Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy MacBook Air zostanie wycofany z produkcji?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#51 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 16 stycznia 2016 - 14:04

Jest droższy przede wszystkim przez Retinę. Poza tym, to nowość na rynku, nowy wygląd, Force Touch, nowa klawiatura, itd. Różnica między Airem dość znacząca.

 

Zresztą, IMO Maki nie są do gier. Chcesz grać - kup komputer z Windowsem albo konsolę.

Różnica jest, ale tylko z zewnątrz, bo jak wspomniałem bebechy są żenujące jak na komputer za 3 średnie krajowe. Nie zmienia to faktu, że MB 12' to ładna konstrukcja i na pewno z dużym potencjałem.

 

Konsola - 900p, ledwo 30 fps i abonamenty...

 

Dla mnie komputer to komputer - na każdym można grać, więc argument, że imo maki nie są do gier jest słaby, bo co prawda wydajność układu graficznego nie powala to jednak można na nich grać. Komputera nie kupię, bo w domu jestem parę godzin w tygodniu. :> Do Air'a dokupujesz razera bezprzewodowego i można w podróży grać. :) Bateria starcza na prawie dwie godziny rozgrywki.



#52 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 16 stycznia 2016 - 14:09

Tyle, że na konsoli pograsz we wszystkie najnowsze gry, i nie ma problemu z płynnością, bo karta graficzna za słaba, itp. Nie śledzę rynku gier tak uważnie, jak kilka czy kilkanaście lat temu, ale przecież wiele produkcji najpierw wychodzi na konsole, a dopiero potem na PC. Tak jest np. z nowym NFS-em. Na wiosnę przymierzam się do kupna PS4 albo Xbox One. :)

 

Co do Macbooka, cena może być zaporowa, ale z drugiej strony, ten laptop musiał być droższy od Aira, który nie ma Retiny. Myślę, że 90% użytkowników Maków wystarczy specyfikacja 12-calowego Macbooka. Od 2012 do 2014 roku korzystałem z Aira i jakoś nie zachwycił mnie ten laptop, może ze względu na brak Retiny. Największe WOW było przy przejściu na rMBP - zapewne ze względu na ekran.

 

Zresztą, to nie do końca wina Apple. MacBooki na zachodzie kosztują tyle samo, ale płace są tam sporo wyższe.


Użytkownik soczekpl edytował ten post 16 stycznia 2016 - 14:09

  • Maxavelli lubi to

Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#53 wrocu

wrocu
  • 85 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 stycznia 2016 - 14:57

Moim skromnym zdaniem w perspektywie 2,3 lat air zostanie wycofany ze sprzedaży, a jego miejsce zajmie macbook retina - sytuacja analogiczna do poprzedniego macbooka white i macbooka air.

#54 loockas

loockas
  • 32 postów

Napisano 16 stycznia 2016 - 15:37

korzystałem z Aira i jakoś nie zachwycił mnie ten laptop, może ze względu na brak Retiny. Największe WOW było przy przejściu na rMBP - zapewne ze względu na ekran.

 

Ja właśnie mam zupełnie odwrotnie. Przez ostatnie 3 dni obcowałem z rMBP w jakiejś kosmicznej dla mnie specyfikacji (i7, 16GB ram, 512SSD) i jedyne co mnie zachwyciło to wydajność. Retina jest fajna do przeglądania obrazków i stron www (o ile się dobrze skalują). Jak już przyszło na tym pracować, to okazało się, że wiele aplikacji których używamy ma problem z poprawnym skalowaniem. Podobnie z RDP. Oczywiście to nie wina Appla, a tych aplikacji ale tak czy inaczej jakoś trzeba pracować. Chętnie wracałem wieczorem do mojego Aira gdzie wszystko wygląda może mniej cukierkowo i bardziej pixelowo, ale za to zdecydowanie naturalniej. 



#55 luck1985

luck1985
  • 924 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 stycznia 2016 - 16:39

Różnica jest, ale tylko z zewnątrz, bo jak wspomniałem bebechy są żenujące jak na komputer za 3 średnie krajowe. Nie zmienia to faktu, że MB 12' to ładna konstrukcja i na pewno z dużym potencjałem.

 

Konsola - 900p, ledwo 30 fps i abonamenty...

 

Dla mnie komputer to komputer - na każdym można grać, więc argument, że imo maki nie są do gier jest słaby, bo co prawda wydajność układu graficznego nie powala to jednak można na nich grać. Komputera nie kupię, bo w domu jestem parę godzin w tygodniu. :> Do Air'a dokupujesz razera bezprzewodowego i można w podróży grać. :) Bateria starcza na prawie dwie godziny rozgrywki.

 

 

Błądzisz trochę w swoich wypowiedziach. Stronę wcześniej kolega wypunktował- gdzie uciągnie 11, a gdzie 12 nie da rady. 

 

Mam PC pod gry- pół roku temu składałem na nowo, mam XO i PS4 :) Czas start. 

 

900p, ledwo 30k. 

 

 

Dawaj filmik jak na Twoim Airze ciągniesz GTA 4 fullhd 1080/60 :)

 

Air się pocił przy średnich w Diablo 3. Na YT na filmikach jadą na LOW i tak pokaz slajdów się robił. Ciekawe co dalej będzie jak więcej wrogów na ekranie. A gdzie tu otwarty świat. Dodając fakt, że wersja GTA 4 była na szybko konwertowana i nie wyszła mistrzom z R. 

 

Arma 3. Tak samo. Dawaj z ustawienia na high i się pochwal ;)

 

Grasz na LOW przy pokazie slajdów, a wytykasz konsoli 900/30. 

 

Trzeba mieć dobry wzrok żeby wyczaić różnice 180 pikseli, a im dalej od ekranu, tym różnica mniej widoczna albo wcale. 

Czyli wolisz grać w Diablo 3 na 11 calach w podróży niż na normalnym PC albo konsoli z padem w kanapie. 

 

 

nie mam więcej pytań. 

 

 


I tu masz rację.   ;) W normalnym zastosowaniu tzn. przeglądanie wifi i oglądanie filmów - nie ma różnicy, ale w pracy to on może się niektórym dusić.

 

 

O jakiej pracy mówisz? Gdzie się spoci 12, a gdzie się nie spoci Twoja 11? 

MB 12 jak i Air to popierdólki do neta safari, itunes i lajkowania znajomych na fejsie. Do tego są te komputery. Janusze w kraju myślą że kupią najtańszego kompa i ma być do wszystkie, nawet do obróbki video 4k. MB12 jest nowy, ma kilka nowości i retina- dlatego kosztuję 6 tysięcy, a nie 4 jak Air.  Łukasz z 20m2 ma takiego i sobie chwali używając na lotniskach i w podróży- po to to jest. Więc skończmy farmazonic o jakiejś "pracy"

Wracajać do Macbooka, odpada, bo stracił to co Apple ma charakterystyczne- świecące logo. 


Użytkownik luck1985 edytował ten post 16 stycznia 2016 - 16:45


#56 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 16 stycznia 2016 - 17:08

Błądzisz trochę w swoich wypowiedziach. Stronę wcześniej kolega wypunktował- gdzie uciągnie 11, a gdzie 12 nie da rady. 

Mam PC pod gry- pół roku temu składałem na nowo, mam XO i PS4 :) Czas start.

900p, ledwo 30k. 

Dawaj filmik jak na Twoim Airze ciągniesz GTA 4 fullhd 1080/60 :)

Air się pocił przy średnich w Diablo 3. Na YT na filmikach jadą na LOW i tak pokaz slajdów się robił. Ciekawe co dalej będzie jak więcej wrogów na ekranie. A gdzie tu otwarty świat. Dodając fakt, że wersja GTA 4 była na szybko konwertowana i nie wyszła mistrzom z R. 

Arma 3. Tak samo. Dawaj z ustawienia na high i się pochwal ;)

Grasz na LOW przy pokazie slajdów, a wytykasz konsoli 900/30. 

Trzeba mieć dobry wzrok żeby wyczaić różnice 180 pikseli, a im dalej od ekranu, tym różnica mniej widoczna albo wcale. 

Czyli wolisz grać w Diablo 3 na 11 calach w podróży niż na normalnym PC albo konsoli z padem w kanapie. 

nie mam więcej pytań. 

O jakiej pracy mówisz? Gdzie się spoci 12, a gdzie się nie spoci Twoja 11? 

MB 12 jak i Air to popierdólki do neta safari, itunes i lajkowania znajomych na fejsie. Do tego są te komputery. Janusze w kraju myślą że kupią najtańszego kompa i ma być do wszystkie, nawet do obróbki video 4k. MB12 jest nowy, ma kilka nowości i retina- dlatego kosztuję 6 tysięcy, a nie 4 jak Air.  Łukasz z 20m2 ma takiego i sobie chwali używając na lotniskach i w podróży- po to to jest. Więc skończmy farmazonic o jakiejś "pracy"

Wracajać do Macbooka, odpada, bo stracił to co Apple ma charakterystyczne- świecące logo. 

MacBook Air 11 ma 1366x768  :lol:  :lol:  :lol: Na low da się płynnie grać. Arma 3 działa na low - płynnie ( powyżej 40 fps ), wytykam konsoli, bo sam posiadam PS4 i kupę gier, ładnie to wygląda, ale to męka dla moich oczu. 11 cali jest dla mnie najlepszą przekątną i pracuję mi się jak i gra - bardzo dobrze. Air'a używam do pracy na maszynach wirtualnych jak i do programowania - w tych sprawach sprawdza się wyśmienicie. Facebooka staram się rzadko używać, nie jestem on zbyt ciekawy i nic do życia nie wnosi.

 

Przykro mi się zrobiło i to na serio... gdy napisałeś o Januszach i tanich komputerach, naprawdę... autentycznie zrobiło mi się przykro... najtańszy komp? Szkoda że użytkownik taki jak ty - nie zna wartości pieniądza.

 

...ale wracając jeszcze do obróbki 4k, dwa albo trzy razy zdarzało mi się takowy film "przetwarzać", Air nie spisał się źle - zrobił to po prostu wolniej niż komputer nie dla "Janusza".



#57 luck1985

luck1985
  • 924 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 stycznia 2016 - 17:21

Czyli wyszło na moje- zbłądziłeś. 

Wytykanie konsoli 900/30 było kulą w płot. 

 

Przykro ci się zrobiło przy uogólnieniu- no coż. Co ja mogę, takie są fakty. 

Kiedyś tu było inaczej. Zalew się zaczął po iphonie, ipodzie touch. Większość kupuje najtańsze opcje i ma pretensje o różne kwestie- januszowanie, nic innego. Nazywam rzeczy po imieniu. 

 

 

BTW przestań ślepo bronić swojego 11 Air, to będziesz dalej błądził. 


Użytkownik luck1985 edytował ten post 16 stycznia 2016 - 17:22

  • Maxavelli lubi to

#58 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 16 stycznia 2016 - 17:31

Każdy broni tego, co ma. :) Mnie 12-calowy Macbook skusił dopiero po wakacjach ubiegłego roku. Nie wykorzystywałem potencjału rMBP - kupionego dla Retiny - był za ciężki, za duży, portów nie wykorzystywałem prawie wcale, itd. Natomiast przyznam, że gdyby Air dostał Retinę, to zastanowiłbym się nad zmianą (ale pewnie nie dostanie).


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#59 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 16 stycznia 2016 - 17:31

Czyli wyszło na moje- zbłądziłeś. 

Wytykanie konsoli 900/30 było kulą w płot. 

 

Przykro ci się zrobiło przy uogólnieniu- no coż. Co ja mogę, takie są fakty. 

Kiedyś tu było inaczej. Zalew się zaczął po iphonie, ipodzie touch. Większość kupuje najtańsze opcje i ma pretensje o różne kwestie- januszowanie, nic innego. Nazywam rzeczy po imieniu. 

Nie było kulą w płot, bo konsole mimo swojej wysokiej ceny - są mało wydajne. Fakty są inne, Air 11 i 13 to pełnoprawny komputer który nada się do tych samych rzeczy co 13, 15 tylko zrobi to wolniej ( pomijając gry ), tak samo z 12, jednak jej bolączką jest cena/wydajność. Na 12' już np. nie pogramy w prawie żadną grę przez kiepską grafikę i to chyba najbardziej w tym wszystkim boli, wydajność która jest za niska jak na Apple.



#60 dawid595

dawid595
  • 493 postów

Napisano 16 stycznia 2016 - 17:43

Nie było kulą w płot, bo konsole mimo swojej wysokiej ceny - są mało wydajne. Fakty są inne, Air 11 i 13 to pełnoprawny komputer który nada się do tych samych rzeczy co 13, 15 tylko zrobi to wolniej ( pomijając gry ), tak samo z 12, jednak jej bolączką jest cena/wydajność. Na 12' już np. nie pogramy w prawie żadną grę przez kiepską grafikę i to chyba najbardziej w tym wszystkim boli, wydajność która jest za niska jak na Apple.

Konsole mało wydajne pomimo wysokiej ceny? To co powiesz o MB Air 11 którego używasz m.in. do gier? :lol:
Czy za 1400 zł złożysz PC na którym będziesz mógł grać chociażby w 1080/30fps na wysokich ustawieniach w najnowsze tytuły przez najbliższe 4-5 lat?

Użytkownik dawid595 edytował ten post 16 stycznia 2016 - 17:45

 MacBook 12",  iPad Pro 11”,  iPhone Xs Max

#61 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 16 stycznia 2016 - 17:46

Trochę się OT robi (warto byłoby przenieść temat gdzie indziej). Ale pamiętajcie, że do konsoli potrzebny jest jeszcze monitor/telewizor, a to dodatkowy koszt, więc w sumie nie wychodzi 1400, ale pewnie ponad 3 tys. zł.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#62 luck1985

luck1985
  • 924 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 stycznia 2016 - 17:49

Ile masz ramu w airze? MB 12 ma 8GB. Tu zyskuje nowy produkt na szybkości. 

Grafika. Obie karty graficzne są daremne, a różnice między 5300, a 6000 nie są znaczne żeby MB12 nie odpalił Euro Truck 2. 

 

 

Telewizor ma chyba każdy w domu. Doliczanie kosztu tv to taka sama głupota jak doliczanie fotelu/krzesła do komputera?! 



#63 marcin3794-f5eee7a5b2

marcin3794-f5eee7a5b2
  • 215 postów

Napisano 16 stycznia 2016 - 17:51

 

Trzeba mieć dobry wzrok żeby wyczaić różnice 180 pikseli, a im dalej od ekranu, tym różnica mniej widoczna albo wcale. 

Czyli wolisz grać w Diablo 3 na 11 calach w podróży niż na normalnym PC albo konsoli z padem w kanapie. 

 

[...]

 

O jakiej pracy mówisz? Gdzie się spoci 12, a gdzie się nie spoci Twoja 11? 

MB 12 jak i Air to popierdólki do neta safari, itunes i lajkowania znajomych na fejsie. Do tego są te komputery. Janusze w kraju myślą że kupią najtańszego kompa i ma być do wszystkie, nawet do obróbki video 4k. MB12 jest nowy, ma kilka nowości i retina- dlatego kosztuję 6 tysięcy, a nie 4 jak Air.

 

Ja w Diablo 3 gram na Air podłączonym do 24" monitora. Zakupu PC czy konsoli nie rozważam, bo i po co? Diablo jest w zasadzie jedyną grą, którą czasem uruchomię i mój Air do niej wystarcza.

 

Na MBA piszę soft w eclipse'ie, mając w tle uruchomioną maszynę wirtualną z bazą i serwerem aplikacyjnym. Nie mam większych powodów do narzekań. To tak a propos "popierdółki".

 

Nie mierz wszystkich swoją miarą. Z naszego punktu widzenia Air to laptop, który o wiele lepiej wpasowuje się w nasze wymagania i to jeszcze za niższą cenę. Nie wspominaj o Retinie, nie każdy jest nią zainteresowany. Ja matrycy Air-a nie mogę niczego zarzucić. Zresztą 3/4 czasu i tak pracuję podłączony do monitora, więc po co mi to. Nowości w postaci braku portów dla mnie też są na minus.



#64 luck1985

luck1985
  • 924 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 stycznia 2016 - 17:56

Sam posiadam Aira. To tak w nawiasie. 

Wedle mnie możesz filmy produkować na Airze. Jak nie chcesz mieć tego wygodniej, szybciej na mocniejszym Pro albo mocnym PC, to ok.  Twój wybór. To tak w kwestii popierdółki. 

Napisałem jaki jest target Apple na te komputery. 



#65 marcin3794-f5eee7a5b2

marcin3794-f5eee7a5b2
  • 215 postów

Napisano 16 stycznia 2016 - 18:09

Sam posiadam Aira. To tak w nawiasie. 

Wedle mnie możesz filmy produkować na Airze. Jak nie chcesz mieć tego wygodniej, szybciej na mocniejszym Pro albo mocnym PC, to ok.  Twój wybór. To tak w kwestii popierdółki. 

Napisałem jaki jest target Apple na te komputery. 

 

Ale co będzie dla mnie wygodniej i szybciej na Pro? Średnio raz na pół godziny robię build-deploy-start aplikacji, który zajmuje od 10 do 60 sekund w zależności od projektu. O ile bardziej produktywny będę na mocniejszym Pro?



#66 luck1985

luck1985
  • 924 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 stycznia 2016 - 18:16

Nie wiem, bo nie siedzę w tych programach i nie programuje. 

 

Ale myśląc w podobny sposób, to nie wiem po co ludzie dokładają ram w komputerach. Żeby trochę szybciej trwał loading. Można poczekać kilka sekund dłużej?! 



#67 3_Ohm_Back

3_Ohm_Back
  • 379 postów
  • SkądPoznań

Napisano 31 stycznia 2016 - 00:09

O ile bardziej produktywny będę na mocniejszym Pro

 

Według mnie jest to kwestia tego jaki charakter prac wykonuje się na swoim Mac'u. Ja również rozpocząłem przygodę ze Swift'em i póki co nie widzę żadnych cięższych tasków dla hardware'u. Dopiero w momencie produkcji muzyki z użyciem rozbudowanych wtyczek VST można spowodować, że MacBook zacznie zionąć ogniem. Lecz można tego spokojnie uniknąć. Kolejnym momentem, w którym zauważyłem nadwyrężenie to podczas tworzenia dużych grafik ze szczegółami i mnogością warstw. Wątpię by Air tak sobie radził z takimi projektami. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych