08 listopada 2015 - 19:26

  • SmolenRM lubi to

#3 SmolenRM

SmolenRM
  • 39 postów
  • SkądTułowice, Poland

Napisano 08 listopada 2015 - 19:29

Z tego co wiem to MacBook Pro ma możliwość wymiany Ram, dysku. A jak to sie ma do MacBooka Air?

#4 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 08 listopada 2015 - 19:48

1. Określ budżet ile max?

2. Czy to ma być 13 czy 15"

3. 15" mają 4 rdzeniowe wydajne procesory i dedykowane grafiki (niektóre), 13"  mają 2 rdzeniowe procesory i integry. W Air są najsłabsze procesory nawet i7 z Air są zjadane na śniadanie przez najsłabszą 13 z retiną.

4. W nowszych macbookach ważna jest bateria, żywotność niby jest obliczona na 1000 cykli (starsze modele 500 cykli) lecz bezpiecznie to może szukaj w okolicy 300 cykli.

5. Szukaj tu na forum od 1 właściciela, wiesz co się działo z makiem w komisach i na allegro masz jak w komisie samochodowym: Panie auto ma 15 lat i tylko 190 tys. przebiegu, Niemiec do kościoła jeździł.

6. Jesteś uczniem/studentem lub masz znajomego? masz zniżkę do 10% na zakup nowego maka.

 

 

Tak jak kolega Marceli radził, żadnych komisowych składaków, zalańców i z dziwną klawiaturą. Im tańszy tym większe ryzyko, że to szrot. Nie bierz z niesprawnym akumulatorem (nowy 400-800 zł) i koniecznie z oryginalną ładowarką. Airy 2010 sobie podaruj - dysk magnetyczny i 2 GB ram na nowszych systemach to się na nim nawet kalkulator wiesza.

Retiny i Airy mają wlutowany ram i nic nie dodasz więcej, a zmiana SSD na pcie jest czasami droższa niż zakup nowego maka. Nie kupuj 15" z grafiką Ati 64XX/69XX padają grafiki, te z Gforcem 320 również. Najlepszy model z 15" z 2012 roku o ile dobrze pamiętam to był ten z GF650 bez retiny - można do niego włożyć samodzielnie ram (16GB mac) i SSD (na sata). 


  • SmolenRM lubi to
Fallout ...war, war never changes...

#5 SmolenRM

SmolenRM
  • 39 postów
  • SkądTułowice, Poland

Napisano 08 listopada 2015 - 19:58

Najbardziej myślałem o modelu pro 13' z 2012 roku, ostatnio tez znalazłem retine z 2013 za identyczna kwotę 3500 zł. Dodam ze tyle maksymalnie mogę wyłożyć na maca. Czyli jak dobrze rozumiem to w żadnym z modeli retine nie dołożę ram? A co do zniżek to jestem studentem ale cena nowego zaporowa.

#6 roger1801

roger1801
  • 508 postów

Napisano 08 listopada 2015 - 20:37

Podepnę się do tematu.

6. Jesteś uczniem/studentem lub masz znajomego? masz zniżkę do 10% na zakup nowego maka.

Możesz powiedzieć gdzie są takie zniżki? Z tego co widziałem, były zniżki (do wczoraj) w ispot i cortland. A te 10% gdzie mogę dostać?



#7 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 08 listopada 2015 - 20:52

najlepiej zadzwoń co Cortlandu, może coś się jeszcze znajdzie. MediaMarkt/Saturn też możesz pytać. Jeśli skończyła się promocja back to school to może jeszcze powystawowe w cortland/Ispot lub black friday.


Fallout ...war, war never changes...

#8 roger1801

roger1801
  • 508 postów

Napisano 08 listopada 2015 - 21:39

najlepiej zadzwoń co Cortlandu, może coś się jeszcze znajdzie. MediaMarkt/Saturn też możesz pytać. Jeśli skończyła się promocja back to school to może jeszcze powystawowe w cortland/Ispot lub black friday.

"Nowy powystawowy"? W życiu ;) 

 

Będę coś myślał, jak mi ispot odrzuci wczorajsze zamówienie. 

 

Zamówiłem najnowszego iMaca 27" z 12% zniżką. Zniżka mi przysługuje (jestem studentem). Zamówienie od razu zostało przeze mnie opłacone.

 

Jednak dzisiaj zauważyłem na stronie (w regulaminie) zapis, że ze zniżki nie można skorzystać kupując najnowsze iMaci.

Powiedzcie mi, czy jak mam rozumieć ten zapis, gdyż wchodząc w ofertę najnowszych iMaców, mam możliwość skorzystania z rabatu 12% i bezproblemowe opłacenie go.

 

Czy sklep może mi odrzucić to zamówienie? Czy jeżeli już opłaciłem zamówienie (i spełniłem warunek wymagany do uzyskania zniżki [wysłanie skanu legitymacji]) mogą je anulować?



#9 kris2k

kris2k
  • 321 postów

Napisano 08 listopada 2015 - 23:07

Na Apple Online Store

 http://www.apple.com...ucation_pricing 

kupisz ze zniżką. Nie wiem gdzie zamawiałeś, czy w Cortlandzie czy w iSpocie, ale anulować zamówienie zawsze możesz. Możesz też zwrócić jeśli już zdążyli wysłać. 

Ja jeśli chodzi o Cortland i korespondencję mailową z nimi mam jak najgorsze wrażenie. Na maila z zapytaniem o konkretny model czekałem na odpowiedź tydzień. Później poprosili o skan aktualnej legitymacji nauczyciela. Wysłałem jak prosili, na odpowiedź czekam do dziś. A mac od dwóch tygodni stoi w domu, oczywiście kupiony gdzie indziej, ze zniżką, przez net gdzie nie wymagali absolutnie żadnych dokumentów.

Z iSpotem kontakt mailowy w porządku, za to słyszałem że po zakupie ludzie się spotykali z totalnym olaniem klienta. Ale tego nie potwierdzę bo to tylko zasłyszane opinie.


iMac 21,5 i5 2,7 quad, 8GB RAM, 1TB HDD, Intel Iris Pro ; iPad4 64GB Wi-Fi + Cellular ; iPhone 4 8GB/ iPhone 4S 8GB ; iPod Nano 8GB


#10 roger1801

roger1801
  • 508 postów

Napisano 09 listopada 2015 - 09:01

@kris2k

z 6% zniżką mogę kupić "zawsze" i "wszędzie". Mi chodziło o 10-12% zniżki. 

 

Ja nie chce anulować zamówienia. Pytałem, czy iSpot (bo tu kupowałem) może mi odrzucić opłacone zamówienie.



#11 kris2k

kris2k
  • 321 postów

Napisano 09 listopada 2015 - 09:19

Móc może tyle że raczej nie odrzuci. Im przecież zależy na sprzedaży. Mogą nawet żadnego dokumentu nie wymagać.

Potwierdzenie Ci już wysłali czy tylko przez koszyk na razie przeszło?

Ja jak kupowałem, z tym że nie był to ani iSpot ani Cortland, po moim zapytaniu mailowym otrzymałem odpowiedź że mac-i sprzedają ze zniżką tylko w sklepach stacjonarnych. OK, więc pojechałem do sklepu ale niestety mieli tylko jednego wystawionego. Ale sprzedawca powiedział abym normalnie zamówienie przez net zrobił i że przejdzie. Więc wróciłem, dodałem do koszyka, tam też się wyświetliło info że odbiór tylko w sklepie stacjonarnym. Nic to, przeszedłem dalej, opcja wysyłki do domu była aktywna więc kliknąłem, podałem adres i czekałem. Dostałem mailem potwierdzenie złożenia zamówienia i za dwa dni kurier z kompem stanął pod drzwiami. Żadnej legitymacji czy innego dokumentu nie musiałem przedstawiać. Tak więc spokojnie czekaj, moim zdaniem powinno bez problemu przejść.


  • roger1801 lubi to

iMac 21,5 i5 2,7 quad, 8GB RAM, 1TB HDD, Intel Iris Pro ; iPad4 64GB Wi-Fi + Cellular ; iPhone 4 8GB/ iPhone 4S 8GB ; iPod Nano 8GB


#12 roger1801

roger1801
  • 508 postów

Napisano 09 listopada 2015 - 09:25

Dostałem maila z kompletacja zamówienia. Na stronie widnieje status ze zamowienie opłacone. Zamówiłem z dostawa kurierem. Zdjęcie legitki wysłałem. Zobaczymy co bedzie dalej. Mam nadzieje ze mi nie odrzuca.

#13 kris2k

kris2k
  • 321 postów

Napisano 09 listopada 2015 - 09:28

Jak opłaciłeś i potwierdzenie dostałeś to czekaj spokojnie na kuriera. A jak przyjdzie to podziel się na forum, niech zostanie dla potomnych.


iMac 21,5 i5 2,7 quad, 8GB RAM, 1TB HDD, Intel Iris Pro ; iPad4 64GB Wi-Fi + Cellular ; iPhone 4 8GB/ iPhone 4S 8GB ; iPod Nano 8GB


#14 roger1801

roger1801
  • 508 postów

Napisano 09 listopada 2015 - 09:37

Dam znać napewno :)

 

Swoją drogą, ciekawe kiedy przyjdzie. W mailu dostałem wiadomość, że wysyłka z salonu w ciągu 1-3 dni a na stronie 2-5 ;)

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.



#15 kris2k

kris2k
  • 321 postów

Napisano 09 listopada 2015 - 09:39

Jeśli mają na stanie to przeważnie wysyłają nie później niż na drugi dzień po przyjęciu zamówienia.


iMac 21,5 i5 2,7 quad, 8GB RAM, 1TB HDD, Intel Iris Pro ; iPad4 64GB Wi-Fi + Cellular ; iPhone 4 8GB/ iPhone 4S 8GB ; iPod Nano 8GB


#16 roger1801

roger1801
  • 508 postów

Napisano 09 listopada 2015 - 10:22

Teoretycznie maja na stanie w salonie. Zobaczymy

#17 SmolenRM

SmolenRM
  • 39 postów
  • SkądTułowice, Poland

Napisano 11 listopada 2015 - 07:56

Wracając do tematu, do żadnego maca z retina nie dorzucę ram?

#18 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 11 listopada 2015 - 09:39

Wracając do tematu, do żadnego maca z retina nie dorzucę ram?

Do MacBook-a z Retiną nie dorzucisz RAM


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#19 roger1801

roger1801
  • 508 postów

Napisano 13 listopada 2015 - 12:37

Witam!

Dzisiaj dostałem komputer z iSpotu. Jak widać, ponad regulaminem  jest sprzedaż towaru (tak jak pisał kris2k). Można było śmiało zamówić najnowszego iMaca ze zniżką 12% (mimo, że regulamin to wykluczał). Komputer zamówiony i opłacony w sobotę, dzisiaj jest u mnie. Pozdrawiam!



#20 SmolenRM

SmolenRM
  • 39 postów
  • SkądTułowice, Poland

Napisano 15 listopada 2015 - 12:36

[CIACH]
 
To wątek z pytaniem "Pierwszy Mac na co zwracać uwagę" - pytania o konkretne aukcje zamieszczamy
w tym wątku.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych