Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 3 głosy

Zmiana nastawienia moderatorów


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
106 odpowiedzi w tym temacie

#26 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 17 czerwca 2016 - 15:46

To może zrobić dział dla nowicjuszy i tam będą zadawać pytania bez względu na temat. powiedzmy po 100 postach przechodzą na normalne forum i tam można będzie egzekwować od nich poprawności.

 

Roszczeniowe podstawy, piękne sformułowanie, nie to nie roszczenia tylko prośba o odrobine wyrozumiałości i  przychylności, odpowiadanie językiem zrozumiałym a nie pokazywanie jaki to jestem oczytany,mądry i ważny i tym to powinno wyróżniać się przychylne forum z sympatyczna atmosferą i uśmiechem, czy napisanie formułki zapoznaj się z itd. jest lepsze od napisania, umieść to w tym dziale, czy to aż tyle zachodu wymaga.

 

Zgadzam się na każdym forum powinien być porządek ale porządek prowadzony w sposób sympatyczny jest inny od drylu.

 

i jeszcze mała prośba  czy coś takiego może być po polsku"Contact Us"


Użytkownik kubalon1 edytował ten post 17 czerwca 2016 - 16:00

  • tommy73 lubi to

#27 van1ty

van1ty
  • 170 postów

Napisano 17 czerwca 2016 - 16:14

Do tej pory się nie wpieprzałem, ale proszę o racjonalne uzasadnienie zamknięcia wątku o macOS Sierra z adnotacją "
Oficjalny dział/wątek o macOS Sierra powstanie po wypuszczeniu publicznej bety." To już przegina, proponuje zamknąć jeszcze wątek o iOS Beta, ktory ma 10 stron. To teraz moderatorzy będą decydować kiedy powstanie jakiś wątek? Jak ktoś założy wątek "iPhone 6 nie działa ekran" to go zamkniecie z adnotacją "Wątki o problemach z ekranem umieszczamy tylko w dni parzyste w miesiącach z literą "R" w nazwie"? Przemyślcie sobie to i owo, bo jak wam 10 osób mówi, że jesteście pijani to nie wsiadajcie do samochodu. To nie jest jednostkowa opinia, zróbcie sobie ankiete na forum "Kto uważa, że moderatorzy postępują zbyt surowo" i zobaczcie statystyke.
  • 528eae9968, Alex885 i ja_sam lubią to

#28 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 17 czerwca 2016 - 18:01

Dla mnie to szczyt głupoty tego moderatora. O iOS beta można dyskutować a o macOS beta nie można bo nie ma publicznej bety. Nawet nie wiem co napisać. 


MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#29 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 17 czerwca 2016 - 18:11

Tutaj akurat ciezko sie nie zgodzic.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#30 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 18 czerwca 2016 - 08:34

Jak widać nikt nie potrafi podać żadnego racjonalnego powodu. 


MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#31 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 18 czerwca 2016 - 08:42

Jak widać nikt nie potrafi podać żadnego racjonalnego powodu.


No jak nie? Ty potrafisz i już to zrobiłeś. W drugim bodaj poście wspomnianego tematu :D

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#32 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 20 czerwca 2016 - 09:24

Forum o Apple jest jak Apple, samo wie lepiej czego potrzebuje użytkownik. Tak to wygląda.



#33 Ernie

Ernie
  • 168 postów

Napisano 20 czerwca 2016 - 14:26

*
Popularny

Dokładnie, zgadzam sie. Na forach internetowych istnieję od ponad 10 lat, w różnych formach - użytkownik, moderator, administrator. Tylko tutaj mam problem z odnalezieniem poprawnej kategorii, bo jakkolwiek bym się nie naszukał po milionie z nich, to i tak zawsze temat zostanie usunięty. I co wtedy? Szukam w koszu treści posta, żeby móc ją przekopiować i założyć wątek ponownie. Pamiętam, że ta sytuacja ciągnie się od wielu lat, to nie jest jakiś nowy problem.



#34 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 21 czerwca 2016 - 19:50

Po co moderator ma być przyjazny użytkownikowi, on swoją wyższość demonstruje zamykając posty czy wywalając je do kosza. Pusty śmiech wywołała u mnie reakcja (jak wspomniano wcześniej) o wywaleniu wątku o nowym MacOS bo nie ma publicznej bety, a IOS jakoś jest. Mnie bety nie interesują i nie zamierzam być królikiem doświadczalnym i jak co roku czekam na finał, ale o nowościach chętnie poczytam. 


  • 528eae9968 lubi to

MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#35 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 czerwca 2016 - 20:45

Mnie bety nie interesują i nie zamierzam być królikiem doświadczalnym i jak co roku czekam na finał, ale o nowościach chętnie poczytam. 

 

Pojęcia nie ma a jątrzy, ktoś Ci zabrania czytać? http://myapple.pl/fo...-beta-dyskusja/ ba nawet pisać możesz... :)


Dokładnie, zgadzam sie. Na forach internetowych istnieję od ponad 10 lat, w różnych formach - użytkownik, moderator, administrator. Tylko tutaj mam problem z odnalezieniem poprawnej kategorii, bo jakkolwiek bym się nie naszukał po milionie z nich, to i tak zawsze temat zostanie usunięty. I co wtedy? Szukam w koszu treści posta, żeby móc ją przekopiować i założyć wątek ponownie. Pamiętam, że ta sytuacja ciągnie się od wielu lat, to nie jest jakiś nowy problem.

 

Rozumiem, że mówisz o forach z pólmilionem użytkowników i setkami nowych postów/wątków dziennie "problem z iPhone", "Problem z mac". "nie działa pomocy heeeeeeeelp", ptrania o simlock, o to jak zgrać zdjęcia czy zrobić restore, o simlock, 10 razy dziennie nowe wątki o baterii w iPhone i hit posty pisane w języku gimbazy ze stylistyką na poziomie przedszkola. Po takiej dawce ciekawe czy będziesz miał siły, żeby z uśmiechem pisać po raz 35 danego dnia, że w dziale problemy nie pytamy się czy istnieje program do tego czy tamtego, a w wątku o synchronizacji nie pytamy o to jak wgrać betę. I tak codziennie...

 

I tak jak ktoś słusznie zauważył... moderacja służy pilnowaniu porządku a nie wyręczaniu leniwców.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#36 Ernie

Ernie
  • 168 postów

Napisano 22 czerwca 2016 - 21:09

A znasz forum Elektroda? :) PClab? :)


  • 528eae9968 lubi to

#37 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 czerwca 2016 - 21:29

No... dokładnie takie same zarzuty się tam pojawiają jakie Ty tu popierasz... tak więc przykłądy super...


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#38 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 23 czerwca 2016 - 05:58

Reasumując,nic się nie zmieni a przychylność jest szkodliwa.
Można wątek zamknąć.
Pozdrawiam.
Życząc wytrwałości w pingponga.

#39 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 23 czerwca 2016 - 07:37

Ciekawe jakby dać wolną rękę na miesiąc :)

Będziecie mieli po 100 tematów o:

Simlocku ,brzęczeniu w środku,2 letniej gwarancji, iphone zombie z chin itp.

 

dodatkowo milion inteligentnych odpowiedzi typu uszkodzony ekran - to odtwórz w itunes.  



#40 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 czerwca 2016 - 08:49

Przecież taki test zrobiliśmy już przy zmianie silnika 2 lata temu, kiedy przez miesiąc nie działały narzędzia moderacyjne. Syf na forum był nieziemski i nagle pojawiały się posty "gdzie sią modearorzy", "niech ktoś ten burdel ogarnie", "forum schodzi na psy" i kupa innych epitetów...


  • effe lubi to
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#41 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 23 czerwca 2016 - 09:08

Tylko skrajności, albo nie ma moderatorów albo są tak przyjemni jak znienawidzona teściowa :D


  • dj.cicho lubi to

MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#42 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 czerwca 2016 - 09:37

Tylko z drugiej strony skarżący się to kilka(naście) osób na kilkaset tysięcy użytkowników, do tego to osoby, które miały "konflikt z prawem" czy inne potyczki słowne z kimś z administracji.  Z jednej strony faktycznie macie rację, bo bywam złośliwy (za innych się nie wypowiadam) :) ... ale z drugiej przesadzacie... bo użytkownicy są też chamscy, wulgarni i roszczeniowi misie...


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#43 tommy73

tommy73
  • 443 postów
  • SkądChełm, PL

Napisano 23 czerwca 2016 - 11:31

Dokładnie, zgadzam sie. Na forach internetowych istnieję od ponad 10 lat, w różnych formach - użytkownik, moderator, administrator. Tylko tutaj mam problem z odnalezieniem poprawnej kategorii, bo jakkolwiek bym się nie naszukał po milionie z nich, to i tak zawsze temat zostanie usunięty. I co wtedy? Szukam w koszu treści posta, żeby móc ją przekopiować i założyć wątek ponownie. Pamiętam, że ta sytuacja ciągnie się od wielu lat, to nie jest jakiś nowy problem.

 


Ogólnie słabe to, moderatorzy was olali, radźcie sobie sami.

 

 

Dokładnie, zgadzam sie. Na forach internetowych istnieję od ponad 10 lat, w różnych formach - użytkownik, moderator, administrator. Tylko tutaj mam problem z odnalezieniem poprawnej kategorii, bo jakkolwiek bym się nie naszukał po milionie z nich, to i tak zawsze temat zostanie usunięty. I co wtedy? Szukam w koszu treści posta, żeby móc ją przekopiować i założyć wątek ponownie. Pamiętam, że ta sytuacja ciągnie się od wielu lat, to nie jest jakiś nowy problem.

A to akurat prawda. 

 

 

I tak jak ktoś słusznie zauważył... moderacja służy pilnowaniu porządku a nie wyręczaniu leniwców.

A jaki to leniwiec, co ma dwa posty??

Ej, moderatorzy, uderzcie się w piersi. Swoje.


  • ja_sam lubi to

#44 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 czerwca 2016 - 12:05

 

A jaki to leniwiec, co ma dwa posty??

 

Ano taki, że zamiast poszukać odpowiedzi (90% nowych wątków na forum ma po kilkanaście istniejących z odpowiedziami) zakłądają nowy wątek.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#45 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 czerwca 2016 - 22:11

Moderator "leniwiec" też nie powie gdzie szukać, a jeszcze temat wyrzuci i człowiek musi wyrzuconego tematu szukać, żeby drugi raz nie tworzyć całego wpisu od nowa ;-) 


  • tommy73, ja_sam i kubalon1 lubią to

MacBook Pro (13-calowy, 2017 r.)

iPhone 14 Pro


#46 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 24 czerwca 2016 - 04:54

I to jest sedno sprawy, podpowiedz moderatorze a nie formułka z regulaminu albo kosz, nie uczynisz tym większego bałaganu a wręcz przeciwnie z czasem będzie lepiej.

#47 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 24 czerwca 2016 - 07:51

A z jakiej racji mod, czy ktokolwiek inny, ma wyręczać użytkownika w odszukiwaniu interesującego go tematu? To że czasem w odpowiedziach podsyłamy 'linki' do stron, których odszukanie zajmuje 5-10 minut w google to tylko nasza dobra wola...

 

(Polskie znaki są, przecinki też, może nie poleci ten post do kosza... ;) )


  • OleYek lubi to

#48 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 czerwca 2016 - 08:13

Moderator "leniwiec" też nie powie gdzie szukać, a jeszcze temat wyrzuci i człowiek musi wyrzuconego tematu szukać, żeby drugi raz nie tworzyć całego wpisu od nowa ;-)


A moźe frytki do tego? :) Chyba Ci się pomyliły definicję. Moderator nie oznacza wyszukiwarki. Moderator ma pilnować porządku a nie szukać za kogoś wątków na forum i podawac linki. Oszalałeś chyba :)

A co do szukania, ja wiem, że bywają upośledzeni, ale chyba kliknięcie w przekierowanie, żeby znaleźć swój wątek, nie wymaga bycia Noblistą...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#49 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 24 czerwca 2016 - 08:21

Może zacznijmy tworzyć nowe tematy od razu w koszu, odciążymy moderatorów :)


  • dj.cicho i 528eae9968 lubią to

#50 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 czerwca 2016 - 08:47

Może zacznijcie się wysilać i korzystać z wyszukiwarki, bo Wasze lenistwo nie przekona nas do zmiany nastawienia.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych