Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 3 głosy

Zmiana nastawienia moderatorów


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
106 odpowiedzi w tym temacie

#1 goclik

goclik
  • 6 postów

Napisano 15 października 2015 - 10:33

Witam.

Miałem problem z komputerem, konkretnie z wirusem. Założyłem temat w dziale Komputery Apple - Pytania i problemy. Z góry nadmieniłem, że jeżeli zły dział, to proszę o przeniesienie do właściwego. I co? Temat wylądował w koszu. Czemu? Odpowiedź od Jaśnie Pana Moderatora:

 

 

 

Uważnie wybierz miejsce gdzie umieścisz swój post. Staraj się wybrać prawidłowy dział dla Twojego postu. (…) Duplikaty, źle umieszczone posty lub wątki mogą być przeniesione lub usunięte bez powiadomienia.

Wątek założony w złym dziale, usuwam. Przed założeniem tematu zapoznaj się z drzewem kategorii naszego forum i postaraj się wybrać miejsce najlepiej pasujące do Twojego problemu. Pozwoli Ci to szybciej uzyskać pomoc i w przyszłości ułatwi innym użytkownikom szukającym odpowiedzi na takie samo pytanie, znaleźć Twój wątek i rozwiązanie problemu. Pamiętaj również zapoznać się w wybranym przez Ciebie dziale z ogłoszeniami i tematami podklejonymi u góry. Często są to odpowiedzi na najczęstsze pytania i wskazówki dotyczące zakładania nowych tematów.

 

Ktoś mi wytłumaczy po co takie coś wklejać? "Postaraj się wybrać miejsce najlepiej pasujące do Twojego problemu" - przecież to zrobiłem, gdyby według mnie nie było najlepsze to bym tam nie umieszczał tematu. Poza tym czy odpowiedź moderatora coś mi wyjaśniła? Podpowiedziała gdzie powinien ten temat się znaleźć? Nie, bo po co.

"Duplikaty, źle umieszczone posty (...) mogą być przeniesione" - to czemu nie został przeniesiony, tylko od razu usunięty? 

Nie ważne, że człowiek ma problem. Umieściłeś temat w złym miejscu? Po co od razu przenieść go do odpowiedniego działu? Lepiej wywalić do kosza. A Ty użytkowniku zakładaj kolejne tematy, z nadzieją, że w końcu trafisz na odpowiedni dział.

 

Reasumując:

Moderatorzy zmieńcie nastawienie. Bo Wy jesteście na tym forum dla nas, a nie my dla Was. Jak ktoś źle napisał temat to go przenieście, wywalenie do kosza nie pomoże ani autorowi, bo nie rozwiąże problemu, ani Wam, bo autor założy kolejny temat, który będziecie musieli przeanalizować. Szanujcie czas i pracę tak innych, jak i swoją.

Pozdro.

 

P.S. pewnie ten temat też zaraz wyląduje w koszu bo zły dział, merytoryczność zerowa albo prawda w oczy kole.


Użytkownik goclik edytował ten post 15 października 2015 - 10:34

  • Sebosz i Szemot lubią to

#2 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 października 2015 - 12:52

Zamiast narzekać może zaczniesz stosować się do wymogów forum. Moderatorzy za Ciebie nie będą tytułować, wybierać miejsca czy kombinować jaki to sprzęt, bo szanownemu użytkownikowi nie chce się przeczytać ogłoszeń bijących czerwienią na stronie głównej działu.
 
1. Post nie dotyczył hardware i nie powinien znaleźć się w tym dziale.
2. Nie spełniał warunków DOPUSZCZENIA postów do działu hardware - masz je podane w tym ogłoszeniu wyszczególnionym na czerwono i podpiętym aby łatwiej go znaleźć. Co mam wróżyć jaki to mac, jaki system itp? Już za samo to w dziale hardware jest kosz.
3. Tytuł na pewno pomoże innym w znalezieniu podobnego problemu - "Wirus na komputerze" jest wielce mówiący - znów wystarczyło przeczytać Zatytułuj wątek tak aby jego nazwa mówiła coś o treści.
 
Żal możesz mieć tylko do siebie. Następnym razem przeczytaj uważnie ogłoszenia i regulamin.
  • tomasz lubi to
Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#3 Dusiek

Dusiek
  • 541 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 października 2015 - 13:25

*
Popularny

Bo "niektóre" fora są nie po to żeby "świeżaki" mogły się czegoś dowiedzieć albo poszukać rozwiązania. "Niektóre" fora są po to żeby "starszaki" mogły napawać się swoją wyższością a władze cieszyć się sprawowaniem władzy.
"Świeżaki" dowiadują się najpierw, że albo źle postawili przecinek w temacie, że jest coś takiego jak google i że rozwiązanie jest przecież podane na tacy w 76 wątkowym poście na stronie 43.
Zdażyło mi się kilka razy odpisywać na proste pytania i nie mogłem zamieścić bo władza zamknął w międzyczasie post bo "w złym dziale" albo "nie szukałeś a pytasz". I oczywiście wklejka nr 16A/97.
A wystarczy często napisać proste - nie da się. Nawet władzy zajęłoby to 10% czasu poświęconego na ww "wysiłek"

Proponuje wprowadzić 2 zasady:
1. Moderator akceptuje posty przed publikacją
2. Składka roczna zryczałtowana pomnożona przez średnią ilość postów z okresu 3 lat poprzedzających

P.S.
Nie zdziwie się jak zostanę wspaniałomyślnie "nagrodzony" odpowiednią ilością punktów karnych. Albo conajmniej ostrzeżeniem za błedy ortograficzne... Czy coś...

#4 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 15 października 2015 - 15:12

Jest w tym sporo racji, ale taka bywa natura wszystkowiedzący, ale jakiś porządek powinien być w innym wypadku  będzie bałagan. Początki forumowicza bywają trudne i powinno się pomóc a nie od razu kosz, szukaj,spadaj,google. Przy tak ogromnej ilości wypowiedzi czy też porad czasami trudno wykopać to, co nas interesuje


  • Sebosz lubi to

#5 Szemot

Szemot
  • 1 545 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 kwietnia 2016 - 22:04

Jest w tym sporo racji, ale taka bywa natura wszystkowiedzący, ale jakiś porządek powinien być w innym wypadku  będzie bałagan. Początki forumowicza bywają trudne i powinno się pomóc a nie od razu kosz, szukaj,spadaj,google. Przy tak ogromnej ilości wypowiedzi czy też porad czasami trudno wykopać to, co nas interesuje

Ale jaki porządek. Sam nieraz zakładałem wątki w odpowiednim dla niego dziale i lądował w koszu. Gdy zażądałem wyjaśnienia to usłyszałem ,że nie ten dział tylko dyskusje ogólne. Ale ja nie chcę dyskutować tylko mam problem i nie ogólny tylko szczególny. Nie było to raz za to zawsze z jednym i tym samym moderatorem i widzę, że nie tylko ja mam problemy z jego kompleksem wyższości. 


 iPhone 14ProMax (256),  ATV 4K 2gen (64),  2x HomePod Mini,  iPodTouch3Gen (32),  AirTag,  PowerBeats3


#6 Paweł K.

Paweł K.
  • 544 postów

Napisano 18 kwietnia 2016 - 06:58

To nie jest kwestia zmiany nastawienia moderatorów tylko zmiany jednego z moderatorów, nie trudno zgadnąć którego. Jakby on wyleciał, to forum przestałoby przypominać forum świrów od blackberry. Wydaje mi się, że ten typ co tutaj jest moderatorem również tam.


  • 528eae9968 i Amex lubią to
Perdido en el corazón De la grande Babylon Me dicen el clandestino Por no llevar papel

#7 czesiekwiesiek

czesiekwiesiek
  • 1 089 postów

Napisano 18 kwietnia 2016 - 07:29

*
Popularny

Dobrze, że wy mądrale nie jesteście moderatorami bo bym o sofcie na Maca czytał w dziale o iOS i odwrotnie. W dziale Programowanie o problemach z "programami", a nie z "programowaniem", itd, itd.


Użytkownik czesiekwiesiek edytował ten post 18 kwietnia 2016 - 07:32

Macbook Air M1 512/16, iPhone 12 mini, ​AirPods 2, Apple Watch Series 3


#8 ja_sam

ja_sam
  • 117 postów
  • SkądToruń/Bobolin

Napisano 07 maja 2016 - 11:56

Dobrze, że wy mądrale nie jesteście moderatorami bo bym o sofcie na Maca czytał w dziale o iOS i odwrotnie. W dziale Programowanie o problemach z "programami", a nie z "programowaniem", itd, itd.

nie do końca.....

 

Od tego jest mod, aby pilnować porządku, a forum jest od tego aby użytkownicy zadawali pytania i/lub rozwiązywali problemy. To do obowiązków moda należy przenoszenie/poprawianie źle napisanych tematów itd.

 

Im więcej (durnych) obostrzeń, tym większa szansa na to iż ktoś nowy popełni gafę, nie ze złośliwości, ile ze zwykłego zagubienia w gąszczu regulacji.

 

Inne nastawienie powinno być do nowego użytkownika, a inne do kogoś kto już dobrze zna forum i panujące na nim zasady.


  • dj.cicho lubi to

#9 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 16 czerwca 2016 - 10:16

Na tym forum zauważyłem że 70% nowych postów ma adnotację PRZENIESIONY albo KOSZ, czyli coś chyba jest nie tak. W dziale Mac - Hardware jest za duży podział na tematy i nie wiadomo co gdzie umieszczać żeby moderator był zadowolony. Forum jest dla użytkowników a nie na odwrót więc jeżeli użytkownicy się nie łapią to może trzeba pomyśleć o jakiejś zmianie.


  • Amex lubi to

#10 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 16 czerwca 2016 - 11:07

To niech użytkownik wreszcie zacznie czytać podczepione na czerwono ogłoszenia i stosować się do nich.


  • Deleted-63c21db09a lubi to
Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#11 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 16 czerwca 2016 - 11:49

Kiedy te podwieszone,czerwone wskazówki są podawane przez fachowca dla fachowca to proszę się nie dziwić że nowicjusze mają problem, ktoś przychodzi całkiem zielony chce się dowiedzieć czegoś, czyta regulamin,przegląda działy i  mętlik w głowie. Zwroty czysto techniczne są dla lajkonika często niezrozumiałe i ta odrobina wyrozumiałości powinna być na porządku dziennym.


  • kristof461 lubi to

#12 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 16 czerwca 2016 - 12:23

Kiedy te podwieszone,czerwone wskazówki są podawane przez fachowca dla fachowca to proszę się nie dziwić że nowicjusze mają problem, ktoś przychodzi całkiem zielony chce się dowiedzieć czegoś, czyta regulamin,przegląda działy i  mętlik w głowie. Zwroty czysto techniczne są dla lajkonika często niezrozumiałe i ta odrobina wyrozumiałości powinna być na porządku dziennym.


Wybacz, ale mój geriatryczny ciemnogród tego nie ogarnia, więc zapytam: jaki tok rozumowania doprowadził do wniosku, że czerwone ogłoszenia „W tytułach wątków piszemy ze znakami diakrytycznymi”, „Zatytułuj wątek tak, aby jego nazwa mówiła coś o treści” oraz „Na forum piszemy zgodnie z zasadami języka polskiego” to wskazówki „od fachowców dla fachowców” i że to „zwroty czysto techniczne”?

Użytkownik cronopioverde edytował ten post 16 czerwca 2016 - 12:27

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#13 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 16 czerwca 2016 - 13:15

Nie, to co podałeś jest zrozumiałe dla każdego ale spróbuj wejść w skórę kogoś starszego, który chce liznąć wiedzy, pisze zgodnie ze wskazówkami i pytanie ląduje w koszu.

Proszę mi wierzyć jak zacząłem przygodę na tym forum nie było łatwo, wiele nowych pojęć, godziny zapoznawania się ze zwrotami technicznymi i obawa że jak zapytam to ban,kosz,przenoszę a jak jeszcze niekiedy wyjadacz pisze no k..... było tyle razy !!!!!! a wystarczy odrobina wyrozumiałości i humoru. Nie czepiam się tylko proszę nie dla siebie tylko dla nowych o odrobine wyrozumiałości i aby takich tekstów było jak najmniej   "Przez pieprzone Contact Us na dole pieprzonej strony. Kuźwa mać no. "

Pozdrawiam.


  • 528eae9968 i Alex885 lubią to

#14 ja_sam

ja_sam
  • 117 postów
  • SkądToruń/Bobolin

Napisano 16 czerwca 2016 - 19:48

*
Popularny

Powiedzmy to szczerze - 90% obecnych tu moderatorów zachowuje się jak rozwydrzona, wszystkowiedząca, nieomylna gimbaza, która rajcuje się nie tyle plakietką moda, co iluzją władzy. 

 

I stąd się to bierze.

 

Co do ogłoszeń na czerwono: są i co w związku z tym? NIC. To jest  odpowiedzialność moderatora, aby pilnować porządku i to mod ma obowiązek oraz narzędzia do poprawy tematu/postu.



#15 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 16 czerwca 2016 - 19:52

Narzedzia tak. Obowiazku nie. To uzytkownik ma obowiazek przestrzegania regulaminu. A jak mu sie forum nie podoba to moze sie wylogowac.
  • wojtkow lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#16 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 16 czerwca 2016 - 19:59

Witam.

Miałem problem z komputerem, konkretnie z wirusem. Założyłem temat w dziale Komputery Apple - Pytania i problemy. Z góry nadmieniłem, że jeżeli zły dział, to proszę o przeniesienie do właściwego. I co? Temat wylądował w koszu. Czemu? Odpowiedź od Jaśnie Pana Moderatora:

 

 

Ktoś mi wytłumaczy po co takie coś wklejać? "Postaraj się wybrać miejsce najlepiej pasujące do Twojego problemu" - przecież to zrobiłem, gdyby według mnie nie było najlepsze to bym tam nie umieszczał tematu. Poza tym czy odpowiedź moderatora coś mi wyjaśniła? Podpowiedziała gdzie powinien ten temat się znaleźć? Nie, bo po co.

"Duplikaty, źle umieszczone posty (...) mogą być przeniesione" - to czemu nie został przeniesiony, tylko od razu usunięty? 

Nie ważne, że człowiek ma problem. Umieściłeś temat w złym miejscu? Po co od razu przenieść go do odpowiedniego działu? Lepiej wywalić do kosza. A Ty użytkowniku zakładaj kolejne tematy, z nadzieją, że w końcu trafisz na odpowiedni dział.

 

Reasumując:

Moderatorzy zmieńcie nastawienie. Bo Wy jesteście na tym forum dla nas, a nie my dla Was. Jak ktoś źle napisał temat to go przenieście, wywalenie do kosza nie pomoże ani autorowi, bo nie rozwiąże problemu, ani Wam, bo autor założy kolejny temat, który będziecie musieli przeanalizować. Szanujcie czas i pracę tak innych, jak i swoją.

Pozdro.

 

P.S. pewnie ten temat też zaraz wyląduje w koszu bo zły dział, merytoryczność zerowa albo prawda w oczy kole.

 

Pomijając moderatorów dużym problemem jest burdel w działach, który nie jak się ma do np. forum MacRumors.  Sam mam często problem w którym dziale założyć temat. 


  • Alex885 lubi to

MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#17 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 16 czerwca 2016 - 21:05

To admini mają obowiązek wskazać odpowiedni dział a jak im się nie chce to mogą się wylogować.
Tak sobie odpowiadając do niczego nie dojdziemy.
  • Amex i MC_ lubią to

#18 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 16 czerwca 2016 - 21:08

Z negatywnym nastawieniem na "nie" dużo dobrego się nie zrobi. 


  • Sebosz i Alex885 lubią to

MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#19 czesiekwiesiek

czesiekwiesiek
  • 1 089 postów

Napisano 17 czerwca 2016 - 01:34

aby takich tekstów było jak najmniej "Przez pieprzone Contact Us na dole pieprzonej strony. Kuźwa mać no. "
Pozdrawiam.

Kontakt z administracja jest tutaj na dole strony jak na 95% stron w całym pieprzonym internecie. Wiec sorry Gregory ale jak ktoś jest aż takim pieprzonym debilem ze nie umie tego znaleźć tylko dupę zawraca forumowiczom to ja wtedy niewytrzymuję napięcia. I proszę w tym momencie o wyrozumiałość i zrozumienie, że mam dość pieprzonych nagusów i ogólnego debilizmu. I wierz mi albo nie ale sam pojęcia nie miałem gdzie jest kontakt, ale w sekundę znalazłem mimowolnie bez zastanowienia zjeżdżając na dół strony. Wiec proszę jeszcze raz o wyrozumiałość bo moje nerwy nie są ze stali. To jest jedna sprawa, poruszonego kontaktu. Druga to jak ktoś w dziale Programowanie pyta o programy to jest debilem, dział Programy jest w innym miejscu, a nawet gdyby nie było to Programowanie brzmi jak programowanie a nie programy. I tutaj znowu proszę o wyrozumiałość, ale debilizmu niescierpie.

Użytkownik czesiekwiesiek edytował ten post 17 czerwca 2016 - 01:47

Macbook Air M1 512/16, iPhone 12 mini, ​AirPods 2, Apple Watch Series 3


#20 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 17 czerwca 2016 - 04:47

Szanuje wiedzę, staż na forum i znajomość języków ale tak na forum nie powinno być , rozumię można mieć nerwa , zły dzień, jakieś problemy które rozpraszają itp..niemniej nie powinno mieć to miejsca i lepiej nie odpisywać, nie każdy jest orłem z angielskiego a napisanie dwóch zdań i pokierowanie delikwenta w odpowiednią stronę to nie jest wysiłek ponad miarę. Forum według mnie powinno pomagać, stworzyć klimat gdzie człek czuje się dobrze a moderacja pomagać, jeśli ma to być forum tylko dla ludzi prefekt obeznanych z tematem to warto zaznaczyć "FORUM NIE DLA NOWICJUSZY" i sprawa jasna można wtedy takiego delikwenta spuścić na drzewo.
Tyle z mojej strony, mam nadzieję że ktoś spróbuje coś zmienić a moderatorzy cos poprawią.
Pozdrawiam
I życzę dobrego samopoczucia
Troszkę to złośliwie ale nie mogłem się powstrzymać :-)
  • Alex885, ja_sam i trumil9 lubią to

#21 ja_sam

ja_sam
  • 117 postów
  • SkądToruń/Bobolin

Napisano 17 czerwca 2016 - 09:47

(...)Forum według mnie powinno pomagać, stworzyć klimat gdzie człek czuje się dobrze a moderacja pomagać(...)

Sedno. Zgadzam się w 100%.

 

(...)a moderatorzy coś poprawią(...)

Szczerze to nie liczyłbym na to. A już na pewno nie znając głupi upór, złośliwość, oraz skłonność do wywyższania się tutejszych modów.


(...)dużym problemem jest burdel w działach(...).  Sam mam często problem w którym dziale założyć temat. 

A ten burdel. jest właśnie przez mnogość oraz stopień złożoności tematów na czerwono. Mało tego - często postanowienia jednego czerw. tematu wykluczają postanowienia zawarte w drugim. I dlatego jest chaos. Bo ludzie się GUBIĄ. I to jest wina autorów czerwonych tematów (adm/mod) a nie usera, więc tym bardziej absurdalne jest nakładanie jakichkolwiek restrykcji za rzekome nieprzestrzeganie owych tematów. 

 

Co do tego gdze założyć dany temat - też wina zakładających działy. Działów jest za dużo i ich rozkład oraz nazewnictwo są absurdalne. Kompletny brak logiki oraz choćby podstawowego myślenia.


a już kompletnym debilstwem, i zwykłym brakiem zrozumienia sytuacji jest tekst moderatora:

To niech użytkownik wreszcie zacznie czytać podczepione na czerwono ogłoszenia i stosować się do nich.

Parafrazując: to niech mod pójdzie po rozum do głowy zamiast pierdzielić głupoty.


Użytkownik ja_sam edytował ten post 17 czerwca 2016 - 09:48

  • Alex885 lubi to

#22 Burczyk

Burczyk
  • 662 postów

Napisano 17 czerwca 2016 - 14:06

Już nie raz się przekonałem, że moderatorzy nie są od pomocy, ale tylko od usuwania postów. Mam na myśli moderatora Zakino. Potażka ten młodzieniec :)

#23 czesiekwiesiek

czesiekwiesiek
  • 1 089 postów

Napisano 17 czerwca 2016 - 14:11

Ale taka ich tutaj rola, od pomocy masz zwykłych użytkowników. Myślałem zawsze że tak to ma wyglądać, a się okazuje że moderator niepomocny, gdyby go nie było to byś tu nigdy nic nie znalazł, musiałbyś tony wątków przekopać począwszy od zwykłego spamu, a kończąc na tematach typu "help pomocy". A tak to jest w miarę porządek. 

 

Biedactwa no, bo im temat w koszu się znalazł, idźcie się mamusi popłakać.


Użytkownik czesiekwiesiek edytował ten post 17 czerwca 2016 - 14:18

Macbook Air M1 512/16, iPhone 12 mini, ​AirPods 2, Apple Watch Series 3


#24 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 czerwca 2016 - 14:14

*
Popularny

Bo niektórzy (podkreślam niektórzy) tutejsi moderatorzy nie powinni być moderatorami - powinni pracować w urzędzie. Tam pasowaliby idealnie!  ;)


Użytkownik dliwski edytował ten post 17 czerwca 2016 - 14:15

MacBook Pro (13-calowy, 2017 r.)

iPhone 14 Pro


#25 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 17 czerwca 2016 - 15:08

Część użytkowników najwyraźniej myli pilnowanie porządku ze sprzątaniem po innych.

 

Uświadomcie sobie, że to zdecydowanie nie jest to samo. Na żadnym dużym forum nie może być tak, że użytkownicy piszą byle gdzie, byle jak i byle co, a moderatorzy nad tym siedzą po nocach i przenoszą między działami, poprawiają ortografię i interpunkcję, zmieniają tytuły itd.

 

Zacznijcie, drodzy Użytkownicy wymagać też trochę od siebie samych, zamiast prezentować swoje roszczeniowe postawy.


  • OleYek i czesiekwiesiek lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych