Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac mini I5 late 2012, 8 gb ram do pracy z Adobe CS6


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 kajtek83

kajtek83
  • 15 postów

Napisano 28 września 2015 - 12:53

Witam,

proszę o informację szanownych kolegów, czy mac mini i5 late 2012, grafika hd graphics 4000, 8 gb dysk 500 gb nada sie do swobodnej pracy z Adobe CS6 (photoshop, illustrator, indesing)? Czy ktorys z kolegow / kolezanek pracuje na takiej maszynce i podzieli sie opinia na temat komfortu pracy?

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi.



#2 Śfierzyk

Śfierzyk
  • 358 postów

Napisano 28 września 2015 - 20:41

W ID śmiga. Gorzej z PS i AI, bo w Mini jest pseudo karta graficzna wbudowana w procesor. Używa RAM z komputera, więc wydajne to nie jest, Działa, ale szału nie ma .


Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.


#3 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 29 września 2015 - 06:15

Witam,

proszę o informację szanownych kolegów, czy mac mini i5 late 2012, grafika hd graphics 4000, 8 gb dysk 500 gb nada sie do swobodnej pracy z Adobe CS6 (photoshop, illustrator, indesing)? Czy ktorys z kolegow / kolezanek pracuje na takiej maszynce i podzieli sie opinia na temat komfortu pracy?

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

 

Mam takiego w domu (i CS6 właśnie też) i napiszę tak. Można by spodziewać się, że będzie gorzej. Zależy do czego jesteś przyzwyczajony i na czym wcześniej pracowałeś. W skrócie: Indyk długo się odpala, ale chodzi normalnie. Photoshop jest o dziwo bardzo żwawy, nawet na dużych psd-kach. Illustratora odpalam rzadko - najczęściej żeby otworzyć jakiegoś pdf-a, żeby z niego coś wyciągnąć, albo obrobić jakieś logo czy inna pierdółkę, to ci tutaj nie pomogę. 

 

Za takie pieniądze to uważam, że nie jest źle. To jeden z najbardziej udanych modeli Mini.

 

Acha, wcześniej Mavericks, teraz ElCapitan. Z Yosemite się nie lubił.


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 29 września 2015 - 06:18


#4 kajtek83

kajtek83
  • 15 postów

Napisano 29 września 2015 - 07:39

Dziekuję za odpowiedzi. Teraz pracuję na leciwym Macbooku Pro C2D 2,4, 4 GB ram z 2007 roku. Zakładam więc, że na mini powinno być jednak zdecydowanie lepiej jeśli chodzi o wydajność i szybkość pracy w CS6, czy się mylę?

Jeszcze mam pytanie o system. Na ElCapitan chodzi ten miniak zupelnie normalnie (w sensie wydajnosci), czy raczej przymula? I czy CS6 działa prawidłowo na tym systemie?
 


Użytkownik kajtek83 edytował ten post 29 września 2015 - 07:39


#5 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 29 września 2015 - 18:08

Jeszcze mam pytanie o system. Na ElCapitan chodzi ten miniak zupelnie normalnie (w sensie wydajnosci), czy raczej przymula? I czy CS6 działa prawidłowo na tym systemie?
 

 

Na El Capitan chodzi chyba nawet lepiej niż na Mavericksie - zarządzanie pamięcią wydaje się być bardziej dopracowane, programy minimalnie szybciej startują, grafika może przyspieszyła, ale ja różnicy nie widzę. CS6 bez problemów. 



#6 jasza

jasza
  • 61 postów

Napisano 05 listopada 2015 - 20:17

Jesli bedziesz zawiedziony to wrzuc mu dysk SSD, bedzie smigal az milo. IMO nie ma innej drogi.



#7 DiMoonn

DiMoonn
  • 259 postów
  • SkądMariew, PL

Napisano 08 listopada 2015 - 01:16

Ja nie wiem, jak z CS6, mam CC 2015 (subskrypcja więc mam najnowsze oprogramowanie)  i mini i-7 late 2012 z 16Gb. Adobe CC na tym mini działa szybciej niż na iMac i-5 mid 2011 z 32Gb. Czasem mam pliki dosyć wielkie i skomplikowane. Polecam dokupić RAM, dla PS jest to ważne, może nawet ważniejsze niż wideo.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych